Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas w świetle tych głupich plotek nie rozumiem przepychanek o AB. Przecież MS, to światowe korpo, które ma tysiące pracowników na świecie. Takich decyzji jak zaoranie działu wydając gry na platformie konkurencji nie podejmuje się z dnia na dzień. Kto tam siedzi w zarządzie? Przedszkolaki? Ja wiem, że mieli wolną kasę ze brak zgody na kupno Discorda, ale wydanie jej na szybko na AB trąci babskimi decyzjami o zakupach ze złości.

 

Chociaż w sumie zapomniałem o kupnie Nokii i jej zaoraniu po kilku latach, przez brak popularności kaflowego windowsa na komórkach:facepalm:

Odnośnik do komentarza

Kazdy zrobi jak chce, ale ja osobiście  kupiłbym takiego przenośnego Xboxa, przez te kilkanaście lat uzbierała mi sie całkiem spora biblioteka gier, do tego Game Pass, Play Anywhere, QR. Steam Deck jest super, ale wkurza mnie na przykład ile baterii zżera jak zostawię go uśpionego na kilka dni i choć jest jej naprawdę blisko to nie jest to jednak pełnowartościowa konsola. 

 

Jeśli zrezygnują całkowicie z gier na wyłączność, to ich hardware żeby jakoś zachęcić do kupna będzie musiał się wyrozniać jakąś funkcjonalnoscią, mocą, sprzętem lub ceną. 

 

 

2 godziny temu, McDrive napisał:

Cały czas w świetle tych głupich plotek nie rozumiem przepychanek o AB. Przecież MS, to światowe korpo, które ma tysiące pracowników na świecie. Takich decyzji jak zaoranie działu wydając gry na platformie konkurencji nie podejmuje się z dnia na dzień. Kto tam siedzi w zarządzie? Przedszkolaki? Ja wiem, że mieli wolną kasę ze brak zgody na kupno Discorda, ale wydanie jej na szybko na AB trąci babskimi decyzjami o zakupach ze złości

Jakim zaoraniu działu gier?  ta decyzja choć niepopularna na forum przynie im ogrom kasy. Ta decyzja będzie miała negatywne konsekwencje jeśli chodzi o hardware, ale czysto finansowo zyskają bardzo dużo. 

 

W przepychance o AB chodziło o to że urzędy i Sony zarzucały Microsoftowi że uczyni CoDa markę ekskluzywną lub taką która będzie gorsza na PlayStation. Microsoft przekonywał że tego nie zrobi i jak widać mówił prawdę. CoD jak i inne gry Xboxa trafią na PS

Odnośnik do komentarza

Noo już Xboxowi akolici, insajderzy czy youtuberzy odpuszczają to niezła sraka. 

Ten cały Klobrille i inni co mają setki tysięcy obserwujących.

 

Ale no nie czarujmy się, można lubic Xboxa czy ich gry, jednak ile razy w jakiś sposób nas zrobiono w jajo przez ostatnią dekadę? Dobrze ktoś napisał wcześniej, że w tym MS zawsze trwa jakaś wojna, zawsze coś kombinują. 

Odnośnik do komentarza
12 minutes ago, krzysiek923 said:

No MS stałby się de facto już tylko wydawcą gier, przy okazji produkującym sprzęt do grania. W dupie mają żale obecnej bazy użytkowników Xbox jako konsoli. Takie to są właśnie korporacyjne sentymenty.

Czyli tym czym jest już teraz, no niezła zmiana.

 

 

 

 

Nie zestarzało się za dobrze :CoolStoryBro:

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Czoperrr napisał:

Czyli tym czym jest już teraz, no niezła zmiana.

No nie wiem, jak chcesz na siłę podważać tezę, to i Sony jest tylko wydawcą gier z własnym sprzętem do ich ogrywania.

 

Nawet j3bać tę fanbojkę, którą boli Halo na PS5, kiedy obecnie jest na innym sprzęcie w postaci PC i nikt nie płakał, no ale SONY TO JUŻ PRZESADA!!! Bardziej chodzi o stabilność, o gwarancję dalszego istnienia tej konsoli, o bezpieczeństwo zakupionych cyfrowo gier. Bo na razie będą produkować konsole, ale jeśli nie będzie to już celem nadrzędnym, to i zrezygnować mogą jak z telefonów na Windowsie w pewnym momecie. I nawet jeśli to zdementują, to w świetle ciągłej dezinformacji kogoś to uspokoi?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 minutes ago, krzysiek923 said:

No nie wiem, jak chcesz na siłę podważać tezę, to i Sony jest tylko wydawcą gier z własnym sprzętem do ich ogrywania.

 

Nawet j3bać tę fanbojkę, którą boli Halo na PS5, kiedy obecnie jest na innym sprzęcie w postaci PC i nikt nie płakał, no ale SONY TO JUŻ PRZESADA!!! Bardziej chodzi o stabilność, o gwarancję dalszego istnienia tej konsoli, o bezpieczeństwo zakupionych cyfrowo gier. Bo na razie będą produkować konsole, ale jeśli nie będzie to już celem nadrzędnym, to i zrezygnować mogą jak z telefonów na Windowsie w pewnym momecie. I nawet jeśli to zdementują, to w świetle ciągłej dezinformacji kogoś to uspokoi?

Ale nikt nie dawał gwarancji, że xboxy będą wychodzić do końca świata i jeszcze dłużej, kupione gry będziesz mógł ogrywać na istniejącym już sprzęgnięcie dopóki nie zamkną serwerów. To samo tyczy się PS.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Czoperrr napisał:

Ale nikt nie dawał gwarancji, że xboxy będą wychodzić do końca świata i jeszcze dłużej, kupione gry będziesz mógł ogrywać na istniejącym już sprzęgnięcie dopóki nie zamkną serwerów. To samo tyczy się PS.

Ale to Spencer płakał, że ludzie nie chcą budować biblioteki gier na Xboksach. No to fajnie zachęcił.

Odnośnik do komentarza

Jeśli z tego całego biznesowego eventu wyjdzie przekaz że będą kolejne Xboxy bla bla ale chcemy żeby wszystkie nasze gry prędzej czy później były dostępne wszędzie, to jako posiadacz plejki nie będę miał sentymentów i po prostu zamienię Xa na jakiś inny sprzęt jak SD.

 

A myślę że taki będzie przekaz

Odnośnik do komentarza

Dla mnie to i tak jest ch.ujowe ze strony MS, że chce się poddać, bo czasami miewałem takie momenty, że mi się w nic nie chciało grać, a tak zawsze jak kupujesz nowy konkurencyjny sprzęt to radość z grania wraca. To też jest dobry bodziec, który pozwala Ci pielęgnować dalej hobby gierkowe. No i nie oszukujmy się, ale exy gierki też stoją razem z konsolami, które sobie ogrywałeś, teraz tego nie będziesz miał. Każdy miał takie momenty, że mu się nie chciało przez dłuższy czas grać, to się kombinowało jak przywrócić smykałkę do giercowania. U mnie to działało kupowanie nowej konsoli czy to MS czy PS, Nintendo. Teraz gaming straci swoją tożsamość, tylko tyle i aż tyle. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Zaraz pewnie przyjdą tu jakieś racjonalizujące sobie jednostki, że przecież "co mi szkodzi, że ktoś inny sobie zagra", albo "dajcie spokój z tą tożsamością", ale wbrew ich pseudo-obiektywnemu spojrzeniu, ta mityczna "tożsamość" budowana przez kojarzące się z marką tytuły to najważniejsza sprawa w wyborze sprzętu (jeśli musimy wybierać, bo np stać nas tylko na jedną taką fanaberię i żonie nie damy rady wytłumaczyć).
Można sobie wmawiać, że to lepiej, że więcej osób zagra i w ogóle "keine grentzen" jak to charczał Wiśniewski, ale gdyby XBOX nie miał gier (chociażby tylko konsolowo) ekskluzywnych to ja bym w życiu nie kupił zarówno XSX, jak i X360 chwilę później.
Sporo osób, które nie są uwiązane profilem (bo cyfrowe zakupy, gamerscore) oleje kolejną iterację XBOXa (jeśli takowa będzie) sprawiając, że ten sprzęt sprzeda się w jeszcze skromniejszej liczbie egzemplarzy, a to z kolei spowoduje, że wydawcy third party będą ten segment rynku olewać, bo po co się spinać, jak liczba posiadaczy tego sprzętu będzie tak nieznacząca, że sprzedane kopie nie zwrócą nam nawet kosztów produkcji :dunno:
Dojdzie do tego, że wersje xboxowe będą wychodzić później, albo będą leniwie portowane przez jakichś wyrobników, albo nawet będą kasowane.

Oczywiście to tylko czarny scenariusz w sytuacji, gdy te wszystkie plotki się potwierdzą i Microsoft pójdzie w full SEGA mode - trzeba poczekać, co Knur powie w przyszłym tygodniu.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Przypuszczam, że dla nich niedostateczny zysk to właśnie "problem finansowy".
Przyszła nowa miotła i stwierdziła, że dość sentymentów, mieliście swój czas na romantyczną walkę z Sony, ale koniec zabawy, bo jesteśmy korpo, mające przynosić zyski.
Trochę jak z Konami - od lat mają w dupie swoje najbardziej znane IP, bo to są koszta produkcji i niewspółmiernie małe zyski, więc skupiają się na tym, co ten zysk im przynosi - możemy (a nawet musimy) ich za to hejtować, ale tutaj można wstawić gifa z Woody'm Harrelsonem, wycierającym łzy dolarami, bo oni mają to gdzieś.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja mam dysonans bo z jednej strony to juz bym chcial aby ten ms ze swoimi idiotyzmami zdechl bo kopiuja je slepo pozostali, ale z drugiej strony jak nie bedzie xboxa to zaczna wymyslac swoje autorskie, a to moze byc jeszcze gorsze.

 

Tak czy inaczej, jesli dojdzie do najgorszego, to sony wystarczy ze zrobi 15s spot jak w 2013 i powie, ze gry sony na sony oraz gry ms tez na sony i bank rozbity. Normiki nie beda sie zastanawiac, bo po co tracic jak mozna miec wiecej, a nowy xbox (o ile bedzie istnial) stanie sie sprzetem dla k o n e s e r o w.

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, Wredny napisał:

Zaraz pewnie przyjdą tu jakieś racjonalizujące sobie jednostki, że przecież "co mi szkodzi, że ktoś inny sobie zagra", albo "dajcie spokój z tą tożsamością", ale wbrew ich pseudo-obiektywnemu spojrzeniu, ta mityczna "tożsamość" budowana przez kojarzące się z marką tytuły to najważniejsza sprawa w wyborze sprzętu (jeśli musimy wybierać, bo np stać nas tylko na jedną taką fanaberię i żonie nie damy rady wytłumaczyć).
Można sobie wmawiać, że to lepiej, że więcej osób zagra i w ogóle "keine grentzen" jak to charczał Wiśniewski, ale gdyby XBOX nie miał gier (chociażby tylko konsolowo) ekskluzywnych to ja bym w życiu nie kupił zarówno XSX, jak i X360 chwilę później.
Sporo osób, które nie są uwiązane profilem (bo cyfrowe zakupy, gamerscore) oleje kolejną iterację XBOXa (jeśli takowa będzie) sprawiając, że ten sprzęt sprzeda się w jeszcze skromniejszej liczbie egzemplarzy, a to z kolei spowoduje, że wydawcy third party będą ten segment rynku olewać, bo po co się spinać, jak liczba posiadaczy tego sprzętu będzie tak nieznacząca, że sprzedane kopie nie zwrócą nam nawet kosztów produkcji :dunno:
Dojdzie do tego, że wersje xboxowe będą wychodzić później, albo będą leniwie portowane przez jakichś wyrobników, albo nawet będą kasowane.

Oczywiście to tylko czarny scenariusz w sytuacji, gdy te wszystkie plotki się potwierdzą i Microsoft pójdzie w full SEGA mode - trzeba poczekać, co Knur powie w przyszłym tygodniu.

jeszcze nic nie wiemy tak naprawdę. Gdyby MS wciąż swoje tytuły wrzucał do game passa day one ORAZ gdyby gry od MS lądowały u Sony z OPÓŹNIENIEM to wciąż ma to znaczenie dla fanów konkretnych gier. Taki Rise of Tomb Raider był na Xboksie eksem czasowym, ale wciąż jako ex był istotny.

Edytowane przez krzysiek923
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...