Skocz do zawartości

Demon's Souls Remake


Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, messer88 said:

Nie słuchajcie tego gościa wyżej, na jutubie grę oglądał.

W samych Demonsach mam nagrane więcej godzin niż Ty łącznie w swoich ostatnich 100 grach. Chcesz się założyć? Więc nie wiem czemu płaczesz. Chcesz też pomagać to pomagaj, a nie wymyślasz bzdury.

2 hours ago, mozi said:

Jak mnie wqrwia takie gadanie. Nie liczy się bo nie było SL1 i na golasa ze zyebanym mieczem. 

Nie zrozumiałeś.

Nikt tak nigdy w oryginalne Demonsy nie grał, bo nie na tym polega ta gra. Po prostu 90% ludzi grało może nie jak z cheatem, ale tanim sposobem. 

Gdyby grali normalnie to odczuliby trudność tej gry 100% bardziej. I mówię tutaj o normalnej grze, a nie wyzwaniach ala SL1

Odnośnik do komentarza
23 minutes ago, Dr.Czekolada said:

Ale Il Brutto napisał opinię normalnego gracza, który normalnie grał w grę tak, jak czuł a nie prosił o zdanie psychofana na forum hobbystycznym latarek czy ta za 100 zł nada się na kemping w namiot.

 

Ja się z jego całą opinią zgadzam. Napisałem tylko, że drop kamyków Pure jest tak zmieniony, że taki Pure Bladestone wpada za pierwszym lub drugim razem. 

Co do bossów to też napisałem, że mogliby być trudniejsi, ale zdecydowana większość grała na easy mode nie mając nigdy PBWT, a w normalnych okolicznościach zapewne wielu by powalczyło gdzieś z bossem na PBWT i wtedy jest dużo trudniej. Nie wiem jak grał Brutto, zresztą każdego sprawa jak gra - ja napisałem jak to widzę i że w oryginale nikt tak nie grał. 

Odnośnik do komentarza

Kilka śmierci pod postacią ciała nawet na pierwszej mapie i mamy PBWT.

Tu nie chodzi o mechanikę, a ułatwienie poprzez tanią podpowiedź ludzi którzy już grali. Wiadomo jak jest, nikt np w takim Dark Souls 4 nie chciałby znać mega ułatwienia, a takowych dowiedziałby się gdyby zaczął grać później i pytał ogranych graczy. A tutaj tak się stało. Prawdziwe doznania były w 2009 roku. 

Mnie tylko dziwi dlaczego streamerzy którzy nie grali w oryginał korzystali z takiej podpowiedzi i popsuli sobie prawdziwy obraz gry. Natomiast tak jak mówiłeś - każdy gra jak chce. 

Odnośnik do komentarza

Tomek Gop zaczął grać w Demonsy - maniak Soulsów którego się świetnie słucha i wie wszystko na temat Demonów także przejście będzie ze wszystkimi tendencjami questami itd.

 

Kilka razy wspomina o naszym koledze, między innymi w 9m50s i później jeszcze wiele razy. Obaj bardzo się lubią i długo znają. Czyli jak widać normalny fajny gość.

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.07.2021 o 19:41, Jordanensis napisał:

W samych Demonsach mam nagrane więcej godzin niż Ty łącznie w swoich ostatnich 100 grach. Chcesz się założyć? Więc nie wiem czemu płaczesz. Chcesz też pomagać to pomagaj, a nie wymyślasz bzdury.

Nie zrozumiałeś.

Nikt tak nigdy w oryginalne Demonsy nie grał, bo nie na tym polega ta gra. Po prostu 90% ludzi grało może nie jak z cheatem, ale tanim sposobem. 

Gdyby grali normalnie to odczuliby trudność tej gry 100% bardziej. I mówię tutaj o normalnej grze, a nie wyzwaniach ala SL1

Jerome to ty?

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dopadł mnie kac Demon Soulsowy. Odpaliłem ponownie ale tym razem wziałem maga. Doposażyłem w falchiona, jakąś zbroje ze żłobników i mega easy się zrobiło. Ładuje głównie magie i zręczność.  Cthulu na dwa strzały z magii, reszta na raz. Troche takie za łatwe się to zrobiło. Cii któzy tą gre pierwszy raz magiem przechodzili to musieli sobie nieźle gre spierdolić. Takie moje zdanie. 

Odnośnik do komentarza

Granie Royalem i Falchionem to ogólnie trochę wstyd. Podobna sytuacja jak granie Drake Swordem na początku w Dark Souls.

Gdy najedzie się takiego gracza to wiadomo, że łatwy łup. 

 

Oczywiście nic Liściu nie insynuuję w Twoją stronę, bo grasz drugi raz.

Mnie natomiast dziwi dlaczego ktoś nie zagra drugi raz nową postacią robiąc sobie build pod swoją ulubioną broń, typ upgrade'u itd tylko w kółko Macieja ten sam nudny schemat oraz nie zagra prawilnie online pod postacią ciała. 

Prawdziwe DS to tryb online i postać ciała (sam Miyazaki o tym wspominał) oraz NG+

Edytowane przez Jordanensis
Odnośnik do komentarza

Jako, że nigdy nie mam dość gry wszech czasów to oglądam kolejne playthrough.

Natrafiłem pierwszy raz na Julkę. Nie dość, że mój ideał kobiety to jeszcze gra całkowicie bez podpowiedzi. I to jest najlepsze i najciekawsze playthrough jakie oglądałem - online, bez śmiesznego Falchiona, ginie często i ciężko jej idzie mimo, że skończyła Darki 3 itd. 

Jestem na part2 i jest moc :)

Jak ktoś niema PS5 to polecam właśnie takie typowe w ciemno przejście jeśli też lubi oglądać takie rzeczy.

Oby tylko czat nie zamulił, chociaż widzę, że nikt tam się nie zna. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Klasycznie, w zgodzie z oryginałem - wziąłem rycerzyka. Magii nie stosuje wcale a na Cthullu wystarczą dwa mocne pchnięcia i padają, nawet nie zdążą ani puścić wiązki, ani wybuchnąć falą czarów. Ogólnie, to ta gra wydaje się mała w stosunku do następców. Na PS5 wygląda pięknie. Jaki setting dla knighta polecacie? Zdobyłem po drodze jakieś szaty ceraskiego szpiega. 

Odnośnik do komentarza

To zależy jakie bronie lubisz. Wszystko jest dobre jeśli się pod to wszystko dobrze ułoży. 

 

Jak grasz rycerzem i nie masz zamiaru używać magii co jest zrozumiałe biorąc rycerza to nie robiłbym Latrii (bo tam zapewne znalazłeś ten set Imperial Spy), dopiero na końcu. Ten świat mimo, że najbardziej klimatyczny dla mnie ze wszystkich Soulsow jest raczej mapą gdzie dobra jest do rozwijania postaci magicznych i po części dla assassinów. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli idziesz w melee bez dodatkowych udziwnień czyli typowy rycerz z tarczą i statsy pod siłę lub quality str/dex to nic tam dla Twojej postaci ciekawego nie znajdziesz. 

Wtedy bym robił cały drugi świat i potem pierwszy. Dalej czwarty który też jest specyficzny, ale można zarobić sporo dusz itd. Latria i VoD to pod buildy magiczne, assassiny z truciznami i criticalami i ogólnie dla graczy którzy wiedzą jaki build chcą robić czyli coś mniej popularnego. 

Drugi świat dostarczy kamieni pod buildy siłowe i ogólnie jest dobry na początek, a pierwszy podobnie tylko jeszcze może go wzbogacić o mocne rzeczy pod Twój build. 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Nemesis napisał:

Fajnie, tylko ja tam mam wszystko pozamykane. Resztę zwiedziłem. Chyba że mam się ze smokami tłuc w Boletarii. 

 

Idz sobie mniej więcej tak na początek:

 

1-1, 1-2, 2-1, 3-1, 4-1, 5-1, 

 

Później:

 

2-2, 3-2, 4-2, 5-2

 

A jak pokonasz demona w 3-3 to lecisz do Boletari bo będziesz miał już otwarte drzwi po pokonaniu rycerza. Ja tez 1-st leciałem rycerzem i taka kolejność była bardzo spoko. (ktoś tu już tak mniej więcej rozpisywał). Ja całą gre przeleciałem w w zbroi startowej, dużej tarczy (znalazłeś już ją pewnie w więzeniu w 3-1). Miecz zdobyłem Falchiona w 4-1 ale po jakims czasie Longsword doposażyłem w moc ognia i wymaksowałem (kamienie do tej czynności są w kopalniach w drugim klińcu. 

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja bym doradził pod rycerza taką kolejność - 1-1, 1-2, 2-1, 2-2, 2-3, 1-3, 1-4, 4-1, 4-2, 4-3 i dalej obojętnie.

 

Kolejność Liścia jest dobra jeśli nie jesteś pewny w co byś chciał iść. Jeśli wiesz, że to ma być rycerz bez udziwnień to niema sensu robić na początku pierwszych światów w Latrii czy VoD. Czwarty spoko, bo dużo dusz idzie zarobić i zdobyć np Second Chance.

Edytowane przez Jordanensis
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...