Skocz do zawartości

Thermomix


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Hendrix napisał:


Nigdzie też nie napisałem, że to złe urządzenie (i nie uważam je za złe, wręcz odwrotnie, ale ma sprecyzowaną klientelę, do której się nie zaliczam)

 

To zamyka temat. Dla mnie jest to po prostu wygoda a że da się bez tego? Oczywiscie. Kiedyś prało się we frani. Wygodnie nie było ale się dało. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Hendrix napisał:

Nigdzie też nie napisałem, że to złe urządzenie (i nie uważam je za złe, wręcz odwrotnie, ale ma sprecyzowaną klientelę, do której się nie zaliczam)

Ale jaką klientelę? Przecież to bardzo różne osoby używają z tego co widzę wśród znajomych, rodziny. Takie co umieją gotować (ponoć bardzo wiele restauracji wspiera się TM), takie co nie, takie co lubią (jak moja żona) i nie lubią (ja). Tacy co mieszkają we dwójkę albo w czwórkę, albo, albo. No nie ma co tworzyć jakiś stereotypów. 

 

Ten sprzęt nie ma sprecyzowanej klienteli, no dobra trochę w Polsce jest stereotyp, że to „garnek dla bogaczy”, np. w de, uk kosztuje praktycznie tyle samo co w PL, a są deko zamożniejsi. 

On ma wspierać, wprowadzać różnorodność do kuchni oraz pozwalać zaoszczędzać czas w prozie życia. Nie jest niezbędny, ale bardzo przydatny. 


Mam wrażenie, że niektórzy (nie pisze tu akurat o Tobie Hendrix) myślą, że za 5-6 tys zł zastąpi to kucharza czy diety pudełkowe i nie trzeba będzie nic robić z wyjątkiem wybrania przepisu i włączenia start…

 

@WisnieR my też w chacie korzystamy tylko z appki, łącznie z tworzeniem list zakupów itp. Polecam taką obsługę. 

Odnośnik do komentarza

No oczywiście że korzystam aplikacji, przecież jakbym korzystał z wbudowanego menu, to już bym go dawno roz(pipi)ał w nerwach. Mimo to dla mnie ta aplikacja i tak jest denna i mało intuicyjna. Brakuje na prawdę wielu funkcji. Np. dlaczego jak dodajesz coś do listy zakupów ręcznie to wpada w kategorie inne i nie możesz sobie tego przenieść do odpowiednich kategorii jak nabiał czy coś? Przez to nie korzystam z aplikacji TM do zakupów, tylko z niej listę wpisuję do asystenta Google, gdzie mam wszystkie dodatkowe produkty posortowane kategoriami. Po prostu w tej cenie trzeba jednak czegoś wymagać. Do tego w moim już drugi raz się z(pipi)ało pokrętło i mam do wymiany impulsator. Pierwszy raz poszło na gwarancję ale teraz już naprawa poza gwarancyjna na własną rękę...

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, WisnieR napisał:

Do tego w moim już drugi raz się z(pipi)ało pokrętło i mam do wymiany impulsator. Pierwszy raz poszło na gwarancję ale teraz już naprawa poza gwarancyjna na własną rękę...


Ja jebie, ty jak zwykle ostatnio masz pod górkę. No nic pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

No moja żona ostatnio też zażyczyła sobie ten „Garnek za 5k”, pomimo tego, że sama bardzo dobrze gotuje to nie dziwie się dlaczego go chciała. Nie będę się rozpisywał za dużo, bo zgadzam się z balonem, wiadome jest że jak robimy cokolwiek innego niż gotowane, to poza aplikacją i pokrętłem trzeba będzie jeszcze użyć patelni - jasne można gotować bez tego, stać nad wszystkim, warzyć składniki, ale można też sporo czasu zaoszczędzić, bo wszystko za nas zrobi aplikacja. Sam fakt, że menu na cały tydzień możesz sobie przygotować w aplikacji, która na końcu jeszcze podsumuje Ci wszystkie produkty i wypisze listę zakupów jest sporym udogodnieniem i oszczędnością czasu, a przy okazji znacznie mniej produktów człowiek wyrzuca z lodówki. Jak dla mnie zakup wart swojej ceny!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wspaniale user friendly jest ten lidlomix jak chodzi o połączenie wi fi. Znajdował mi wszystkie dostępne sieci ale nie łączył z żadna (w mieszkaniu mam łącznie 3 na ktore moge się logować). Jak już się niby połączył to okazało się że "nie mozna znaleźc serwera" i urządzenie nadal było offline i nie dało się zalogować. Rozwiązanie problemu to zrobić update FW, to z kolei działa randomowo bo pokazaywało mi rano, że mam najnowsza wersję żeby dosłownie 10 minut temu zrobić w końcu update z informają że mam wersję z przed 3 tygodni. Dopiero potem mogłem się magicznie zalogowac na profil i dościągały się przepisy.

 

Jutro może w końcu się uda cos przygotować. Chce iśc full retard i rzucić się na coś czego sam z siebie nie zrobiłbym za chuy bo nie mam skilla. Zobaczymy czy aż tyle to urzędzenie ułatwia.

 

@maciucha u Ciebie poszło od razu?

Edytowane przez pawelgr5
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

od dwoch dni tez mamy to ustrojstwo.

 

weekend byl indyjski - zupa dahl i butter cziken. nie raz robilismy "normalnie" i nie raz zamawialismy z knajpy.

 

w smaku wyszlo restauracyjnie, nie wylapalem zadnej roznicy. a roboty jakies 50% co normalnie. takze no chyba polecam. chlebki naan i mango lassi tez ogarnal swietne.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ostatnio robiłem pizze z szynką parmeńską i rukolą. Ciasto z jakiejś zwykłej mąki tortowej, sos wg przepisu. Quality jak w jakiejś drogiej pizzerii, no magia.

 

Btw ten gar z termomixa to normalnie dajecie do zmywarki?

Żona panikuje, że nie, nie, nie bo tam są 4 styki na zasilanie, mimo, że konsultantka gadała, że to normalnie można moczyć i nic się nie dzieje :reggie:

Odnośnik do komentarza

Przecież w tym garnku nie ma żadnej elektroniki. Te bolce to są fizyczne bolce, które robią po prostu za info czy garnek jest włozony czy nie, a jeden z nich za końcówkę do mierzenia temperatury pewnie robi. Nawet instrukcja mówi o tym, że jest to sprzęt przeznaczony do mycia w zmywarce.

 

Cleaning the Thermomix® after cooking is very simple. If there is food residue inside the bowl, pour a little water into the bowl along with a drop or two of detergent, then turn it on at level 10 for a few seconds. This will remove most ingredient residue from the bowl and lid.  If a deeper cleaning is necessary, the bowl can be taken apart and placed in the dishwasher or washed by hand.  Be sure to dry your Mixing Bowl and Mixing Bowl Base thoroughly before placing it on your Thermomix®.  All the individual parts of the bowl, as well as the accessories,  are dishwasher safe.  The Thermomix® base unit can be wiped with a damp cloth and gentle cleaner.

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.