Skocz do zawartości

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób nowe moce pomagają przy walce np. z Lynelem?

17 minut temu, GearsUp napisał:

 

OP to były bomby w BOTW gdzie nie musiałeś nawet marnować surowców, tu jest idealnie - połączenie funu z walki i kombinowania czyli taki mini crafting mający wpływ na starcia i to jest zajebiste.

 

Edit: komu się bardziej podoba BOTW niech wróci do niej, odpali i pogra jakiś czas :) bo rozumiem, że w tamtej grze jest coś ciekawszego niż tutaj skoro uważają ją za lepszą. Argument odkrywania czegoś nowego wykluczamy bo chodzi o to, która gra jest lepsza a nie o to do której czujemy większy sentyment.

Główne dungeony były ciekawsze. W totku misje gdzie zmierzamy do dungeonów są mega zajebiste ale same dungeony to ostra beka

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Pupcio napisał:

Główne dungeony były ciekawsze. W totku misje gdzie zmierzamy do dungeonów są mega zajebiste ale same dungeony to ostra beka

 

Wciąż eksploruję więc nie będę niczego pisał na ich temat. Mi się o wiele bardziej podoba TOTK i jest to raczej uniwersalna opinia czytając różne fora itp

Odnośnik do komentarza

To prawda, bombki były słabe.

 

Ja się obawiałem, a ktoś tutaj pisał, że te nowe moce w TOTK będą "obok" tych starych.

A jako że starych mocy w większości nie ma, to BOTW nadal jest grą do której można wrócić, ponieważ fabuła+światynie+bossowie+umiejętności to nadal odrębny niepowtarzalny element tej gry.

Tylko ten świat który nie został mocno zmieniony jest rysą na diamencie.

Odnośnik do komentarza

Mi głównie o obozowiska chodzi bo wiadomo, że na większych skurvieli to nie była wystarczająca metoda. Ulepszone bomby to była rzeź, samo to że każdy padał i potem można było ich izi dobijać kiedy już leżeli.

 

btw wiedzieliście, że

Spoiler

lokacje Lyneli w podziemiach odzwierciedlają położenia Stables na powierzchni. Fajny smaczek.

 

Edytowane przez GearsUp
Odnośnik do komentarza

Wiem że historia w grze o elfach nikogo i był to element na który dużo osób jęczało w botw że jej nie było itp. Ale w totku też lekki zawód xD no to odkrywanie wspomnień w jedynce miało to coś chociaż musze przyznać że ten pomysł z glifami w totku fajniejszy niż samo znalezienie miejscówek

Odnośnik do komentarza

Ok znalazłem taki mikroskopijny minus przy jednym side queście polegającym na zrobieniu zdjęcia do ramki w stajni. Domyślam się, że to kwestia niedoprecyzowanej translacji bo sam quest jest opisywany tak:


 

Spoiler

image.jpeg.fe1d8610aae669bbcf0fdf7ef128aa6a.jpeg

 

 

No więc idę na miejsce i wspinam się na to drzewo próbując uchwycić tego ptaka i aparat za nic nie chce zaakceptować tego mimo, że jestem pewien, że chodzi o to miejsce bo to jest obvious patrząc na tę okolicę. Schodzę z drzewa bo przecież w opisie jest jak byk "from the tree", rozpalam ognisko i czekam na inną pogodę bo jednak trochę prószy śnieg więc może o to chodzi ale nie, dopiero po jakimś czasie stanąłem sobie na skarpie tej góry patrzę na tę samą okolicę i jest jebany wykrzyknik przy aparacie, ufff

 

image.thumb.jpeg.85049995558e87c2d220073b07d76d55.jpeg

 

Co ciekawe po ukończeniu tego questa nie ma najmniejszej wzmianki o tym głupim drzewie.

 

image.jpeg.fecbfdd87a0acfa1cd0a43f50e8c0e37.jpeg

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, GearsUp napisał:

Ok znalazłem taki mikroskopijny minus przy jednym side queście polegającym na zrobieniu zdjęcia do ramki w stajni. Domyślam się, że to kwestia niedoprecyzowanej translacji bo sam quest jest opisywany tak:


 

  Ukryj zawartość

image.jpeg.fe1d8610aae669bbcf0fdf7ef128aa6a.jpeg

 

 

No więc idę na miejsce i wspinam się na to drzewo próbując uchwycić tego ptaka i aparat za nic nie chce zaakceptować tego mimo, że jestem pewien, że chodzi o to miejsce bo to jest obvious patrząc na tę okolicę. Schodzę z drzewa bo przecież w opisie jest jak byk "from the tree", rozpalam ognisko i czekam na inną pogodę bo jednak trochę prószy śnieg więc może o to chodzi ale nie, dopiero po jakimś czasie stanąłem sobie na skarpie tej góry patrzę na tę samą okolicę i jest jebany wykrzyknik przy aparacie, ufff

 

image.thumb.jpeg.85049995558e87c2d220073b07d76d55.jpeg

 

Co ciekawe po ukończeniu tego questa nie ma najmniejszej wzmianki o tym głupim drzewie.

 

image.jpeg.fecbfdd87a0acfa1cd0a43f50e8c0e37.jpeg

 

O dzięki, nie ogarnąłem jak to zrobić, więc olałem.

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Homelander napisał:

Ok powiem to. Nie lubię nowej Zeldy. Jest przekombinowana, nie leży mi klimat ani sposób w jaki trzeba grać. Nie podoba mi się to, że z gry przygodowej stała się grą logiczną. Oczywiście doceniam dopracowanie i tak dalej, bo to jest topowe. Ale zwyczajnie źle mi się w to gra. I to nie jest tak, że mi się przejadło jak sądziłem. Odpaliłem BotW i wsiąkłem na parę godzin. A tutaj pogram trochę i zwyczajnie mam dość. Nie chce mi się budować tych maszyn, nie chce mi się łączyć elementów, Link z tą łączoną bronią wygląda idiotycznie. Chyba muszę na jakiś czas odpuścić

 

Miałem tak z TLOU2, sequelu mojej gry życia, więc znam ten - jakby to powiedział Komorowski - bul. Przyjmij wyrazy współczucia :frog:

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, tlas napisał:

Właśnie skończyłem Fire Temple. Fantastyczny dungeon - sama wyprawa do niego jak i patenty w nim bardzo ciekawe.

Jedyny ktory wymagal malego skupienia i myslenia co dalej. Pozostale zdecydowanie zbyt proste jak chodzi o zagadki. Bossowie w tej grze ogolnie nie maja nic do powiedzenia. Ostatni w drugiej fazie ladnie unikal atakow mieczykiem ale calosciowo padl za 1 razem.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Donatello1991 napisał:

Mnie najbardziej wkurwił.

Mnie też jak zacząłem oglądać mapkę, dostałem oczopląsu od patrzenia na te wszystkie tory. Ale potem zrobiłem sobie challenge, żeby w ogóle nie używać tej mechaniki, no i zrobił się fajny dungeon, bo faktycznie da się przejść beż używania tego co tam dla nas przygotowali. 

Odnośnik do komentarza

Find Princess Zelda

 

Spoiler

Complete ;)

 

150h

152 shrine-y (ostatnie 4 w niebie sobie zaznaczyłem na mapie spoglądając w internet)

120 bulw światełek

183 koroki miśki that's it

5 życzeń sage-ów tylko :( 

0 zabitych lyneli

1 zabity gleeok ale jak zobaczyłem, że nie ma żadnej nagrody to cofnąłem save-a, więc 0 zabitych gleeok-ów

 

Zostało mi sporo zadań pobocznych, fajne są, więc sobie zrobię bez napinki, dziś, jutro albo za rok.

Moja ocena gry jest maksymalną oceną jaką można dać i przyjmuję gierkę z wszystkimi plusami i minusami.

 

Jak można dać coś mniej, gierce, w której można zbudować sobie pojazd latający napędzany wiatrakami i rakietami, wzlecieć tym bolidem na wyspę 7 km nad ziemią, będąc na tej wyspie zauważyć obok latającą gwiazdę śmierci z otwartym włazem, z wyrzutni na wyspie wystrzelić blok kamienny którego nie powstydziła by się piramida egipska, prosto w ten właz gwiazdy śmierci jakieś pół kilometra oddalonej, następnie tym głazem odblokować mechanizm obracania się kulistej planety i otworzyć piętro poniżej z ukrytą skrzynką.

 

MAX / 10

:thanks:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...