Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy mają te cewki. Olac temat. Głośność zalezy od gry i to chyba po prostu tak bedzie. Jak ktoś mówi że nie słyszy to może akurat nie gra w gre która to wywyłuje. W RE2Remake zupełnie tego nie słysze, w TLOU2 delikatnie, w Days Gone troszke, w GoW głośniej.  Jeśli te cewki i ich głośność nie wpływają na żywotność to tylko trzeba grać. 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Schranz1985 napisał:

Tez tak mam, i 2 inne konsole które osłuchiwalem.
L4 na to nie dostaniesz xD.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 

Bez to też po pierwszej dupniętej sztuce przyjolem do wiadomości ze tak jest, będzie i musi być proszę pana:drinks:i srał to pies. Niech zielona część biznesu ma podjarke że ich odkurzacze są takie ciche i wspaniałe. SKOL:drinks::thumbsup:

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, HiS napisał:

 

To wystepuje bez znaczenia czy grasz czy nie. Wystarczy wł konsole. Może to taka kultura pracy łożyska wentylatora? Ja mam w środku wentyl taki jaki był pokazany przy pierwszym oficjalnym unboxingu. Są jeszcze dwa inne warianty tych wentyli. 

 

 

 

No to u mnie jest tak e to brzęczenie cewek słychac tylko i wyłącznie w grze. W dashu też ale pod warunkiem że gra jest uruchomiona. Jak gre wyłaczam to konsola przestaje praktycznie jakikolwiek dzwięk wydawać. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, LiŚciu napisał:

 

No to u mnie jest tak e to brzęczenie cewek słychac tylko i wyłącznie w grze. W dashu też ale pod warunkiem że gra jest uruchomiona. Jak gre wyłaczam to konsola przestaje praktycznie jakikolwiek dzwięk wydawać. 

U mnie to samo. Jeszcze bardziej jest to słyszalne np w demon soulsach gdzie krowa bzyczy namiętnie cały czas ale w momencie jak klikam na archstona to momentalnie robi się cichutko jak w dashu... Strange:facepalm:

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Kreska700 napisał:

Mam ps5 od 2 tyg i nie potrzebowałem wymieniać płyt. Ostatnio chciałem zainstalować inna grę ale konsola nie chce oddać plyty tylko trzeszczy i plyta lata jak by w środku? Ma ktoś tak jak to rozwiązać?

Spróbuj z poziomu dasha (wciśnij przycisk opcji na byle jakiej grze i kliknij „wysuń dysk”), nie przycisku wysuwania płyty.

Edytowane przez Whisker
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, LiŚciu napisał:

Jeśli te cewki i ich głośność nie wpływają na żywotność to tylko trzeba grać. 

nie mają żadnego wpływu na żywotność. to popularne w przypadku pecetowych kart graficznych i jako zjawisko nie pojawiło się wraz z premiera ps5, gwarancja dotkniętych tym kart graficznych tego nie obejmuje, bo jest to uznane za normalne zjawisko.

 

 

na pc można to zniewelowac lub temu zapobiec ustawiając maksymalną ilość wyświetlanych w grze klatek, ale na konsolach jest się uzależnionym od tego, jak dana gra została przygotowana przez twórców, bo bardziej zaawansowanych ustawień graficznych jak v-sync w konsolach nie ma. tak że jeśli twórca wyłączy w swojej grze ograniczenie klatek, cewki dadzą o sobie znać. tak było w kilku grach na ps4, gdzie podczas gry konsola była cicha, bo było ograniczenie klatek d 60, a zaczynała hałasować w niepozornym menu gry, bo tam ograniczenie było wyłączone i obraz renderowany był z maksymalną możliwa liczbą fps. cewki piszczą, kiedy pod dużym obciążeniem wpadają w rezonans, dlatego znanym spsobem na wyeliminowanie/minimalizację tego jest ich zalewanie podczas produkcji sprzętu np. żywicą

 

Cytat

These power-conditioning components tend to vibrate in tandem with high frequency currents coursing through them, thereby making a buzzing sound when the frequency of vibration matches with the inductors’ natural resonant frequency. Most well-designed PSUs prevent this annoying phenomenon with better design and having these components coated with vibration/sound-absorbing materials.

 

psu-cooling-guide-coil-whine.jpg

 

zasilacz-oborniki.jpg

 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
58 minut temu, niunias101 napisał:

2 dni temu naładowałem pada do 100 %, pograłem może maks godzinkę, dziś odpalam konsole i wyskakuje mi komunikat, że pad rozładowany. W czym może być problem? Zastanawiam się czy nie oddać na gwarancję.

Wystarczy w ustawieniach poszukać opcji "wyłącz kontrolery po 10 lub 30 min nieaktywności"

Odnośnik do komentarza

A mam jeszcze pytanie odnośnie tych "sławnych" wentylatorów. Według mnie moja konsola jest naprawdę bardzo cicha i z ciekawości sprawdziłem sobie jaki mam i okazuje się, że jest to ten 17 łopatkowy. Czy oprócz tego, że ten drugi jest teoretycznie cichszy to jest jeszcze jakaś różnica  ? Na przykład lepiej chłodzi? 

Rzecz jasna nie mam zamiaru oddawać swojej, ale paru moich znajomych oddało ze względu właśnie na to, że jest mieli ten :

"gorszy" wiatrak.

Odnośnik do komentarza

Też mam problem z cewkami i nie wiem co z tym robić. Na YT od groma filmów prezentujących coil whine, nawet takie gdzie gość prezentuje 3 konsole obok siebie i każda brzęczy. Zaczynałem od TLOU2 było w miarę cicho, ostatnio zacząłem grać w Cyberpunk, Jedi Fallen Order i już w grach 60 fps cewki mają niezłą imprezę. Jak czytam opowieści z wysyłki do sony to krew mnie zalewa. Jest tu ktoś kto reklamował cewki i dostał naprawioną konsolę ? Z chęcią bym ją oddał to zaprzyjaźnionego serwisu, zalanie cewek, kondensatorów i święty spokój. Od tego pomysłu trzyma mnie jeszcze gwarancja, bo awaryjność PS5 jest niestety duża.
 

 

Edytowane przez triko42
  • Lubię! 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Proponuję założyć nowy temat: Playstation 5 - cewki. A z ilu metrów słychać twoją konsole?

Nie nabijam się z osób, którym to przeszkadza bo sam do tego grona należałem, ale z tego co czytam, słucham to praktycznie wszystkie konsole mają ten problem. Kwestia jego skali na poszczególnych konsolach zależy m.in. jak daleko stoi konsola od kanapy, jak bardzo ktoś jest czuły na tego typu dźwięki, jak "głośno" ma ustawione głośniki itp. itd.

U mnie podczas grania warunki laboratoryjne, TV Volume na 10 (skala do 100), 2 m od kanapy no i słychać. Pojechałem do znajomych, mowię sobie, sprawdzę jak konsola kumpla hałasuje, ale salon większy, siedziałem dalej, kino domowe, dwójka dzieci, nie było szans cokolwiek usłyszeć :D

Naczytaliśmy się jaki to nowy xbx jest cichy, a jakie to nowe ps jest głośne. Jakby nie YT i forum to połowa z nas by nie ogarnęła, że cokolwiek źle chodzi.

SONY nie wymienia/naprawia takich konsol, mozna oddac do sklepu jak jeszcze, potem polować na kolejny zestaw z grami za 3000 i trafić na taki sam egzemplarz. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Też mam problem z brzęczącymi kondensatorami / cewkami. I to nie jest tak, że najpierw się naczytałem na forach i naoglądałem na YT. U mnie było odwrotnie. Pierwsze wrażenia z konsolą bardzo pozytywne ale jak zrobił się wieczór i postanowiłem posiedzieć przy Cyberpunku to zaniepokoiło mnie to brzęczenie a najgorsze jest to, że nie jest jednostajne tylko jego natężenie zmienia się w zależności od obciążenia procesora. Najbardziej słychać przewijając mapę w Cyberpunku.

Ten dźwięk na żywo naprawdę jest męczący. Filmiki na YT tego nie oddają

Konsolę zgłosiłem z tytułu rękojmi w jednym z naszych elektro marketów. Na razie dostałem info że pojechała do "profesjonalnego centrum serwisowego".

Dam znać jak to się skończy.

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Aegir79 napisał:

Też mam problem z brzęczącymi kondensatorami / cewkami. I to nie jest tak, że najpierw się naczytałem na forach i naoglądałem na YT. U mnie było odwrotnie. Pierwsze wrażenia z konsolą bardzo pozytywne ale jak zrobił się wieczór i postanowiłem posiedzieć przy Cyberpunku to zaniepokoiło mnie to brzęczenie a najgorsze jest to, że nie jest jednostajne tylko jego natężenie zmienia się w zależności od obciążenia procesora. Najbardziej słychać przewijając mapę w Cyberpunku.

Ten dźwięk na żywo naprawdę jest męczący. Filmiki na YT tego nie oddają

Konsolę zgłosiłem z tytułu rękojmi w jednym z naszych elektro marketów. Na razie dostałem info że pojechała do "profesjonalnego centrum serwisowego".

Dam znać jak to się skończy.

 

Tu się zgodzę, faktycznie jakoś przy mapie CP dziwnie się to zachowuje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...