Skocz do zawartości

Dyski SSD PCIe 4.0 m.2 NVMe kompatybilne z PS5 oraz dyski zewnętrze USB


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem WD black 1 tb z radiatorem. Po otwarciu okazało sie ze termopady sa zbyt cienkie i stykaja się wyłącznie z radiatorem a z kośćmi nie. Oczywiscie termopad od strony kosci byl zupelnie suchy i zakurzony. Musialem sam all rozebrac i wymienic termopady na grubsze. Kpina. Ciekawe czy tylko ja tak miałem czy moze wszystkie tak maja a ludzie nie zwracaja na to uwagi. Szpara miala okolo 0,02mm.

Dysk jako sam dysk pewnie ok ale te zacienkie termopady to lipa. Ktoś juz ma taki dysk zeby sprawdzic? Sn850

13 godzin temu, addhoc napisał:

Czuję, że ktoś tu zakrzywia rzeczywistość. 660 Gb to jak kot napłakał, kilka niewymuszonych gierek i zaraz problem.

Ten WD_Black na szybko dobra cena ale to jest opcja bez radiatora. U nas golas za 999 zł:reggie:

Ja kupiłem 1tb z radiatorem za 1050zl ale troszke lipa jak napisałem z termopadami.

Edytowane przez quakeslu
Odnośnik do komentarza
W dniu 30.07.2021 o 10:51, Il Brutto napisał:

Ja tam biore tego Blacka 1TB, nie widze sensu kupowania 500gb bo to naprawde malo. Na PS4 mialem zawsze problemy z miejscem na dysku i chcac trzymac gierki do ktorych lubie wracac zawsze brakuje. Zwlaszcza ze w tej generacji 100GB pewnie bedzie standardem.

To przed montażem zwróć uwage na połączenie z radiatorem

Odnośnik do komentarza
https://hothardware.com/news/sony-ps5-benchmarked-with-samsung-980-pro
 
Returnal (PlayStation 5 Primary SSD)
  • Time to game 13.45s
Returnal (Samsung 980 Pro)
  • Time to game 13.37s
Ratchet and Clank (PlayStation 5 Primary SSD)
  • Time to menu 7.51s
  • Time to game 1.79s
Ratchet and Clank (Samsung 980 Pro)
  • Time to menu 7.55s
  • Time to game 1.86s
A ja lubię samemu sprawdzać i trochę się zdziwiłem.
Wyciągnąłem stare mx300 z obudową Natec i zmierzyłem czasy GT oraz Snowrunner.
Time to menu i time to game tylko ok 1s-3s gorsze.
Snowrunnera przeniosłem też na WD passport i tutaj było ponad 10 sekund dłużej. GT ma 100gb więc nie sprawdzałem na HDD..
Wiem, to gry ps4, a na M2 będą wszystkie, nie mniej różnica w cenie ma dla mnie większe znaczenie.
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
48 minut temu, Siele1 napisał:

Konsola PS5 nie widzi dysku WD_Black. Pojawia się komunikat : "do gniazda rozszerzeń został włożony moduł " po czym wyłącza konsole. Aktualizację tą z przed wakacji mam. Czy ktoś wie co trzeba zrobić? 

Beta testerzy mogą na tą chwilę używać gniazda rozszerzeń. Sony jeszcze nie udostępniło aktualizacji dla wszystkich, dlatego ci nie działa i musisz się uzbroić w cierpliwość.

Odnośnik do komentarza

No i działa. Nowy soft, gniazdo odblokowane, dysk zamontowany. Niestety, po wyjęciu dysku z adaptera M.2 NVMe-USB trzeba go sformatować. Najwięcej zajęło sprawdzanie, czy wszystkie save-y są w chmurze. Mam wrażenie, że dysk działa szybciej niż ten wlutowany. Samsung 980 PRO 1 T, radiator Thermal Grizzly. Godzina gry w GOW i nie zauważyłem żeby się coś się bardziej grzało, albo bardziej szumiał wentylator, póki co jest OK. Do testów ustawiłem , że ma instalować gry PS4 i PS5 na nowym dysku, zobaczymy.

Edytowane przez wichura1
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, RadkoR napisał:

Czy dodatkowy dysk jest widziany w systemie jako oddzielna pamięć czy jest "sumowany" z podstawowym jak w Series X/S?

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka
 


Eee, a jak to działa na Xboxie? Jak np. na wewnętrznym i zewnętrznym zostaje po 10 GB, a gra zajmuje 11 GB to zainstaluje część tu, część tu czy pokaże 20 GB wolnego miejsca, ale przy próbie instalacji walnie błędem o braku miejsca?

Odnośnik do komentarza

Lol... To grube porównaniu dałeś. Ogarniałeś w ogóle temat prędkości? Przecież tylko kupno 980 pro ma sens. Bez radiatora też możesz włożyć. A już w ogóle Samsungi które są robione tak aby to wytrzymywać. One nawet nie mogą mieć radiatora. Tzn mogą, ale tracisz gwarancję bo zerwiesz ich naklejkę.

Zresztą jak siedziałem w pc, to miałem dysk za 1.5k, bez radiatora było okej, a po założeniu radiatora w testach było całe 2 stopnie mniej. Także ten... A konsola w życiu nie doprowadzi Ci dysku do trotlingu.

Nie wiem jakie ceny są u Ciebie. W PL samsung 850 zł w sklepie samsunga za 1tb, a taki WD tysiak z kawałkiem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...