Skocz do zawartości

Demon's Souls Remake


Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie PvE.

Zrobiłem Crescent Estocka+5 grałem wcześniej Crescent Falchionem+5.

Generalnie magic attack minimalnie na korzyść falchiona.

Jednak na korzyść estocka przemawia: lepszy backstab, atak zza tarczy i ogólnie lepszy moveset np na ciasne pomieszczenia i dalszy zasięg ataku z R2. 

 

1. Czy są jeszcze jakies bronie warte uwagi? Dla royala build: magic 50, int 40, vit 30.

2. W co najlepiej teraz pakować? Iść w kondycję i witalność?

3. Czy między ng+1 a ng+2 jest też aż taki przeskok jak między ng+0 a ng+1. Zdziwiłem się bo mocno napierdzielają... ale dusze i dropy nieadekwatnie zwiększyli do poziomu siły wrogów...

4. Najlepsze miejsce na farmienie dusz na ng+1 to Latria? Wysysanie dusz z czerwonej ośmiorniczki tuż przed komnatą Monka?

5. Mam body Type B i latam z setem Dorana, dla body Type A jest jakaś lepsza lekka zbrojna? Kusi mnie żeby zmienić płeć;) bo tam są rękawiczki dla laski z +10%exp.

 

Na razie tyle ;D

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, michu86- napisał:

4. Najlepsze miejsce na farmienie dusz na ng+1 to Latria? Wysysanie dusz z czerwonej ośmiorniczki tuż przed komnatą Monka?

 

Na razie tyle ;D

Najlepiej wziąć miecz storm ruler i iść do 4-3 zabijać te latające stworki. Można zdobyć mnóstwo expa w krótkim czasie.

Odnośnik do komentarza
11 hours ago, michu86- said:

Interesuje mnie PvE.

Zrobiłem Crescent Estocka+5 grałem wcześniej Crescent Falchionem+5.

Generalnie magic attack minimalnie na korzyść falchiona.

Jednak na korzyść estocka przemawia: lepszy backstab, atak zza tarczy i ogólnie lepszy moveset np na ciasne pomieszczenia i dalszy zasięg ataku z R2. 

 

1. Czy są jeszcze jakies bronie warte uwagi? Dla royala build: magic 50, int 40, vit 30.

2. W co najlepiej teraz pakować? Iść w kondycję i witalność?

3. Czy między ng+1 a ng+2 jest też aż taki przeskok jak między ng+0 a ng+1. Zdziwiłem się bo mocno napierdzielają... ale dusze i dropy nieadekwatnie zwiększyli do poziomu siły wrogów...

4. Najlepsze miejsce na farmienie dusz na ng+1 to Latria? Wysysanie dusz z czerwonej ośmiorniczki tuż przed komnatą Monka?

5. Mam body Type B i latam z setem Dorana, dla body Type A jest jakaś lepsza lekka zbrojna? Kusi mnie żeby zmienić płeć;) bo tam są rękawiczki dla laski z +10%exp.

 

Na razie tyle ;D

 

1. Crescent Kilij i Dual Crescent Katana. Na 2 katany najlepiej potrenować też pushlock. 

2. Ja bym pakował albo w Dex albo w Str - zależy jakie bronie lepiej lubisz i wtedy dodawałbym na nie czar Light Weapon nakładany przez Insanity Catalyst.

3. Jest skok, ale nie aż taki jak z NG na NG+

4. Jeśli jesteś online to najprzyjemniejsza farma to pomaganie innym w 1-4 czyli mapa od Penetratora do Alanta. Jesteś jeszcze Royalem to możesz tam pokazać moc z kosmosu - jako Blue Phantom nakładasz Friend's Ring i Clever Rats Ring oraz czapkę Monka. Prawa ręka Insanity Catalyst, a w lewej Morion Blade. I oczywiście schodzisz do -30% HP lub niżej. Z takim arsenałem bierzesz Blue Dragona w 1-4 właśnie - na 2 strzały z Soul Ray.

5. Jeśli chodzi o mój gust to wolę grać kobietą w Demonsach, bo w mojej opinie ma bardziej klimatyczne lekkie szaty. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, michu86- napisał:

To robiłem przy 1 podejściu. Ale chyba szybciej właśnie to co opisałem, szukam alternatyw żeby nie usnąć z nudów;)

A to widzisz, ja tam cały czas tak farmiłem, dokładnie tak samo jak w oryginale na PS3. No ale teraz przez ten zerowy loading to może faktycznie w Latrii lepiej. ;)

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.07.2021 o 19:07, Jordanensis napisał:

 

 

Easye mogę Ci rozpisać jakiś build pod maga z mieczem - tylko napisz jaka broń Cię by interesowała itd, bo może byś chciał coś żeby uwzględnić w buildzie dla Ciebie :)

No czekam, w co pakować mojego Royala?

Odnośnik do komentarza
19 hours ago, easye said:

No czekam, w co pakować mojego Royala?

Trochę się opóźnia, bo MM nie działa, więc odpada perfekcyjne wyliczenie statsów. Ja dopiero zacznę grać w Demonsy na początku września, więc u siebie nie mogę teraz tego sprawdzać. Oczywiście mogę to zrobić, ale może to być nie idealnie perfekcyjne, więc jeśli chcesz taki to napisz :) 

 

7 hours ago, michu86- said:

O ile więcej % dusz dają przeciwnicy na PBWT? 

Grinduje w Latri ale na PWWT i dostaje trochę ponad 16k dusz, zastanawiam się czy opłaca mi się zmieniać w PBWT.

 

Nie jest nigdzie podane. Ja sam nie pamiętam, ale jeśli mam coś napisać to będzie to około 50% więcej. Farmienie nie na PBWT jest bez sensu, tzn sporo wolniejsze. 

Najlepszy sposób jest taki jaki napisałem w 2 postach wyżej. Reszta to nuda i sporo wolniejszy tryb.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, napisz mi mniej więcej parę rad na co zwrócić uwagę, w które skile głównie pakować punktu, nie musisz tam robić matury z tego. Chciałem zacząć grać Royalem, bo podoba mi się jego blyyyyskawica i dobrać jakaś szybka w miarę broń, bo nie lubię ciężkich. W ogóle stary można resetować na jakimś poziomie gry?

Odnośnik do komentarza

Reset statów tylko z ogarniętym znajomym który ma Soulsucker. On Ci może obniżyć statsy do początkowych, ale jedynie Vitality zostanie tyle ile masz obecnie.

 

Royal z lekką bronią np SpellSword

Jeśli tylko do PvE to myślę, że 30 VIT starczy, bo w PvP trzeba było zatrzymać się na 125 lvl, a Spellsword by był bardzo mocny - wymaga levelowania w więcej statsów niż np robienie Quality Buildu. 

Świetną bronią będzie BlueBlood Sword i do tego jest piękny. Nada się jeśli chcesz bardziej wojować mieczem niż czarami - dlatego, że ta broń potrzebuje dodatkowo punktów w Luck i pokazuje mega siłę z Light Weapon. Jeśli natomiast chcesz więcej czarować, a mieczem bardziej asekuracyjnie to lepiej wziąć Crescent Estoc lub Crescent Kilij. 

 

Statsy Royala - LvL 1 (bardziej pod PvE)

SpellSword z BlueBlood Sword

VIT - 8 (+27) - 30

INT - 12 (+12) - 24 (4 sloty na zaklęcia)

END - 8 (+22) - 30 

STR - 9 (+9) - 18

DEX - 12 (+6) - 18

MAG - 13 (+22) - 35

FTH - 12 (+6) - 18

LCK - 7 (+25) - 32

 

Do tego buildu Insanity Catalyst w lewej. Czary - Second Chance i Light Weapon plus jakiś ofensywny na jeden slot który lubisz. Ringi to dla hosta imo Ethernal Warrior's Ring i Ring of Magical Sharpness. 

 

Dziś lub jutro dorzucę build pod BattleMaga z Crescent bronią.

 

 

Edytowane przez Jordanensis
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wczoraj zaczalem grac i 10h za mna. Dawno w sumie nie gralem w soulsy, ostatnio to The Surge, wiec gra mi sie przyjemnie. Tempo takie samo jak w Dark Souls jedynce, czyli po BB i Sekiro ciezko w ogole sie do tego przyzwyczaic, musialem szybko sie rozebrac i wziac szybka bron bo juz nie jestem w stanie tego ogrywac powolnym czolgiem. 

Zrobilem po 1-2 lokacje z kazdego kamienia, wyglada to fajnie, miejscowki klimatyczne. Niestety praktycznie nie ma jakichs fajnych systemow skrotow, do bossa trzeba biec przez cala mape. Strasznie mnie to frustrowalo z tower knightem. A pozniej to juz nie bo ci bossowie z ktorymi walczylem do tej pory to popierdolki, wiekszosc z nich to w ogole mozna cheesowac lukiem. Zaden do tej pory nie mial drugiej fazy. Takze jedyny boss na ktorym zginalem to tk a ubilem chyba z 8.

Strasznie zagmatwany jest system ulepszen, grindowanie tych materialow trwa wiecznosc. 

Widac ze to pierwsza gierka, bo pelno ma niedoskonalosci ktore pozniej byly ulepszane w innych. No ale zagrac warto bo calkiem przyjemne.

Odnośnik do komentarza

BattleMag build 

 

Klasa - Magician lvl 125 

Armor według uznania, ale jeśli wzmocnić jeszcze bardziej do czapka Monka wskazana.

lvl 6 -> lvl 125

 

VIT - 9 +26 (35)

INT - 15 +35 (40)

END - 10 +12 (22)

STR - 9 

DEX - 11 +1 (12)

MAG - 15 +35 (50)

FTH - 6 +10 (16)

LCK - 11 

 

RH1 - Crescent Estoc +5

RH2 - Kris Blade +5

LH1 - Insanity Catalyst

LH2 - Talisman of Beast

 

Ringi - Magical Sharpness i Ethernal Warrior Ring.

 

Moc magii na Mecie, podobnie jak Crescent Estoca. 2 sloty na Second Chance (16FTH) i 6 slotów na Spelle. Przy ataku magią wyciągnięty Kris Blade z Insanity, dla użycia Second Chance jest Talisman of Beast, ale można tam dać też Talisman of God, bo tutaj akurat w tym buildzie znaczenia niema. Warto biegać gdy za dużo się nie dzieje z wyciągniętym Estockiem dla odnawiania się many. Spelle według gustu chociaż od siebie bym polecił Ignite, bo jest bardzo mocny i warto wyciągnąć gdy przeciwnik mocno skraca dystans. Dodałbym jeszcze Death Cloud - bardzo mocna trucizna która potrafi w ciaśniejszych miejscach dodatkowo zlikwidować widoczność dzięki temu można po tym przyatakować szybko mocnym ofensywnym spellem z dalszej odległości.

To chyba tyle :)

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 minutes ago, Il Brutto said:

Niestety praktycznie nie ma jakichs fajnych systemow skrotow, do bossa trzeba biec przez cala mape. Strasznie mnie to frustrowalo z tower knightem. A pozniej to juz nie bo ci bossowie z ktorymi walczylem do tej pory to popierdolki, wiekszosc z nich to w ogole mozna cheesowac lukiem. Zaden do tej pory nie mial drugiej fazy. Takze jedyny boss na ktorym zginalem to tk a ubilem chyba z 8.

Strasznie zagmatwany jest system ulepszen, grindowanie tych materialow trwa wiecznosc. 

Widac ze to pierwsza gierka, bo pelno ma niedoskonalosci ktore pozniej byly ulepszane w innych. No ale zagrac warto bo calkiem przyjemne.

 

Nie zgodziłbym się. No chyba, że chodzi o bossów to w NG raczej problemów sprawiać nie powinny. Natomiast każda mapa ma skróty, nawet droga do Tower Knighta gdzie można przebiec tunelem :)

System ulepszeń może wydawać się skomplikowany, ale to tylko na początku. Np ułatwili to w Dark Souls 1 i zepsuli, bo upgrade jest bardziej różnorodny w Demonsach i lepszy. Nie jest też trudny. W Dark Souls 2 to już w ogóle niema co wspominać, bo tam jest mix wszystkiego, mimo to lepszy niż w pierwszych Darkach. Jedyna część która pod tym względem dorównuje Demonsom to Dark Souls 3, bo tam jest to również ciekawie i dobrze zrobione.

 

Odnośnik do komentarza

Ja napiszę od siebie, że powoli kończę grę i z czystym sumieniem jest to dla mnie takie 9.5/10 :)

W oryginalną produkcję jakoś nie miałem okazji zagrać, ale po obadaniu na YouTube chyba nie dałbym rady dzisiaj w to grać w oryginalnej wersji. 

Z serii Souls jedyne co poza tym remake'iem ograłem to genialny Bloodborne (imo 10/10 i top gier zeszłej generacji). 

 

Faktycznie Demon's Souls jest w ogólnym rozrachunku łatwiejsze od Bloodborne, choć na początku co chwile ginąłem i byłem nieźle sfrustrowany. 

Generalnie wystarczy wiedzieć gdzie dopakować postać i nie ginąć za często w formie ciała i gra staje się prosta. Większość bossów pokonałem za pierwszym podejściem, a nie jestem żadnym hardkorowcem, bo nie mam już tyle czasu na gry co kiedyś. 

Paradoksalnie boss Old Hero / Dawny Bohater był dla mnie największym wyzwaniem (nie wiem dlaczego, dla każdego ten boss jest banalny, a ja go pokonałem chyba dopiero za 7 razem :blink:). 

 

From Software stworzylo swój gatunek gier, które mają w sobie grywalność o jaką trudną w zalewie tych wszystkich dzisiejszych produkcji. Gra-magnes. 

Absolutny must have dla każdego posiadacza PS5 i osobiście czekam na ich kolejne gry.  

 

Chwila przerwy na FF7 remake, a potem spróbuję swoich sił w Dark Souls III :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ładnie ujęte: gra - magnes. Podoba mi się. Ja wystarczająco dużo o grze napisałem w tym temacie, nie będę się powtarzał, ale zgadzam się - świetne i piękne doświadczenie.
Ocenę dałeś sprawiedliwą przy tym. Dodam tylko, że jak lata temu pierwotne wersje platynowałem, to było coś. Gra nie była zbyt popularna, wiedza na temat mechanik rządzących światem była skromna i wyobraź sobie moje zdziwienie, gdy z duszą na ramieniu (dosłownie) plątasz się po tych zamkowych zakamarkach mając 40 tys. dusz, a tu nagle wyłania się jakaś czerwona postać i zaczyna cię atakować. Teraz jest łatwiej, bo wiele osób ma ją w małym palcu i chętnie służą pomocą - co, gdzie, jak.
Oczywiście nie ma w tym nic złego, ale zachęcam do samotnego rozgryzania tego nieprawdopodobnego świata. Kapitalna gra. Być może za kilka lat Dark Souls otrzyma takie piorunujące odrestaurowanie. No i jestem ciekaw, jak to z Bloodborne będzie, ale to już rozmowa skierowana do innego tematu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dotarlem w koncu do ostatniego bossa, dobrze ze przeczytalem gdzies ze od razu po nim jest NG+, to jeszcze troche sobie pogram zanim go ubije, moze w przyszlosci sie na platyne porwe to chce miec uporzadkowane. 

W kazdym razie moge napisac male podsumowanie. Widac na pierwszy rzut oka ze to byly pierwsze soulsy, tzn. jako ktos kto ogral wszystkie pozostale gry jak DS, BB, Sekiro, to sila rzeczy musi takie porownanie wystapic. Glowny moj zarzut jest taki ze bossowie w tej grze sa malo wymagajacy, zaden nie sprawil mi problemu, no moze to tez jest kwestia doswiadczenia, ale jednak 3 ataki na krzyz, zadnych faz to troche slabo. Jak juz gdzies ginalem to glownie przez kamere.

Pod wzgledem klimatu to chyba najlepsze soulsy, solidne dark fantasy, glownie 3 i 5 mi sie podobaly. Garl Vinland i Maiden Astraea najbardziej klimatyczna walka z bossem w serii, chyba nawet bardziej niz Ludwig z BB. W sumie to znalem wczesniej z youtube, cos mi sie zdaje ze zmienili muzyczke podczas walki na minus. Szkoda ze lokacje sa male i ten schemat z bieganiem do bossa taki meczacy, zwlaszcza przed Old Hero. 

Wczesniej tez pisalem ze lipa z ulepszeniami, no jakos nie chce mi sie farmic tego pure bladestone bo drop to ma zaden a nie pomoze mi za wiele bo i tak nie mam zadnych problemow. Pamietam ze przy oryginale zawsze ludzie narzekali na jakis kamien ktory trzeba bylo farmic do platyny, tutaj ktos wspominal ze juz nie jest takim problemem, nie pamietam co to bylo. 

Krotko mowiac to tytul jest mocarny i kazdy powinien ograc a jak ktos jest fanem soulsow to jest to dobry powod zeby kupic next gena.

Odnośnik do komentarza
6 hours ago, Il Brutto said:

Glowny moj zarzut jest taki ze bossowie w tej grze sa malo wymagajacy, zaden nie sprawil mi problemu, no moze to tez jest kwestia doswiadczenia

Wczesniej tez pisalem ze lipa z ulepszeniami, no jakos nie chce mi sie farmic tego pure bladestone bo drop to ma zaden a nie pomoze mi za wiele bo i tak nie mam zadnych problemow. Pamietam ze przy oryginale zawsze ludzie narzekali na jakis kamien ktory trzeba bylo farmic do platyny, tutaj ktos wspominal ze juz nie jest takim problemem, nie pamietam co to bylo. 

 

Pełna zgoda z bossami, bo mogliby być trudniejsi. Warto jednak pamiętać, że teraz większość graczy gra w postaci duszy i praktycznie bez tendencji niższej niż normalna czyli włączamy tryb EASY. Gdyby ludzie grali normalnie to bossowie dawaliby łupnia na czarnej lub czystej czarnej tendencji.

 

W remake niema problemu z farmieniem - teraz taki Pure Bladestone wpada szybko, podobnie jak Pure Moonlightstone. Odpowiednio wymagana tendencja i praktycznie masz te kamyki za pierwszym razem :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...