Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie abo nie interesuje bo gram w to co aktualnie mam ochotę a nie to co wrzucają do abo albo to co zaraz wypadnie. 
 

I porównania do netflixa są kompletnie nie trafione, gry wymagają nakładu czasowego nieporównywalnego do filmów. I wymagają też uwagi i skupienia. 
 

Pewnie jak jest interesująca mnie premiera i wpada do abo day one to nie kupię pudełka za 350 zł jak mogę to ograć za 60 zł legalnie kupując miesiąc abonamentu. 
 

Jednak jak ogrywam jakiś tytuł sporo po premierze i różnica w cenie pudełka, cyfrówki to 30-40 zł względem abo to się nawet nie zastanawiam i biorę pudło.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja przestałem płacić za gamepassa jak mi wygasło pierwsze 30 miesięcy abonamentu kupionego tanio i teraz tylko ładuje czasem na miesiąc jak pojawia się coś fajnego, a tak to mam kilka gier w pudełkach i robię tanie zakupy w Argentynie. Miesięcznie 60 zł to za dużo bo ogram w tym czasie jedną grę, obecnie mam dużo na głowie. Większość czasu gram teraz na decku bo mogę grać przy pracy.

Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, Beelzeboss said:

Ja juz też rezygnuję z abonamentów. Tzn. kupie kluczyk za dyche jak bedzie interesujaca gra (np. diablo 4 niedługo, albo avowed), ale juz nie klepie na 3 lata w przód. Zaniedbałem swoj backlog skupiajac sie tylko na grach w gp.

To samo, zamiast ograć coś co chciałem ograć to byłem kuszony indykami, są świetne i dobrze się bawiłem ale inne tytuły leżą odłogiem :)

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Czoperrr napisał:

To samo, zamiast ograć coś co chciałem ograć to byłem kuszony indykami, są świetne i dobrze się bawiłem ale inne tytuły leżą odłogiem :)

Dokładnie. Zagrałem w świetne gry dzieki gp, ale jak tak spojrzę na swój profil to jest tez dużo ~7, a mogłem w tym czasie coś z backloga łapać. Nie pomaga też to, że gry u turasa sa mega tanie i ciągle coś dokupuje. Np. ostatnio alana wake remake za 4 ziko czy ac valhalla ze wszystkim za 21zł xd

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Beelzeboss napisał:

Typowy asx. Kręcenie i wymyślanie, żeby tylko wyszło pod jego tezę. Tymczasem w prawdziwym swiecie decka kupiło ~2mln osob. Deck to fanaberia. Dodatek dla osob, ktore chca pograc przenosnie. Nikt go nie traktuje jako alternatywe dla xboxa czy playstation.

Btw kompletnie nie zgadzam się z tym że Deck to fanaberia. Bo dlaczego nie może być dla kogoś glowną platformą  do grania, bo niby czego mu brakuje?

Mocy? Switch udowadnia że konsola o mocy przeciętnego tableta może być bez problemu glowną platformą dla milionów. Nie każdy musi grać na potężnym PC, XSX i PS5

 

Gier? Biblioteka Steam jest przecież ogromna 

 

A nawet jak ktoś kupuje Steam Decka jak tutaj na forum które zrzesza raczej wąską grupę pasjonatów, jako dodatek do innej platformy, to sam fakt że  zainwestuje w biblioteke gier na Steam sprawia że jest duża szansa że zostanie z Gabenem na dłużej, na SD, zwykłym PC lub w przyszłosci SD2.

Odnośnik do komentarza

giphy.gif?cid=6c09b95249i5zo0pvm5ldwrveu

 

O tym pisałem. Sprowadzasz rozmowe na zupełnie inny tor, a teraz jeszcze kolejnego chochoła wymyśliłeś i z nim dzielnie walczysz.

 

Nie miałem na myśli, że nie ma zupełnie ludzi, ktorzy traktuja SD jako główny sprzęt, ale to są wyjątki. Tak jak switchowcy, ktorzy przysiegli wiernosc chińczykom z japonii i czekaja 10 lat na kolejna konsole nintendo, zeby zagrac w obecnie dostepne gry. Napisałem, ze osoby grajace na, jak to okresliło ftc, "high performance console" nie traktuja decka jako alternatywe. Co zreszta pokazuje sprzedaz decka. Do pozostałych rzeczy nawet nie bede nawiazywał, bo to tylko twoje chochoły i odciągasz temat od oryginalnego stwierdzenia.

 

Przypomne tylko, ze napisałem, że xbox i playstation dzielą jedną bazę graczy i jeżeli są jakies rotacje to głównie pomiedzy tymi obozami. Oczywiscie są też tacy, ktorzy po latach przeskakują na pc, ale to nie są masowe ruchy ludnosci.

 

I nie, deck nie udowadnia, ze gracze konsolowi przeskakują na pc. Przestan pisac jakas alternatywna rzeczywistosc.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Beelzeboss napisał:

Chcą wydawać, ale nie na swojego bezposredniego konkurenta jak to sprytnie pomysleli w xboxie. Nie oklamujmy sie, pc w tym rownaniu sie nie liczy, bo konsolarze nigdy nie kupia pc (cena, research potrzebny do złożenia dobrego systemu, problemy ze sterownikami itd.)

 

Przecież napisałem - przestanie się opłacać, jeżeli baza graczy na danym zamknietym systemie bedzie za mała. Nie wiem co jest w tym trudnego do zrozumienia. Portowanie gier nie jest darmowe, a jak masz system ktory z generacji na generacje ma mniejszy install base, a na dodatek na ktorym wytrenowano graczy, zeby nie kupowac gier i jechac na abonamencie z turcji i po konwersji za 1zł to wielu wydawców moze zajrzec do excela. Macie umysł przesiąknięte wojnami konsolowymi i dlatego nie można porozmawiac uczciwie, ale sie nie dziwie, bo potem klapy to wykorzystają.

Nah, na reseterze jest większe wyparcie.

 

Typie przecież to ty masz mózg przesiąknięty wojnami konsolowymi bo od paru stron się produkujesz na ten temat. Kult exów siadł ci na łeb i nie rozumiesz że nie każdy może kierować się tym że pare gier na krzyż więcej jest gdzie indziej i nie wnika czy gierka z jego konsoli trafia też na inne.

 

Generalne nie wiem co chcesz przekazać, pierdolisz coś o oblężonej twierdzy, bo ktoś raczy się nie zgadzać z narracją że xbox jest skończony, bo ty tak uważasz xD

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, MaZZeo napisał:

 

Typie przecież to ty masz mózg przesiąknięty wojnami konsolowymi bo od paru stron się produkujesz na ten temat. Kult exów siadł ci na łeb i nie rozumiesz że nie każdy może kierować się tym że pare gier na krzyż więcej jest gdzie indziej i nie wnika czy gierka z jego konsoli trafia też na inne.

 

Generalne nie wiem co chcesz przekazać, pierdolisz coś o oblężonej twierdzy, bo ktoś raczy się nie zgadzać z narracją że xbox jest skończony, bo ty tak uważasz xD

Ciągle mnie cytujecie to odpowiadam. Ty się nie kierujesz (zero zdziwienia, trzeba trzymac linie wodza), ale jak ktos bedzie miał do wyboru pudło ze wszystkim grami, albo pudło z ograniczonym wyborem to nie bedzie to tak oczywiste.

 

Nie napisałem, że xbox jest skonczony. Naucz sie czytac. Lata gnębienia przez klapów wpłynęły na psychę. Fajnie sie czyta jak to beth i abk miało zabic playstation exami, a teraz to juz eksy jednak nie wazne xD

  • This 1
Odnośnik do komentarza

ogrywanie eksów na wszystkich konsolach = ogrywanie multiplatform na wszystkich konsolach, jakoś da się grać w multiplatformy i przy tym nie cierpieć, że inni też je mają. eksy to była karta przetargowa sony i microsoftu, która już nie działa i nie ma sensu, bo nie przynosi oczekiwanych zysków, a ci którzy najwięcej płaczą i tak będą pierwszymi w kolejce po nowe konsole

 

gorsza rzeczą dla mnie jest crossplay z pc, kto by kiedyś pomyślał, że na to pójdą. no można go sobie wyłączyć w takim BF 2042, ale wtedy grasz z botami, bo większość nawet nie wie, że coś takiego jest, a jest domyślnie włączone

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Strasznie jestem ciekaw jak MS podejdzie do nowego sprzętu (oczywiście jeśli nie odwidzi im się:)

Bo tak ogólnie wiedząc już że gier ekskluzywnych będą mieli coraz mniej, to wypuszczenie konsoli identycznej jak ps6 ew. trochę mocniejszej powtórzy sytuację z obecnej generacji (albo i gorzej). To moim zdaniem będzie działanie trochę na odpierdol. Jest konsola? Jest.

Drugą opcją jest o wiele mocniejszy sprzęt. Tylko że będzie wtedy droższy. I to byłaby jeszcze większa porażka chyba.

 

Ale tak sobie myślałem o tym ich skoku technologicznym. I to w sumie nie musi chodzić stricte o moc.

Bo jeśli chcieliby coś znaczyć na polu hardware to ich konsola musiałaby czymś się wyróżniać. "Nie ma może exów ale jest tam taki bajer".

Np skopiowanie od Switcha hybrydowosci. Albo coś związane z AI może?(ale nie znam się na tym, tak strzelam) Bądź jakieś launchery na konsoli?

 

Myślę że jeśli powstanie klasyczna konsola tylko mocniejsza to będzie jeszcze gorsza sprzedaż. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, drozdu7 napisał:

Drugą opcją jest o wiele mocniejszy sprzęt.

 

Godzinę temu, drozdu7 napisał:

skopiowanie od Switcha hybrydowosci.

why-not-both-linus-both.gif

 

Godzinę temu, drozdu7 napisał:

Bo tak ogólnie wiedząc już że gier ekskluzywnych będą mieli coraz mniej, to wypuszczenie konsoli identycznej jak ps6 ew. trochę mocniejszej powtórzy sytuację z obecnej generacji (albo i gorzej).

whoa, spokojnie, za posta sugerującego dokładnie to samo zostałem zwyzywany od klapów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...