Skocz do zawartości

Returnal


Square

Rekomendowane odpowiedzi

Gra urywa głowę - zacząłem grać jakoś na weekend. 

 

Na razie jestem mega cieniasem. 

Przy pierwszym runie udało mi się dojść do pierwszego bossa, ale przy 3 fazie dostałem baty.

 

Potem dobiegłem do niego jeszcze 2 razy i dalej to samo :facepalm:

Na razie jest dla mnie za szybki z tym swoim atakiem z bliska. 

 

Nie kumam też do końca mechanik gry, jak zbieramy te przedmioty lecznicze a zdrowie mamy na full, to po lewej pojawia się jakby dodatkowa apteczka (można mieć max 3?), ale jednocześnie nie można jej użyć - rozumiem, że ta apteczka sama się wykorzystuje, gdy spada nam zdrowie?

 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Square napisał:

Jak masz pełną integralność to sylfion zamienia się w żywice, jak zbierzesz trzy to zwiększa się maksymalna integralność stroju o 5%.

Ok, dzięki za wyjaśnienie. 

W takim razie chyba nie opłaca się ich podnosić jak się ma max integralność, chyba że przed jakąś walką z bossem.

 

W tym 1 biomie jest spora dysproporcja między przeciwnikami, a bossem, bo przelatuje praktycznie cały biom bez większych problemów, a walka z bossem na razie hardkorek :/

Odnośnik do komentarza

Jak najbardziej opłaca się budować większą integralność stroju, jest to nawet zalecane. Dlatego jeżeli przeciwnicy nie stanowią dla ciebie problemu, to lepiej zostawić wszystko na ziemi, a po wszystkim jak masz pełne zdrowie to zacząć zbierać i zrobić sobie np 130-150% życia. Duży sylfion odnawia 85% całości zdrowia, więc lepiej jak np odnowi 130 punktów niż 85.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Zajcik napisał:

Ok, dzięki za wyjaśnienie. 

W takim razie chyba nie opłaca się ich podnosić jak się ma max integralność, chyba że przed jakąś walką z bossem.

 

W tym 1 biomie jest spora dysproporcja między przeciwnikami, a bossem, bo przelatuje praktycznie cały biom bez większych problemów, a walka z bossem na razie hardkorek :/

No ale nietoperze w grupie to i weterana potrafią doprowadzić do pasji ;]

 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Square napisał:

Jak najbardziej opłaca się budować większą integralność stroju, jest to nawet zalecane. Dlatego jeżeli przeciwnicy nie stanowią dla ciebie problemu, to lepiej zostawić wszystko na ziemi, a po wszystkim jak masz pełne zdrowie to zacząć zbierać i zrobić sobie np 130-150% życia. Duży sylfion odnawia 85% całości zdrowia, więc lepiej jak np odnowi 130 punktów niż 85.

Ok, teraz rozumiem :)

 

3 minuty temu, Rtooj napisał:

No ale nietoperze w grupie to i weterana potrafią doprowadzić do pasji ;]

 

Jak się je trzyma na dystans to nie ma żadnego problemu, ich ataki na dużą odległość są łatwe do wyminięcia. 

Najgorszy w tym pierwszym biomie jest taki przeciwnik, który strzela czerwonymi kulami, ale jak mi wyskakuje to też walę w niego z dystansu. 

 

Na tego pierwszego bossa jaką broń polecacie? Karabin tachiomatyczny czy "strzelba" (nie pamiętam jeszcze jej nazwy) ?

Odnośnik do komentarza

Broń nie ma takiego znaczenia jak to żeby nauczyć się jego ataków i ładować w niego tym co fabryka dała, ten w którym szybko przysuwa się do nas to chyba najłatwiejszy bo wystarczy szybko się odsunąć do tyłu jak podnosi rękę.

Edytowane przez Rtooj
Odnośnik do komentarza

Qrde, właśnie tym atakiem mną poniewiera, bo ten atak zabiera chyba od razu pół życia... jakoś na razie nie mogę dokładnie wyczaić momentu, w którym się zbliży. 

Nie no myślę, że prędzej czy później uda mi się przebić, pewnie najlepsze i tak dopiero przede mną, to dopiero pierwszy boss :facepalm:

 

Gra jest naprawdę wciągającą i ma świetny gameplay, a udźwiękowienie to mistrzostwo świata. Niezwykle rajcujący tytuł. 

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od traitów na broni. Najlepsze co możesz mieć to np. Pistolet z rakietami lub Paszczomiot z ciężkim pociskiem (na Karabinie obojętne raczej). Jeżeli czyścisz cały biom to możesz mieć broń z dwoma traitami (lvl5), ale tutaj też najpierw trzeba je odblokować, więc lepszy efekt możesz mieć walcząc częściej z bossem i ucząc się ruchów.

Odnośnik do komentarza

 

15 minut temu, Zajcik napisał:

Qrde, właśnie tym atakiem mną poniewiera, bo ten atak zabiera chyba od razu pół życia... jakoś na razie nie mogę dokładnie wyczaić momentu, w którym się zbliży. 

Nie no myślę, że prędzej czy później uda mi się przebić, pewnie najlepsze i tak dopiero przede mną, to dopiero pierwszy boss :facepalm:

 

Gra jest naprawdę wciągającą i ma świetny gameplay, a udźwiękowienie to mistrzostwo świata. Niezwykle rajcujący tytuł. 

Jest moment w którym bierze zamach, bardzo charakterystyczne, wtedy szybki speed do tyłu. W 1 fazie tego nie robi, w drugiej robi raz, a w trzeciej dwa z rzędu. Zadbaj też  o dodatkowe życie, kup w sklepie figurkę kosmonauty.

Edytowane przez Rtooj
Odnośnik do komentarza

Czytałem porady, że dobrze jest włączyć ciągły sprint, więc tak uczyniłem.

Dałem sobie też dasha pod kwadrat, zamiast kółko - pod kółkiem mam atak mieczem.

 

Macie jeszcze jakieś porady na start? 

 

Co do figurki astronauty - jeszcze jej nigdzie nie widziałem (tzn. raz miałem wrażenie, że jest taka figurka na jakiejś półce, ale nie mogłem się tam dostać), w tym "sklepie" też mi się nie trafiła, na razie miałem tam fiolki z integralnością, jakieś artefakty typu adrenalina na 5 lvl.

 

Z tym unikaniem jego ataku jeszcze popróbuję, widać, że w tej grze klucz to uczyć się ataków przeciwników i ich skutecznego omijania.

Odnośnik do komentarza

Co za gra... :i_am_so_happy:

 

Przy (chyba) 8 podejściu w końcu pierwszy boss padł.

Przy 7 pierwszych razach dostawałem niezłe baty, nie mogłem jakoś znaleźć na niego sposobu. 

 

Stwierdziłem, że muszę się trochę podszkolić i latałem po całym biomie i wszystko czyściłem. 

Znalazłem fajny artefakt, który zwiększał mi integralność o chyba 30 %, a dodatkowo miałem coś co powodowało, że jak podnosiłem apteczkę, to odnawiało mi znacznie więcej integralności , niż normalnie. 

Potem trafił mi się fajny karabinek tachiomatyczny... i dodatkowo w fabrykatorze kupiłem sobie dużą apteczkę.

 

Pocisnąłem na niego z tym zwiększonym życiem, apteczką i naładowaną bronią - dostał wpierdziel i właśnie wchodzę do drugiego biomu.

 

Faktycznie ta gra to taki Bloodborne tej generacji - z tym, że w Bloodborne jakoś łatwiej przechodziło mi się bossów, niż tutaj :D

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...