Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumie tego całego szumu wokół cewek. Sprzęt pracuje i jakiś dźwięk wydaje, ale ja gram i nie słyszę tego. Chyba, że przystawię się do konsoli i nasłuchuje, ale wole sobie pograć niż słuchać pracy konsoli. Jakby wydawała niepokojące dźwięki to pewnie by mnie to zaniepokoiło. Ale tak nie jest. Jak ktoś chce mieć konsole prawie niesłyszalną to musi wybrać xboxa. Ja jednak wybieram granie, a nie słuchanie kultury pracy szczególnie, że ona w PS5 i tak jest dość dobra.

Odnośnik do komentarza

A tak zmieniając trochę temat z cewek - ktoś jeszcze ma problem z "brudzącymi" się panelami, tak jak tutaj (nie moja fotka, ale u mnie to wygląda w miarę podobnie)?

 

Początkowo myślałem że to kurz, bo tego u mnie nie brakuje, ale nie idzie tego zetrzeć normalnie szmatką. Poza tym nie mam problemów, więc mam ochotę to olać, ale ciekawi mnie skąd to się bierze.

 

Wiem, będą komentarze o brudnych paluchach, ale od postawienia pod TV konsola nie była w zasadzie dotykana ;)

Odnośnik do komentarza

U mnie konsola cichutka, cewek nie słychać, tak samo czyściutka. Użytkuję już ponad miesiąc jak coś. Pady też dobrze trzymają. Jak dla mnie od strony technicznej bardzo fajna konsola. Tak samo jak stoi pionowo to też ładnie wygląda w salonie. Za to na leżąco w moim odczuciu wygląda paskudnie. 

Odnośnik do komentarza
A tak zmieniając trochę temat z cewek - ktoś jeszcze ma problem z "brudzącymi" się panelami, tak jak tutaj (nie moja fotka, ale u mnie to wygląda w miarę podobnie)?
 
Początkowo myślałem że to kurz, bo tego u mnie nie brakuje, ale nie idzie tego zetrzeć normalnie szmatką. Poza tym nie mam problemów, więc mam ochotę to olać, ale ciekawi mnie skąd to się bierze.
 
Wiem, będą komentarze o brudnych paluchach, ale od postawienia pod TV konsola nie była w zasadzie dotykana
Miałem dokładnie ten sam problem. Po zdjęciu paneli z konsoli w środku było jeszcze tego więcej. Niczym tego nie mogłem wyczyścić, aż spróbowałem płynem z dużą zawartością alkoholu taki do odkażania AHD 1000, który jako jedyny dał radę to doczyścić. Od czego to się zrobiło nie mam pojęcia, ale w necie można znaleźć sporo takich przypadków. Na reddit jest nawet temat temu poświęcony.
Odnośnik do komentarza

Hm, no to może się zaopatrzę w taki płyn i spróbuję przejechać ;)

 

Ale to dziwne, że tylko u części osób dzieje się coś takiego. Zastanawia mnie czy to kwestia konsoli (zła partia plastiku?) czy czegoś po stronie użytkownika - na Reddicie część osób pisało o świecach zapachowych, i co prawda mam parę, ale ostatnio nie były zapalane. Może kwestia zakurzenia? Bo mieszkam w tej najbardziej usyfionej części Polski (Śląsk), lol.

Odnośnik do komentarza

@Mohn
A odświeżacz powietrza? Taki zwykły, ewentualnie automatyczny na baterię, taki z wymiennymi wkładami? 
Ja mam taki automatyczny, był skierowany w centralną część pokoju (czyli bliżej PS5) i jak kiedyś robiłem porządek z kablami, to zauważyłem, że mam plamę na dolnej części obudowy (PS5 w poziomie). Przypomniałem sobie czyjąś historię z nawilżaczem powietrza, przekręciłem odświeżacz żeby psikał na bok pokoju i po kilku dniach jak sprawdziłem, to plamy same zniknęły.

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.02.2021 o 09:25, Aegir79 napisał:

Też mam problem z brzęczącymi kondensatorami / cewkami. I to nie jest tak, że najpierw się naczytałem na forach i naoglądałem na YT. U mnie było odwrotnie. Pierwsze wrażenia z konsolą bardzo pozytywne ale jak zrobił się wieczór i postanowiłem posiedzieć przy Cyberpunku to zaniepokoiło mnie to brzęczenie a najgorsze jest to, że nie jest jednostajne tylko jego natężenie zmienia się w zależności od obciążenia procesora. Najbardziej słychać przewijając mapę w Cyberpunku.

Ten dźwięk na żywo naprawdę jest męczący. Filmiki na YT tego nie oddają

Konsolę zgłosiłem z tytułu rękojmi w jednym z naszych elektro marketów. Na razie dostałem info że pojechała do "profesjonalnego centrum serwisowego".

Dam znać jak to się skończy.

 

Właśnie dostałem odpowiedź że sklepu:

"

Dzień dobry,

Uprzejmie informuję, że serwis producenta wymienił produkt na nowy.

Urządzenie zostało wysłane na adres podany w zgłoszeniu reklamacyjnym.

Dziękuję za dotychczasowy kontakt i mam nadzieję, że nowy produkt spełni wszelkie oczekiwania" 

 

Też mam taką nadzieję  :)

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.02.2021 o 20:26, Aegir79 napisał:

Właśnie dostałem odpowiedź że sklepu:

"

Dzień dobry,

Uprzejmie informuję, że serwis producenta wymienił produkt na nowy.

Urządzenie zostało wysłane na adres podany w zgłoszeniu reklamacyjnym.

Dziękuję za dotychczasowy kontakt i mam nadzieję, że nowy produkt spełni wszelkie oczekiwania" 

 

Też mam taką nadzieję  :)

I jak mówi przysłowie "nadzieja matka głupich" 

- Serwis producenta przysłał ta sama konsole (ten sam nr seryjny) 

- konsola nie została naprawiona. Sprawdzałem na demon's souls, pierdzi w trybie wydajnosci

- konsoli nie miałem ponad 3 tygodnie. 

Porażka

Edytowane przez Aegir79
Blad
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

bo normą jest ps5, w której te cewki słychać (natężenie to loteria), a trafem szczęścia i wyjątkiem są egzemplarze bez tego i dla własnego zdrowia radzę się przyzwyczaić zamiast kupować 5 konsol żeby przy 6 się udało. taka jest ta konstrukcja i takie a nie inne elementy zostały użyte. jeśli cokolwiek się ma temacie zmienić, to dopiero przy okazji nowszych/poprawionych modeli - o ile jest to często zgłaszana sony "usterka" i sami uznają to za wadę wartą zainteresowania...

 

dlatego skończcie już z tymi cewakami, bo do czego to prowadzi? to, że ktoś tego nie ma nie znaczy, że to nie jest normą i tylko ty tak masz

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś ma problem z zacinającym się przyciskiem X na padzie ? Jak wyglada gwarancja ? Przycisk nie zacina się za każdym razem, ale grając w gry jak Fifa strasznie irytuje. Od przetrzymania zależy długość podania i tutaj niestety bardzo irytuje. W zestawie mam drugiego pada i takie kwiatki nie występują.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, paweltpb napisał:

Tzn mam na myśli to piszczenie po każdym włożeniu płyty.

To jest normalny dźwięk pracy soczewki lasera i serwo-motoru. Tak to działa właśnie w napędach BluRay UltraHD. Trochę inaczej jak w zwykłym BluRayu. Mój odtwarzacz BD też wydaje takie dźwięki jak głowica lasera odczytuję płytę po włożeniu, PS5 również wydaje takie dźwięki. To już chyba paranoja z tym doszukiwaniem się wad w sprawnym sprzęcie...

Edytowane przez RadkoR
Odnośnik do komentarza

Ale o jaką paranoje chodzi ? Przeżyłem trzy premierowe PS i jestem z ludzi akceptujących wycia jak w ps4 pro etc ale tutaj obawiałem się ze to defekt napędu. Byłem przed chwila u kolejnego znajomego i u niego tez słychać normalna prace napędu. To piszczenie bym olał, ale obecnie jest już to dość słyszalne i coraz częstsze a wiec leci na serwis. 

Odnośnik do komentarza

Za przeproszeniem - wasze problemy z głośnością to nic ;) Serio. Mnie dźwięk PS4pro nie przeszkadza nawet.

 

Kupiłem przez internet niecały tydzień temu w Neonecie zestaw z Sackboyem (na szczęście nie otwierałem tej gry), Last of Us i PS+ na 12 miesięcy.

 

Konsola włączona, logowanie startowe, aktualizacje, bla bla. Chcę uruchomić Astro, wciskam X na planszy - konsola przez jakieś 30 sekund siedzi na tej niebieskiej planszy z robocikami, gdzie po 3 sekundach powinna już przejść do pierwszego filmiku z Astro. Twarde wyłączenie PS5. Włączyć można dopiero po jakiejś niecałej minucie, na ekranie odbudowa pamięci (czy coś takiego). Potem mi się chyba wczytała, pograłem, ok. Po kolejnym uruchomieniu... Loteria z przewagą zawieszek i to właśnie takich, jakie opisałem powyżej, na jedno uruchomienie przypadają trzy zwiechy.

1. Usunięcie gry i ściągnięcie od nowa - znów loteria.

2. Przestawianie opcji, wyłączenie sieci, wyłączenie trybu uśpienia itp. itd. - znów loteria.

3. Zainicjowanie konsoli od nowa (opcja nr 7 w menu serwisowym) - znów to samo :/

 

Na mniej więcej 15 prób uruchomienia gier (próbowałem też Maquette i to samo, raz się uruchomiła) te wczytały się może ze 4 razy!

 

Tragedia. Chcę zwrócić tę konsolę. 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...