Skocz do zawartości

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Jedynie gdzie musiałem użyć więcej niż 2% mojego w chuy dużego mózgu to przy tych zadań w szukanie strojów. Shriny i wszystkie dungeony człowiek idzie jak przecinak i zdecydowanie są łatwiejsze niż w botw chociaż nie wiem czy powinienem wymagać od gry aaa dla każdego zagadek przez które ktoś utknie na długie godziny bez progresu. I tak jest lepiej niż w każdej innej dużej współczesnej grze. Brak trudności zdecydowanie nadrabiają kreatywnością

Odnośnik do komentarza

Ja mam tylko pytanie (nie grałem jeszcze w TotK). Jak czytam o tej grze to wielokrotnie zauważyłem narzekania, na używanie mocy. Nie wiem do końca o co tutaj chodzi, i jakie mają być te różnice pomiędzy BotW a TotK w ich używaniu. Jak ktoś ma czas wyjaśnić, to chętnie się dowiem. :)

Odnośnik do komentarza

Znalazłem miecz o intrygującym opisie:

Spoiler

Sword of the hero

Ktoś coś wie na ten temat? Złamie się jak wszystko inne? Bo wygląda super

 

zwolniłem mocno tempo w gierce, 130h za mną

Spoiler

129 shrine-ów

(i tylko 2 sage’s will :D)


Spokojnie robię jakieś zadania poboczne a i jeśli trafi się jakiś nowy shrine to już dzień w gierce mam zaliczony

najlepsze w gierce jest zbieranie ubrań, teraz szukam sobie jaskiń z tymi świecącymi stworkami, bo jest do wymiany strój fajny za te klejnoty…

 

nie kończę fabularnie, choć już wiem wszystko: co gdzie, za ile i komu wypłacić


Co do tych sage’s will, to jest jakieś zadanie, albo inaczej; ktoś w grze o tym w ogóle wspomina czy to się przypadkowo znajduje? No wyjątkowo mi nie idzie z tym.

aczkolwiek tych bezużytecznych mocy prawie nie używam (oprócz Riju i Talona no i Yunobo) więc walić to.

 

kurde mam sporo broni, co w ogóle nie używam, bo szkoda mi je złamać… wk*rwiające to jest :) 

 

Odnośnik do komentarza

Każda brońka w grze oprócz master sworda się niszczy, tutaj się nic nie zmieniło względem botw. sage wille są do znalezienia na wyspach, często nawet na tych najmniejszych gdzie poza skrzynką nic nie ma, ogólnie nie warto sobie zaprzątać tym głowy.

Z broniek po 160h grania mogę polecić dla zagrajmera wytwarzanie tej brońki w geudo town i fuzjowanie jej z ostrzem białego lynela. Dostajemy 139dmg i mega wytrzymałość, nie wiem czy miałem jakąś lepszą brońke.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Szkoda, ta broń była ze skrzyni - z mapy, i ma taki fajny opis, miałem nadzieję, że to coś specjalnego.

 

jakby Link miał chatę, w Hateno, nadal, tobym sobie powiesił ten mieczyk na ścianie bo taki super. W BotW wszystko co żal mi było zniszczyć, unikatowe, to tam lądowało.

 

139dmg w brońce o mamo, ja mam max na swojej 73 chyba :) tak to walczę takimi po 30-50dmg, stosuję pewną hierarchię: biję najsłabszymi, bo najmniej ich żal he he

Trzeba się zakręcić więcej w Gerudo nic mi nie wiadomo o fabryce żelastwa…

 

Zwierzam te wyspy podniebne. Więcej jednak tam znajduję świątyń niż tych sage-ów.


poczytałem te wasze spoilery trochę (h*j tam, nic się nie stało) i ale grania jeszcze przede mną. Szczęście, że ja gram w 3-4 gierki rocznie to żadnego pośpiechu nie odczuwam, presja czasu mnie nie dotyka

 

aczkolwiek zazdroszczę każdemu co może pograć w D4 albo SF6 :)

Odnośnik do komentarza

No to wuj, wezmę ulepszę rybiarza. Chociaż i tak nie zauważę różnicy, bo ze dwa razy go używałem. Jeszcze mam problem z ostatnim shrinem. Szukam od kilku dni i nie mogę znaleźć. Myślałem, że może gdzieś na wyspach coś przeoczyłem, ale po wielu godzinach szukania się poddałem i obczaiłem mapkę shrinów na wyspach. No i oczywiście mam tam wszystkie. Nie ma wszystkich rootsów, ale zostały mi takie malutkie i chyba nie dałoby się tam wcisnąć dwóch. :notlikethis:

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Pupcio napisał:

Ja się z kilkoma męczyłem bo ciężko było znaleźć wejście do jaskinii. A z rootsami sprawdź uważnie bo czasami zostają takie pojedyńcze małe kółka co praktycznie nic nie odsłaniają i ciężko je zobaczyć na oddalonej  mapce

Faktycznie, jeden taki malutki przeoczyłem. Prawie, że niewidoczny, nawet na powiększeniu. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Pupcio napisał:
  Ukryj zawartość

Jak sobie założysz ten strój to powinien wlecieć ten dialog. A zaglądałeś na dach temple of time na wyspach?

 

Coś chyba źle zrobiłem, bo 

Spoiler

Impy tam w ogóle nie ma, tylko młoda kima na podłodze. No na dachu byłem, tak ze dwa tygodnie temu. Fajny był ten queścik.

 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Butt napisał:

Coś chyba źle zrobiłem, bo 

  Ukryj zawartość

Impy tam w ogóle nie ma, tylko młoda kima na podłodze. No na dachu byłem, tak ze dwa tygodnie temu. Fajny był ten queścik.

 

Spoiler

a to pewno musisz się skiknąć do tej świątyni gdzie się znajdowało mape z tymi smoczymi łzami, powinna tam siedzieć stara c0rwa :asax:

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jakieś 45h za mną, gram od premiery, a mam poczucie jakbym ledwie liznął to co TotK ma do zaoferowania, czuję się po tych 3 tygodniach mniej więcej jak w BotW po 3 dniach... Pod wzgledem zawartości można nawet powiedzieć że przesadzili, "odciagaczy" od zrobienia zaplanowanych przeze mnie rzeczy jest w tej grze od zatrzęsienia. Ostatnio na przykład, odwiedziłem w końcu Kakariko, po jakimś czasie znalazłem tam chorą babcinkę. Żeby zrobić lekarstwo brakuje mi mleka. Mówię ok, poszukam kupca, jak nie znajdę to odwiedzę Hateno. Po godzinie i licznych rozpraszaczach po drodze w końcu dotarłem do wioski. Cyk mleko kupione, można wracać.... nope, tu wybory prezydenckie, tam laboratorium, shrine, stary domek

Spoiler

przywłaszczony przez księżniczkę... 

uznałem jednak że zostawie sobie questy stąd na później i tylko cyknę shrinea żeby odblokować szybką podróż. Po drodze zauważyłem studnię, a ja to prosty chłopak, widzę studnie to wchodzę, ale tym razem postanowiłem że wstąpię tam jak będę wracał ze shrinea. Taa, po wyjsciu ze świątyni zauważyłem na górce nieopodal samotne drzewo z różowymi liśćmi, no to wio, studnia poczeka. Drzewo okazało się jakieś święte i

Spoiler

po zostawieniu owocka na tacy przybywa Satori i zaświeca mi na mapie jakieś strugi niebieskiego światła. Jedno widzę że jest całkiem niedaleko więc nie wypada nie sprawdzić. 

I tym sposobem po kolejnych kilku godzinach i 2 odwiedzonych jaskiniach znalazlem się na plaży na południowym wschodzie. Już miałem wracać z mlekiem do babcinki, ale zauważyłem wyspę niedaleko, okazało się że to Eventide, a tam kolejne rzeczy do zrobienia + podziemia. Do Kakariko wróciłem po przynajmniej 5 może 8 godzinach, a wyszedłem tylko po mleko... Jedno jest pewne, nie można sie tu nudzić. Gdzie w BotW eksploracja sama w sobie była fajna choć często albo nic poza widoczkami nie oferowała albo "nagrody" były mało różnorodne, tak tutaj praktycznie na każdym kroku napotykamy na coś interesujacego. Coś czuję że jeśli się w pewnym momencie nie wypalę to spokojnie nabiję tu 500h (BotW z DLC zajęło mi 300+ godzin).

 

So far dla mnie TotK to sequel idealny, wszystkiego jest więcej i lepiej. Większość rzeczy do których mogłem się przyczepic w BotW została poprawiona i jedynie (choć może nie tak "jedynie" bo dla mnie to jeden z najważniejszych aspektów) szkoda że nie przemodelowali jakoś walki. Raz że pojedynki nie są jakoś wymagające a dwa, no nie wiem, nie czuje tego mchania mieczykiem... Coś w stylu Dragons Dogma bym tu chętnie zobaczył. 

 

Btw, właśnie coś dziwnego miało miejsce. Niebo nagle zrobiło się jakieś czerwone czemu towarzyszyły niepokojące dźwięki. Coś jak krwawy księżyc, ale to działo sie w dzień i trawo raptem kilka sekund po czym wszystko wróciło do normy. Nie wiem czy to był jakis bug czy tak miało być, w każdym razie pierwszy raz na coś takiego trafiłem. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...