Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

W ogóle śmiesznie się czyta ten wpis z UK, bo wychodzi na to, że powstają obawy, że MS zagrozi Sony, które ma dominującą pozycję na rynku. 

 

Po co nam konkurencja 1:1, lepiej żeby jedną firma (Sony) sprzedawała 2x więcej konsol i dominowała na rynku.

 

Poza tym z tego równania z niezrozumiałych przyczyn wyklucza się Nintendo, które sprzedaje jeszcze więcej konsol.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza

w dużej mierze dzięki rozwojowi first party mieli tak dobry 2021 r. z Psychonauts 2, Halo Infinite, Forza Godrizon i pecetowym Age of Empires .O czym warto przypominać bo jak widać gracze mają pamięć złotej rybki i wciąż znajdują się tacy którzy mówią że od 2013 r. nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza

No fajnie, a jakaś gra powstała która jest wizytówką Xboxa Series X? Gra która może być system sellerem? Czy będziemy wrzucać grafiki ze studiami, multiplatformy, gry na PC, czy gry martwe? Forza Horizon 5, no spoko, coś więcej? Jest jakiś odpowiednik Returnala, God of Wara Ragnarok? Jakaś gra AAA(A)?

Odnośnik do komentarza

Super, zapomniałeś napisać o 30 milionach zadowolonych graczy Sea of Thieves. Widocznie chyba Xbox nie jest moim targetem, bo nie gustuję w GAASach, kolorowych looter shooterach i grach z early access.

 

W sumie trochę straszne to jest, ale jak się zastanowić, to czym innym walczyłby Microsoft, jakby miał Game Passa?

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Rozi napisał:

Widocznie chyba Xbox nie jest moim targetem, bo nie gustuję w GAASach, kolorowych looter shooterach i grach z early access.

No nie gustujesz byku, dlatego skończ bo zaraz Cię pewien jegomość będzie ciągnąć za nogawkę i bla bla idź grać w cinematic experience :lapka:

dlatego warto mieć obie konsole czy też konsole Sony i EKOSYSTEM Xbox. Bardziej mnie bawi fakt że deathloop w psplus przed gamepassem.

Edytowane przez Bielik
Odnośnik do komentarza
W dniu 13.06.2022 o 08:31, Czoperrr napisał:

Jeśli ktoś po wczorajszej konferencji pisze, że jest zadowolony to musi być prawdziwym, betonowym botem. Ta konferencja to było przyznanie się do porażki, wypadnięcie z wyścigu o lidera na rynku konsolowym. Pozostaje jedynie walka o lidera w segmencie gier dla pospólstwa, gdzie dzięki xCloud na telewizorach i telefonie mogą konkurować z darmowymi mobilkami i uzależniającymi grami F2P dla dzieci i młodzieży. Target ten sam i kolorowy design gierek podobny. Generyczna papka zlewająca się w jedno i festiwal dodatków do gier, które zainteresują tylko tych, którzy w to grają od lat, raczej nie przyciągnie nagle nowych graczy (co i tak mi jest obojętne bo to nie mój target). Tytuły First Party także idą w podobny styl graficzny (the Grounded) Jaranie się Personą? Jak ktoś jest fanem tego typu gier to raczej posiada także sprzęt od Sony, gdzie może to ogrywać. Obawiam się, że rozwijanie xClouda na różnych sprzętach jedynie przyczyni się do poszerzania tego trendu na gównogierki multi dla młodzieży. 

 

Pisanie o tym, że czego się spodziewaliśmy skoro dopiero niedawno zakupiono Bethesdę i gry wyjdą za 2-3 lata. Przepraszam, a czy przed zakupem Bethesdy Microsoft nie posiadał developerów w swoich szeregach? Co robiło przez te lata Rare? Klepało dodatki do Sea of Thieves? Już bardziej kreatywni byli przy tworzeniu gier pod Kinecta. Ninja Theory to samo, gdyby byli nadal studiem niezależnym to prędzej zobaczylibyśmy ich nową grę niż teraz, kiedy liniowe Hellblade 2 wyjdzie zapewne pod koniec generacji. Project Mara? Kolejny żart, kilka lat temu tytuł pojawił się w newsach, a widzieliśmy tylko render schodów i umywalki. Mogli już kupić Bloobera to w tym czasie dostarczyliby już 3 horrory. 

Tłumaczenie się czasem developingu jest żenujące, wygląda to tak jakby planując Xbox Series X zapomnieli o lineupie gier. Jak można w ogóle wypuszczać konsole nie mając zapewnionych kilku dużych gier na rok? Takie rzeczy planuje się i zaczyna robić lata wcześniej by nie było sytuacji takiej jak teraz. Sony wydaje mało, ale coś tam wydaje, nie wspominając nawet o Nintendo. Kojima? No fajnie, że potwierdzili przeciek ale dodanie go na końcu konferencji to próba ratowania się na wszelką cenę, tak aby nie gadało się o kiepskich grach. Nic nie wiemy o tym czym i kiedy wyjdzie jego gra, ale pewnie nieprędko. 

 

Nie żałuję kupna Xboxa bo kupiłem go by poczuć coś nowego i wrócić do tej marki po przerwie jaką miałem nie kupując Xbox One, a same wykonanie konsoli jest przezajebiste. Gamepass był tani, bo kosztował mnie 400zł na 27 miesięcy i gram sporo, ale są to głównie tytuły z backlogu uzupełniane ciekawymi indykami. Wciąż mam w backlogu jakieś 10 gier, które mam nadzieję skończyć do marca 2023 kiedy zakończy mi się abonament i na pewno już nie wykupię tego na lata do przodu bo po prostu nie będę miał w co grać w tym czasie, backlog się skończy, a zapowiedziane indyki do mnie nie trafiają poza paroma wyjątkami (Benedict Fox, Coccoon). Kiedy już wyjdzie Forza Motorsport 8 albo Starfield to wolę wykupić je na własność bo o gry, które starczą na grube miesiące/lata więc nie ma sensu płacić dla nich abonamentu. Całe szczęście studia 3rd Party dostarczają jeszcze świetne gry multiplatformowe i będzie w co grać. Jakoś się przetrwa do premiery nowego i mniej brzydkiego modelu PS5.

 

Jestem bardzo zły na to co robi (a raczej nie robi) jedna z najbogatszych korporacji tego świata, dobrze chociaż, że w abonamencie dostanę w tym roku kontynuację świetnego A Plague Tale.

O, tu kiedyś ładnie Czoperr napisał :lapka:

 

Ale czekamy, może Starfield i Redfall zarządzą.

Odnośnik do komentarza

Jo, po co trzymać coś co będzie się kurzyć. Ja tam czekam twardo dalej na redfalle itd więc się konsoli nie pozbędę bo obecnie mam w co grać na sonce :kaz:

Teraz, LiŚciu napisał:

Zawsze jest szansa że zmieni się szef marki Xbox na kogoś bardziej kompetentnego i zacznie z tych studiów które kupili robić gry. Najwyraźniej ten Wasz król jest nagi. Nie wiem jak inaczej nazwać sytuację w której mając taką ilośc studiów od dwóch lat nic dużego AAA na Xboxa nie wyszło. 

Do znudzenia można przypominać o forzie czy halo, jeśli to nie jest AAA to nie wiem, a że każdemu nie przypadnie, żyćko.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, LiŚciu napisał:

Zawsze jest szansa że zmieni się szef marki Xbox na kogoś bardziej kompetentnego i zacznie z tych studiów które kupili robić gry. Najwyraźniej ten Wasz król jest nagi. Nie wiem jak inaczej nazwać sytuację w której mając taką ilośc studiów od dwóch lat nic dużego AAA na Xboxa nie wyszło. 

 

Przy obecnych czasach produkcji gier, to po dwóch latach nawet indyka nie zrobisz. :reggie:

 

A tu jeszcze pojawiały się wpisy osób, które mówią "No niech kupią Asobo, takie zajebiste studio". Fajnie, tylko Asobo po Plague Tale będzie potrzebować ze 3-5 lat na następną grę i tak to się kręci. :sonkassie:

 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Bielik napisał:

Jo, po co trzymać coś co będzie się kurzyć. Ja tam czekam twardo dalej na redfalle itd więc się konsoli nie pozbędę bo obecnie mam w co grać na sonce :kaz:

Ja sobie pykam w stare gry, albo gry z FPS Boostem, no i indyczyny jakieś, ale chyba nie tędy droga. Ale na Forzę Motorsport czekam jak pojebion.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...