Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

niestety PlayStation 5 (w wersji bieżącej) ma plastiki (i ich spasowanie) średniej jakości. Konsola strzela w czasie nagrzewania się i stygnięcia konsoli. Dodatkowo plastik paneli bocznych  skrzypi/trzeszczy, kiedy się po prostu dotknie. Porównałem to nawet z moją PS2 (wersja pierwotna), która także miała strzelający w dotyku plastiku, ale w czasie użytkowania plastiki nie strzelały, bo i raczej temperatury były niższe i inna była konstrukcja. 

 

Edytowane przez petergt88
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

zastanawiam się czy to artefakty graficzne. Te migotające (cienie?) pojawiają się tylko, kiedy w grze jest noc. Najlepiej widać to właśnie przy ruchu kamery, czasem podczas jazdy. Z Cyberpunkiem (podobnie jak z Ghost of Tsushima) spędziłem prawie 100 godzin i dopiero teraz to zauważyłem. Wydaje mi się, że wcześniej w ogóle tego nie było. Waszym zdaniem wygląda to na artefakty graficzne, czy ta gra po prostu tak ma? Pewne dziwne anomalie zauważyłem też w Ghost of Tsushima, jednak widać to najlepiej na żywo. Na nagraniu jest praktycznie niewidoczne, ale znalazłem film kogoś innego z identycznym problemem, tyle że w TLOU. Poniżej zamieszczam filmy: 

 

 

 

https://youtube.com/shorts/wzYKhHZT8EI?feature=share

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Hector_187 napisał:

Cześć,

 

zastanawiam się czy to artefakty graficzne. Te migotające (cienie?) pojawiają się tylko, kiedy w grze jest noc. Najlepiej widać to właśnie przy ruchu kamery, czasem podczas jazdy. Z Cyberpunkiem (podobnie jak z Ghost of Tsushima) spędziłem prawie 100 godzin i dopiero teraz to zauważyłem. Wydaje mi się, że wcześniej w ogóle tego nie było. Waszym zdaniem wygląda to na artefakty graficzne, czy ta gra po prostu tak ma? Pewne dziwne anomalie zauważyłem też w Ghost of Tsushima, jednak widać to najlepiej na żywo. Na nagraniu jest praktycznie niewidoczne, ale znalazłem film kogoś innego z identycznym problemem, tyle że w TLOU. Poniżej zamieszczam filmy: 

 

 

 

https://youtube.com/shorts/wzYKhHZT8EI?feature=share

 

 

 

 

 

 

 

 

 

to wina FSR dodanego w którymś patchu

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Figuś napisał:

Cyberpunka, w tym drugim liku masz Last of Us part 2 i w tym raczej nie widziałbym problemy ze wsteczną

Chyba źle mnie zrozumiałeś. To co widać na tym filmie z TLOU 2 mam u siebie, tyle że w Ghost of Tsushima. Spróbuję w wolnej chwili nagrać jakiś sensowny film bezpośrednio z tej gry, ale najlepiej widać to na żywo. Bardzo rzuca się w oczy, na nagraniu praktycznie tego nie widać. 

 

29 minut temu, Donatello1991 napisał:

Jeżeli w kilku grach to zaraz serwis. Ja tak miałem.

 

Wyglądało to u Ciebie podobnie jak filmach? 

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.04.2023 o 21:08, Figuś napisał:

Cyberpunka, w tym drugim liku masz Last of Us part 2 i w tym raczej nie widziałbym problemy ze wsteczną

 

W dniu 12.04.2023 o 21:13, Donatello1991 napisał:

Jeżeli w kilku grach to zaraz serwis. Ja tak miałem.

 

 

Tak to wygląda w Ghost of Tsushima. Nagrałem telefonem, bo nagranie bezpośrednio przez PlayStation tak tego nie oddaje. 

 

 

 

https://youtu.be/VZCKB3dYpJ0

 

https://youtu.be/f7sowBvHMyU

 

 

 

 

 

 

 

Kilka filmów z innych gier. Jak mówicie, gwarancja czy to te gry są tak spaprane? 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Figuś napisał:

jak wolisz, ja reklamowałem bezpośrednio u sony i była zabawa z drukowaniem etykiet i łapaniem się z kurierem

 

przez sklep wygodniej ale termin się trochę wydłuży prawdopodobnie

Czyli nie tylko mnie przytrafiła się taka niemiła niespodzianka. Można wiedzieć, jak długo czekałeś na konsolę? Naprawili Ci ją czy dostałeś nową? 

 

PS Co do Wiedźmina 3 mam jeszcze wątpliwości, bo jak patrzę na YouTube dużo ludzi ma problemy z tą next genową łatką. 

Edytowane przez Hector_187
Odnośnik do komentarza
W dniu 12.04.2023 o 13:35, Hector_187 napisał:

 

W tym TLOU2 chodzi o to, że ta roślinność  pulsuje przy ruchu kamerą? To wygląda na urodę TV LCD, który tak procesuje obraz, czyli ghosting. Dyskutowaliśmy o tym w temacie o telewizorach:

 

 

 

 

Dodatkowo artefakty typu jakieś śnieżenie to miałem na skopanym kablu HDMI. Sprawdź wpierw te rzeczy, zanim wyślesz konsolę. Oczywiście nie jest wykluczone, że usmazylo się coś w układzie graficznym i masz artefakty, ale filmik trochę co innego moim zdaniem pokazuje.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, _Red_ napisał:

 

W tym TLOU2 chodzi o to, że tak cienie pulsują przy ruchu kamerą? To wygląda na urodę TV LCD, który tak procesuje obraz. Dyskutowaliśmy o tym w temacie o telewizorach, znajdę linka to wyedytuje.

 

Dodatkowo artefakty typu jakieś śnieżenie to miałem na skopanym kablu HDMI. Sprawdź wpierw te rzeczy.

Tak jest, mam tak w Ghost of Tsushima. 

 

Z tym że na nie mam LCD, tylko LG OLED B1 z 2021 roku i zaczęło mi się tak robić od niedawna. 

 

Co do kabla HDMI, naturalnie go zmieniłem, ba - nawet podłączyłem konsole do drugiego portu HDMI. Dalej było to samo. Stąd właśnie moje obawy, że to z konsolą jest coś nie tak. 

Odnośnik do komentarza

No to jak na oledzie to dziwne, bo te LG mają wyłączone wszystkie sztuczne wspomagacze gier i mają super szybkie odświeżanie, bez efektu pulsowania ciemnych tekstur, gałęzi i innych liści. Przynajmniej od czasu przesiadki z LCD już tego więcej nie widziałem. Jeszcze na upartego sprawdzilbym konsolę na innym TV albo na monitorze, może jakiś update TV coś namieszał. No ciekawe.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, _Red_ napisał:

No to jak na oledzie to dziwne, bo te LG mają wyłączone wszystkie sztuczne wspomagacze gier i mają super szybkie odświeżanie, bez efektu pulsowania ciemnych tekstur, gałęzi i innych liści. Przynajmniej od czasu przesiadki z LCD już tego więcej nie widziałem. Jeszcze na upartego sprawdzilbym konsolę na innym TV albo na monitorze, może jakiś update TV coś namieszał. No ciekawe.

Mi też przyszło do głowy, że to może kwestia jakiejś aktualizacji TV, ale nie. Resetowałem go do ustawień fabrycznych i problem nie ustąpił. 

 

I teraz jestem w kropce. Nie wiem, co robić z konsolą. Da się jakoś cofnąć te aktualizację? 

Edytowane przez Hector_187
Odnośnik do komentarza

W tym pierwszym widzę, jak czasem mrugnie jakaś tekstura na ekranie.
 

image.png.781d44513e1ce20c97512047b77b2b2a.png

Można to spróbować podciągnąć pod błędy kompatybilności wstecznej:
https://www.reddit.com/r/MafiaTheGame/comments/t21lfc/is_mafia_definitive_edition_worth_it_on_ps5_back/

Glitchy u siebie nie kojarzę, ale grałem raczej na PS4 na premierę, nie odpalałem w trybie wstecznym na PS5, ale mogę to sprawdzić z ciekawości.


W drugim nie widzę nic - chodzi o to, że migocze obraz za siatką/kratą? To chyba... normalne. 

No ogólnie dziwna sprawa, bo serwis może wszystko uznać za jakieś glitche w grach, ale dla świętego spokoju możesz złożyć reklamację podając jako powód "artefakty graficzne występujące w losowych momentach w grach, sugerujące uszkodzenie elektroniki w konsoli, a nie wynikające z błędów w samej grze", czy coś.

 

edit
pograłem w mafię 1 na PS5 i nie doświadczyłem żadnych problemów z wyskakującymi błędami, wiec może faktycznie masz coś uwalone w konsoli :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...