Skocz do zawartości

Returnal


Square

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Square napisał:

Jeżeli jeszcze nie byłeś, to polecam iść do Domu co odblokuje figurkę astronauty.

 

A co daje ta figurka Astronauty? Pierwszy raz jak byłem w domu to na końcu na nią trafłem. Teraz dom niedostępny. Coś się z nią robi albo czy ona na coś wpływa? Czy tylko fabularnie pcha do przodu?

Odnośnik do komentarza

Figurka Astronauty to drugie życie, jak padniesz to od razu odnawia ci się 70% czy ileś tam integralności.

Dom, oprócz fabuły, działa na zasadzie, że odblokowujesz nowy osobisty przedmiot, który jest dodany do puli. Jeżeli podniosłeś w domu kostkę to ten przedmiot będziesz miał od razu do dyspozycji w aktualnym cyklu.

Odnośnik do komentarza

Byłem w domu. Widziałem, że figurka astronauty jest już dostępna w "uszkodzonym fabrykatorze" lub do kupienia w tym pomieszczeniu z paroma fabrykatorami, ale jeszcze z niej nie korzystałem.

 

Za to korzystałem z "rekonstruktora", czy jak tam się nazywa i mnie zaskoczyło po walce z bossem 

Odnośnik do komentarza

No na początku to też ginąłem sporo, Phrike dopiero za czwartym razem pokonałem. Grę przeszedłem z 27 śmierciami na liczniku*, z czego wszystkie w pierwszym akcie (11 zgonów na bossach).

*kilka z trybu wyzwań więc w samej grze trochę mniej.

 

Ostatniego bossa to ubiłem jakoś 99 razy chyba.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A to jeszcze zapytam, grając cały czas mamy w końcu dopakowaną postać czy zawsze od zera (oprócz tego co przechodzi jak teleporty czy alternatywny strzał)? To że teraz rozwalasz gre i bossów to dlatego że masz wszystko wyuczone czy dopakowaną postać? Jeśli dobrze zrozumiałem to wszystko od zera po śmierci (poza powyższym) ale może czegoś nie kumam. 

Odnośnik do komentarza

Zawsze zaczynasz od zera mając podstawowy pistolet, bez zebranego obolitu czy artefaktów. Stały ekwipunek jak ostrze i inne ulepszenia stroju odblokowujesz raz i są zawsze dostępne.

Odblokowane przedmioty zużywalne i artefakty trafiają do ogólnej puli co można zdobyć w trakcie trwania cyklu. Odblokowane cechy broni też są dostępne, nie trzeba ich ponownie odblokowywać, ale co będziesz miał na broni jest losowe.

Tak więc ogólnie znajomość gry, skill, plus w późniejszych etapach odblokowane wyższe cechy ekwipunku czynią grę łatwą, ale i tak można szybko zginąć robiąc głupie błędy czy mając po prostu pecha.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...