Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Gedou napisał:

Tak, wszystkie 4 porty obsługują HDMI 2.1. 

Nie włączałem rozszerzonego przetwarzania, nie wiem gdzie to jest, ustawienia TV czy konsoli?

Edit. Znalazłem to rozszerzone przetwarzanie HDMI ale niestety nic to nie dało. Ekran notorycznie się wyłącza i włącza. 

 

A przede wszystkim czy masz włączony Tryb Gry ? Możliwe, że poza trybem gry VRR nie działa.

Odnośnik do komentarza

Witam czy miał ktoś taki problem:

Włączam konsole i po pierwszym włączeniu nie wykrywa rozszerzonej pamięci SSD M2 znikają z ekranu głównego ikonki gier zainstalowane na dysku w opcjach pamięci masowej wogole go nie widzi.... Po ponownym uruchomieniu komunikat odbudowywanie bazy danych i albo się uruchomi albo wogole nie uruchomi, wtedy tryb bezpieczny stamtąd opcja odbuduj bazę danych i wtedy uruchamia się widzi dodatkowy dysk pokazują się ikony zainstalowanych gier. Kończę grać wyłączam konsole np na następny dzień włączam i to samo... Myślicie że to problem z dyskiem który ma zaledwie pół roku czy coś się dzieje z samą konsolą? 

Odnośnik do komentarza

Witam Panowie
Mam do Was pytanie odnossnoe zachowania PS5 podczas otwierania jak i zamykania gier.
Kiedy uruchamiam grę lub też ją zamykam na ekranie TV przed samym jej startem pojawia się losowo wyświetlony pas. Wygląda jak jakiś artefakt.
Miga to na ułamek sekundy. I gra się uruchamia. Konsola pracuje normalnie bez żadnych zauważalnych anomalii.
Podmieniałem kabel i jest tak samo.
I teraz się zastanawiam czy to wina TV czy samej konsoli?
Ktoś z Was miał lub słyszał o takich takich zachowaniach?
W załączniku uchwyciłem obraz tego pasa...

Screenshot_20230609-204307.jpgScreenshot_20230609-204616.jpg

Wysłane z mojego Pixel 7 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Witam. Dziś pierwszy raz podłączyłem nowe PS5. Pograłem ze 2 godziny w Devil in Me i konsola złapała podczas gry freeza. Od tamtej pory od razu po włączeniu się resetuje i to w różnych momentach. Próbowałem przywracać ustawienia początkowe, reset przez tryb awaryjny, odbudowywanie bazy danych itd. Nie daje nic. W raporcie o błędach widnieje  CE-108262-9. Czasami zresetuje się podczas ładowania systemu, czasem po chwili w menu. Chciałem od nowa wgrać system przez usb. Pobrałem go ze strony SONY, wrzuciłem na Pendrive ale konsola nie widzi nośnika.

Jak sobie pomyślę, że muszę oddać jednodniowy sprzęt na gwarancję na półtoramiesiąca gdzieś na drugi koniec Europy to mnie trzęsie. Pewnie wróci pomiętolona, porysowana i to jeszcze nie ma pewności, że nie jakiś składak. Przecież to jest jawna kpina. To prawda, że nie wraca w fabrycznym pudełku??

Odnośnik do komentarza

Od zawsze jak brałem konsole w media Markt, nigdy nie było problemu przez dwa tygodnie od zakupu ze zwrotem lub wymianą. I mam na myśli zakup bezpośrednio w sklepie, a nie przez internet. Euro AGD...przepychanki ze zwrotem, Pan Kierownik istny beton. Jak jest w mediach expert? Nie wiem, bo praktycznie tak nie kupuję.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, czeskimaster napisał:

Od zawsze jak brałem konsole w media Markt, nigdy nie było problemu przez dwa tygodnie od zakupu ze zwrotem lub wymianą. I mam na myśli zakup bezpośrednio w sklepie, a nie przez internet. Euro AGD...przepychanki ze zwrotem, Pan Kierownik istny beton. Jak jest w mediach expert? Nie wiem, bo praktycznie tak nie kupuję.

 

I oddają pieniądze tak po prostu do ręki??? W moim przypadku jest taki problem, że konsolę kupiłem przez internet z odbiorem w sklepie.

Odnośnik do komentarza

Od ręki nikt Ci nie odda, bo każdy sklep ma swoje procedury. Najpierw będziesz się musiał zgodzić na wysłanie konsoli do serwisu (przez sklep), bo takie mają prawo, że mogą podjąć się naprawy zanim będą zmuszeni oddać Ci kasę.
Jak to nie przyniesie skutków i konsola wróci w tym samym stanie (lub gorszym) to wtedy możesz stanowczo żądać wymiany sprzętu na nowy lub zwrotu gotówki.

Odnośnik do komentarza
 
I oddają pieniądze tak po prostu do ręki??? W moim przypadku jest taki problem, że konsolę kupiłem przez internet z odbiorem w sklepie.
Przeważnie kupuję w Media Markt. Ostatnio kupowałem w sklepie słuchawki, i zapytałem się czy jak będzie coś nie tak, czy można oddać lub wymienić. Dostałem informację, że mogę w ciągu 2 tygodni bez problemu. Wydaje mi się że jak zamawiałeś online to tym bardziej możesz bez problemu oddać, wymienić. Pytanie takie, gdzie kupowałeś konsole?
Odnośnik do komentarza

Nie żebym narzekał bo finalnie liczy się i tak fun z grania. Ale analogi w padach są kiepskie,ostatnio takie kiepskie miałem w łapach trzymając pady od x360. Może to specjalny zabieg by zasugerować klientom dual sense edge. Sam się zastanawiam nad nim,choć cena mnie dalej zniechęca. Obudowa samej konsoli była już ściągana kilka razy by wydmuchać kurz. No i zdarza się ze trzeszczy,pewnie ma na to wpływ temperatura,a upewniłem się ze poskładana ponownie jest dokładnie. Aczkolwiek sama konsola cichutka. 

Odnośnik do komentarza
On 6/9/2023 at 8:54 PM, moski81 said:

Witam Panowie
Mam do Was pytanie odnossnoe zachowania PS5 podczas otwierania jak i zamykania gier.
Kiedy uruchamiam grę lub też ją zamykam na ekranie TV przed samym jej startem pojawia się losowo wyświetlony pas. Wygląda jak jakiś artefakt.
Miga to na ułamek sekundy. I gra się uruchamia. Konsola pracuje normalnie bez żadnych zauważalnych anomalii.
Podmieniałem kabel i jest tak samo.
I teraz się zastanawiam czy to wina TV czy samej konsoli?
Ktoś z Was miał lub słyszał o takich takich zachowaniach?
W załączniku uchwyciłem obraz tego pasa...

Screenshot_20230609-204307.jpgScreenshot_20230609-204616.jpg

Wysłane z mojego Pixel 7 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Po odpaleniu gry konsola zmienia często typ sygnału, który dociera do telewizora. Jeśli masz włączoną funkcję 120hz, konsola zmienia profil kolorystyczny z RGB na YCBCR, to może powodować "mignięcie" obrazu. U mnie jest tylko czarne migniecie, na Twoim tv może to wyglądać w taki sposób. Kiedyś miałem uszkodzony kabel hdmi i też migał, dodatkowo występowało "śnieżenie" jak z tego zdjęcia. 

On 6/8/2023 at 11:13 PM, korny said:

Witam czy miał ktoś taki problem:

Włączam konsole i po pierwszym włączeniu nie wykrywa rozszerzonej pamięci SSD M2 znikają z ekranu głównego ikonki gier zainstalowane na dysku w opcjach pamięci masowej wogole go nie widzi.... Po ponownym uruchomieniu komunikat odbudowywanie bazy danych i albo się uruchomi albo wogole nie uruchomi, wtedy tryb bezpieczny stamtąd opcja odbuduj bazę danych i wtedy uruchamia się widzi dodatkowy dysk pokazują się ikony zainstalowanych gier. Kończę grać wyłączam konsole np na następny dzień włączam i to samo... Myślicie że to problem z dyskiem który ma zaledwie pół roku czy coś się dzieje z samą konsolą? 

Ostatnio miałem kilka razy sytuację z odbudową bazy danych po włączeniu... Nie mam jednak znikających ikon i dysku M2. Być może Sony coś skopało w niedawnej aktualizacji softu konsoli. Na dniach była kolejna aktualizacja, może naprawili? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli zakup przez internet nawet z odbiorem w sklepie to według mnie masz 14 dni na oddanie towaru nawet bez podania przyczyny. To tak jakbyś odbierał coś na poczcie czy z paczkomatu. Według mnie jak kupowałeś kartą to zwrot kasy na kartę, jeśli gotówką to gotówka. 

 

Swoją drogą, jak coś instaluje się z płyty to też słychać konsolę jakby startowała a później cisza jak makiem zasiał? Na początku tak nie było, odkurzanie odkurzaczem nie pomogło.

Odnośnik do komentarza

Hej! Piszę na tym forum pierwszy raz więc wybaczcie wszelkie wtopy :)

 

Zakupiłem tydzień temu PS5 i niepokoi mnie pewien fakt... A mianowicie moja konsola w ogóle nie hałasuje. Co jest dla mnie zaskakujące bo słyszałem PS4 PRO w akcji. Wiem, że powinienem się z tego cieszyć, ale czuję że konsola się nagrzewa czasami odczuwalnie i boję się, czy nie ma jakiegoś problemu z wentylatorem. Co prawda jak nadstawiam rękę pod obudowę to czuję leciutki przeciąg, ale wydało mi się to jakieś niepokojące.

 

Na razie gram tylko w GOW2 w trybie wydajności i chwilę grałem w demo nowego final fantasy. Mam się czego obawiać? Czy raczej te tytuły nie są zbyt wymagające?

 

Z góry dziękuję za podpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
On 6/10/2023 at 10:24 PM, Przemas10pl said:

Witam. Dziś pierwszy raz podłączyłem nowe PS5. Pograłem ze 2 godziny w Devil in Me i konsola złapała podczas gry freeza. Od tamtej pory od razu po włączeniu się resetuje i to w różnych momentach. Próbowałem przywracać ustawienia początkowe, reset przez tryb awaryjny, odbudowywanie bazy danych itd. Nie daje nic. W raporcie o błędach widnieje  CE-108262-9. Czasami zresetuje się podczas ładowania systemu, czasem po chwili w menu. Chciałem od nowa wgrać system przez usb. Pobrałem go ze strony SONY, wrzuciłem na Pendrive ale konsola nie widzi nośnika.

Jak sobie pomyślę, że muszę oddać jednodniowy sprzęt na gwarancję na półtoramiesiąca gdzieś na drugi koniec Europy to mnie trzęsie. Pewnie wróci pomiętolona, porysowana i to jeszcze nie ma pewności, że nie jakiś składak. Przecież to jest jawna kpina. To prawda, że nie wraca w fabrycznym pudełku??

Oddawaj od razu do sklepu jako sprzęt wadliwy od zakupu. Co do wysyłki na gwarancję to sprzęt wysyła się w opakowaniu zastępczym bo oryginalnego Ci nie oddają.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Grałem sobie w World of Tanks konsola zrobił „pip” i się wyłączyła. Nie włącza się z pada, ani z guzika :potter:

 

E: włączył się,ale odbudowywanie bazy danych czy siakies takie paski postępu,info o niepoprawnym wyłączeniu konsoli,blad odczytu zewnetrznego dysku USB…

 

Sprzedam ps5 :ogor:

 

Update: dysk zewnętrzny albo jego kieszeń coś nie dobrego robią. Konsola każe mi dysk sformatować. Odłączyłem dysk i podłączyłem raz jeszcze i bangla póki co :notbad:

Edytowane przez Szajka
Odnośnik do komentarza

Panowie coś mam chyba z dyskiem zewnętrznym/kieszenią. Na noc w stanie spoczynku konsole zostawiłem zeby pad się podladowal. Rano widzę ze konsola wyłączona,nie włączyła się z pada ano tez z guzika na konsoli. Poruszałem wtyczka zasilania i konsola odpaliła,ale znowu z komunikatami o nie poprawnym wyłączeniu i problemem z dyskiem USB. Pany co się dzieje konsola pada,chyba nie,c’nie? Stawiałbym na kieszeń/dysk właśnie. Spotkał się ktoś czymś podobnym?

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...