Skocz do zawartości

Dyski SSD PCIe 4.0 m.2 NVMe kompatybilne z PS5 oraz dyski zewnętrze USB


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Snake_Plissken napisał:

Kurde dzięki wielkie. No nic szukam tego zestawu w jakimś lepszym sklepie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Na dyski PNY CS3040 bym uważał. Po ostatnim update firmware PS5, prędkość jest w okolicach 3800 MB/s zamiast 5600 MB/s. Jest to powszechny problem, można znaleźć wiele komentarzy z grudnia pod filmami o CS3040. Support PNY potwierdził, że problem występuje, lecz według nich problem nie jest z dyskiem a z oprogramowaniem PS5, więc liczą, że Sony to naprawi. Czy Sony to naprawi? Może tak, może nie. Na razie te dyski mają prędkość 3800 MB/s co jest grubo poniżej rekomendowanego minimum.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Póki co tego PNY CS3040 2TB przełożyłem do kompa i tam działa bez problemu pomimo zapisanych już 500TB TBW. W kompie jest i5 11th gen więc dysk działa na PCIE 4x4. Prędkości 5000MB r/w.
Poczekam jeszcze trochę i chyba kupię do Plejaka Cruciala P5 Plus, ale już 1TB a nie 2.

Ewentualnie co jeszcze byście polecili z 1TB do PS5 w rozsądnej cenie?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka







Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Może kogoś zainteresuje oferta:

https://lowcygier.pl/sprzet-gamingowy/dysk-ssd-adata-xpg-gammix-s70-blade-1tb-za-ok-620-zl-w-amazon-de/

 

Cytat

W niemieckim oddziale sklepu Amazon dostępna jest promocja na ADATA XPG GAMMIX S70 Blade z dodatkowym radiatorem. Dysk SSD o pojemności 1TB dedykowany konsoli PlayStation 5 kosztuje ok. 620 zł:

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

@up:
ADATA nie polecam. Kupiłem SX8200, na drugi dzień padł. Ogólnie ADATA ma spore problemy z szybkimi SSD. Kupiłem w końcu to co poniżej.

Samsung 980 pro, czy WD Sn850?

Zgłębiał ktoś temat, czy są jakieś różnice? Oba w tej samej cenie

I jakiś konkretny radiator polecacie?
Miałem ten sam dylemat. Miałem już gotowego do odbioru WD SN850 (z radiatorem) ale w ostatniej chwili zrezygnowałem bo znalazłem sporo informacji o problemie z heatsinkiem (za cienkie termopady i szczelina powietrzna między padem a radiatorem).
Kupiłem 980 PRO 1TB z radiatorem. 950zł.
Prędkość wg. konsoli przy formatowaniu 6500. Wgrany najpierw najnowszy firmware na PC.5cfafbbf1ab0424d556ae05207e68f17.jpg247aabf9361094d058a3b026c9be2b0b.jpg

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Ja z takim trochę głupim pytaniem, ale nie znalazłem jeszcze nigdzie odpowiedzi. PS5 uciągnie na raz dysk NVMe na złącze w środku konsoli i dysk zewnętrzny na USB? Bo kupiłem rok temu 1 TB na USB i teraz nie wiem czy wystarczy mi drugie 1 TB do środka, czy potrzebuję 2 TB, bo ten zewnętrzny będę musiał sprzedać. 

Odnośnik do komentarza

Zadziałają oba. Ale zewnętrzny oczywiście tylko do gier PS4 i przechowywania gier PS5 bez możliwości ich uruchomienia z dysku USB a tylko do zgrania na dysk konsoli lub M.2.
Jabtak używam 4TB Seagate. Dodatkowo w konsoli 1TB 980 Pro.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, RadkoR napisał:

Zadziałają oba. Ale zewnętrzny oczywiście tylko do gier PS4 i przechowywania gier PS5 bez możliwości ich uruchomienia z dysku USB a tylko do zgrania na dysk konsoli lub M.2.
Jabtak używam 4TB Seagate. Dodatkowo w konsoli 1TB 980 Pro.
 

O to mi dokładnie chodzi, dziękuję bardzo. Kupiłem tego Corsaira 1 TB, którego test jest w ostatnim numerze PSX Extreme. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
Gość S3V3N
W dniu 15.03.2022 o 22:26, Alastor84 napisał:

Tak jak RadkoR napisał, zadziałają oba :) Kupiłem ten dysk. 

 

 

 

4:34 Wszystko "czarno na białym" :) 

I jak tu po tych paru m-c używania sprawuje się dysk ?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
On 1/29/2022 at 12:47 PM, RadkoR said:

@up:
ADATA nie polecam. Kupiłem SX8200, na drugi dzień padł. Ogólnie ADATA ma spore problemy z szybkimi SSD. Kupiłem w końcu to co poniżej.
 

Miałem ten sam dylemat. Miałem już gotowego do odbioru WD SN850 (z radiatorem) ale w ostatniej chwili zrezygnowałem bo znalazłem sporo informacji o problemie z heatsinkiem (za cienkie termopady i szczelina powietrzna między padem a radiatorem).
Kupiłem 980 PRO 1TB z radiatorem. 950zł.
Prędkość wg. konsoli przy formatowaniu 6500. Wgrany najpierw najnowszy firmware na PC.5cfafbbf1ab0424d556ae05207e68f17.jpg247aabf9361094d058a3b026c9be2b0b.jpg

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

 

Ceny tego dysku mocno spadły, wie ktos co sie stalo? Mozna go wyrwac po 650 zł.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.