Skocz do zawartości

Thermomix


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że przez tę otoczkę z indywidualną dystrybucją lepiej się buduje markę, przez co ludzie mogą mieć potem poczucie, że to sprzęt warty tych pieniędzy. Pewnie tak też jest korzystniej, bo jakby stał na półce z innymi, o wiele tańszymi urządzeniami to ludzie mieliby dylematy przy wizycie w sklepie. Wciąż wiele ludzi nie wertuje info w sieci o danym sprzęcie tylko pyta sprzedawców w markecie a oni im podają specyfikacje z pudełka, albo z etykiety z ceną.

Odnośnik do komentarza

Ku.rwa to teraz rozumiem juz te rozmowy w robocie o termomixie i pytania "jak prezentacja?" xDDD Ja sie dziwilem, czemu ludzie byli na jakiejs prezentacji. przeciez to nie amyway, a to sie okazuje, ze to trzeba odje.bac rytulal, zeby dostapic przywileju zakupu. Ja je.bie xD

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
3 hours ago, easye said:

No wszystko inne robi za Ciebie, waży składniki, mówi Ci kiedy czegoś za mało wrzuciłeś, rospisuje każdy krok tak by nawet człowiek który nigdy nie stał w kuchni nie spierdolil dania.

A od tego nie jest dziewczyna/narzeczona/żona? :)

 

Tutaj mogę się tak wozić, bo gdyby moja Paulina to przeczytałam to bym miesiąc czasu kanapki i serki wiejskie wpierdalał :)

Odnośnik do komentarza

No to tako argument inwalidą, po co Ci pralka jak ktos za Ciebie może uprać w ręku, albo po co Ci robot sprzatajacy, jak może sama odkurzyć i zamopowac podloge.

 

Dla wygody, dla oszczędności czasu-rozmawialiśmy już o tym.

 

Nawet o głupiej liście zakupów nie musisz myśleć, bo aplikacja Ci wyliczy całe zapasy na tydzień i zrobi liste za Ciebie, przez co wyrzucasz zdecydowanie mniej jedzenia.

 

Moja żona też dobrze góruje często sama bez garnka za 6k, ale są dni, w których tego rodzaju urządzenia naprawdę ułatwiają życie.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A to ok, tak pytam co jakiś czas, czy po wejściu nowej generacji jest mi już potrzebny ten sprzęt, ale jednak jeszcze nie. Może jak ktoś ciekawszymi przepisami zachęci, albo faktycznie będzie dla mnie ułatwieniem w kuchni. Chociaż nie dawno piłem u znajomych dobry koktajl z niego, no ale w sumie, zwykły blender też do niego by wystarczył.

Odnośnik do komentarza

Oszczędność czasu - skoro masz dawać w ramach potraw odpowiednią ilość półproduktów, bo inaczej Ci nie "popchnie" procesu do przodu, to robi to samo co waga kuchenna z lidla za 30 zł. 

 

Czas?  Faktycznie jak robisz potrawy 1 garnkowe (tak jak to rozumiem), ale każda inny rodzaj potraw, to już tak kolorowo chyba nie jest. Usmażysz w tym np. schabowego? 

 

Nie krytykuje termomixa, może jakbym sam go miał i poznał każdy detal, to stwierdziłbym, że nie mogę bez tego żyć. Ale jako Janusz tematu, stwierdzam, że jest to naciągane uzasadnienie zakupu urządzenia, które bazuje na efekcie snobizmu. 

Odnośnik do komentarza

No schabowego w termomnixie nie zrobisz, ale jest cala masa dan, które pomimo tego, ze później smażysz to nad nimi nie stoisz - nie wiem np. nuggetsy, makarony, pulpety warzywne, gdzie zanim byś wszystko udusił, odmierzył, zmiksował, wymieszał to straciłbyś pewnie na tym 4 razy tyle czasu, a tutaj wrzucasz to do 1 garnka, który wszystko robi za Ciebie. Ty masz tylko na końcu gotowa masę wrzucić do piekarnika...

Masz 40 minut na na inną czynność w domu np. O to w tym chyba chodzi.

Wiadomo, że nie jest to produkt pierwszej potrzeby, ale nie nazwałbym tego snobizmem. To tak jak robotami sprzątającymi - tez kosztuja 3-5k, no ale przecież można kupić odkurzacz za 150 zl i samemu sprzątać przez godzinę...

 

Mając raptem 1 dziecko, pracując z żoną na różne zmiany w zupełności rozumiem, dlaczego np. ona chciała ten garnek kupić.

I uprzedzając - też nie używa tego garnka codziennie, bo często sama gotuje.

 

 

Odnośnik do komentarza

To chyba też kwestia podejścia do sprzętu w kuchni. Ja np. wiem, że bym użył ze dwa razy i by stało. Tak samo jak prawie w ogóle nie używam mikrofali, tostera, opiekacza, fikuśnego blendera, ba pomimo, że mam ekspres przelewowy to i tak czasem robię zwykła rozpuszczalną. I to jest właśnie klucz. Jak kto używa swojej kuchni i jakie dania robi. 

Odnośnik do komentarza

Prawie 8 lat jako kucharz, polowe szkoły kulinarnej tez zrobiłem, zastępca szefa kuchni w restauracji co ma 4.7/5 ocenę na google wiec tez podchodziłem do myśli zakupienia termomix-a z śmiechem na twarzy.

Tez rozumiem dlaczego inni nie widza sensu w tej maszynie,

Ale maszyna fajna, ułatwia życie dajac wiecej czasu podczas gotowania, możecie nawet gotować obiadki dla całej rodziny podczas grania na switchu/steam decku i nie spalicie nic 

Odnośnik do komentarza

No ja w na święta zrobiłem w TMie gar mega bigosu i żurek z pulpetami. Nie muszę dodawać, że bez tego bym nie zrobił w/w potraw, lub bym zrobił ale zajęłoby mi to z 2 razy więcej czasu i byłoby na bank średnie w smaku. Nie lubię/nie umiem gotować. Ofc wsio w 1 garnku. Żurek na dole się gotował, a na gorze na parze pulpety. 

 

Żeby było śmiesznie szwagierka mega kucharka przyniosła swój bigos. Cała rodzina stwierdziła, że mój zdecydowanie lepszy :)

 

Co do Żurku to w tamtym roku zamawiałem z restauracji. Ok 40 zł za słoik 900ml (braliśmy 3). No mój też lepszy. Wyszły prawie 3 słoiki za może 1/3 tamtej ceny…

 

Do tego żona zrobiła tartę z białą kiełbasą i jajkiem oraz białą kiełbasę pieczoną w cebuli z browarkiem. Wsio też z TM, wsio wyborne i co ważne dość szybko.

 

 

W dniu 17.04.2022 o 10:23, WisnieR napisał:

Biała kiełbasa pieczona w sosie piwno-cebulowym https://cookidoo.pl/re(nene)es/re(nene)e/pl-PL/r769932

O właśnie ta. 

 

23 godziny temu, krupek napisał:

W jaki sposób thermomix jest ułatwieniem w przygotowaniu takiego dania? Pytam poważnie, bo widzę, że tu nawet składniki samemu trzeba pokroić.

Akurat tego to głównie przepis i fajnie dobrane przyprawy i proporcje, bo smakuje to zajebiście. Każdy z gości się mega zachwycał.
Cebule, jabłka, sos itp robiło się w TM. Ok uwaga jabłka trzeba było obrać i pokroić kiełbasę :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...