Skocz do zawartości

Final Fantasy XVI


Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsza opcja w grze przy questach. Oddajesz przedmioty NPCowi o które prosił, ale za nim to zrobisz musisz je jeszcze zatwierdzić, wszystkie po kolei. No PTASZKA przy nich zaznaczyć. I potem kilknąć daj. W sumie nie masz innego wyjścia - to tylko potęguje boskość tej opcji. Świetne rozwiązanie GOTY jak nic.
 
To samo z tym otwieraniem drzwi, czuje się moc. Tu raz słabiej, tu raz w ogóle bez R2, czasami trzeba się napocić. Nigdy nie wiesz co cie czeka za drzwiami - GOTY lepsze niż RE2, jeszcze większa adrenalina bo nie tylko nie wiesz co za drzwiami ale ile siły z palca będziesz musiał spuścić żeby pokonać te uber przeszkodę.
 
Ciekawe są też miecze głównego bohatera. Kilka razy pada w dialogach że są wielkie i ciężkie. A jak odkłada je na plecy to robi to w 0,001 sekundy jakby machał jakimś mieczem z bibuły.
 
Te 3 rzeczy mnie rozbrajają. 
Widocznie jest to podyktowane jakimiś zgrzytem w ich nowym silniku, otwieranie drzwi w soulsach czy nawet w ostatnim Potterze wyglada tak samo lub podobnie. Co z tym mieczykiem to juz pojechałeś, rozumiem że to realistyczna gra o rycerzach i powinno byc jak w For Honor... ludzie...

Wysłane z mojego Pixel 7 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, michu86- napisał:

Nie no nierealistyczna absolutnie i mi się to bardzo podoba, że taka jest, ale w tym nierealistycznym świecie ten miecz powinien być realistycznie ciężki - a może on jest tylko bohater ma tak do(pipi)ana łapę?

Final Fantasy i coś realistycznego :D hmmm

A z łapą może tak być, Clive to taki troche Anatoly

 

Odnośnik do komentarza

Jest jak jest.
Gra ma swoich fanów jak i hejterow.
Mam nadzieję że następna część będzie zupełnie inna, bardziej w klimatach np baśniowej 9 .
Uwaga, walka nie musi być turowa.
Przejdę żeby sprawdzić te epickie walki z bossami i poznać fabułę.
Też muszę dodać że jak 15 była w pewnych aspektach crapem to generalnie miala kilka niezłych mechanik i kawałek świata do eksploracji.
Mocno hejtowalem grę ale tego royal edition po x lat to ograłem wbiłem platynę i był moment że mnie zasaalo.
Tłukłem te questy i expilem jak szalony a później cyk do hotelu i exp x4 i 20 lev up .
Po czasie wystawił bym tej 15 takie 8-.
Na ten moment nie mam pewności że 16 jak przebije choć faktycznie story jest ciekawsze i dużo lepiej poprowadzone.

Wysłane z mojego mi 9 se przy użyciu taptalk.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Schranz1985 napisał:

Jest jak jest.
Gra ma swoich fanów jak i hejterow.
Mam nadzieję że następna część będzie zupełnie inna, bardziej w klimatach np baśniowej 9 .
Uwaga, walka nie musi być turowa.
Przejdę żeby sprawdzić te epickie walki z bossami i poznać fabułę.

Równie dobrze możesz przejśc na YouTubie, widzę że tutaj chyba już każdy wie że będziesz stękać, nawet ja się o tym przekonałem będąc kilka dni na forum :reggie:.

 

Masz VII Remake i zaraz Rebirth (early 2024)

Ja mam nadzieje że będzie jakieś DLC lub XVI-2 bo setting średniowiecza i dark fantasy to strzał w 10. 

 

Może do tego czasu już ten swój nowy silnik ogarną jak Naughty Dog ogarneło swój i wypuściła tak genialnie technologiczną gre jak The Last of Us 2 jeszcze na PS4 że szczena opadała i to w stabilnych 30 fpsach na 10 letniej konsoli. Lub R* swoje RDR2, jak Square w końcu zostanie dłużej z jednym silnikiem a nie będzie go zmieniać co część finala i go dopieszczą, następna część może nie tylko zrywać kapcie ale i chodzić stabilniej bez tak dramatycznego DRS bo gra momentami wygląda obłędnie :banderas:

Edytowane przez iNETSTAR
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Schranz1985 napisał:


Na ten moment nie mam pewności że 16 jak przebije choć faktycznie story jest ciekawsze i dużo lepiej poprowadzone.

Wysłane z mojego mi 9 se przy użyciu taptalk.

Czytaj Active Time Lore, potem w kryjowkach masz opisane wszystkie postacie i wydarzenia, jeżeli lore stoi u Ciebie wysoko, bo u mnie bardzo wysoko i uwielbiam takie czytanie przedmiotow i ścian tekstu, ukłon w stronę Bloodborna który miał to genialnie zaimplementowane :)

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Schranz1985 napisał:


Też muszę dodać że jak 15 była w pewnych aspektach crapem to generalnie miala kilka niezłych mechanik i kawałek świata do eksploracji.
 

Co ty tam eksplorowałeś? Powaznie pytam, ta mapa to była pusta makieta, to juz w FF9 było ciekawej, bo chociaz skarbow sie szukało.

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

To nie jest tak że narzekam dla narzekania.
Jak gra zasłuży to pochwalę może jeszcze goty bedzie kto wie?
Póki co to tak średnio bym powiedział, nie mam takiego wow lece do domu po pracy i tłukę od 20 do 24.
Może się wkręcę gra dopiero się rozkręca, dostałem 2 eikona, były już ciut większe mapki, nawet ładne wizualnie choć nie wiele tam było do roboty.
No i zablokowane drogi bo masz iść robić story.
A ja zawszę lubiłem iść pod prąd w gierkach, tam gdzie wrogowie biją mocniej jest wiecej exp itd.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Josh napisał:

Gra, w której główny bohater potrafi zaczepić linką smoka ważącego z milion ton i (pipi)nąć nim o ziemię, a ten będzie się czepiał tego, że miecz jest zbyt lekki :dynia:

Bo mogę:) wygląda to mizernie.

Analogicznie masz flashstepy na 20m, czekasz aż naprawia dziurę w moście wielkości 2m. No tak jest. Idąc dalej smoka który wazy kilka ton tak jak piszesz ciskasz o ziemię a z drzwiami się siłujesz. Bywa.

 

Ot moja drobna obserwacja, czasami zwrócę uwagę na takie detale. To postanowiłem się podzielić. I tak w tej grze trzeba przymykać oko na wiele spraw ale ta mnie mocno śmieszy i zapadła w pamięć.

 

Najważniejsze, że gra się przyjemnie i jest ciekawie:)

Edytowane przez michu86-
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Schranz1985 napisał:

To nie jest tak że narzekam dla narzekania.
Jak gra zasłuży to pochwalę może jeszcze goty bedzie kto wie?
Póki co to tak średnio bym powiedział, nie mam takiego wow lece do domu po pracy i tłukę od 20 do 24.
Może się wkręcę gra dopiero się rozkręca, dostałem 2 eikona, były już ciut większe mapki, nawet ładne wizualnie choć nie wiele tam było do roboty.
No i zablokowane drogi bo masz iść robić story.
A ja zawszę lubiłem iść pod prąd w gierkach, tam gdzie wrogowie biją mocniej jest wiecej exp itd.
 

Gra od 3(4) Eikona mniej więcej zamienia się ze sztosu w supersztos jak coś, może też jeszcze poczujesz jej magię xD. 

  • Plusik 2
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Czasem po walce lub queście dostajemy punkty z ikonką gwiazdy. Co to jest?

 

Bo pozostałe to level, pkt. zdolności i gile.

 

edit

dobra, teraz dopiero dotarłem do sklepu, gdzie punkty renomy (czyli te gwiazdy) zamienia się na nagrody. Wcześniej zdobywałem je nie rozumiejąc do czego służą. 

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Ze skrzynek to chyba nic ciekawego nigdy nie trafiłem, gile albo materiały ktorych mam pod korek. Wyczyscilem dzis wszystkie hunty jakie miałem, zrobiłem dzieki temu zajebisty miecz i pasek, chociaz to wynagradza.

Wiem, że to nie jest wina japonczykow, ale nazwac najwiekszego skurwola w grze Hugo Kupka? Nie potrafie typa brac na powaznie :rayos:

Odnośnik do komentarza

tera motion blura naprawili jak wymaksowalem gierke na normalu wlasnie

 

 

btw: zostalo mi trophy za new game + i wszystkie eikony na maksa, ale to najpierw krotka przerwa. zrobienie tego wszystkiego zajelo mi 70 godzin z podzialem (z grubsza): 40 godzin wybitnej zabawy, 15 niezłej (triale, niektóre questy) i 15 słabej (reszta questów, bieganie w tę i z powrotem).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...