Skocz do zawartości

Złam swojego Classica. Czyli jak wgrać hacka i odpalić każdą grę.


devilbot

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, devilbot napisał:

DS4 działa na kablu tylko. 8bit do zrobiło jakiś adapter BT do padów.

 

... który działa bardzo dobrze, swoją drogą pady xboxowe też śmigają elegancko. BTW dzisiaj odpaliłem Shenmue na classicu - o dziwo działa całkiem nieźle. Ale tak jak wcześniej napisał devilbot - emulacja DC na classicu to hit or miss niestety. Najbardziej szkoda mi VF3, ale (pipi) z tym.

Odnośnik do komentarza

Prywatnie nie patrzę na to jak na konsolę, bo jednak wszystko opiera się na emulacji a istnieją mocniejsze tego typu urządzenia.

Zdaję sobie sprawę, że za obecną kwotę może być bezkonkurencyjny dlatego jestem ciekaw, bo nie pogardziłbym odpaleniem klasyków na telewizorze w hd np u kumpla przy browarach. Głównie myślę o snesie i wszelkich tekkenach, gran turismo, jrpgach, armored core.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

@devilbot " a ja dzisiaj w mediamarkecie trzymałem za(pipi)istego "

Nie polecałbym na Twoim miejscu takich wynalazków. To padliny, odpady produkcyjne kości, które nie trzymają parametrów.

 

A co do poradnika. Dobrze byłoby dodać skrypt który robi obraz partycji GADATA, moim zdaniem to znacznie pewniejsza forma backupu (acz większa, bite 16GiB bo szyfrowany, więc nawet się nie skompresuje dobrze) niż same pliki z zamontowanego i odszyfrowanego fs.

 

@grzybiarz W PS2 USB to standard zbliżony do USB 1.1 (jest nawet wolniejszy). A teraz porównaj prędkości z CD x4 i DVD x4 (już nie pamiętam prędkości na ODD PS2, więc sprawdź sam). Będziesz mieć odpowiedź dlaczego. ;)

 

@Krystyna JJanda Choć XC ma wspaniałą emulację to niestety wysiada przy platformach 32bitowych. Nie nadaje się też do obecnych TV (no ok, jak ma się component i przestawi flagę w biosie to nadaje ;p) i ma tylko kablowe FTP, zaś pamięć masowa na USB wymaga przelotki bo jakiś ***j-śmieszek w MS postanowił zamienić kilka kabelków miejscami. Na dodatek Xbox jest bydlęcych rozmiarów, już wtedy był, ale dziś to razi w oczy jeszcze bardziej. Aha, i w razie zgonu jest problem jak ktoś nie odblokował dysku unikalnym przecież dla każdego egzemplarza z osobna atapswd (a softmodowcy nie mogą).

 

Ale bardzo miło wspominam. Między innymi najlepsze polskie forum xklocka czyli xbox-scene.pl. ;p

Edytowane przez Berion
  • Plusik 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem jak można sobie niszczyć obraz przeplotem, na dodatek sztucznym i nieodpowiadającym temu co na CRT (bo to fizycznie niemożliwe), podobnie jak stosować inne różne filtry. Jeszcze pół biedy jakby to było AAx4 na obiektach, ale rozmazywanie tekstur lub co gorsza skalowanie obrazu? Obrzydlistwo. Prawidłowy wygląd gier zapewnia skalowanie nearest neigbour, które jest możliwe do włączenia tylko na zhackowanych PSC (no chyba, że w tym sekretnym menu można po podłączeniu kompatybilnej klawiatury). NES i SNES Classic Mini właśnie tego używają jako domyślne.

 

Podejrzewam, że skoro to RA to można dograć filtry z wersji na PC i będą działać tak samo (o ile ten SOC jest wspierany przez OGL 3.x).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
57 minut temu, Shen napisał:

Metoda drag & drop działa elegancko, wrzuciłem trzy fanowskie tłumaczenia, Ace combat 3, Tear Ring Saga i Policenauts. To ostatnie niestety nie działa, reszta śmiga jak złoto.

 

Ja wrzuciłem przetłumaczone Tales Of Phantasia na PSXa czyli remaster ze SNESa i działa bez problemu.

Widziałem jest jeszcze przetłumaczone Echo Night 2 horror od from software może sprawdzę. W jedynkę grałem na statku się działo jakimś duszom pomagałem itp. Całkiem spoko.

 

Edit: Przetłumaczone Echo Night 2 chodzi jak złoto.

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.