Skocz do zawartości

Dyski SSD PCIe 4.0 m.2 NVMe kompatybilne z PS5 oraz dyski zewnętrze USB


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Najtanszy 980 Pro jaki znalazlem to £126 i o ile w PC ktory jest w duzo wiekszym opakowaniu nie martwil bym sie temperatura to w malej puszcze pod metalowym kloszem to juz niekoniecznie. Dlatego wole w cenie £180 kupic WD SN850 z Heatsinkiem roznica w cenie 2h pracy a bede spal spokojniej.

Odnośnik do komentarza

Zamontowałem WD Black SN850 500 giga. Na Amazonie za 501 zł bez radiatora. Prędkość 6536 Mb/s. 

Na Youtubie jest test SN750. Przy wczytywaniu różnice kosmetyczne, dopiero przy kopiowaniu są spore różnice na niekorzyść. Mimo to jak jest okazja można kupować. 
Z 980Pro jest tylko jeden problem: pod korkiem strasznie zwalnia. Poza tym porównywalny do WD Black 

Edytowane przez addhoc
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, wet_willy napisał:

Najtanszy 980 Pro jaki znalazlem to £126 i o ile w PC ktory jest w duzo wiekszym opakowaniu nie martwil bym sie temperatura to w malej puszcze pod metalowym kloszem to juz niekoniecznie. Dlatego wole w cenie £180 kupic WD SN850 z Heatsinkiem roznica w cenie 2h pracy a bede spal spokojniej.

 

Założenie heatsinka to dosłownie 5 minut. Zakładasz termopad na dole, wkładasz w kieszonkę dolną, zakładasz termopad górny, na to górna część heatsinka i przykręcasz śruby. Heatsink to koszt rzędu 8-10 funtów. No, ale jak 5 minut Twojej pracy jest warte 45 funtów to tylko pozazdrościć :notbad:

Odnośnik do komentarza

Tak patrzę, na olx można nowe zaplombowane 980 pro 1tb wyrwać za 650-700 zł. Także chyba trzeba zrobić upgrade ps5

[mention=1230]wet_willy[/mention] biorąc pod uwagę, że miałem 10 sztuk s21 ultra i z każdą było coś nie tak, to tak xiaomi może być lepsze. Widzę, że Ty z tych dla których cena wyznacza jakość...

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, wet_willy napisał:

Kurwa mac jak bym sobie chcial kupic Samsunga na ktorym trace gwarancje bo zakladam heatsinka to bym sobie kupil Samsunga bez gwarancji czego nie rozumiecie? 

 

Jak bede kupowal Samsunga S22 Ultra to tez powiecie mi ze Xiomi lepsze? XD


Jaką gwarancję masz stracić montując heatsinka? XD Przecież montując w ogóle nie ingerujesz w dysk, naklejki nie ściągasz nawet, bo w tych dyskach one są zrobione z materiału przewodzącego ciepło.

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:

A konsola w życiu nie doprowadzi Ci dysku do trotlingu.

SSD grzeją się przy zapisie dużej ilości danych więc tylko kopiowanie z jednego na drugi da radę np. 100 GB (czyli na nowy, bo SSD Sony ma rzędu 220 MB/s więc nie ma cienia szans na throttling. Sony dało tak marne miejsce na ten dodatkowy SSD, że tam będzie piekarnik, spokojnie +10 a może i +20 stopni, ale i tak przegrzeje się tylko przy przenoszeniu gry.

 

Dziwię się, że nie ma tu tego artykułu (ani na PPE): https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2021-the-worst-and-best-nvme-ssds-tested-on-playstation-5 - ani nawet filmiku Digital Foundry z Youtube.

W skrócie:

1. szybkość SSD ma minimalne znaczenie (znane z PC), najważniejsze jest że "głowica" szybko skacze

2. SSD Sony jest bardzo powolny w zapisie, zaś najwolniejszy i nie spełniający norm SN750 SE oferuje niemal to samo w odczycie.

Tak więc kupujcie byle co, byle tylko nie QLC (ja jednak wolę z DRAM).

Edytowane przez Arek_
Odnośnik do komentarza

Tak, uważam, że po bandzie. Chłodzenie SSD jest nawet podane, jako wymóg przez Sony, aby dysk zainstalować. A skądś ten wymóg wzięli. No chyba, że ja nie ogarniam japońskiej myśli inżynierskiej i to jedno wielkie kłamstwo jest :D Rozumiem to co piszesz i możliwe, że masz rację. Ale dysk kosztuje jednak tysiaczka, a jak się coś odcyrtoli, to i pewnie konsola klęknie. A wtedy, to wszystkie mądrości można sobie już wsadzić... między zęby ;) Ja dorzuciłem stówkę do radiatora i mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Tak, uważam, że po bandzie. Chłodzenie SSD jest nawet podane, jako wymóg przez Sony, aby dysk zainstalować. A skądś ten wymóg wzięli. No chyba, że ja nie ogarniam japońskiej myśli inżynierskiej i to jedno wielkie kłamstwo jest Rozumiem to co piszesz i możliwe, że masz rację. Ale dysk kosztuje jednak tysiaczka, a jak się coś odcyrtoli, to i pewnie konsola klęknie. A wtedy, to wszystkie mądrości można sobie już wsadzić... między zęby Ja dorzuciłem stówkę do radiatora i mam spokój.
Sony też twierdzi, że trzeba uber hiper dysk tam wsadzić. A rzeczywistość pokazuje co innego. Ale co kto lubi.
Odnośnik do komentarza

Ale co ty typie za bzdury opowiadasz xD Sony zaleca zebys mial dysk PCIe Gen 4 M.2 z przeplywem danych na poziome 5500mb nikt cie nie mowi ze masz wsadzac dysk z przesylem 7300 mozesz wsadzic jakies gowno z 3300 i tez bedzie dzialac. A co do radiatora to tez uwazam ze wkladanie dysku bez heatsinka w malutka kieszen przykryta kloszem ktory zamkniety jest w malej plastikowej puszce ktora ma zero wentylacji jest glupota. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale co Ty się typie gotujesz tak? Zaraz gwizdać zaczniesz...

Montujesz dysk bez tej blaszki na górze i nic mu nie będzie. Tam się robi dość wentylacji bo rozchodzi się też w bok od wentyla konsoli który uderza w ściany i rozprowadza powietrze, które wyobraź sobie dochodzi też do dysku. No ale jak ktoś wkłada dysk i na to metalową klapkę, to wtedy faktycznie gratuluję inteligencji... Ja opieram się na doświadczenia pracy z ssd w pc, gdzie sprawdzałem jak reaguje na wentylację i tak dalej. Ty na swojej własnej wyobraźni. Tym się różnimy.

Ale spoko, jak mi padnie to dam znać. Wtedy przyznam Ci rację. Tyle, że poczekasz na to raczej kilka długich lat...

Odnośnik do komentarza
[mention=66375]HiS[/mention] ale co ty tutaj wrzucasz Pipolinio ma doswiadczenie w pracy z komputerkiem klasy PC...
Ty jakiś upośledzony jesteś chyba stary... Pisałem, że może się throtling robić przy kopiowaniu plików przez długi czas. Tak jak u typa w teście. I co z tego? 50 stopni to masz w pc i nie ma żadnego stresu. Przestań już filozofować. Throtling dysku ssd się włączy przy dużo wyższej temperaturze, dokładnie powyżej 70 stopni, o czym też gość mówi.

Więc masz 10 stopni zapasu przy kopiowaniu, a w trakcie grania ze 20 kilka pewnie.
Odnośnik do komentarza

Ja zwróciłem jedynie uwagę na brak radiatora. Głównie, dlatego że byłem ciekaw skąd taka decyzja. A tu zaraz personalne pojazdy wiara odstawia... Co poniektórzy powinny się tym dyskiem w łeb trzasnąć, a radiatorem gębę zakneblować zanim wejdą w jakąkolwiek soszial relejszyn z liwing hjuman.

 

Jak dysk jebnie, to jebnie. Nie nasz portfel, nie nasze zabawki :dunno:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 29.09.2021 o 12:09, wet_willy napisał:

@HiS ale co ty tutaj wrzucasz Pipolinio ma doswiadczenie w pracy z komputerkiem klasy PC...

Strachliwym polecam się zapoznać co to jest 102 stopnie (i jak spadła szybkość): https://www.techpowerup.com/review/samsung-970-pro-ssd-512-gb/7.html oraz co może 980 Pro: https://www.techpowerup.com/review/samsung-980-pro-1-tb-ssd/7.html (choć te testy w normalnym PC, a nie piekarniku PS5, ale za to szybkość kopiowania na PS5 bardzo niska, ja bym wolał radiator, ale tylko na PC jest konieczny żeby się nie ograniczać, chcę przerzucić szybko 1 TB to to robię, a nie muszę dzielić na paczki po 50 GB).

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, HiS napisał:

Z drugiej strony wydać 50 zł na radiator to jak splunąć. Ja tam dla świętego spokoju na pewno dokupię gdy zdecyduje się na dodatkowy dysk. 

No i dokładnie coś takiego przyświecało mi przy zakupie radiatora. Wywaliłem na dysk tyle, że cena chłodzenia, to paczka czipsów. A zaszkodzić nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...