Skocz do zawartości

Final Fantasy XVI


Rekomendowane odpowiedzi

Lubię FF. Można powiedzieć, że uwielbiam, a od czasów PS1 grałem w każdą numeryczną, singlową część.

Natomiast coś mi tutaj nie pasuję. Zdecydowanie wolę realia sci-fi niż fantasy, ale sama gra wygląda mało next genowo. Być może to jakaś alpha, bo premiera pewnie najwcześniej w 2022? A być może to bohaterowie bez wyrazu? Zakładam, że grać będziemy tym szczylem z początku filmiku.

Edytowane przez marcinwks
Odnośnik do komentarza

Pierwszy trailer FF, który w ogole mnie nie ruszył. Jakieś to wszytko takie niejakie i wymuszone, nawet facjaty bohaterów mało ciekawe, jak z generatora postaci z FF14.  Oglądając ten trailer miałem gdzieś z tyłu głowy: "oby to nie była 16ka tylko jakiś spin-off"

Logo na końcu mnie załamało - nawet ono jest słabe xD  

Edytowane przez Sefiro
Odnośnik do komentarza

Czekałem na tę zapowiedź, bo ciekawiło mnie głównie jakie będzie uniwersum i bohaterowie (bo nie wiem czy doczekam premiery - kto wie ile będą to robili), a oni wyjeżdżają ze średniowieczem w najbardziej generycznej postaci i głównym bohaterem stworzonym w edytorze FFXIV. To już kurde wolałbym grać Vaanem. Jaki był, ale przynajmniej jakiś był. 

Odnośnik do komentarza

Seria Final Fantasy jest tak długa i tak bogata, że nadal jednak dziwne to uczucie pomyśleć, że ostatnia dobrze przyjęta gra z tej serii wyszła PRAWIE PIĘTNAŚCIE lat temu. Tytuł gry roku zdobywała nad takimi tytułami jak Okami, Wii Sports, pierwsze Guitar Hero czy przede wszystkim Zelda Twilight Princess. Ogólnie, to była trochę dawna epoka w historii gierek...

 

A sorry. Ostatnia dobra gra z serii w trybie offline. Bo jednak FF XIV wyrosło na potężnie cenioną markę, której scenariusz zdaniem fanów (którzy przebrnęli przez pierwsze 100 godzin, jak się rozkręca...) należy do najlepszych w historii serii, a gra kompletnie ma być warta czasu i kasy (które, cóż, może kiedyś mi się uda poświęcić... ta...). Gra jest też coraz bardziej chwalona za to, że w ogromnym, dopracowanym świecie jest dużo rzeczy do robienia.

 

Dlatego to raczej jednak ekscytujący dla mnie news, że tę grę robią w dużej mierze ludzie od "czternastki" i Heavenswarda, z Yoshidą na czele. Im jednym udało się przywrócić serię na dobre tory, po tym, jak początkowo "czternastka" była jeszcze większą porażką, niż wszystko inne w nowoczesnej historii Final Fantasy. Do tego dyrektorem walk jest Ryota Suzuki - znany z wielu lat pracy w Capcomie, zwłaszcza z dużej roli przy Dragon's Dogma i Devil May Cry 5. W wywiadzie inauguracyjnym, Suzuki opisał jako swój główny plan połączenie współczesnej gry akcji z bezpośrednim sterowaniem oraz tradycyjnego RPG, w którym komendy były wybierane z menusów. W tym celu Square-Enix szuka dla tego projektu głównie ludzi związanych z grami akcji.

 

 

Zwiastun jest kiepski, bo jest zrobiony jak zwiastun akcyjniaków hollywoodzkich: mamy widzieć, że dużo się dzieje, chociaż w sumie nic spod tych eksplozji nie widać, postaci i muzyka nie mogą zamknąć ryja na pół sekundy, i tak dalej. Może jednak cała gra zaoferuje ciekawy, żywy, interaktywny świat rodem z "czternastki", a do tego dopracowany pod kątem singlowej przygody, z nowoczesną immersją ale i pierwiastkiem japońskiego patosu? Jakaś nadzieja mi zostaje.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, YETI napisał:

Największe zaskoczenie, to fakt że ta gra ma wyjść w 2021.

 

Widziałem, że Zhunge tak pisał. Ale tak to skąd to info?

Ogólnie mam przeciwne zdanie - mi się mega podobało.

Po 15, która w sumie była ok, 7R, która dla mnie to GOTY to tu mam vibe trochę Vagrant Story, FFT - czyli dla mnie cudo.

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Sefiro napisał:

Może gra wyjdzie też na PS4 jak Horizon i Spider? Nie ma numerku konsoli :>

spacer.png

 

Czasowy konsolowy lub wyjdzie na PC. Z resztą, dzisiaj praktycznie wszystko co nie jest grą 1st party wychodzi prędzej czy później na inne urządzenia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...