Skocz do zawartości

Dyski SSD PCIe 4.0 m.2 NVMe kompatybilne z PS5 oraz dyski zewnętrze USB


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, czarek250885 napisał:

Ale te ceny ładnie spadają, firecuda 530 2Tb za 1149. Jeszcze nie dawno było 2 tyś. 

 

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/dyski-i-pamieci/dyski-wewnetrzne/dysk-ssd-firecuda-530-2tb-pcie-m-2


Wiadomo, wszystko elektroniczne z czasem tanieje (oprócz PS5:leo:), ja pół roku temu za 1800 go kupiłem w EURO.

Odnośnik do komentarza
Jaki jest sens kupowania takiego dysku skoro Kingston za 1TB kosztuje 400zł?
Odnośnik do komentarza

Zaczyna mnie wkurzać permanentny brak miejsca na dysku ps5, a kupuje więcej gier na ps5 z uwagi na dualsense i 3daudio. Czy ten firecuda 2tb będzie spoko? Tylko do przerzucania danych czy ładowanie gierki bezpośrednio też? Do tego coś potrzeba do podłączenia? Jak to zrobić najlepiej żeby się nie walało i złe wyglądało?

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Basior napisał:

Zaczyna mnie wkurzać permanentny brak miejsca na dysku ps5, a kupuje więcej gier na ps5 z uwagi na dualsense i 3daudio. Czy ten firecuda 2tb będzie spoko? Tylko do przerzucania danych czy ładowanie gierki bezpośrednio też? Do tego coś potrzeba do podłączenia? Jak to zrobić najlepiej żeby się nie walało i złe wyglądało?

Aby było ok najlepiej w pakiecie z heatsink.

Jednakże jak tu już było poruszane na forum, za mniejsze pieniążki możesz kupić choćby ten dysk Kingstona. Ja osobiście na ten dysk przerzuciłbym te wszystkie gry od 80gb w górę, czyli w szczególności COD-y. A na tym głównym mniejsze produkcję.

 

https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-seagate-firecuda-530-2tb-m-2-heatsink-13187451298?offerId=13187451298&inventoryUnitId=Lu1gI69lzQjtBQOJsfVLjQ&adGroupId=ZDYwMDlhZjYtMzg2NS00MzZiLTlkYWQtNTRjNTZkMzQ3ODI4AA&campaignId=NGViZDZlODUtYTlhNi00NjVlLWI2ZjgtNDkzNWRlZTFjMGJlAA&sig=8a103bf91fbe4e84a106781c91b6c133&utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=ads&gclid=CjwKCAiArNOeBhAHEiwAze_nKEeuj42bVLqcoupg4SimZsKJEJp2qNQoqN7PmuhSGQR_zpKTPX-_pxoCk2MQAvD_BwE

Edytowane przez czarek250885
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Polecam też trzymać i odpalać gry z PS4, które nie dostały wersji dla PlayStation 5, a które działają po prostu lepiej na Małżu (np. Horizon Zero Down, Ratched and Clank 2016, The Last Guardian, The Last of Us 2 itd.) na zewnętrznym, podpiętym do konsoli SSD. One spokojnie obejdą się bez NVMe, a  i tak będą działać lepiej niż na Czwórce. Na dysku NVMe warto trzymać jedynie gry, które powstały już typowo pod PS5. Daje to znaczną oszczędność miejsca, ponieważ poza tymi grami z PS4 pozbywamy się dodatkowo gigabajtów zgromadzonych w sekcji Inne w ustawieniach Pamięci Masowej (dane konieczne do uruchomienia gier z PlayStation 4 z wewnętrznego NVMe PS5).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj wieczorem zainstalowałem w PS5 dysk Dysk LEXAR NM800 Pro Heatsink 1 TB za 359 zł, po sformatowaniu konsola podała info, że zmierzona prędkość to 6300 mb/s. Na ten moment mogę napisać tyle, że działa. Przeniosłem sobie dwie gierki, odpaliłem obie i wszystko śmiga.

dyskforumek.jpg.6b6b3ed1eb23ea212d72c07866dcc6d3.jpg   dyskforumek1.jpg.71410ff9449b001796736cd0dd60bdff.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Panowie, wkładał ktoś dysk w obudowę Bequiet MC1 (Bz002)? Chodzi o to, że ta srebrna nakładka nieco mi podnosi dysk w tej obudowie, więc wkręciłem śrubkę bez niej i wszystko ładnie spasowało.

Wiem, że wszystko jest ok, bo ta nakładka jest bardziej, gdy się wkłada sam dysk (albo ze znacznie mniejszym radiatorem), ale chciałem spytać czy też ją wywaliliście

8f95cca069d3c23289d21d5b0173297c.jpg

EDIT:

Ok, wiem gdzie był problem. Zamiast dysk do środka, trzeba tą końcówkę bardziej wystawić, żeby dysk wystawał lekko z obudowy. Źle się zasugerowałem, więc mój błąd

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...