Skocz do zawartości

Thermomix


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam znajomych co mają już 3 generację, inni używają cały czas od dawna. No i co teraz?

 

U mnie przez pół roku, sprzęt jest używany  1-3 dziennie every day, no ale może za pół roku już będę używał 2-3 na rok, delikatnie popłakując w poduszkę, że wydałem 5,5 bomby :) 

 

Przecież wiadomo, że każdy używa jak mu pasuje. Co nie zmienia faktu, że jest to mega sprytne i pomocne urządzenie szczególnie dla rodziny 1000+
 

 

edit właśnie na szybkości wjechał pyszny orientalny indyk dla 4 osobowej rodziny. Porcja taka że chyba na 2 dni będzie i baaaardzo pyszne.

https://ibb.co/gv4Ym9Z


https://ibb.co/m9GL7QS

 

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Thermomix zaczyna już być elementem statusu społecznego. Już któraś osoba z mojego otoczenia w ciągu ostatnich tygodni kupiła. Powiedziałbym, że niektórzy zaczynają czuć presję z powodu nieposiadania, bo jedni znajomi mają auto mniej warte od thermomixa.

 

Chociaż kuzynka niedawno poczęstowała mnie zupą zrobioną na kostce warzywnej zrobionej w Thermomixie no i fajna rzecz.

Odnośnik do komentarza

Wygooglowałem sobie to cudo, obejrzałem pierwszy z brzegu filmik i poryczałem się ze śmiechu xd Typiara kupiła używanego zasmrodziałego termomixa za dwa kafle i zrobiła recenzję  przyrzadzając placki z cukinii (zmiksowała cukinię i czosnek po czym usmażyła to na patelni xddddddd), przy okazji dzieląc się informacją, że dzięki termomixowi zaczęła robić kopytka, leniwe pierogi, naleśniki i placki ziemniaczane, bo wcześniej nie umiała xddd No jprdl, sprzęt dla ulungów. Skoczę po piwko i sobie obejrzę jeszcze kilku daunów robiących w guwnie za kilka tysi, potrawy które można zrobić w najzwyklejszym garnku/patelni.

Spoiler

 

I jeszcze ten debil ma 276 tyś. subskrypcji wtf

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Mam biedromixa to mogę ponarzekać.Gdybym wydał 5tys głupio by mi było.

Jednogarnkowość?Zazwyczaj wygląda to tak:zmiksuj-umyj naczynie,zmiksuj umyj naczynie i rób resztę.

Gotowanie zup?Daj kostkę rosołową i gotuj.Wiem, że można zrobić domowe kostki czy buliony, ale to nie jest żadna oszczędność czasu.

Masz swoje przyzwyczajenia z gotowania?Tutaj musisz inaczej-jak w przepisie.

Nie mówię że to zły sprzęt-u mnie nie jest tym czym miał być.Cieszę się że wydałem 800 a nie 5000.Masz mikser,blender itd.Wystarczą ci.Chcesz sprawdzić jak się tym gotuje-weź te tańsze sprzęty.

Odnośnik do komentarza

ten ból doopy, że ktoś kupił sobie garnek za 5 koła xD no takie jest życie, jednego stać, drugie nie

 

ja tam chciał to przetestować, żeby zobaczyć czy by mi to zagracało kuchnię po 2 razach 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Żona miała ciśnienie na to, ale szkoda jej było 5k, na coś czego sama nie jest pewna jak bardzo to potrzebne...jak to baby :) Padło więc na robota z Lidla, o taki:

https://allegro.pl/oferta/robot-silvercrest-monsieur-cuisine-connect-wifi-9941461742?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=AGD+drobne,+do+zabudowy+i+wolnostojące&gclid=CjwKCAiAtej9BRAvEiwA0UAWXpvRkp7PdPDcDY0hBUMCPwXPLqAN52BlLKlHZ9xrrFeJA8ra2H2ASxoCR00QAvD_BwE

O ile pamiętam kosztował coś 1500pln. Minęło około 6 miesięcy i muszę przyznać ze jest to całkiem spoczko pomoc w kuchni. Korzysta się 3-4 razy w tygodniu. Brat ma Thermomixa, więc zrobiliśmy sobie porównanie i zdecydowanie bym nie polecał przepłacać za oryginał, no chyba że ktoś bardzo chce bo prestiż. Oba urządzenia są podobne, równie solidnie wykonane, tu i tu pełno przepisów.. Na plus Thermomixa mniejszy rozmiar, ale co za tym idzie mniejszy też dzban do przyrządzania.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mialem pisac to samo, ale juz nie chciałem otwierać puszki pandory i na razie nie komentowalem zakupu xD Promka w sklepie lidla plus keszbek 100 zł w programie afiliacyjnym skusiły żonę na zakup, więc o północy na start promocji polowałem na sztukę, ale padły serwery Lidla niczym Media Markt na premierę PS5 xD Rano juz bez problemu wziąłem jeden z ostatnich egzemplarzy i przyszedł po 3 dniach.

 

Co mogę powiedzieć bez porównania z TM, którego nie znam? Fajnie i wygodnie robi się zupy. Dokładam warzyw i przypraw pod dyktando, zamykam pokrywe i wracam po 30min po gotowy krem, ładnie wymieszany. 

 

Dziś spróbowaliśmy cos bardziej zaawansowanego jak Shepherd's Pie (podobne do lasagne ale przykryte puree ziemniaczano-mleczno-serowo-maslanym). No nie powiem, ale miałem ochotę łyżkę usmarowaną tym farszem sobie w dupę wsadzić, takie pyszne. 

 

I powiem tak - wszystko da się zrobic normalnie w garnku, na palniku, mając nóż i deskę oraz otwarty przepis. To jednak ułatwia nieco proces. Nie trzeba cały czas sledzic przepisu i np. scrollowac opisu na smartfonie, bo kroki są opisane jak dla laika. Zamyka sie pokrywe, program sam ustawia obroty, temperature, czas. Bardzo skutecznie sieka, miesza, ugniata i grzeje. 

 

Byleby tylko wytrzymał chociaz te 3 lata ile trwa gwarancja. Plusem jest tez spore i aktywne community, bo można latwo dostać porady sprzetowo-kulinarne.

 

No spoko, na razie mnie zaciekawił, ale głównie zona będzie w 7 niebie robiąc codziennie inne zupy kremy bez brudzenia całej kuchni.

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Nie znam się na gotowaniu, ale przed zakupem słyszałem od kumpla szefa kuchni dobrej restauracji, że Thermomix ma dużo więcej przepisów, tysiące  vs 500 w lidlu oraz ma więcej funkcji.
Podsumował, że jeden i drugi to dobry sprzęt, ale jak mi hajsu nie szkoda to żebym jednak brał TM6 (więcej funkcji, więcej przepisów, lepsze appka i wyświetlacz).
Szczerze to po kupnie nawet sekundy nie zastanawiałem się czy to był słuszny wybór, bo tak jestem z niego zadowolony. Teraz aż obczailem porównanie funkcji. 

 

Funkcje TM6

  • Ważenie
  • Siekanie
  • Mielenie
  • Blendowanie
  • Miksowanie
  • Gotowanie
  • Gotowanie na parze
  • Mieszanie podczas gotowania
  • Ubijanie
  • Wyrabianie ciasta
  • Emulgowanie
  • Wybór temperatury, do jakiej ma zostać podgrzana potrawa
  • Fermentacja
  • Karmelizacja
  • Wolne gotowanie
  • Gotowanie sous vide
  • Gotowanie ryżu
  • Zagęszczanie
  • Wstępne mycie


Funkcje Lidlomixa

  • Smażenie
  • Gotowania na parze
  • Ubijanie
  • Emulgowanie
  • Gotowanie
  • Rozdrabnianie
  • Siekanie
  • Mieszanie
  • Ugniatanie,
  • Miksowanie
  • Blendowanie
  • Ważenie

 

Tak czy siak my dalej duuuzo go używamy. Super jest to, że jest mnóstwo orientalnych i egzotycznych przepisów. Można mega kuchnię urozmaicić. Oststnio jadłem jakieś 2 dania z RPA. No pyszne były, gorzej o składniki, ale tutaj pomaga pan internet tylko trzeba zamówić sobie z małym wyprzedzeniem. 
 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Z funkcji to różni się tym od TM6
 

Fermentacja

Za pomocą fermentacji możemy przygotować samodzielnie takie produkty, jak jogurty, śmietany czy na przykład ser. Funkcja z pewnością spodoba się zwolennikom naturalnej żywności, którzy nie do końca ufają producentom. Trzeba jednak zaznaczyć, że program fermentacji trwa stosunkowo długo, bo około kilkunastu godzin, w zależności od produktu. Niestety - nawet za sprawą Thermomix nic nie dzieje się magicznie i pewnych procesów po prostu nie przyspieszymy.

Poza wymaganą dozą cierpliwości program fermentacji sprawdza się naprawdę dobrze, możliwość przygotowania samodzielnie produktów mlecznych to na pewno to, czego w poprzedniej wersji mogło nam brakować.

 

Sous vide

Na początku nie każdemu ta nazwa jest znajoma, nie mniej jednak oznacza tyle, co możliwość gotowania potraw w workach próżniowych. Składniki zapakowane w specjalne worki gotuje się w kąpieli wodnej, w odpowiedniej temperaturze przez dość długi czas (około kilka godzin). Dzięki tej metodzie gotowanie zachodzi równomiernie, bez możliwości przegotowania zewnętrznej części składników (np. mięsa). Z pewnością nie jest to funkcja, bez której nie możemy żyć i gotować, ale warto skorzystać z jednego z dostępnych przepisów i wypróbować tę funkcjonalność.

 

Karmelizowanie

Funkcja dla amatorów słodkości i deserów, z pewnością przydatna w kuchni. Za jej pomocą można przygotować nie tylko karmel, ale na przykład lizaki dla dzieci. Kolejny argument, jeśli mamy dzieci, to warto skorzystać z możliwości samodzielnego przygotowywania słodkich przekąsek.

 

Mycie wstępne

To chyba jedna z najpraktyczniejszych opcji wśród nowości TM6. Program mycia wstępnego, mycia naczynia po cieście, czy cięższych zabrudzeń to zdecydowanie ogromny plus. Całość trwa 5 minut - do 8 minut i wystarczy wlać do środka 1000g wody oraz odrobinę octu lub płynu do mycia naczyń. Urządzenia samodzielnie usunie większość zabrudzeń, dzięki czemu mycie staje się bardzo wygodne i szybkie. Najczęściej wykorzystuję funkcję mycia po przygotowaniu ciast :) Tej funkcji z pewnością brakowało w TM5.

 

Wysoka temperatura

To funkcjonalność umożliwiająca przygotowanie dań, które wymagają szczególnie wysokiej temperatury gotowania. Funkcja ta przejawia się głownie w dostępnych przepisach, natomiast samodzielne ustawienie temperatury na bardzo wysoką, powyżej 120 stopni, nie jest możliwe. Opcja daje więc przede wszystkim możliwość zrealizowania większej ilości przepisów. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Stałem się cudownym posiadaczem TM6 i dla takiego lenia kulinarnego, jak ja, to jest urządzenie z innej planety. Właśnie rośnie mi ciasto na pizzę, wczoraj zrobiłem zajebisty koktajl Oreo i pesto, a przedwczoraj - shoty truskawkowe i przepysznego kurczaka z ryżem, warzywami i sosem. Nawet myć specjalnie nie trzeba, bo można ustawić taki tryb. Baaardzo ułatwia to życie, a jako, że teraz na mój kark spadło gotowanie obiadów (HO 4 life), to garnek za 5 tysięcy jest wybawieniem, ko ko ko ko.

 

Odnośnik do komentarza

Nie zauwazylem nic złego, ale tez nie mam porównania do TM6. Problem tylko w tym, ze po jakims czasie przestalo mi się chciec tego uzywac. Jak chce cos szybko zjesc to zwykle i tak nie mam wszystkich skladnikow, a jak mam isc po zakupy to obiad zamówię. Zupki jednak czasem wchodzą, bo to wygodne ze mieli i miesza podczas gotowania.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, _Red_ napisał:

Nie zauwazylem nic złego, ale tez nie mam porównania do TM6. Problem tylko w tym, ze po jakims czasie przestalo mi się chciec tego uzywac. Jak chce cos szybko zjesc to zwykle i tak nie mam wszystkich skladnikow, a jak mam isc po zakupy to obiad zamówię. Zupki jednak czasem wchodzą, bo to wygodne ze mieli i miesza podczas gotowania.

Owsiankę robi taką, że aż kutas staje :banderas:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...