Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi


W jaki sposób podłączyć słuchawki do kontrolera? Wpycham po minijack słuchawki od iPhone i nic nie słychać.


Z tego co pamiętam, głos na słuchawkach powinien działać, ale mikrofon nie zadziała. Apple ma inaczej rozmieszczone elementy na styku. Jakiś inny standard od tego co się normalnie spotyka. U mnie też nie działał. Kupiłem nawet jakąś przejściówkę, ale i z nią były problemy i w grupie słyszeli tylko trzaski.
Odnośnik do komentarza
Hej, konsola XSX od piątku na półeczce. Przeszedłem z obozu Sony (PS2, 3, 4). Wcześniej Sega Saturn i SNES i NES (lata 90 - importu z USA).
Zatem dzień dobry. Piękny sprzęt!
Czy muszę zwracać uwagę na wersję gry, np. z Game Pass Ultimate, czy zawsze pobierze mi najlepszą wersję? Bo np. Control nie ma RT.
W jaki sposób podłączyć słuchawki do kontrolera? Wpycham po minijack słuchawki od iPhone i nic nie słychać.
Witaj, miło widzieć nowego użytkownika! Nie wiem, jak ze słuchawkami od iPhone, ale przy pierwszym podłączeniu "zwykłych" słuchawek musiałem trochę dopchnąć jacka do końca. Wydawało się jak by siedział prawidłowo, ale brakowało z 1mm do końca.
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Ukukuki napisał:

Tylko rynek PC to jest jednak trochę inny typ konsumenta, nie bez powodu gry dostępne w gamepassie biją rekordy popularności sprzedazy na steam. 

Ja jestem graczem pc od zawsze a konsolowym z doskoku. I powiem ci że jak mam coś za darmo w game pass zawsze wybiorę ta opcje niż steam czy gog. Z drugiej strony jak mam fajne promo na gog to wole kupić tam niz na steam. Naprawdę nie rozumiem niektórych wojowników steam. Wszystko musi być na steam. Gabe mój bóg! :D To troszkę tak jak wojownicy sony, nintendo lub xboxa na rynku konsolowym. Ja tam wybieram tam gdzie WYGODNIEJ lub TANIEJ. A żeby nie było na samym steam mam ponad 800 gier i nadal mam na sklep wyjebane ;) Hades kupiłem na epicu bo był po 40 zł, dużo gier mam na gog (dobrze ponad 200) bo są w lepszej wersji i taniej niż steam. 

 

Gry paradoksu w game pass to BARDZO DOBRA informacja dla każdego gracza tak pc jak i konsolowego. Po pierwsze jeżeli by kupili paradox to ich gry by były w game pass na stałe a nie na rok... Po drugie dużo gier paradoxu jest bardzo specyficznych i warto je przetestować zanim stwierdzimy czy to gra dla nas. Dużo ich gier też wychodziło na konsole jak stellaris i ludzie sobie chwalili sterowanie. Ja we wrześniu na premierę ogrywałem crusaders king 3 w game pass. Normalnie bym kupił na steam a tak ograłem ile chciałem w game pass za free. Nasyciłem się grą i odstawiłem po ok 40 h. NOWA EU w game pass na premierę? POPROSZĘ! Stellaris 2 na premierę w game pass? Jak najbardziej chętnie. Może Tyranny 2 zrobią bo obsidian robił to pod paradoxem i prawa do marki ma chyba paradox. Obie firmy pod ms oznaczają zielone światło dla projektu. Hearts of Iron 5 w game pass :obama:

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, messer88 napisał:

Jak to się czyta z perspektywy osoby która by se chciała złożyć jakieś pudło właśnie pod strategie to trochę najebane tych sklepów jest.

no i? Każdy sklep to ikonka na pulpicie. Kupujesz tam gdzie taniej. To jest piękno pc wolny rynek i nie trzeba być niewolnikiem jednego sklepu. najgorsze co by mogło sie stać obecnie to monopol steam. Dobrze że mamy kompletną dowolność plus są abo jak game pass, uplay czy origin. 

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, blantman napisał:

Ja jestem graczem pc od zawsze a konsolowym z doskoku. I powiem ci że jak mam coś za darmo w game pass zawsze wybiorę ta opcje niż steam czy gog. Z drugiej strony jak mam fajne promo na gog to wole kupić tam niz na steam. Naprawdę nie rozumiem niektórych wojowników steam. Wszystko musi być na steam. Gabe mój bóg! :D To troszkę tak jak wojownicy sony, nintendo lub xboxa na rynku konsolowym. Ja tam wybieram tam gdzie WYGODNIEJ lub TANIEJ. A żeby nie było na samym steam mam ponad 800 gier i nadal mam na sklep wyjebane ;) Hades kupiłem na epicu bo był po 40 zł, dużo gier mam na gog (dobrze ponad 200) bo są w lepszej wersji i taniej niż steam. 

 

Gry paradoksu w game pass to BARDZO DOBRA informacja dla każdego gracza tak pc jak i konsolowego. Po pierwsze jeżeli by kupili paradox to ich gry by były w game pass na stałe a nie na rok... Po drugie dużo gier paradoxu jest bardzo specyficznych i warto je przetestować zanim stwierdzimy czy to gra dla nas. Dużo ich gier też wychodziło na konsole jak stellaris i ludzie sobie chwalili sterowanie. Ja we wrześniu na premierę ogrywałem crusaders king 3 w game pass. Normalnie bym kupił na steam a tak ograłem ile chciałem w game pass za free. Nasyciłem się grą i odstawiłem po ok 40 h. NOWA EU w game pass na premierę? POPROSZĘ! Stellaris 2 na premierę w game pass? Jak najbardziej chętnie. Może Tyranny 2 zrobią bo obsidian robił to pod paradoxem i prawa do marki ma chyba paradox. Obie firmy pod ms oznaczają zielone światło dla projektu. Hearts of Iron 5 w game pass :obama:

 

No nie oszukujmy się gog.com jest bezkonkurencyjny na tle innych sklepów w sposobie dystrybucji gier. Steam pod względem działania, jakości i obsługi klienta, oraz biblioteki gier. Epic pod względem darmowych gier - w ciągu roku uzbierasz pokaźną bibliotekę dobrych gier bez wydawania złotówki. Apka xboxa pod względem abonamentu w promce. 

 

I to jest w moim odczuciu idealna platforma do grania gdzie na jednym sprzęcie masz dostęp do tak ogromnej biblioteki gier do tego w najlepszej jakości jak masz hajs. Brakuje tylko apki Sony (realne) i Nintendo (nierealne). 

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, blantman napisał:

no i? Każdy sklep to ikonka na pulpicie. Kupujesz tam gdzie taniej. To jest piękno pc wolny rynek i nie trzeba być niewolnikiem jednego sklepu. najgorsze co by mogło sie stać obecnie to monopol steam. Dobrze że mamy kompletną dowolność plus są abo jak game pass, uplay czy origin. 

Zabawne, bo czytałem wczoraj na reee płacze pctowców na wieść, że epic będzie jeszcze mocniej inwestował w exy. To tylko na plus jak sie dwoch bije, bo gry będą tańsze, a większość w internecie chciałaby monopol steam.

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, 20inchDT napisał:

Zabawne, bo czytałem wczoraj na reee płacze pctowców na wieść, że epic będzie jeszcze mocniej inwestował w exy. To tylko na plus jak sie dwoch bije, bo gry będą tańsze, a większość w internecie chciałaby monopol steam.

 

Bo zawsze jest to samo. Monopol jest dobry, pod warunkiem że w rękach tych którym kibicuję.

 

Inaczej jest psucie branży. xdd

Odnośnik do komentarza

Pewnie powód jest ten sam dla którego ludzie trzymają z jednym konkretnym producentem/wydawcą: ten sam profil, budowana latami biblioteka, znajomość systemu.

 

Na PC gram mniej niż na konsoli, ale coś tam gram i np. aby grać w WoWa odpalam launcher Blizzarda, w przypadku Death Stranding musi być to Steam, ale już np. Blacklist mam na instalatorze Ubi. Dodam jeszcze coś z Epic i już mam czwartego klienta, a każdy z nich ma inne funkcje i inny profil.

Odnośnik do komentarza
3 hours ago, blantman said:

Ja jestem graczem pc od zawsze a konsolowym z doskoku. I powiem ci że jak mam coś za darmo w game pass zawsze wybiorę ta opcje niż steam czy gog. Z drugiej strony jak mam fajne promo na gog to wole kupić tam niz na steam. Naprawdę nie rozumiem niektórych wojowników steam. Wszystko musi być na steam. Gabe mój bóg! :D To troszkę tak jak wojownicy sony, nintendo lub xboxa na rynku konsolowym. Ja tam wybieram tam gdzie WYGODNIEJ lub TANIEJ. A żeby nie było na samym steam mam ponad 800 gier i nadal mam na sklep wyjebane ;) Hades kupiłem na epicu bo był po 40 zł, dużo gier mam na gog (dobrze ponad 200) bo są w lepszej wersji i taniej niż steam. 

 

Gry paradoksu w game pass to BARDZO DOBRA informacja dla każdego gracza tak pc jak i konsolowego. Po pierwsze jeżeli by kupili paradox to ich gry by były w game pass na stałe a nie na rok... Po drugie dużo gier paradoxu jest bardzo specyficznych i warto je przetestować zanim stwierdzimy czy to gra dla nas. Dużo ich gier też wychodziło na konsole jak stellaris i ludzie sobie chwalili sterowanie. Ja we wrześniu na premierę ogrywałem crusaders king 3 w game pass. Normalnie bym kupił na steam a tak ograłem ile chciałem w game pass za free. Nasyciłem się grą i odstawiłem po ok 40 h. NOWA EU w game pass na premierę? POPROSZĘ! Stellaris 2 na premierę w game pass? Jak najbardziej chętnie. Może Tyranny 2 zrobią bo obsidian robił to pod paradoxem i prawa do marki ma chyba paradox. Obie firmy pod ms oznaczają zielone światło dla projektu. Hearts of Iron 5 w game pass :obama:

I jak to niby ma wygladac biorac pod uwage polityke Paradoxu? Bedziesz dostawal wszystkie DLC do GP? Watpie. Aktualnie EU4 ze wszystkimi DLC to kilkaset euro i calkiem inna gra niz to co dostajesz w podstawce. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Il Brutto napisał:

I jak to niby ma wygladac biorac pod uwage polityke Paradoxu? Bedziesz dostawal wszystkie DLC do GP? Watpie. Aktualnie EU4 ze wszystkimi DLC to kilkaset euro i calkiem inna gra niz to co dostajesz w podstawce. 

ktoś będzie mógł sprawdzić podstawkę i jak mu się spodoba będzie mógł kupić dlc. W CK3 zagrałem  i mi starczy nie czuje potrzeby dlc ale jak wyjdzie fajne to bym może dokupił kiedyś. Identyczna sytuacja już ma miejsce z grami ms. Grasz w forza horizon 4 i masz niedosyt kupujesz dlc.  Podoba ci się outer worlds i chcesz więcej kupujesz dodatki. Uważam to za uczciwe postawienie sprawy i dodatkowe wsparcie deweloperów jeżeli zagłosujemy portfelem na tytuł który nam się spodobał. W 99% gier ja nie kupuje dlc i dodatków bo mi podstawka starczy ale zawsze zdarzają się wyjątki. EU4 grałem na premierę i się świetnie bawiłem a dopiero po 3 latach dokupiłem niektóre wskazane przez community dodatki (wcale mnie aż tyle nie kosztowało bo nie musiałem mieć wszystkich) . I miałem znowu fun z gry. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Oczywiście jeszcze lepiej byłoby jakby dlc wlatywały do gpu ale z tego jest za duża kasa, specjaliści pokroju ubi czy ea to pewnie więcej zarabiają na tych dodatkach niż na samych podstawach. Stąd też te ich modele wydawnicze. Sam też czasem lubię coś dokupić jak jest na promo. Najlepsze są za to edycje mortala, ultimate no to damy Ci pakiet postaci ale kolejny pakiet damy już do innej wersji, potem jeszcze jeden, no i kostiumy, dlc fabularne itd. Super. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, 20inchDT napisał:

Zabawne, bo czytałem wczoraj na reee płacze pctowców na wieść, że epic będzie jeszcze mocniej inwestował w exy. To tylko na plus jak sie dwoch bije, bo gry będą tańsze, a większość w internecie chciałaby monopol steam.

 

No tutaj chodzi o to, że Epic to jebane gówno w porównaniu do Steama. 

Edytowane przez bluber
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Il Brutto napisał:

I jak to niby ma wygladac biorac pod uwage polityke Paradoxu? Bedziesz dostawal wszystkie DLC do GP? Watpie. Aktualnie EU4 ze wszystkimi DLC to kilkaset euro i calkiem inna gra niz to co dostajesz w podstawce. 

Od jakiegoś czasu paradox udostępnia wszystkie dlc do eu4 w abonamencie, coś koło 18zl miesięcznie to kosztuje. Więc czemu mieliby nie udostępniać w gamepassie?

Odnośnik do komentarza
Teraz, Ukukuki napisał:

 

Działa jak gówno :) jedyny ich plus to darmowe gry i czasem fajna promka. 

Ale, że gry się nie wczytują czy apka się wiesza czy co? Bo problemy pc są od wielu lat mi obce i pytam z ciekawości. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, lpcl napisał:

Ale, że gry się nie wczytują czy apka się wiesza czy co? Bo problemy pc są od wielu lat mi obce i pytam z ciekawości. 

 

Apka muli, wolno reaguje na to co robisz, wiesza się, wolno pobiera. Czasem trzeba ją ponownie uruchomić. Steam czy gog działają bez zarzutu a ci od premiery dalej tego syfu nie ogarniają. 

 

No i pomijam funkcjonalność, tutaj steama nic nie pobije. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Ukukuki napisał:

 

Apka muli, wolno reaguje na to co robisz, wiesza się, wolno pobiera. Czasem trzeba ją ponownie uruchomić. Steam czy gog działają bez zarzutu a ci od premiery dalej tego syfu nie ogarniają. 

 

No i pomijam funkcjonalność, tutaj steama nic nie pobije. 

Aha, to samo miał xone i xsx od premiery, jakoś szło to przeżyć. :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...