Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Co to był za dzień jeśli chodzi o newsy w giereczkowie :obama: Świetne prezentacje Dying Light i Horizona, zapowiedzi Soniców i Dragon Questów, Uncharted 4 na PC... Zabrakło tylko taktycznego przełożenia premiery Halo przez 343 z nadzieją, że w tym natłoku nikt nie zauważy.

 

Aby do E3 :xboss:

Odnośnik do komentarza

Czołem,

 

W końcu pękłem i obok PS5 postawiłem XSX ;)

Tak w skrócie to moim zdaniem XSX jest bardziej zaawansowana technicznie konsolką niż PS5, a przynajmniej tak mi się wydaje patrząc na mnogość opcji - szczególnie w sekcji TV.

 

I tu pojawia mi się pytanie bo Xbox pokazuje, że ma niewłączone Dolby Vision.

TV to LG OLED 55CX który, jeśli dobrze przeczytałem specyfikację, obsługuje Dolby Vision.

Jak zatem to włączyć?

 

 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, k0zz napisał:

I tu pojawia mi się pytanie bo Xbox pokazuje, że ma niewłączone Dolby Vision.

TV to LG OLED 55CX który, jeśli dobrze przeczytałem specyfikację, obsługuje Dolby Vision.

Jak zatem to włączyć?

na razie obsługa DV jest dostępna tylko dla insajderów w ramach testów

Odnośnik do komentarza

Myślę że w 2024 Microsoft rozyebie. No, ale ja już się nie dam nabrać. Jedni są "proud of our teams", a drudzy pokazuja gry które powodują opad kopary. :reggie:

 

Jeśli zaś ktoś w kontekście nadchodzącego E3 pisze, że nie będzie nic kozackiego graficznie to zaraz okaże się, że Forza wpadnie na 2022. :pawel:

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli będzie faktycznie pokaz CGI, indyczki z fajnym metroidvaniowym gameplayem w pixelarcie i nic, co może stanąć w szranki graficznie choćby z wczorajszym pokazem Horizona to trzeba głośno i wyraźnie dać MSowi do zrozumienia, że zwyczajnie się opierdala i to nie przejdzie. Ta scena z Whiplasha tutaj wpasuje się idealnie jeśli taki scenariusz się ziści i każą nam być excited na nie wiadomo co znowu.

 

 

Odnośnik do komentarza

Też w obecnych czasach nie rozumiem inwestowania w CGI. Przecież za dobrą animację trzeba zapłacić kilka baniek. Rozumiem ,że jest to pewnego rodzaju reklama. Jednak z punktu widzenia typowego gracza, który widział już masę takich filmików, które do końcowej gry miały się nijak jest to męczące. Gorsze jest już tylko pokazanie muzyczki i logo.

 

Ogólnie zapowiadanie gier, w które zagramy za 3 lata jak dobrze pójdzie jest słabe. No ale to jest grzechem każdego korpo. Najbardziej to mnie Nintendo z tym Metroidem denerwuje. Pokazali logo i od lat cisza xd. 

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
Godzinę temu, ASX napisał:

na razie obsługa DV jest dostępna tylko dla insajderów w ramach testów

Ale to tylko w opcji 120 hz z tego co pamiętam, tak? 

55 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Myślę że w 2024 Microsoft rozyebie. No, ale ja już się nie dam nabrać. Jedni są "proud of our teams", a drudzy pokazuja gry które powodują opad kopary. :reggie:

 

Jeśli zaś ktoś w kontekście nadchodzącego E3 pisze, że nie będzie nic kozackiego graficznie to zaraz okaże się, że Forza wpadnie na 2022. :pawel:

 

Paolo widzę, że ten horizon mocno cię zaorał. 

Muszę obejrzeć jeszcze raz ten wczorajszy gameplay bo chyba ślepy jestem ale ja tam widziałem tylko ładniejszą grafikę niż w hzd. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
6 minut temu, ASX napisał:

nie wiem, mój tv nie ma DV niestety:gayos:

Tak mi się wydaje, bo w moim tylko jedna opcja jest na czerwono i to chyba ta na 4k, 120 hz i DV. Zobaczę jeszcze dzisiaj. Ale tam lg na razie nad tym pracuje i bodajże jako jedyna firma w tej chwili może dać tę opcję w swoich tv. Tylko jeszcze nie wiadomo jakie modele. Czy aktualne czy starsze się załapią. 

A tak w ogóle to sorry ale nie rusza mnie na razie to co widzę na obecnej generacji pod względem grafiki. To już ten cyber na wypasionych pc większe wrażenie 6 miesięcy temu robił. Więc jakoś tam tego grubba rozumiem jak piszę, że nic nas z kapci nie wyrwie. Może gry na UE5 dadzą radę?

Tylko jak to ma latać w 1440 i 30 fps jak z tego pokazu ps5 z dema to znowu będzie narzekanie, że mało fps. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Ukukuki napisał:

Też w obecnych czasach nie rozumiem inwestowania w CGI. Przecież za dobrą animację trzeba zapłacić kilka baniek. Rozumiem ,że jest to pewnego rodzaju reklama. Jednak z punktu widzenia typowego gracza, który widział już masę takich filmików, które do końcowej gry miały się nijak jest to męczące. Gorsze jest już tylko pokazanie muzyczki i logo.

 

Ogólnie zapowiadanie gier, w które zagramy za 3 lata jak dobrze pójdzie jest słabe. No ale to jest grzechem każdego korpo. Najbardziej to mnie Nintendo z tym Metroidem denerwuje. Pokazali logo i od lat cisza xd. 

Jaka cisza? Uwalili grę i robią od nowa.

 

Problemem jest trochę dla mnie co innego - średnio się wcześniej interesowałem, ale MS nie miał wcześniej gier FP albo exów kupionych? Co robiono przez te lata?

Od ilu lat MS przejmuje studia i robi większy ogar? Od 3? Nie można było w tym czasie czegoś robiącego graficznie zrobić? No bez jaj. Rozumiem covid, ale co oni mieli Halo/Forzę tylko na start konsoli zaplanowaną?

Odnośnik do komentarza

Mówię powinni tą dziurę wypełnić w postaci jakiś gier thirdparty, Sony dobrze kombinuje w tym kierunku (tak ASX wiem, że masz GP i jest baja bongo) ale żyć samym Halo i FH to zdecydowanie za mało Sony ma Returnal, Ratchet, Kena, deathloop i może Horizon 2 tym czasem MS zaraz da symulator, który nikogo the ascent i Halo Inf no i może ta Forza...

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, k0zz napisał:

Czołem,

 

W końcu pękłem i obok PS5 postawiłem XSX ;)

Tak w skrócie to moim zdaniem XSX jest bardziej zaawansowana technicznie konsolką niż PS5, a przynajmniej tak mi się wydaje patrząc na mnogość opcji - szczególnie w sekcji TV.

 

I tu pojawia mi się pytanie bo Xbox pokazuje, że ma niewłączone Dolby Vision.

TV to LG OLED 55CX który, jeśli dobrze przeczytałem specyfikację, obsługuje Dolby Vision.

Jak zatem to włączyć?

 

 

w ustawieniach Xboxa, obraz i któraś z ostatnich zakładek. Tam włączasz między innymi hdr10, auto HDR i właśnie dv.

Odnośnik do komentarza

co by dla ciebie zmieniło gdyby Xbox wykupił czasową ekskluzywność na jakieś gry? przecież te gry i tak trafiłyby na Xboxa, jedyne co by się zmieniło to to że posiadacze plejstejszyn nie dostaliby tych gier (przez jakiś czas).

 

Luki wydawnicze trzeba łatać własnymi produkcjami, a nie pozbawiać innych dostępu do gier, w celu zatuszowania własnej nieudolności.

Odnośnik do komentarza

ASX odpłynął. Kiedyś spoko użytkownik. Niestety zupełnie nieobiektywny. Z Xboxem jest na tle konkurencji mega chujowo. Nie ma gier ekskluzywnych a to przyciąga do konsoli i wzbudza emocje.

 

Xbox spoko konsola nie zamierzam sprzedawać bo tanie multiplatformy i gamepass ale nie wyobrażam sobie nie mieć sonki w tej generacji.

 

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Sam gamepass dupy nie urywa. Mam od premiery xsx cebulę i pomału kończą się gry które mnie interesują. Oczywiście w sporo nie grałem ale chyba nikt nie oczekuję że będę grał w byle co bo za darmo. Z tych 300 dostępnych gier to pewnie ze 100 to sportowe od EA. Indyki fakt są fajne i miło że wpadają ale te przeważnie i tak kupuje na wyprzedaży. Ogólnie cebula jak najbardziej. Full price :yao:

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...