Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

MS podobno nie ma w planach ulepszonej konsoli obecnej generacji. I dobrze. Nie jest potrzebna. Deweloperzy do tej pory nie ogarniają obecnych konsol, jakiekolwiek wersje "pro" to obecnie tylko przyzwolenie na dalszą degrengoladę i zepsute gry w dniu premiery.

 

W poprzedniej generacji było inaczej, bo devi z Xone i PS4 wyciągnęli naprawdę sporo przed premierą ich ulepszonych wersji.

  • Plusik 3
  • This 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Beelzeboss napisał:

Zawołam w 2026

 

Wołaj :lapka:  Nowa generacja poniżej 5 lat w czasach kiedy przeskok z generację na generację jest coraz mniej widoczny. Była by to najkrótsza generacja w dziejach jeśli nowe konsole wyjdą w 2026 roku. I pewnie jeszcze większy odpływ graczy w stronę PC z platform Sony i MS. 

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Ukukuki napisał:

 

Wołaj   Nowa generacja poniżej 5 lat w czasach kiedy przeskok z generację na generację jest coraz mniej widoczny. Była by to najkrótsza generacja w dziejach jeśli nowe konsole wyjdą w 2026 roku. I pewnie jeszcze większy odpływ graczy w stronę PC z platform Sony i MS. 

Trochę się pozmieniało, to już nie jest graal piwniczaków i to nie oni dyktują co i kiedy, a dla młodszego pokolenia nowy gadżet raz na 5 lat to i tak za dużo.

Odnośnik do komentarza

Bo dalej patrzycie na to ze swojej bańki jakbyście nie mieli świadomości kto jest odbiorcom konsol czy sprzętu. Dla 90% tych ludzi to nie jest ani życie ani główne hobby. 

 

To co ja chce to nie ma znaczenia czy pozostała część forumka. I nie ma najmniejszych przesłanek ,że to ma być najkrótsza generacja w historii, niezależnie co wam się wydaje. 

 

25 minut temu, krzysiek923 napisał:

Trochę się pozmieniało, to już nie jest graal piwniczaków i to nie oni dyktują co i kiedy, a dla młodszego pokolenia nowy gadżet raz na 5 lat to i tak za dużo.

 

Młodsze pokolenie ma wyjebane w Sony i MS:kekw:  grają na komórkach i PC, zobacz sobie na średnią wieku gracza konsolowego. 

  • This 2
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Ukukuki napisał:

Młodsze pokolenie ma wyjebane w Sony i MS:kekw:  grają na komórkach i PC, zobacz sobie na średnią wieku gracza konsolowego. 

Dlaczego granie na komórkach ma wykluczać granie na konsolach w domu? W jaki sposób ustalono tę "średnią wieku gracza konsolwego"? Bo ktoś tak sobie wpisał przy zakładaniu konta?

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, krzysiek923 napisał:

Dlaczego granie na komórkach ma wykluczać granie na konsolach w domu? W jaki sposób ustalono tę "średnią wieku gracza konsolwego"? Bo ktoś tak sobie wpisał przy zakładaniu konta?

 

Ankiety, jest sporo badań na necie i całkiem sporo analiz w tym temacie. Widać tam sporo zależności. Nie jest to wiedza tajemna.

 

Sam pomyśl jak młody gracz ma mieć kasę na TV + konsolę i miejsce jeszcze na to? Do tego jeszcze urobić na fajny telefon i laptopa na studia bo jak wspomniałeś lubią gadżety. No konsola dla większości nastolatków będzie za telefonem i laptopem. Do czasu ustatkowania się będzie siedział na telefonie i laptopie jak większość młodych ludzi. 

 

Tak samo młodzi mają wywalone na pudełka, dla nich to era kamienia łupanego jeśli chodzi o konsumpcję popkultury. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Ukukuki napisał:

Sam pomyśl jak młody gracz ma mieć kasę na TV + konsolę i miejsce jeszcze na to?

No i kto tu jest odklejony? Nie wiem, od rodziców? "Ankiety" nie mówi nic, możemy sobie zrobić ankietę przechadzając się po ulicy Wrocławia, która nijak nie będzie miarodajna. Ankieta na jakimś forum dotyczy forumowiczów tego forum etc.

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie praktycznie każdy możliwy scenariusz kończy się dla MS źle. Mid gen konkurujący z ps5pro? Porażka. 

Nowa mocna konsola walcząca z ps6? Też porażka. 

Xbox już nie będzie nikogo ekscytował.. chyba że ten skok technologiczny to nie tylko moc. Ale właśnie coś innego. Funkcjonalność i wygoda konsoli, wsparta Windowsem + np zewnętrzne sklepy (jeśli wogóle takie coś jest możliwe). Nie wiem, dla mnie tylko taki "skok wiary" w wykonaniu MS może im dać jakiekolwiek szanse w walce na polu hardware'u. 

Odnośnik do komentarza

Nie mają szans w wyrównywaną walkę na sprzedaż hardware'u. Dlatego stosują ucieczkę do przodu w obliczu stagnacji na rynku konsol, robiąc ekspansje na rynek PC i chmurę. Wciąż będą wypuszczać kolejne konsole, bo nie odpuszczą 30-50 milionów klientów, ale walka o klienta nie rozegra się na polu sprzedaży konsol, które z rok na rok będą stawać się coraz mniej istotne. 

Odnośnik do komentarza

No szkoda ,że chmurę też mają gorszą i pewnie każdy zastanawia się jakim cudem. Może jak wymyślą coś ciekawego z AI to się uda ale na tym polu też są za konkurencją. Ekspansję na PC robi też Sony i wydaje mi się ,że w bardziej przemyślany sposób aby jak najmniej zaszkodzić marce PS.

 

Dla mnie to jest niepojęte jak ta firma przestała ogarniać od czasów One. Świetne konsole Xbox i X360 z masą ponadczasowych tytułów tak teraz same co najwyżej bardzo dobre gry które nigdy nie wejdą do klasyki gatunku. 

 

Czas stagnacji w każdej branży wykorzystuje się na dojechanie konkurencji i wyrwanie im jak najwięcej co prędzej robi Nintendo niż pozostała dwójka która miota się i sama nie wie w którą stronę ma iść. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Bez przesady, jeżeli chodzi o ekspansję na PC, to Sony jest tu 10 lat za murzynami. 

 

To jest akurat to co MS wychodzi najlepiej. Gram na konsoli, PC, chmura z GP jedna licencja na wszystko. Te same zapisy stanu gry.

 

To powinien być standard dla wszystkich wydawców, a niestety MS jest tu rodzynkiem.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ale generalnie to co pisałeś o tym, że dzieciaki nie mają kasy na konsole i przeciętny konsolowy gracz jest stary, jest prawdą.

 

Kiedyś nie było wyboru, gry oznaczały konsole albo drogie komputery.

 

Kiedyś było znacznie mniej rzeczy, na które można było wydać kasę, dzisiaj konsola schodzi na dziesiąty plan, a przed nimi jest telefon i tablet, na których też można grać.

 

Jeździłem po córkę do przedszkola komunikacją miejską, mijałem przystanek obok szkoły podstawowej średnio 4 razy w tygodniu. Jeszcze nigdy nie widziałem dzieciaka z jakąkolwiek konsolą przenośną, natomiast większość z nich zawsze gra - na telefonach, często po 2-3 w jakimś sieciowym trybie. Te dzieciaki, które dzisiaj mają po 10-12 lat i radzą sobie doskonale bez konsol, to za 20 lat raczej nie będą szukać w sklepach dodatkowej skrzynki pod TV. Jeszcze tak z 10 lat i rynek konsol zacznie się po prostu kurczyć.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, SnoD napisał:

Ale generalnie to co pisałeś o tym, że dzieciaki nie mają kasy na konsole i przeciętny konsolowy gracz jest stary, jest prawdą.

 

Kiedyś nie było wyboru, gry oznaczały konsole albo drogie komputery.

 

Kiedyś było znacznie mniej rzeczy, na które można było wydać kasę, dzisiaj konsola schodzi na dziesiąty plan, a przed nimi jest telefon i tablet, na których też można grać.

 

Jeździłem po córkę do przedszkola komunikacją miejską, mijałem przystanek obok szkoły podstawowej średnio 4 razy w tygodniu. Jeszcze nigdy nie widziałem dzieciaka z jakąkolwiek konsolą przenośną, natomiast większość z nich zawsze gra - na telefonach, często po 2-3 w jakimś sieciowym trybie. Te dzieciaki, które dzisiaj mają po 10-12 lat i radzą sobie doskonale bez konsol, to za 20 lat raczej nie będą szukać w sklepach dodatkowej skrzynki pod TV. Jeszcze tak z 10 lat i rynek konsol zacznie się po prostu kurczyć.

 

Niech już nadchodzi to 6-te wymarcie ;/

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, SnoD napisał:

Bez przesady, jeżeli chodzi o ekspansję na PC, to Sony jest tu 10 lat za murzynami. 

 

To jest akurat to co MS wychodzi najlepiej. Gram na konsoli, PC, chmura z GP jedna licencja na wszystko. Te same zapisy stanu gry.

 

To powinien być standard dla wszystkich wydawców, a niestety MS jest tu rodzynkiem.

 

No u MS sztos ,że jest za darmo stan zapisu do chmury. Jednak jak mam mocnego PCta to kompletnie nie odpalam XSX, z dwa lata nie odpalałem. Jakby były eksy pewnie bym odpalał czy kupował gierki, abonament. A tak zero priorytetu na razie na ich gry, kiedyś się kupi za 70 zł na steam. 

 

Godzinę temu, SnoD napisał:

Jeździłem po córkę do przedszkola komunikacją miejską, mijałem przystanek obok szkoły podstawowej średnio 4 razy w tygodniu. Jeszcze nigdy nie widziałem dzieciaka z jakąkolwiek konsolą przenośną, natomiast większość z nich zawsze gra - na telefonach, często po 2-3 w jakimś sieciowym trybie. Te dzieciaki, które dzisiaj mają po 10-12 lat i radzą sobie doskonale bez konsol, to za 20 lat raczej nie będą szukać w sklepach dodatkowej skrzynki pod TV. Jeszcze tak z 10 lat i rynek konsol zacznie się po prostu kurczyć.

 

Rodzice czasem kupują dzieciom konsole ale dla dzieciaków to nie jest priorytet. Telefon dla nich to teraz podstawowa potrzeba jeśli chodzi o technologię. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...