Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

Ze mnie się naśmiewali, że głowe za blisko konsoli trzymam. Mordunie, mam szumy uszne od paru lat, z którymi się zmagam 24/h (zasypianko przy muzyczce itp), więc jak mi coś dodatkowo bzyczy w akopaniamencie szumów to ja dziękuje za taki sprzęt. Sprzedałem kumplowi, który miał na to wyje***. 

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, cotek napisał:

Siedzę metr, 1,5 od konsoli i jeszcze nic takiego nie usłyszałem, że jakieś zmiany natężenia w zależności co robię w grze itp:. konsola działa codziennie po kilka godzin od miesiąca. Może mam farta jak z pierwszym rzutem Xboxa 360. Wszyscy w koło RROD, a mój (pipi)aniutki przeżył 10 lat xD

Cieszę się. Jest nadzieja. Jak serwis i sklep nic z tym nie zrobią to pogonię mój egzemplarz i będę polował na taki jak Twój.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, S_600 napisał:

Dalej co poniektórzy nie rozumieją, tu nie chodzi o wiatrak czy wczytywanie płyty, tylko bzyczenie cewek, non stop. Skoro tego nie słyszysz tzn, że tego nie masz, moje wszystkie konsole w karierze jakie miałem dotychczas tego nie miały, stąd ta irytacja. 

Nie no moja poprzedniczka która gwarancyjnie została wymieniona na nową to walila pewnie i z 80db.Nie wiem, nie znam się. Nówka sztuka przez pierwsze parę tygodni była stosunkowo cicha ale, no właśnie ale.Teraz sytuacja wygląda u mnie tak samo jak u kolegi zagula.Konsola w sypialni, dźwięk 10/100 a i tak słychać to okropne bzyczenie. Tak wiem można się przyzwyczaić co nie zmienia faktu że tak jak wspominałem po okresie gwarancyjnym trzeba będzie coś z tym zrobić tym bardziej że bzyczenie to zmieniło się z jednostajnego dźwięku w coś co zaczyna przypominać jakąś cholerną parabole dźwiękową.Problem jest problemem i opinie osób których krowy są wogole niesłyszalne albo osób które przykładając ucho do konsoli słyszą cewki ni jak się mają to rzeczywistego problemu który dotyczy sporej części wypuszczony ch na rynek sztuk.Tyle.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Usłyszałem jak była cisza. Włączyłem pause, poszedłem do kompa i dopiero coś tam doszło do mnie. 

Cewka czy nie, mi to na wiatrak trąca. 

Nie mam z tym problemu. PC na mocnym obciążeniu odpala wiatraki na wyższe obroty i też słychać. Buda stoi koło nogi. 

Tu chyba największy problem nakręcenia się na ten dźwięk. Wyciszanie, słuchanie, czytanie o tym. Nic się nie dzieje, nic nie wybuchnie, sprzęt sprawny. Tyle. 

 

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, iluck85 napisał:

Usłyszałem jak była cisza. Włączyłem pause, poszedłem do kompa i dopiero coś tam doszło do mnie. 

Cewka czy nie, mi to na wiatrak trąca. 

Nie mam z tym problemu. PC na mocnym obciążeniu odpala wiatraki na wyższe obroty i też słychać. Buda stoi koło nogi. 

Tu chyba największy problem nakręcenia się na ten dźwięk. Wyciszanie, słuchanie, czytanie o tym. Nic się nie dzieje, nic nie wybuchnie, sprzęt sprawny. Tyle. 

 

Czy nie rozumiesz, że są egzemplarze ciche oraz takie gdzie szum elektromagnetyczny jest irytujący a pomiędzy tymi stanami są jeszcze egzemplarze które tylko delikatnie buczą. 

Wymagajmy od producentów więcej a nie tylko przyjmujmy z pocałowaniem ręki to co nam dają. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Hehe no u mnie również z początku było tylko ledwie słyszalne bzyczenie, teraz zaczeło bzyczeć glośniej ze zmiennymi częstotliwościami co stało się denerwujące. Jednak szum wiatraczka to taki przyjemny odglos, tu natomiast mam wrażenie jakby gdzieś w ścianie było gniazdo os. Bzyczy juz w menu podczas przesuwania po kafelkach, bzyczy podczas oglądania youtube, a po odpaleniu jakiejkolwiek gry zaczyna bzyczec zauwazalnie glosniej i do tego parabolicznie. Chyba konsola pojdzie do zwrotu. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiedza dotyczy mojego konkretnego egzemplarza. Konsola stoi w pionie, na biurku w odleglosci okolo metra ode mnie. Rozrozniam dzwiek napedu oraz krecacego sie wiatraka i sa to dla mnie naturalne dzwieki konsoli( mialem wszystkie konsole ps) Tutaj natomiast wystepuje oprocz tego bardzo denerwujace bzyczenie, porownac dzwiekiem moge do bzyczacych lamp jarzeniowych lub do starego wzmacniacza audio. Zmienia ono swoja czestotliwosc w zaleznosci od czynnosci wykonywanych na konsoli. W porownaniu do ps4 slim, ktora w grach chodzi jak odkurzacz za to w menu czy na yt jest praktycznie bezglosna. Zadnego trzeszczenia czy bzyczenia. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mi bardziej chodziło o to:

 

11 godzin temu, Aegir79 napisał:

Czy nie rozumiesz, że są egzemplarze ciche oraz takie gdzie szum elektromagnetyczny jest irytujący a pomiędzy tymi stanami są jeszcze egzemplarze które tylko delikatnie buczą. 

Wymagajmy od producentów więcej a nie tylko przyjmujmy z pocałowaniem ręki to co nam dają. 

 

 

U mnie hałas generuję napęd. Teraz wyjąłem płytę. Słychać wiatrak, a w pozycji poziomej jest gorzej. 
Zgadza się, pisałem o tym wcześniej. To charakterystyczne dla starszych sprzętów- wiekowych. Ale nowe też potrafią hałasować. Anyway, jakbym to miał, to pewnie bym się rzucił na wymianę elementów w zasilaczu albo zalał klejem na ciepło. 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, iluck85 napisał:

jakbym to miał, to pewnie bym się rzucił na wymianę elementów w zasilaczu albo zalał klejem na ciepło. 

... i stracił gwarancje.

Nie po to się kupuje nowy sprzęt żeby samemu trzeba było go przerabiać i usprawniać.

To rozwiązanie to ostateczność i z czystym sumieniem można to zrobić po okresie gwarancyjnym.

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, iluck85 napisał:

To akurat dla mnie najmniejszy problem :) 

3DS rozkręciłem w tydzień od zakupu. Także...A jak czytam opinie, że konsola wraca i nadal to samo to tym bardziej.

Rownierz wydaje mi sie ze wymiana z kuli cewek jest daremna. Masa ludzi dostała te same modele lub inne ale rownierz piszczące

Odnośnik do komentarza

Kolega wyżej mega trafnie to określił. Ja swojej nie mam zamiaru nigdzie wysyłać ani oddawać, nie przeszkadza mi to w takim stopniu żeby rozstawać się z konsolą na ponad 2 tygodnie. Nie mniej jednak problem faktycznie występuje i prawdopodobnie będzie to traktowane jako normalny proces bo przecież w kartach graficznych cewki też piszczą.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...