Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, _Red_ napisał:

W tym pierwszym widzę, jak czasem mrugnie jakaś tekstura na ekranie.
 

image.png.781d44513e1ce20c97512047b77b2b2a.png

Można to spróbować podciągnąć pod błędy kompatybilności wstecznej:
https://www.reddit.com/r/MafiaTheGame/comments/t21lfc/is_mafia_definitive_edition_worth_it_on_ps5_back/

Glitchy u siebie nie kojarzę, ale grałem raczej na PS4 na premierę, nie odpalałem w trybie wstecznym na PS5, ale mogę to sprawdzić z ciekawości.


W drugim nie widzę nic - chodzi o to, że migocze obraz za siatką/kratą? To chyba... normalne. 

No ogólnie dziwna sprawa, bo serwis może wszystko uznać za jakieś glitche w grach, ale dla świętego spokoju możesz złożyć reklamację podając jako powód "artefakty graficzne występujące w losowych momentach w grach, sugerujące uszkodzenie elektroniki w konsoli, a nie wynikające z błędów w samej grze", czy coś.

 

edit
pograłem w mafię 1 na PS5 i nie doświadczyłem żadnych problemów z wyskakującymi błędami, wiec może faktycznie masz coś uwalone w konsoli :/

Miło z Twojej strony, że chciało Ci się to specjalnie dla mnie sprawdzić. Doceniam to. Dzięki wielkie.

 

No to teraz mam stuprocentową pewność, że to coś z konsolą jest nie tak. W poniedziałek dzwonię na infolinię Sony. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W grach w ciemnych miejscach widzę graficzny bug, wygląda jak ziarno z jakimiś szumami(?). Wrzucam nagranie z Ghostwire Tokyo. Jak jest ciemno to widzę oczojebne ziarno na kiblu i na papierze obok, potem włączam latarkę i od razu tekstura klapy sedesu jest czysta i biała tak jak powinno być.

W Returnalu widzę ten sam afekt kiedy patrzę na śnieg w hubie gdzie jest trochę ciemno. Nie ma to związku z trybami graficznymi w grze, bo testowałem różne i jest to samo. Ustawienia PS5 i LG C2 mam od chińczyka z youtube. Nie wiem nawet jak ten bug się nazywa.

 

Odnośnik do komentarza

Właśnie sobie podłączyłem PS5 przez kabel do routera żeby sprawdzić prędkość neta bo zawsze przez wifi u mnie latało. I tak, pobieranie 800 Mb/s, wysyłanie 3 Mb/s. Coś chyba jest nie tak z wysyłaniem bo na wifi było dużo wyższe. Coś da się na to poradzić? Dla testu pobrałem Ace Combat i pierwsza paczka do gry offline 13 giga pobrało mi w 2 minuty, druga paczka 33 giga chyba, co chwilę wywala błąd utraty połączenia z serwerem, było tak 4 razy. Za piątym już leci jak na razie bez błędów i druga paczka pobierze się za 4 minuty. Jakieś pomysły lub porady czy tak powinno być z tym wysyłaniem? Sprawdzałem jeszcze dla porównania ping w Wreckfest i na wifi i na kablu są identyczne i oscylują w granicach 40 jak u większości, u niektórych spada do 20 lub 15. A i nat2 bo na 1 nie mogę zmienić.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, [InSaNe] napisał:

Da się naprawić domowym sposobem pada od PS5? Po włączeniu jakiejkolwiek gry, postacie ciągle idą w lewo, tak samo w każdym menu i dashu kursor przesuwa się w lewo. Stało się tak z dnia na dzień, pad nie spadł i nie został mechanicznie uszkodzony... Irytujące jak cholera.

 

Ja naprawialem ds3 biorąc sobie dawce wymieniając caly lewy analog. Strzelam ze z dualsensem tez sie da jak masz minimalne umiejętności manualne.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.04.2023 o 14:51, Shad napisał:

Ciekawe czy często pada napęd BD w PS5? Niestety trafiło na mnie (trochę ponad rok od kupna).

Tego się właśnie obawiałem. Miałem xboxy wszelkiej maści i ostatni xone leżał z 4 lata nieużywany aż do sprzedaży i napęd działał jak nowy.
PS4 Slim był nieużywany ze 2 miesiące i przestał czytać płyty xD

jakosc sony. Mam nadzieje ze w PS5 będzie inaczej bo już ze 3 miesiące nie była wkładana żadna płyta do niego i jak mi padnie napęd to się chyba pochlastam.

 

w Twoim przypadku napęd padł bo konsola długo stała nieużywana lub napęd był nieużywany czy po prostu ot tak, napęd był wykorzystywany regularnie i któregoś dnia zaczął odmawiać posłuszeństwa?

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, w_s napisał:

Tego się właśnie obawiałem. Miałem xboxy wszelkiej maści i ostatni xone leżał z 4 lata nieużywany aż do sprzedaży i napęd działał jak nowy.
PS4 Slim był nieużywany ze 2 miesiące i przestał czytać płyty xD

jakosc sony. Mam nadzieje ze w PS5 będzie inaczej bo już ze 3 miesiące nie była wkładana żadna płyta do niego i jak mi padnie napęd to się chyba pochlastam.

 

w Twoim przypadku napęd padł bo konsola długo stała nieużywana lub napęd był nieużywany czy po prostu ot tak, napęd był wykorzystywany regularnie i któregoś dnia zaczął odmawiać posłuszeństwa?

Konsola trochę używana, natomiast napęd ostatnio długo nie był ruszany (cyfrowe wersje gier). Jakie było moje zdziwienie, gdy po wrzuceniu płyty pokazało, że nie można jej odczytać. Została naprawiona w ramach niezgodności z umową przez jakiś serwis. Zobaczymy jak długo pociągnie :dunno:

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Shad napisał:

Konsola trochę używana, natomiast napęd ostatnio długo nie był ruszany (cyfrowe wersje gier). Jakie było moje zdziwienie, gdy po wrzuceniu płyty pokazało, że nie można jej odczytać. Została naprawiona w ramach niezgodności z umową przez jakiś serwis. Zobaczymy jak długo pociągnie :dunno:

morał? przed upływem dwóch lat sprzedać i kupić nową xD

Odnośnik do komentarza
11 hours ago, Shad said:

Konsola trochę używana, natomiast napęd ostatnio długo nie był ruszany (cyfrowe wersje gier). Jakie było moje zdziwienie, gdy po wrzuceniu płyty pokazało, że nie można jej odczytać. Została naprawiona w ramach niezgodności z umową przez jakiś serwis. Zobaczymy jak długo pociągnie :dunno:

 

Dziwna przypadłość, ale miałem to samo z XSX pół roku po zakupie. Grałem 90% w cyfrówki i nagle po zakupie nowej gry na płycie okazało się, że jej nie czyta. Kilka czytało, kilka innych nie oraz wszystkich DVD też nie czytał. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 12.04.2023 o 13:35, Hector_187 napisał:

Cześć,

 

zastanawiam się czy to artefakty graficzne. Te migotające (cienie?) pojawiają się tylko, kiedy w grze jest noc. Najlepiej widać to właśnie przy ruchu kamery, czasem podczas jazdy. Z Cyberpunkiem (podobnie jak z Ghost of Tsushima) spędziłem prawie 100 godzin i dopiero teraz to zauważyłem. Wydaje mi się, że wcześniej w ogóle tego nie było. Waszym zdaniem wygląda to na artefakty graficzne, czy ta gra po prostu tak ma? Pewne dziwne anomalie zauważyłem też w Ghost of Tsushima, jednak widać to najlepiej na żywo. Na nagraniu jest praktycznie niewidoczne, ale znalazłem film kogoś innego z identycznym problemem, tyle że w TLOU. Poniżej zamieszczam filmy: 

 

 

 

https://youtube.com/shorts/wzYKhHZT8EI?feature=share

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To znowu ja. Wyobraźcie sobie, koledzy, że serwis Sony niczego się tam nie doszukał. Nie podjął naprawy, bo według nich jest wszystko ok. Co prawda konsola jeszcze do mnie nie przyjechała (dzisiaj dopiero ją wysłali), ale takiej informacji udzieliła mi pani na infolinii. To moja pierwsza konsola w życiu i jestem totalnie rozczarowany postawą serwisu. Pani na infolinii stwierdziła, że mogę odesłać ją drugi raz, jeśli nie będę zadowolony. Pytanie, jak mam być, skoro oni niczego tam nie zrobili. Ewentualnie zasugerowała, żebym poszedł do sklepu i zażądał wymiany, tylko ciekawe na jakiej podstawie? Pewnie mnie tam wyśmieją. No, w każdym razie, totalne dziadostwo.

 

Jakieś sugestię, co zrobić z tym fantem? 

Odnośnik do komentarza

Cześć,

 

 

 

Od długiego czasu mam bardzo duży problem z VRR. Zakupiłem nowy telewizor Samsung Q77BA 75', obsługuje 4k oraz 120hz

 

Problem polega na tym że po włączeniu trybu wyświetlania w 120hz (Ratched and Clank, Uncharted 4, itp.), obraz co parę chwil wyłącza się i włącza, po wyłączeniu trybu wyświetlania w 120hz problem zanika. 

 

Proszę o pomoc bo nie wiem już co robić, próbowałem wszystkiego ale bez skutku, może problem leży gdzieś indziej. 

 

Odpowiem na podstawowe pytania:

 

- TV wpięte do odpowiedniego portu, próbowałem nawet innych - bezskutecznie

 

- Wymieniałem kable HDMI, ten oryginalny od ps5 również ma taki problem, mam wysokiej jakości kabel który obsługuje nawet 8k również nie pomogło

 

Proszę o pomoc, bo już nie wiem o co chodzi - nie po to specjalnie kupowałem TV do obsługi VRR żeby teraz go nie używać...

Mam nagrany filmik jak to wygląda, ale nie wiem jak tutaj wam udostępnić. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, WisnieR napisał:

Ten TV ma HDMI 2.1? Wygląda jak typowy objaw tego, że za każdym razem jak klatki przekraczają 60fps czyli sufit dla HDMI 2.0 w 4k, to odlicza sygnał. Włączyłeś rozszerzone przetwarzanie HDMI na portach w menadżerze urządzeń?

Tak, wszystkie 4 porty obsługują HDMI 2.1. 

Nie włączałem rozszerzonego przetwarzania, nie wiem gdzie to jest, ustawienia TV czy konsoli?

Edit. Znalazłem to rozszerzone przetwarzanie HDMI ale niestety nic to nie dało. Ekran notorycznie się wyłącza i włącza. 

Edytowane przez Gedou
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...