Skocz do zawartości

Demon's Souls Remake


Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero jak pokonasz bossa za mgła w 1-3 i nie zginiesz za dużo w body form to powinienes miec pure white (chociaż ztcp nie musi być pure white tylko starczy white) i wtedy ta brama będzie otwarta. Mimo wszystko nie ma się co podniecać bo to jest parę m na krzyż. 

A te itemki to kamyki które są ztcp tylko do początkowego upgrade broni. 

Edytowane przez mozi
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
8 minutes ago, eloszki said:

Tak lokacja nr 1 po pokonaniu rycerza. Wracając do samego początku tej lokacji - tam gdzie się gra zaczynała widze jakaś bramę, przed która jest podpowiedz coś takiego jak biała tendencja. Brama jest zamknięta i zakładam ze jak będę miał PW to będę mógł przez to przejść dlatego chciałbym wiedzieć jak mogę zmienić tendencje lokacji po pokonaniu wszystkich możliwych obecnie bossów. Tyle itemkow tam widzę…. :P

Ta brama na poczatku po lewej stronie otwiera sie wraz z pure white tendencja oraz pure black. Powinna byc otwarta jak pokonasz Phalanxa i Tower Knighta bez zgonu.

Jesli masz brame zamknieta to zostaw ten swiat teraz. Wrocisz jak otworzysz sobie mgle za Tower Knightem czyli zrob caly jakis swiat. Tutaj ciezko polecic ktory, bo to zalezy jaki build robisz. Jesli to zrobisz to po pokonaniu bossa za wielka mgla jesli teraz masz biala tendencje to pojawi Ci sie czysta biala i brama po lewej przy archstone bedzie otwarta. 

Edytowane przez Jordanensis
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, eloszki napisał:

Tak lokacja nr 1 po pokonaniu rycerza. Wracając do samego początku tej lokacji - tam gdzie się gra zaczynała widze jakaś bramę, przed która jest podpowiedz coś takiego jak biała tendencja. Brama jest zamknięta i zakładam ze jak będę miał PW to będę mógł przez to przejść dlatego chciałbym wiedzieć jak mogę zmienić tendencje lokacji po pokonaniu wszystkich możliwych obecnie bossów. Tyle itemkow tam widzę…. :P

Jeśli się nie mylę, a widziałem u streamerów możesz mieć również pure black żeby tak wejść tyle że nie będzie easy bo będą Red Phantomy. Ogólnie jak zabijesz bossa i odzyskasz ludzka formę, to zabij się w nexusie i idź dalej w formie duchowej (czy jak to się tam nazywa w DeS ;P) wtedy nawet jak cię zabiją w danym świecie nie będziesz tracił tendencji. W taki sposób w każdym świecie nabiłem pure white tendency. 

Edytowane przez Whisper_of_Ice
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, eloszki napisał:

Dobiłem 85 level i na początku chciałem grać jako mag, potem mi się odwidziało i za zacząłem pakować w sile, potem trochę tez w luk i tak wyszło niezłe gowno z mojej postaci. Teraz na na+ jest zaskakująco ciężko. Jest jakiś petent, aby ta postać naprawić, zresetować staty jakimś sposobem?

Na ng+ w demonsach jest każdą postacią w uj ciężko. 

 

Nie ma możliwości resetu statów postaci. 

Soulsucker który wykorzystuje  Mephistopheles i Old King z tego co kojarzę obniżają statsy postaci. Ale lvl musisz od nowa :)

Odnośnik do komentarza
4 hours ago, eloszki said:

Dobiłem 85 level i na początku chciałem grać jako mag, potem mi się odwidziało i za zacząłem pakować w sile, potem trochę tez w luk i tak wyszło niezłe gowno z mojej postaci. Teraz na na+ jest zaskakująco ciężko. Jest jakiś petent, aby ta postać naprawić, zresetować staty jakimś sposobem?

 

Jeśli grasz tylko PvE to nie masz za bardzo czym się przejmować. Możesz iść teraz w strone np Battlemaga czy Spellsworda.

Jeśli chciałbyś zresetować sobie statsy - to musi Ci w tym pomóc jakaś osoba. Spotykacie się w jakimś miejscu, kolega kładzie czerwony znak na ziemi i potem używając czaru Soulsucker wysysa Ci level. Najlepiej aby ktoś Ci dropnął sporą ilość dusz do tego byś od razu podlevelował do levelu który miałeś - tyle, ze inaczej byś rozmieścił już sobie statsy. 

Dodam jeszcze, że Soulsucker może wyssać Ci wszystkie levele do bazowych - natomiast Vitality zostanie takie jak masz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dziękuje - widzę ze czar wyssanie można mieć po ukończeniu gry i dopiero pod koniec drugiego przejścia - ktoś ma - ewentualnie jest w stanie pomoc? 

 

Działa to tak ze ktoś mi „wysysa” te np 80 lvl i co dalej? Dostaje dusze w zamian czy staty zostają, ale level mam tak jakby niższy  i przy kolejnym levelowaniu mniej dusz potrzebuje? 

 

co to znaczy aby ktoś mi dropnal spora ilość dusz - jak to zrobić? 
 

dziekuje 

Edytowane przez eloszki
Odnośnik do komentarza
32 minutes ago, eloszki said:

Dziękuje - widzę ze czar wyssanie można mieć po ukończeniu gry i dopiero pod koniec drugiego przejścia - ktoś ma - ewentualnie jest w stanie pomoc? 

 

Działa to tak ze ktoś mi „wysysa” te np 80 lvl i co dalej? Dostaje dusze w zamian czy staty zostają, ale level mam tak jakby niższy  i przy kolejnym levelowaniu mniej dusz potrzebuje? 

 

co to znaczy aby ktoś mi dropnal spora ilość dusz - jak to zrobić? 
 

dziekuje 

 

Czar Soulsucker tak jak piszesz to New Game +

 

Jeśli ktoś Ci wyssa levele (zostanie tylko Vitality tyle do ilu dobiłeś) to najlepiej jakby Ci dropnał dusze za które gdy je użyjesz będziesz mógł od razu nabić level jaki chcesz - to jest stary glitch który jest używany do szybkiego robienia buildow do PvP. Ci tylko spada level po każdym użyciu Soulsuckera przez kolegę i to on dostaje za każdym razem tyle dusz ile Cię dany level kosztował.

Inaczej Twoja postać zostanie bardzo słaba na NG+ i możesz mieć bardzo ciężko. 

 

Ważna rzecz jest taka, że Ty nie potrzebujesz New Game + Ty tylko potrzebujesz ziomka który ma podobny level byś widział jego czerwony kamień. Jeśli masz 85lvl to kolega musi mieć od 67 levelu do maksymalnie 103 levelu. 

Jeśli będziesz tylkow New Game to i tak powinieneś sobie sam dać radę by pozbierać dusz i podwyższyć level. Gorzej w NG+ gdzie poziom trudności wzrasta i to tam zaczyna się prawdziwe wyzwanie.

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
7 hours ago, eloszki said:

No już prawie czaje - teraz tak - ogarniam ziomka, ten wyciąga mi 2 levele i dostaje za to np. 60k dusz. On to dostaje w jakimś itemie który może mi wyrzucić czy jak?

Jak masz teraz 85lvl to jakby Ci zabrał 2 levele to dostanie tyle ile Ty wydałeś dusz na te levele - on dostanie to w formie dusz - tak jakby zabił kogoś. 

Ty jednak będziesz żył bo Soulsucker nie zabija.

Jeśli chodzi o drop dusz to musi to zrobić ktoś ogarnięty który umie wyrzucić dusze na ziemie, bo normalnie dusz wyrzucać nie można. 

Odnośnik do komentarza

Tak jak Mozi pisze.

 

Ja tylko nie zgodzę się co do Insanity Catalyst z duszy Old Monka, bo o ten zapewne chodzi Moziemu.

Jeśli robisz Pure Maga czyli tylko czary to Insanity to jest w mojej opinii obowiązek. To jest najmocniejszy Catalyst w grze. Redukuje on co prawda pasek Many o połowę, ale to wiele nie zmienia. Insanity Catalyst+Kriss Blade+5 i do tego Monk's Head Collar oraz odpowiednie statsy i kosisz aż miło. Powiem Ci, że uzywając Insanity Catalyst do pary z Morion Blade i Clever Rats Ring na maximum 30% paska zdrowia brałem Soul Rayem smoka w 1-4 na dwa strzały. 

Odpowiedni build pod ten Catalyst i masz moc z piekła w PvE.

Odnośnik do komentarza

Musze przyznać, że bardzo mi siadła gierka. Nie robi może takiego wrażenia, bo inne od tego studia mam ograne, ale jednak jest warta zdecydowanie polecenia. Zaskoczyło mnie tylko że jest tak krótka. Mam też wrażenie że lokacje oprócz pierwszej są zdecydowanie za małe, wręcz klaustrofobiczne, "trochę"  przeciwników i od razu mgła, boss i koniec.  Trochę również mi przeszkadzał brak tych cholernych ognisk (checkpointów)  w lokacjach , ale rozumiem że właśnie przez to są to tak małe światy. Fabuła w miarę logicznie podana dzięki temu coś tam ogarnąłem, nie tak jak w następnych że cholera wie o co chodzi :).  Bardzo również ubolewam, że nie ma jakiejś w miarę łatwej zmiany statów postaci, aby popróbować wszystkiego na trochę już dopakowanej postaci, a nie zaczynać wszystkimi od nowa i się przedzierać aby sobie sprawdzić jak to wygląda inną klasą. Teraz na ng+ gram ze znajomym i jak to multi działa to bajka po prostu, szybko, przyjemnie, czytelnie - tu sobie przypomnę Bloodborne i ten cholerny dzwoneczek i czekanie ze znajomym aż "zaskoczy" - to było czasami trudniejsze od samego bossa na którego się szykowaliśmy. 

 

Czekam na kolejną grę od tego studia, a tymczasem zbliżam się powolutku do ng++ :) , pomimo tych delikatnych minusów, które wymieniłem. 

Odnośnik do komentarza

Ja w trylogi smigałem bronią białą i teraz mnie tak wzięło na maga. Pytanie tylko odnośnie Kris-a, u jakiegoś specjalnego kowala muszę ulepszać czy to tylko kwestia odpowiednich materiałów że teraz nie mogę ani w nexusie, ani u jego brata w kopalni. Z góry bardzo dziękuje za pomoc. W magii jestem zielony 

Odnośnik do komentarza
18 hours ago, Jozek955 said:

Ja w trylogi smigałem bronią białą i teraz mnie tak wzięło na maga. Pytanie tylko odnośnie Kris-a, u jakiegoś specjalnego kowala muszę ulepszać czy to tylko kwestia odpowiednich materiałów że teraz nie mogę ani w nexusie, ani u jego brata w kopalni. Z góry bardzo dziękuje za pomoc. W magii jestem zielony 

 

Musisz Edowi w 2-1 dać duszę Flamelurkera. Następnie możesz ulepszyć do maksymalnie +5 używając do tego Colorless Demon Soul.

Odnośnik do komentarza

Niedługo zaczynam przygodę z Demon's Souls :)


To moje drugie soulsy, wcześniej grałem tylko w Bloodborne, które jest w moim topie gier na PS4.

 

Doradźcie mi jak tutaj jest z poziomem trudności? W sensie jest trudniej niż w Bloodborne? 

W Bloodborne było kilka gorszych momentów, ale nie pamiętam większych trudności (całą grę ogarnąłem początkowym toporem). 

 

Nie wiem jeszcze jaką klasę wybrać, ale słyszałem, że gra staje się bardzo trudna jak się nie używa magii. 

Odnośnik do komentarza

W Demon's Souls było trudno w 2009 roku. Teraz zdecydowana większość graczy i 99% streamerów nie zasmakowała prawdziwego Demon's Souls, bo to nooby. Grałem bardzo sporo w Demonsy oryginalne i będę grał namiętnie jak dostanę PS5, znam grę na wylot, więc nie mając jeszcze PS5 oglądałem playthrough chyba wszystkich streamerów którzy w to grali. No i dzięki starej wiedzy, bo niektórzy tam grali w oryginał - ułatwili sobie grę jak tylko można. 

Lamerskie granie pod postacią duszy, śmierć tylko w Nexus, a kończąc na tym, że nikt z nich przy pierwszym przejściu nie miał Pure Black World Tendency i tu wróć do granią w formie duszy. Nie było takiej możliwości i każdy kto grał pierwszy raz w Demonsy oryginalne ten miał w każdym świecie taką tendencję. Dodać jeszcze granie nie tak jak Miyazaki nakazuje - online tylko ukryci offline. Najśmieszniejsze jest to, że połowa streamerów nawet nie wiedziała czemu gra pod postacią duszy, ale tak gra bo czat doradza.

 

Powiem Ci jedno - skończyłeś Bloodborne więc skończysz i Demonsy. Dodać należy, że prawdziwe granie zaczyna się w New Game + gdzie w porównaniu do innych Soulsow skok poziomu trudności jest sporo większy. Jeśli będziesz grał tak jak powinno się grać i do tego może i zrobić platynke to Demonsy dadzą Ci w kość. Jeśli skorzystasz z porad pseudo-graczy to przelecisz szybko i bez problemu, ale koniec będzie taki, że będziesz miał w podświadomości to, że nie poznałeś czym naprawdę są Demonsy. 

Odnośnik do komentarza

Dasz sobie radę. Jak skończyłeś BB to wejdziesz jak w masło. Jedyne co sugerują poczytać to World i Character Tendency. To może Ci trochę zamieszać a gra tego nie wyjaśnia wcale. Jak poczytasz unikniesz frustracji. Build nie ma aż takiego znaczenia po za tym że mag = easy mode. 

1 minutę temu, Jordanensis napisał:

Teraz zdecydowana większość graczy i 99% streamerów nie zasmakowała prawdziwego Demon's Souls, bo to nooby.

No tak bo jak nie ograsz soulsów na wiośle od guitar hero z zamkniętymui oczami to jesteś noob. Lepiej stój już za tym filarem w BB.

Odnośnik do komentarza

Mozi nie oto mi chodzi. 

Jak dobrze wiesz - najlepsza frajda to granie pierwszy raz samemu. Oczywiście można zapytać o wytłumaczenie tendencji, ale nie grać tak jak inni doradzają. 

Co to za zabawa bez bicia serca jak dzwon przy pierwszej walce z invaderem? Albo jak giniesz, a tutaj gra staje się jeszcze trudniejsza (PBWT)? I tak jeszcze można powymieniać kilka rzeczy. Jest to w mojej opinii mocno zepsuta zabawa i sporo mniejszy fun. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
49 minutes ago, Zajcik said:

 Nie wiem jeszcze jaką klasę wybrać, ale słyszałem, że gra staje się bardzo trudna jak się nie używa magii. 

 

Jakbym miał coś delikatnie doradzić.

 

Jeśli będziesz grał ''normalnie'' i online to jednak warto jakiś plan mieć, bo wybrać klasę np barbarzyńca by robić z niego maga to jednak strata sporej ilości punktów, więc zastanów się kim chcesz grać, wybierz tą klasę. Na początku w Nexus polecam tam mocno pozwiedzać i odwiedzić panteon graczy - obadaj tych graczy, bo może zobaczysz tam broń która mocno Ci się spodoba, wtedy można zapytać jak zdobyć szybko tą broń, aby grało się przyjemniej. Polecam nie levelować magii czy paska many jeśli nie będziesz grał czystym magiem. Nie kombinuj na początku ze Spellswordem czy Battlemagiem. Wiadomo, że magia jest mocna i ładnie wygląda, ale zawsze jak przejdziesz grę możesz sobie zrobić drugą postać np maga i na bazie doświadczenia szybko i ładnie go odpicować - i nie ważne wtedy czy zechcesz grać czystym czy Spellswordem, bo będziesz wiedział jak to zrobić. Jeśli nie jesteś pewny czy wolisz ciężką broń czy lekką to ładuj pod quality czyli STR i DEX. Chociaż tutaj bym też za pierwszym razem nie kombinował i na coś się zdecydował - waga czy szybkość. Jeśli wybierzesz sobie już postać i jej styl to można zapytać jaki świat odwiedzić najlepiej jako pierwszy, gry to nie zepsuje. Co tam jeszcze... Aha, nie zjadaj dusz z bossów. Staraj się bardzo węszyć wszędzie gdzie się da. No i to chyba wszystko.

Życzę mega dobrej zabawy. I gwarantuje, że taka będzie :)

12 minutes ago, mozi said:

Rozumiem ale jak ktoś będzie grał cały czas w body form i gra będzie robić się coraz trudniejsza + co chwilę invadey to raczej można się odbic? 

Właśnie niekoniecznie. Dużo lepsze dropy, więcej zarobionych dusz, odkryte sekrety i kilka innych rzeczy. Te utrudnienie potrafi baaaardzo wynagrodzić graczowi. Tylko trzeba jechać jak zawsze w Soulsborne - czyli nie poddawać się :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...