Skocz do zawartości

Dyski SSD PCIe 4.0 m.2 NVMe kompatybilne z PS5 oraz dyski zewnętrze USB


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

 

Sony to Open PlayStation 5 for Storage Upgrades in Summer

Sony Corp. is preparing to open up its PlayStation 5 for internal storage upgrades this summer, lifting a bottleneck that prevents gamers from having more than a few marquee games on their console at one time, people briefed on the plan said.

 
 
 

Adding support for additional drives will be enabled with a firmware update that also unlocks higher cooling-fan speeds to ensure the console doesn’t overheat, the people said, asking not to be named because the plans are not yet public. The PlayStation 5 comes with a custom solid-state drive with around 667GB available for storing games, apps and media -- at a time when the latest Call of Duty game needs 133GB of installation space and most major titles take up at least 40GB each.

 
 

Sony’s latest console has a customized architecture that accelerates loading and processing times, but makes it impractical to plug in an external hard drive, the typical way gamers add storage. Such a drive can only be used for older PS4 games. After the planned firmware upgrade, players need only take a plastic cover off the PS5 and attach a new storage unit to address the current limitations.

 
 

“As previously announced, we are working to enable M.2 SSD storage expansion for PlayStation 5. The timing has not been announced and details will be shared later,” a Sony spokesman said.

 
 

 

The PlayStation 5 has been in high demand since its launch in November, with various supply chain and logistics issues preventing the Japanese electronics giant from delivering sufficient units. Constrained supply has also been a problem for rival Microsoft Corp., which warned its latest Xbox console generation is unlikely to see relief before June at the earliest.

Odnośnik do komentarza

Ja wiem czy tak mniej zajmują teraz? DS 66GB a nie jest to duża gra, do tego z małą ilością muzyki i dialogów a to głównie zajmuje miejsce oprócz tekstur. Różnica ile zajmuje Morales na PS4 a PS5 też jest marginalna. Fakt jest taki ,że gry będą zajmować coraz więcej miejsca co jest naturalne. Lepszej jakości dźwięk czy tekstury swoje zabierają a zysk wynikający z braku konieczności powielania danych nie jest aż tak znaczący. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Square napisał:

Ale do gier z PS4 możesz spokojnie użyć dowolnego dysku pod USB, więc kwestia z ewentualnym przegrzewaniem odpada. Już nie wspominając o kosztach takiego rozszerzenia.

Wiadomo, że najlepiej by było mieć jak najwięcej za tą samą cenę.

Niby tak, ale znów spada ci prędkość wczytywania.

Odnośnik do komentarza

Lubię trzymać moje gry na dysku, a że nie mam ich wiele (głównie exy, do innych mam xseriesx), a po zainstalowaniu GoT, serii Uncharted, GoW, Valhalla PS5, Tekken 7, LoU 1 i 2, oraz jakiś małych Szymparty, seria Wiedza, to system już drze mordę że nie ma miejsca na dysku :/

Pisałem już o chęci zakupu zewnetrznego ssd, ale wolałbym się jeszcze upewnić - jak dołączę mu 1TB USB 3.2 gen.2, to gry będą się wczytywać prawie jak z wewnętrznego dysku? 

A na pewno już zdecydowanie szybciej niż z PS4 z dyskiem talerzowym? 

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, martinez07 napisał:

Pisałem już o chęci zakupu zewnetrznego ssd, ale wolałbym się jeszcze upewnić - jak dołączę mu 1TB USB 3.2 gen.2, to gry będą się wczytywać prawie jak z wewnętrznego dysku? 

A na pewno już zdecydowanie szybciej niż z PS4 z dyskiem talerzowym? 

Zależy od gry, niektóre dostają dużego boosta przy wczytywaniu jak np. The Division 2, a czasami nie widać różnicy. SSD na sata nie będą tak szybkie jak Nvme.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.