Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, pare godzin za mna. Zostala ostatnia seria wyscigow w tej pierwszej zakladce. Moje odczucia sa oparte na dosyc casualowym podejsciu do wyscigow, wiec nie kazdy sie zgodzi z moimi odczuciami:

Na plus:

- model jazdy na padzie jest swietny i daje sporo satysfakcji

- trasy sa spoko, ale jest jedno ale i to bedzie w minusach

- nie mialem zadnych problemow z wydajnoscia poki co na PC

 

Co mi sie nie podobalo:

- AI to jest jakis dramat. Startowanie z 24 pozycji nie jest trudne (gram na 6) ale super frustrujace. Randomowe zatrzymywanie sie na prostej, wjezdzanie w dupe gdy jest sporo miejsca naprawde psuje klimat

- levelowanie samochodow jest wg mnie niepotrzebnym utrudnieniem. Jazda dwoch wyscigow tylko po to zeby kupic lepsze opony nie dodaje realizmu. O wiele bardziej by mi sie podobalo, gdybym pieniadze mogl przeznaczyc na upgrady a nie tylko na nowe auta. Bo nim mam punkty i levele potrzebne do ulepszen, gra chce ode mnie bym kupil inny samochod w innej serii

- grafika jest mocno nierowna, modele samochodow raz wygladaja oblednie, a raz jak gowno jakies

- jazda na innej kamerze niz chase camera to udreka. Brak jakiegos radaru/lusterek to nieporozumienie

- za duzo wyscigow w danej serii. Wolalbym ich miec mniej, ale zeby byly dluzsze i wymagaly pit stopow i jakiejs strategii

- tras jest chyba 20, ale wciaz nie widzialem polowy z nich

 

Ogolnie gdyby nie ten model jazdy i przyjemnosc z niego plynaca, odlozylbym te gre na bok. Denerwujace jest to ze to kolejna gra, ktora mogla by jeszcze z 6 miesiecy spedzic w developmencie i odczucia mogly by byc o wiele lepsze.

Takie 6+ ode mnie na te chwile.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Biorąc pod uwagę jak długo tą grę robili, to baty na dupe im się należą i usprawiedliwienia nie ma. 

To powinien być maksymalnie dopieszczony sztos, który zadowoli każdego, a nie tylko maniaków doceniających model jazdy. 

To nie jest tytuł pokroju ACC dla małej garstki odbiorców, tylko wizytówka konsoli. 

Tak trochę bekę miałem czytając, że gry MS cierpią na syndrom game passa, ale patrząc jak wygląda ta Forza, to trudno się z tym nie zgodzić... kasę i tak zgarniemy, to wypuścimy niedokończoną grę, a potem to jakoś będzie. 

 

Miałem brać ten upgrade z dodatkami, ale jednak pierdole i będę ogrywał podstawkę za 4 zł. 

Jak to dopracują, to dopiero wtedy się pomyśli. 

Edytowane przez Michał102
  • Plusik 4
  • This 2
Odnośnik do komentarza

Widzę, że niektórym opadł hurra optymizm i zaczęli dostrzegać, że jest to półprodukt. Nie ważne jak zajebisty by nie był model jazdy, to nie ma co tutaj robić póki co. Dla mnie kariera jest nudna, wolę się ścigać z innymi. Ale online na ten moment wygląda tak jakby Fifa wyszła tylko z trybem meczy towarzyskich... Wkurwiłbym się jakbym wydał na to ponad 300 zł... Mogli na poczekaniu zostawić taki progres online jak był w FM7, a dopiero potem coś nowego wprowadzić. Do tego mało torów, mało must have, no kurde taki Nurburgring, to powinien być na premierę i widnieć na okładce.

Odnośnik do komentarza

Chłopaki czy wy serio nie  ogarniacie tak prostej rzeczy jak gra w abonamencie?

To już standard Game Passa, tak samo jak standardem stały się sezony i nieustanne zmiany w grach stricte nastawionych na online jak BF czy CoD. Oraz sztuczne/celowe upośledzenie tych produkcji. 

Wiecie dlaczego Netflix postawił na początku na seriale? Bo one uzależniają ludzi od usługi. Kolejne sezony, kolejne nowości, kolejne zmiany, kolejne ulepszenia. 

Gram sobie w Forze jest super, ale zaczyna mi się nudzić... O dwa nowe tory w lutym i patch - który nareszcie naprawi xx a i po tej aktualizacji nareszcie wróci yy.  W takim razie nie anuluje subskrypcji, bo sprawdze te nowości. Przy okazji nowy sezon w Halo...

Tak to działa.  

 

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No gra się świetnie, jeszcze za mało siedziałem, ale AI bym powiedział, że raczej standardowe.

 

Niektórzy narzekają, że są treningi, ale ja bym wręcz dorzucił obowiązkowe kwalifikacje do każdego wyścigu, wtedy jeszcze bardziej zbliżyliby się do tego tytułowego motorsportu.

 

Tu nie ma co się przypodobać casualom, FM przetrwa jak będą grali zapaleńcy, dla wszystkich innych jest FH.

 

Jakieś felgi czy gorzej odwzorowane lampy, no nie widzę tego w trakcie wyścigu. Za to jak robię wyścig na Lime Rock o poranku z lekką mgiełką i w trakcie wyścigu stopniowo przechodzi w silny deszcz :banderas:

 

Mniejsza saturacja kolorów mi wyjątkowo pasuje, bo w każdej FM zaczynałem grę od zmiany ustawień TV na chłodne barwy, tutaj w większości nie walą po oczach przejaskrawione kolory.

 

Będzie trzeba jeszcze w rywalach posiedzieć szlifować swoje mizerne umiejętności :p

 

Do błędów gry dorzuciłbym jeszcze kompletnie zepsute Quick resume. Mogli jeszcze z miesiąc z tą premierą poczekać i poprawić parę rzeczy.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza

Odpaliłem sobie na chwilę siódemkę i wyłączyłem po 10 minutach. Model jazdy i powaga gry zdecydowanie przemawiają za nową Forzą. Auta są większe, grafika jaśniejsza, dźwięki solidniejsze... Co do jazdy w deszczu to wycieraczki nie działają w trybie swobodnym. Fajnie, że jest sporo starych aut. Niech łatają bo mi się podoba, choć ilość błędów jest spora:facepalm: Podoba mi się, jak auto reaguje nawet na drobne zmiany w tuningu, a po wymianie części różnica w dźwięku i prowadzeniu jest jeszcze większa. Grafika ognia z wydechu i widok wody spod kół też jest niezły. Drobnych niuansów jest sporo tylko nie każdy zauważy. Gram dalej.

Edytowane przez Lucky77
Odnośnik do komentarza

Mimo, że gra jest mocno niedokończona i w wielu aspektach wręcz spierdolona, to jakoś nie potrafię się oderwać od tej kariery. 

Po raz pierwszy od bardzo dawna cieszy mnie zakup nowego samochodu i stopniowe jego ulepszanie. Tutaj po prostu cieszy jazda KAŻDYM autem... nie ważne czy to nowy Aston, czy stary Merc 190. Czuję tu ten magnes jak za starych dobrych Gran Turismo :)

 

A z minusów, to dorzuciłbym jazdę w deszczu. Po mojemu jest zdecydowanie za łatwo. 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, tjery napisał:

 

Na czym grasz? Bo na kierownicy w deszczu bez asyst albo nawet na sportowych w deszczu trzeba mocno uważać z gazem.

 

Na padzie. Kierownicy jeszcze nie podpinałem, bo nie chce mi się zwijać wyra w jamie do gier :kekw:

Gram bez zadnych asyst, ABS i TC też off. 

 

Co do trudności gry na kierownicy, to nie ma opcji by było trudniej i czasy wychodziły gorsze... jeszcze mi się tak nie zdażyło i nawet w horizonie robiłem lepsze czasy na kierce. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Michał102 napisał:

 

Na padzie. Kierownicy jeszcze nie podpinałem, bo nie chce mi się zwijać wyra w jamie do gier :kekw:

Gram bez zadnych asyst, ABS i TC też off. 

 

Co do trudności gry na kierownicy, to nie ma opcji by było trudniej i czasy wychodziły gorsze... jeszcze mi się tak nie zdażyło i nawet w horizonie robiłem lepsze czasy na kierce. 

 

No to powiem Ci że przynajmniej dla mnie to pierwsza gra wyścigowa, gdzie na padzie jest sporo łatwiej ;) mimo tego samego poziomu asyst na padzie łatwiej się panuje nad autem, tak jakby pad miał i tak załączone wspomaganie, mimo asyst na off.

Odnośnik do komentarza

Mi wszelkiego rodzaju filtry i wspomagacze tylko przeszkadzają i w nowej Forzy to czuć niestety. 

Powinno być tak jak w ACC, że ile gały nie wychylisz, to tyle skręca Ci koła, a nie jakieś filtry zależne od prędkości. Po części to rozumiem, bo dla wielu jest to ułatwienie, ale mi na przykład narzuca to kaganiec i nie potrafię w pełni wykorzystać potencjału auta. 

Na kierownicy pewno tego problemu nie ma. 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, devilbot napisał:

dobrze się gra, gra nic nie kosztuje, będzie dochodził nowy kontent

mi to pasuje

Gra nic nie kosztuje? A to abonamenty są za darmo :facepalm:.

 

No niestety M$£€ poszedł drogą Netflixa, niestety dla graczy im się udało. Na forum widac przeważa ta grupa myśląca, że Xbox Game Studios wyda jeszcze kiedyś grę pełną na premierę za przysłowiowe 4 złote, ale spoko za kilka lat Wam się znudzi :).

 

To w jakim stanie wyszła Forza i Redfall to jest policzek w graczy, Starfield jedynie zasługiwał na uznanie, w aspektach dopracowania. 

 

To nic innego jak open beta. 

Edytowane przez KrYcHu_89
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
Cytat

Po części to rozumiem, bo dla wielu jest to ułatwienie, ale mi na przykład narzuca to kaganiec i nie potrafię w pełni wykorzystać potencjału auta. 

 

Mam to samo np w Audi, którym rywalizujemy. Ten długi zakręt w prawo po nawrocie, to aby go pokonać z pedałem w podłodze trzeba idealnie wycelować zakręt biorąc pod uwagę wynoszenie auta na zewnętrzną w późniejszym etapie. To jak nawlekanie igły, raz się uda, a 90 razy nie. Przez chwilę po nawrocie auto jest dość responsywne na wychylenia gałki, a od prędkości przy zmianie 3/4 biegu mniej więcej już nie chce tak skręcać, co jest dość zrozumiałe ale następuje nagle i z dużą różnicą. Przez co łatwo przeoczyć moment, kiedy trzeba gałkę docisnąć w prawo i musimy odpuścić gaz, żeby nie wyjechać za tor.

 

@KrYcHu_89 dokładnie, gra nie jest za darmo, tylko w ramach abonamentu za który płacimy. Dali nam betę, a nie grę przygotowaną na GAAS.

  • This 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...