Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, SnoD napisał:

No właśnie jak przejmą AB to koniec z wydawcami, tymi większymi. Ewentualnie wydawcy jak Paradox będą wchodzili w grę, a na co akurat bardzo liczę. Inne przejęcia to będą pojedyncze studia na tym też powinni się skupić.

Właśnie to miałem na myśli. Jak przejmą AB to później będą kolejne studia przejmować bo finanse nie grają roli. Zobaczymy mam nadzieję, że z czasem przełoży się to na nowe, dobre gry, a nie tylko dokładanie gier danego wydawcy/studia/deva do GP.

Odnośnik do komentarza

Z przejęć takich studiów jak Double Fine, Obsidian, Playground Games, InXile i Tango Gameworks już wyszły nowe dobre gry,  a w przyszłości ich coraz więcej..

 

To nie jest też tak że finanse nie grają roli, bo Xbox ma co prawda duże środki na inwestycje, ale nie jest  to fundacja charytatywna i obowiązują ją te same zasady rynkowe co wszystkich na rynku. Nikt nie kupuje studia czy wydawcy dla samego kupowania, bo jak studio nie robi gier to na siebie nie zarabia.  Jeśli jakieś studio, będzie nieudolnie zarządzane, to dojdzie do zwolnień i ludzie stracą pracę (tak jak w przypadku 343 Industires), albo skasowania gier lub zamknięcia studia. 

Odnośnik do komentarza

Ten proces sądowy ujawnił już więcej gier niż niejedna konferencja na tegorocznym nie-E3 xd

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się że Indiana Jones wyjdzie tylko na Xboxa i PC. Dziś z oficjalnym dokumentów dowiedzieliśmy się że ta nowa grą IO Interactive Project Dragon też będzie konsolowym exem.

 

- Poza tym wiemy że Microsoft zapłacił 119 milionów za przejęcie Ninja Theory 

 

-  lista wydawców i developerów których przejęcie rozważali w przeszłości 

20230627_062932.thumb.jpg.09d7e83aaba2dca8a27ecaaeb76c94c3.jpg20230627_062943.thumb.jpg.ac52516ee075c80d41af28a56cf8f547.jpg

 

- Microsoft poświęcił częściowo sprzedaż XSX w celu rozwijania cloud gamingu (pisał o tym swego czasu Jeż Corden ale teraz mamy oficjalne maile Spencera na ten temat)

Odnośnik do komentarza

O rozmowach między IO Interactive i Xboxem w sprawie Project Dragon były informacje od 2021 r. ale były to tylko plotki. Potem gra została oficjalnie zapowiedziana, ale nigdzie nie było informacji, że gra powstaję we współpracy z Xboxem. Więc myślano że ostatecznie nie doszło do porozumienia. 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, ASX napisał:

Dziś z oficjalnym dokumentów dowiedzieliśmy się że ta nowa grą IO Interactive Project Dragon też będzie konsolowym exem.

IO ujawniło to jako "Project Fantasy", bez informacji o platformach czy współpracy z XGS. Mogło się coś zmienić od kwietnia 2021, więc takich wniosków bym nie wyciągał.

Odnośnik do komentarza

A więc co radzisz jakim sposobem najprościej z najmniejszym wydatkiem ? Widziałem USA poradniki że łączą się z apka i z apki głos ale na każdym filmiku iPhona mają a ja mam androida jakieś pomysły coś więcej zaradzisz ?

 

Ps czyli mówisz że każdy kto ma Xbox x/s nagrywa streama lub wrzuca gameplaya to robi to z użyciem kompa ...?

Edytowane przez emu warzone
Odnośnik do komentarza
W dniu 26.06.2023 o 23:33, Daddy napisał:

Mam nadzieję że nie strzelił om do głowy pomysł kupna SE czy innego studia które specjalizuje się jRPG.

 

 

 

Tak mało brakowało do zmarnowania kilka mld$ na tych partaczy, tutaj o dziwo Sony uratowało MS przez to że załatwili sobie dwa exy u Bethesdy i starali się o to samo ze Starfieldem, MS dostępne środki przeznaczył dla nich  :obama:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Czoperrr napisał:

Tomb Raidery, które i tak już są sprzedane

Wtedy kiedy chcieli ich kupić czyli w 2019 r. Tomb Raidery należały do Square Enix. 

Gdyby Microsoft ich kupił to na pewno nie doszłoby do sprzedaży zachodnich studiów, tak jak zrobiło to Square. 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, ASX napisał:

Też jestem z tego powodu zadowolony, gry Bethesdy, ID Software czy Machine Games bardziej trafiają w moje gusta niż jrpgi od Square Enix czy Tomb Raidery

Why not both? Dewersyfikacja gatunków (a nie RPG FPP i strzelanie FPP) by się jednak przydało Xboxu temu.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...