Skocz do zawartości

The Lord of the Rings - 2022 - Amazon Prime


sprite

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem że jest poprawny wizualnie ale nie robi nawet małego efektu wow więc  spustów nad wizualiami robić nie będę.  

Wiem że czytanie ze zrozumieniem sprawia dużą trudność ale zwróć uwagę że nie pisałem o czarnych tylko o kolorowych których wszedzie nasrali niezależnie czy w królestwie ludzi elfów gdziekolwiek wszystkie kolory skóry jak na środku nowego jorku jakiegoś czy innego współczesnego miasta. Z resztą ładnie to było wypunktowane w filmie wrzuconym kilka postów temu polecam sobie obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 382
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To co w takim razie robi na tobie efekt wow, chętnie się dowiem. Bo wśród seriali to jednak nie przypominam sobie lepszego wizualnie. Wiem co napisałeś, ale ten serial ma o wiele poważniejsze problemy niż niebiali aktorzy. A głównym zarzutem jest ciagle wałkowanie tego samego, że olaboga czorny elf i hobbit toć to zamach na Tolkiena i cała jego twórczość. A serial jest po prostu nudny i tyle. Nawet gdyby w każdej roli obsadzono białych to nadal nic by się nie zmieniło 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Dandelion napisał:

To co w takim razie robi na tobie efekt wow, chętnie się dowiem. Bo wśród seriali to jednak nie przypominam sobie lepszego wizualnie. Wiem co napisałeś, ale ten serial ma o wiele poważniejsze problemy niż niebiali aktorzy. A głównym zarzutem jest ciagle wałkowanie tego samego, że olaboga czorny elf i hobbit toć to zamach na Tolkiena i cała jego twórczość. A serial jest po prostu nudny i tyle. Nawet gdyby w każdej roli obsadzono białych to nadal nic by się nie zmieniło 

Ten serial jest po prostu głupi u swoich podstaw postacie są zjebane fabuła pisana przez pijanego 16 latka który pierwszy raz z piwnicy wyszedł i sklecił to dzieło żeby mieć tylko jakieś tło dla jedynego słusznego i poprawnego politycznie przekazu. Nagromadzenie głupot takie że aż zeby bolą.

Szczerze mówiąc to ten serial faktycznie wywołał niezły efekt wow zwłaszcza patrząc na szmaciane zbroje i plastikowo sterylne otoczenie, takie..."WOW na co oni przepierdolili tyle kasy" lepsze cosplaye na YT albo na tłiczu widziałem,wybuch wulkanu na poziomie filmu z 2008-2010 ;). Albo konnica Numenoru ile ich tam wygenerowali z 30 łebków XD Jak wjechali do wioski to przecież w kilku scenach aż oczy bolały tak było widać że te konie wkleili między orki na siłe.

Edytowane przez kudlaty88
Odnośnik do komentarza

Tak, serial ma błędy w warstwie wizualnej i temu nie zaprzeczam, ale ogólnie jest bardzo dobrze. Miałeś dać przykłady lepszych seriali pod tym względem i jakoś tego nie widzę. Uważam że po prostu jesteś od samego początku uprzedzony do tego serialu i tyle. Jest on momentami nudny i głupi, akcja przez cały sezon kręci się w miejscu i wątpię żeby jakkolwiek mocniej zawiązała się w ostatnim odcinku, ale nadal jest to typowy średniak 6/10 i tyle. A zbiera hejt jakby był totalnym gownem, moim zdaniem niezasłużenie 

 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Dandelion napisał:

Serial jest mocno przeciętny i momentami nudny, ale pisanie że wizualnie jest słaby to już gruba przesada. Akurat to jedyne co trzyma poziom i do czego nie można sie przyczepić. To jest to topka seriali, widać ogromny budżet. No i kurwa czarnych uciskanych tez tu nie ma, elf jest akurat dobrze napisany i aktorsko też bardzo dobrze sobie radzi, a jedyny zarzut to to że nie jest biały, no jak tak może być. A krasnoludka na która był hejt to jest postać trzecioplanowa i ma 5 minut czasu antenowego. Zabawnie tylko wyglada, że jest jedynym czarnym krasnoludem w całym serialu.  

Nie jest jedynym. Podczas jednego odcinka gdzie rozwalał elf z krasnoludem kamienie kto pierwszy odpadnie, to kilka razy pokazali innego czarnego z tłumu.

Odnośnik do komentarza
11 minutes ago, Masorz said:

Miałem przed tym serialem zrobić sobie rewatch trylogii, bo ostatni raz widziałem z 18 lat temu (Hobbitów nie widziałem w ogóle), ale dzięki Wam tego nie zrobię przed serialem.

I sam nie wiem, czy w ogóle go obejrzę.

Nie oglądaj. Po co wyrabiać sobie opinię samemu skoro można rzucić czarny hobbit albo Galadriela to sucz i już się jest duszą towarzystwa. 

 

Siódmy odcinek trzymał dosyć ok poziom, czyli fajne fantasy do obejrzenia. Ciekawy jestem co będzie w finale. Cieszy mnie, że

pokazali, że Galadriela ma jednak resztę rozsądku i potrafi logicznie myśleć, może jeszcze nie jest stracona ta postać :)

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Dandelion napisał:

Tak, serial ma błędy w warstwie wizualnej i temu nie zaprzeczam, ale ogólnie jest bardzo dobrze. Miałeś dać przykłady lepszych seriali pod tym względem i jakoś tego nie widzę. Uważam że po prostu jesteś od samego początku uprzedzony do tego serialu i tyle. Jest on momentami nudny i głupi, akcja przez cały sezon kręci się w miejscu i wątpię żeby jakkolwiek mocniej zawiązała się w ostatnim odcinku, ale nadal jest to typowy średniak 6/10 i tyle. A zbiera hejt jakby był totalnym gownem, moim zdaniem niezasłużenie 

 

Ostatnie seriale jakie oglądałem od czasu wikingów to o ile dobrze pamiętam All of us are dead i Squid Game tak że za duzo wymienić nie mogę XD Ale to nie zmienia faktu że szału nie robi i do bycia bardzo dobrze jest daaaaleko patrząc  na same efekty ale jak widzę u snowflejków karta uprzedzenia i rasizmu jest grana nawet jesli ktoś krytykuje przeciętną warstwe wizualną.:kekw:

Hejt to by poleciał dopiero gdybym wyraził swoją opinie z perspektywy fana Tolkiena bo materiału do pastwienia sie sami "tfórcy" serialu dostarczyli na minimum trzy strony plucia jadem i mocne 1/10 ze znaczkiem jakości gówna parującego.

No ale każdy ma inny gust dla ciebie przeciątniak 6/10 a dla mnie nawet na siłe 3/10 bym i dał pod warunkiem ze ogląda sie to jednym okiem co 5 minut w trakcie zakrapianej imprezy niezwracajac uwagi co się dzieje na ekranie i po co.

Odnośnik do komentarza

Załączyłem jednak i oglądam, żeby sobie opinię wyrobić.

Nie wiem, czy ktoś tu poruszał ten temat, ale Rings Of Power NIE SĄ prequelem do trylogii Jacksona,  nawet sam producent o tym mówił jakiś czas temu:

 

https://screenrant.com/rings-of-power-not-lotr-prequel-reason-explained/

 

Może dlatego aż tyle jadu się przelało, bo mało kto o tym wiedział.

Odnośnik do komentarza

zostawmy to kto ma jaki kolor skóry, płeć czy orientacje. To odrzucamy, nie ważne. Najważniejsze, że ten serial jest nudny. Nic gorszego nie może się przytrafić serialowi jak właśnie nuda. Efekty są bardzo dobre i to jest prawda. No nie przypominam sobie innego serialu z tym na tak wysokim poziomie. Filmy? Owszem ale serialu sobie nie przypominam. Moje ulubione momenty to jak postacie sobie siedzą/rozmawiają w Ironforge Khazad-dûm i trochę jak pokazują dzikiego Gandalfa. To wszystko, mało. Odcinki długie a cała reszta mnie usypia. Pierwszy serial, który po drugim odcinku zacząłem oglądać ze Switchem i gierką w ręku. Boje się, że obudzę się połamany na fotelu w sobotę o 4 nad ranem po prostu. Wolę sobie pograć i śledzić serial niż zasnąć z nudów. Przykro mi jest bardzo w sumie :(. Nie zależy mi żeby produkowali gówno, wolałbym się dobrze bawić. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Wrzuciłem ten serial na spontanie, nie jestem znawcą lore ani nie przeszkadzają mi czarne hobbity i co? I dostałem całkiem spoko serial fantasy/przygodowy, do tego momentami miażdżący jaja wizualnie. Scenerie i stroje wyglądają mega, zazwyczaj nawet jakiś randomowy żołnierzyk pojawiający się na parę sekund ma zbroje na wysokim lvlu. Jasne, zdarzają się nudne momenty czy całe wątki, większość postaci jest jakaś taka bez wyrazu (na czymś musieli zaoszczędzić więc chyba padło na aktorów lol) ale i tak są też fajne historie, jak chociażby przyjaźń między Elrondem i krasnoludami. No i Galadriela jest tak piękna momentami, że omg<3

W ogóle dziwią mnie mocno negatywne opinie na temat tego serialu, kiedy często ci sami ludzie pozytywnie oceniają nową gre o tron czy tam ród smoka. Dla mnie ten drugi to dopiero srogi zamulacz, 90% serialu to oklepana do bólu familiada, łażenie po zamku i pierdolenie kto zasiądzie na tronie XD i tylko czekasz aż pojawi się kolejny WOW SZOKER żeby rozruszać to gówno, bo wiadomo, że się pojawić musi i zazwyczaj jest w chuj przewidywalny. To ja już wolę oglądać LOTR, przynajmniej ładne to.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, number_nine napisał:

Jasne, zdarzają się nudne momenty czy całe wątki, większość postaci jest jakaś taka bez wyrazu (na czymś musieli zaoszczędzić więc chyba padło na aktorów lol)

To nie wina aktorów tylko scenariusza, pomysłu, reżyserki ogólnie no... WSZYSTKIEGO ale nie aktorów. Oni grają to co im dali a dali im takie jakby nic.
 

23 godziny temu, number_nine napisał:

No i Galadriela jest tak piękna momentami, że omg<3

 

coooooo? :pika: pierwszy raz spotykam się z taką opinią. Większość to chęć walnięcia jej lepy na mordę żeby padła.
 

23 godziny temu, number_nine napisał:

dziwią mnie mocno negatywne opinie na temat tego serialu

mnie jakoś nie bo jeśli na chwilę odstawimy największą wadę czyli nudę to jest jeszcze pierdylion (bardzo duża liczba) innych wad. Na szczególną uwagę zasługuje to, że tak naprawdę oglądamy w większości bardzo złych ludzi. Większość przedstawionych osób/postaci w tym serialu jest zła w sensie podstawy rozumienia świata, sumienia itp. Nie wiadomo komu nawet tutaj kibicować skoro tutaj prawie wszyscy są okrutni, nieczuli itd. Ja tam nie widzę osób tylko jakieś awatary szatana. Garbadiela szuka Saurona a to ona i te nieczułe niezdolne do współczucia czy pomocy hobbity są odpowiedzialne za całe zło w tym serialu.
 

23 godziny temu, number_nine napisał:

I dostałem całkiem spoko serial fantasy/przygodowy, do tego momentami miażdżący jaja wizualnie.

Nie było jeszcze serialu na takim poziomie efektów. Szkoda tylko, że w większości wygląda to jak demo technologiczne nowej karty graficznej, wszystko jest takie sterylne, czyste, gładkie, takie na trailer gierki.

Ogólnie to nie chce się kłócić o głupi serial bo widzę, że masz totalnie odmienny gust ode mnie ale to zdanie ,,dziwią mnie mocno negatywne opinie na temat tego serialu''  jakoś mnie odpaliło. Nie byłem i nie jestem hejterem tej produkcji. Nie podobało mi się bombardowanie negatywnymi ocenami tego serialu ale jestem w tej grupce ludzi, którzy po dwóch pierwszy epizodach dawało szansę i duże nadzieje ale z każdym kolejnym pogrążałem się w rozpaczy i nudzie. Nie da się przejść obojętnie wobec takiej lawiny głupot jaką przyjąłem, nie mogę patrzeć na te odczłowieczone postacie, tam nie ma dobra w nich. Nic a nic. Wszyscy są skurwielami.

Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, Krzysztof93 napisał:

Ogólnie to nie chce się kłócić o głupi serial bo widzę, że masz totalnie odmienny gust ode mnie

Nie wiem czy to kwestia gustu czy po prostu innych oczekiwań. Ja miałem praktycznie zerowe, bo wcześniej nie śledziłem rozwoju tej produkcji ani na nią nie czekałem. Wrzuciłem sobie randomowo i dla mnie każdy odcinek to po prostu relaksujący seans. Nie skupiam się też na tym czy coś jest zgodne z lore czy nie, bo nie jakimś specjalnym miłośnikiem LoTR

 

56 minut temu, Krzysztof93 napisał:

coooooo? :pika: pierwszy raz spotykam się z taką opinią. Większość to chęć walnięcia jej lepy na mordę żeby padła.

A to już pewnie bardziej kwestia gustu :D 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, number_nine napisał:

Nie skupiam się też na tym czy coś jest zgodne z lore czy nie, bo nie jakimś specjalnym miłośnikiem LoTR

Ja też nie jestem. No nie mogę po prostu patrzeć na te sceny jak Garadiela wielki wojownik co ma przeszło tysiąc lat czerpie dziką satysfakcję z bicia jakiś młodych rekrutów, startuje do każdego z mordą mimo, że nic jej nie zrobili, jest przedstawiana jako postać pozytywna a ona ni cholery nie jest pozytywna. Serial mi wmawia jedno a pokazuje drugie. Głupie to jakieś.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...