Skocz do zawartości

Złam swojego Classica. Czyli jak wgrać hacka i odpalić każdą grę.


devilbot

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.06.2019 o 21:20, Meanthord napisał:

 

Odpalasz z Retroarcha dowolną grę na PSX, wychodzisz do MENU (start+select), potem z pierwszej "belki" opcji QUICK MENU ===> OPTIONS ===> i na samym dole masz enhanced resolution i enhanced resolution speed hack. Obydwie opcje WŁĄCZ i voila, gry wyglądają znacznie lepiej. A teraz dawaj łapkę w górę :D.

 

Nie wiem jak u innych, ale u mnie na PS Classic po włączeniu tych opcji praktycznie nie da się grać. Faktycznie wszystko jest wygładzone, ale framerate leci na pysk. Sprawdzałem na THPS 2, Sled Storm i Driver. Kwestia pendrive?

Odnośnik do komentarza

Przyszedł do mnie ten kabelek OTG bo nie było tych kątowych. 

Dysk USB Samsung 320 GB nie działa za to Seagate 1TB działa bez problemu ale 1 TB to trochę overkill...

 

Ten samsung co nie działa na bank potrzebuje więcej mocy napisali na nim, że potrzebuje 0,85 A. Kontrolka się świeci jak podłącze do OTG USB ale gaśnie jak wcisnę power na Classicu więc wnioskuje, że potrzebuje więcej zasilania. Za to działający Seagate 1TB działa super ale nie jest na nim nic napisane ile bierze.

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, janol napisał:

Nie wiem jak u innych, ale u mnie na PS Classic po włączeniu tych opcji praktycznie nie da się grać. Faktycznie wszystko jest wygładzone, ale framerate leci na pysk. Sprawdzałem na THPS 2, Sled Storm i Driver. Kwestia pendrive?

 

Dziwna sprawa, bo u mnie w 99% przypadków jest OK. Ja po prosu mam na stałe włączoną tę opcję, gdybym zauważył jakieś spadki framerate`u, to od razu bym ją wyłączył (płynność na 1 miejscu). Z pamięci na szybko chyba tylko MK4, jakaś fifa i coś jeszcze działały mi za wolno. Pewnie jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach i zależy to m.in. od pendrive, zasilania, wersji RA, fragmentacji dysku i miliona innych pierdół. Kwestia "fuksa".

Odnośnik do komentarza

Kurde. Też tak chcę... Sprawdzę zatem na innym pendrive, RA mam z linku z pierwszego posta.

A i jeszcze kwestia wyglądu RA - jest kilka skinów, z czego faktycznie używalny jest tylko ten natywny. Ten o nazwie XMB ma wygląd a'la PS3, ale nie niebieski tylko jakiś badziewny szary z pomarańczowymi ikonami, fatalny.

 

EDIT

W sumie zobaczę jak to wygląda na grach w pamięci urządzenia. To wykluczy kwestię pendrive.

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, milan napisał:

A co ty pakujesz na ten  wielki dysk?

Wszystkie gry z psxa?

 

W sumie to zastanawiam się czy nie wrzucić na niego całego seta NTSC, retro konsole, seta arcade pod Mame. Tylko na bank musiałbym pod retrobootem to mieć. Nieche mi się tego robić może kiedyś.

 

@janol

U mnie działa normalnie te enhanced graphic co podał Meanthord ale na retrobootcie z pierwszego posta. Bleemsync ma inną wersją retroarcha wię może dlatego nie działa. Nie testowałem bo aktualnie mam retroboota.

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza



 
Odpalasz z Retroarcha dowolną grę na PSX, wychodzisz do MENU (start+select), potem z pierwszej "belki" opcji QUICK MENU ===> OPTIONS ===> i na samym dole masz enhanced resolution i enhanced resolution speed hack. Obydwie opcje WŁĄCZ i voila, gry wyglądają znacznie lepiej. A teraz dawaj łapkę w górę :D.


W tym szybkim menu opcje "Enable interlacing mode(s) oraz "Frame duping" powinny być włączone czy wyłączone?

Przez przypadek coś pozmieniałem i teraz nie wiem jak to było domyślnie...

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Kolos28 napisał:


 

 


W tym szybkim menu opcje "Enable interlacing mode(s) oraz "Frame duping" powinny być włączone czy wyłączone?

Przez przypadek coś pozmieniałem i teraz nie wiem jak to było domyślnie...
 

 

 

Frame duping ma być włączone, enable interlacing coś tam wyłączone. Pamiętaj(cie), że jak namieszasz coś w konfiguracji, to zawsze można skasować plik *.cfg, odpalić RA i wtedy ustawienia zostaną zresetowane do default. Btw, dla poprawy stabilności działania emulatora warto wrzucić pliki SCPH5500.BIN, SCPH5501.BIN oraz SCPH5502.BIN do katalogu \retroarch\system\

RA odpala gry bez BIOS-u, ale lepiej żeby był, niż żeby nie był ;].

Edytowane przez Meanthord
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki.
U mnie gierki działają stabilnie po włączeniu ulepszeń w tym szybkim menu.
Szkoda tylko, że gierki opalone w bleemsync mają zupełnie inny save niż te w retroarch.

Panowie, jak włączyć wyświetlanie okładek w retro? Gry dodaje za pomocą przeglądarki i okładki automatycznie samemu pobiera. W bleemsync są widoczne a retroarchu nie...

Odnośnik do komentarza

Retroarch korzysta ze swojego katalogu z okładkiami.

Okładki do retroarcha do każdego systemu: http://thumbnailpacks.libretro.com

 

Wrzuca się do folderu retroarch\thumbnails\ i nazwa okładki gry musi być taka sama jak wyświetlana w RA po skanowaniu .

 

W opcjach RA User Interface\Appearence\ ustawiamy co ma być wyświetlane przy grze czy okładki czy screenshot.

Edytowane przez devilbot
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

@Meanthord Technicznie to nie jest w ogóle BIOS. To jest po prostu firmware. Jedyną konsolą z BIOSem był, jak go teraz nazywają, Xbox Classic.

 

RE używa HLE czyli otwartej implementacji tego fw, ale tak jak napisałeś jest zawodny. Wystarczy dograć jakikolwiek oficjalny, może być nawet ten z PSP/PSV, PS2 czy PS3 (wydłubany rzecz jasna). I jeszcze jedną nieścisłość bym poprawił: nie zwiększa stabilności tylko kompatybilność, i nie RA bo to tylko frontend, a używany emulator.

 

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Nie słuchajcie tego.

Większość emulatorów PSXa(i nie tylko) korzysta z biosów i nazywa ten plik - "biosem". "Szukanie biosu", "podaj ścieżkę do biosu" itp. - twórcy emulatorów jak widać też nazywają to biosem, a nawet same firmy w pozwach sądowych. 

W sumie (pipi) z tym Berion ma rację xD

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza

Niestety tak to wygląda. Jest wiele podobnych toksycznych określeń jak np. "przeróbka" czy "kompresja stratna", a nawet paradoksalnie wiele producentów płyt głównych nazywa UEFI BIOSem bo tak marketingowo wygląda lepiej, i tak ludzie kojarzą. Ale chyba warto znać prawdę, czy lepiej mieć to w dupie i płynąć z prądem ignorancji? Takie pytanie kontrolne: niemieckie obozy koncentracyjne były polskie, niemieckie czy nazistowskie? Do tego właśnie prowadzi brak precyzji... Ale żebyś nie czuł się osamotniony, ja też wpadłem w tę pułapkę bo jak np. nazwać "firmware" PS3 w paczce PUP, który zawiera firmware PS3, jej napędu, BT/WiFi, system operacyjny, kernel, hipervisor etc? Tyle że u mnie to bardziej syntaktyczna bezradność niż nieświadomość. ;p

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...