Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

8 minutes ago, ASX said:

Ultimate kosztuje 17 dolarów, na konsole i PC kosztuje po 10 dolarów. A o tym wróżeniu o gamepassie za 30 dolaców czyli jakiś 120 zł miesięcznie to czytam od lat i jest to całkowicie odklejona kwota, bo nikt tyle nie zapłaci za miesięczną subksrybcje. 

 

Zamiast martwić się o przyszłość Game Passa który jest rentowny, to na twoim miejscu Krycha bardziej obawiałbym się o przyszłość rynku AAA, bo trend w którym gry takie jak Spiderman 2 już teraz kosztują 315 milionów dolarów, a koszty produkcji stale rosną dąży do katastrofy. I mówi o tym głośno były szef Playstation Shawn Layden, a z dokumentów z Insomniac wynika że samo Sony też zdaje sobie z tego sprawę, bo w tych dokumentach pojawiają się pomysły by robić 2-3 mniejsze gierki w budżecie jednej gry AAA, albo żeby podzielić Spidermana 3 na dwie części i każdą sprzedawać za 70 dolarów, albo żeby w ogóle podnieść ceny gier do 80-100 dolarów w 2027 r. Czyli jakiś 400 zł... 

 

 

 

Osobiście chciałbym powrotu do gier jak z ery PS2 czyli 8-10 godzin skondensowanej rozgrywki za normalną cenę zamiast molochów z nudną zawartością co kilka lat.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, ASX napisał:

skąd wiesz że ceny są zaniżone? 

Z całym szacunkiem, każdy to Wie, podobnie jak Amazon jeszcze zaniża ceny Prime'a, tak robią potentaci. Gamepass wciąż jest w adopcji, ale jak mówiłem, na razie nawet dla mnie się opłaca więc zakończmy ten temat, nie ma sensu spinać się o takie rzeczy. 

 

13 minut temu, Moldar napisał:

Ale cena nie wzrośnie nagle do 30 dolarów co sugerujesz, opłacalność gamepass zależy również od ilości użytkowników, a nie tylko od ceny. Wczoraj pokazali 4 bardzo ciekawe gry, nie widzę żadnej zależności z gamepassem.

nie ma zależności pomiędzy pokazem 4 gier do gamepassa z gamepassem :)? 

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

Nie no jasne i rozumiem, ale oficjalnie Gamepass już jest na granicy opłacalności i jak cena jeszcze wzrośnie, a wzrośnie na 100%, zaczną się schody dla tego modelu. Ja tam wciąż czekam na jakąś bombę od M$, ale po prostu widać, że wolą iść w mniejsze projekty, bo muszą wydać konkretną ilość gier w roku, przez wprowadzony przez nich model, który wyklucza większe projekty na 5+ lat, tak to widzę. 

 

Czy Game Pass jest opłacalny dla Microsoftu raczej tak, liczba użytkowników rośnie, wpływy się zgadają przynajmniej z raportów finansowych które mogliśmy zobaczyć w czasie procesu przejmowania Acti, jak był zeszły rok zobaczymy po opublikowaniu nowych. Nikt też nie każe opłacać pass ciągle, nie ma obowiązku zakupu go na 12 m-c z góry czy coś takiego, można poczekać na zebranie odpowiedniej ilości gier i opłacenia go na miesiąc, dwa ogranie tego co wydaje nam się interesujące i czekanie do kolejnego zebrania się odpowiednie ilości tytułów do ogrania.

 

A na pytanie czy ktoś jest gotowy wydać 10, 17 dolców za abonament dla jednej gry to zapewne przekonamy się gdzieś w listopadzie tego roku gdy nowy Call of Duty będzie miał premierę w passie. Ja myślę, że koniec roku (ostatni kwartał 2024) może być dla Microsoftu rekordowy jeśli chodzi o przyrost subskrypcji.

Edytowane przez tedi007
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

Z całym szacunkiem, każdy to Wie, podobnie jak Amazon jeszcze zaniża ceny Prime'a, tak robią potentaci. Gamepass wciąż jest w adopcji, ale jak mówiłem, na razie nawet dla mnie się opłaca więc zakończmy ten temat, nie ma sensu spinać się o takie rzeczy. 

Ale z danych wynika że Game Pass już teraz jest rentowny. Więc skąd wziąłeś te informacje. Chyba że to po prostu twoje osobiste przeświadczenie i uważasz że Game Pass oferuje zbyt dużo za zbyt małą cenę i z tego wyciągasz wniosek że jego cena musi być zaniżona.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, ASX napisał:

Ale z danych wynika że Game Pass już teraz jest rentowny. Więc skąd wziąłeś te informacje. Chyba że to po prostu twoje osobiste przeświadczenie i uważasz że Game Pass oferuje zbyt dużo za zbyt małą cenę i z tego wyciągasz wniosek że jego cena musi być zaniżona.

PS Plus i Ubisoft + też są rentowne (i były), a one już są po podwyżkach, dużych, więc Gamepass chociażby z tego względu na pewno wzrośnie, ale wiadomo, że tutaj wchodzą w grę inne rzeczy jeszcze, jak tak naprawdę to, że każdy sobie może tym dużo łatwiej manipulować niż innymi subami, przez ogrom możliwości na "oszukanie" cennika :). 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

Podziwiam was chłopaki że dajecie się w trolling z krychą  

 

13 minut temu, Czoperrr napisał:

 

Osobiście chciałbym powrotu do gier jak z ery PS2 czyli 8-10 godzin skondensowanej rozgrywki za normalną cenę zamiast molochów z nudną zawartością co kilka lat.

 

15-25h z czasów x360 :lapka: 

Ja bym chciał żeby wróciły gry Arcade na konsole które je definiowały (burnout, ssx, gry segi na dreamcasta, itd.) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

kult Xboxa jest w Was wielki i naprawdę budzi We mnie totalny podziw

Dziękujemy, Twoje oddanie niebieskiej sprawie również jest niesamowite. Phil czyta i już za chwilę, już za momencik tak nam ceny abonamentu wywali w kosmos, że aż kukle będą nas swędzieć.

 

Kurde, gdyby tylko dało się kupić gierki na tym Xboxie tak, żeby grać w nie nawet bez abonamentu :/ PIĘKNIE NAS ROZEGRALI.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Bzduras napisał:

Dziękujemy, Twoje oddanie niebieskiej sprawie również jest niesamowite. Phil czyta i już za chwilę, już za momencik tak nam ceny abonamentu wywali w kosmos, że aż kukle będą nas swędzieć.

 

Kurde, gdyby tylko dało się kupić gierki na tym Xboxie tak, żeby grać w nie nawet bez abonamentu :/ PIĘKNIE NAS ROZEGRALI.

No właśnie - JUŻ NIE DA SIĘ KUPIĆ NAWET PUDEŁKA na gry z GP, źle, źle i niedobrze, abonament zrobi nam wszystkim dobrze. :kaz:

 

Rozumiem, że brak pudełek to oszczędność dla środowiska, więc rozumiem Was :). 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...