Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

Rzucam luźno pomysł - skoro wcześniej to się nie działo, to może wprowadzony ostatnio do PS5 VRR coś napsuł i przeskakuje ustawienie co chwilę? Idź do ustawień systemu w konsoli > Ekran i na próbę wyłącz VRR (może masz włączone wymuszanie w każdej, nawet nieobsługiwanej grze). Zobacz co tam jeszcze doszły za opcje i powyłączaj na próbę - może coś się gryzie z TV.

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.11.2022 o 11:57, Figuś napisał:

to jego wina, ja tez mam randomowo występujące te przygaszenia 3 sek, nie ważne czy PC czy PS5

Jednak to TV, ale grubsza akcja. Bo jak teraz podpiąłem do tego portu XSX to w ogóle się 4k nie odpala, tylko 1080p jak przerzucam na 4k to kraszuje obraz na czerwono i wraca do FHD. 
Co gorsza to jeden z dwóch portów 2.1 więc będzie teraz przełączanie jak będę chciał skorzystać z 2.1 na klocku.  
 

No jednak co Sonka, to Sonka.

Odnośnik do komentarza

U mnie natomiast po ostatniej aktualizacji systemu coś się chyba powaliło w opcjach oszczędzania energii. Wczoraj trochę pograłem i zrobiłem przerwę na kibelek,  jak wróciłem, konsola w uśpieniu. Wszedłem w  ustawienia i było przejście do trybu spoczynku po 20 minutach. A nigdy tego nie ustawiałem. Zawsze miałem pada na 10 minut bezczynności żeby się wyłączał a reszta żeby była włączona. Może przez to. W każdym razie jak gram się nic nie dzieje. Pierwszy raz przeszła w tryb spoczynku. A nie jak wczesniej zamiast się wyłączyć i bez odłączania zasilania na kilka minut zbrickować.

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.11.2022 o 17:03, Patrykosan napisał:

Cześć,

Ja mam natomiast taki problem ze swoją PS5 który pojawia się sporadycznie. Podczas uruchamiania zdarza się, że konsola uruchamia się na sekundę, pojawia się niebieskie światło na obudowie po czym znika i nic się dalej nie dzieje. Po takiej akcji konsola kompletnie nie reaguje (uruchomienie z pada nie działa w tym momencie) dopiero po dwukrotnym kliknięciu przycisku POWER na obudowie ponownie uruchamia konsole. Czasami jest tak, że po takiej operacji konsola uruchomi się prawidłowo a niestety czasami cała operacja powtarza się jeszcze 2/3 krotnie. Myślałem, że to może wina napędu i płyty która znajduje się w środku ale problem występuje zarówno z płytą jak i bez oraz testowałem ustawienie konsoli poziomo jak i pionowo. Odbudowa bazy była wykonywana nie raz. Ktoś miał podobny problem? Wysyłać od razu na oficjalny serwis Sony?

 

EDIT: wykonałem przywrócenie ustawień fabrycznych/reset i po 2 dniach dzieje się to samo...

Odnośnik do komentarza

 

Witam! Mam problem z padem.. wrocil do mnie po serwisie gwarancjynym prawy analog byl wymieniany i po sparowaniu pad dziala jak powinien ale jak tylko odpale FIFE to zapala sie na czerwono i jest brak jakiejkolwiek reakcji jakby nie dzialal a innym razem dziala ale nadal swieci na czerwono i podczas grania pilkarz biega ciagle na ugietych kolanach i nie biegnie przodem tylko caly czas bokiem przyczajony dopiero po otrzymaniu pilki biegnie na bramke normalnie to we FIFIE a jak odpalam Call od Duty Avanguard to jest kompletnie bez reakcji… usuwalem go z konsoli kilkukrotnie sparowalem i nadal jest to samo dodam ze usunalem drugiego tez sparowalem spowrotem kilka razy i bylo ok wszystko dzialal bez zarzutu na obu grach jednak za ktorym razem tez po sprawowaniu i wejsciu w FIFE zaczal swiecic na czerwono jednak wszystko dziala bez zarzutu.. aktualizacje sa na oby aktualne jakas porada ? Mam zamiar za jakas chwile chyba zresetowac konsole i wrocic do ust fabrycznych i na nowo poinstalowac wszystko.. dodam ze pada tez resetowalem kilka razy ale sytuacja nadal sie powtarza

Odnośnik do komentarza

No raczej to nie leży wszystko na jednym serwie. Część musiała paść, bo sejwy z PS5 normalnie się synchronizują. Te z ps4 wyskakuje błąd i nic nie można zrobić. Masa ludzi ma podobny problem obecnie, wystarczy wejść na downdetector.

Pewnie dopiero jutro to ogarną, przecież ta usługa jest darmowa, więc nie ma pośpiechu, a nie czekaj...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam - przeglądałem temat ale nie znalazłem mojego przypadku, jeśli jestem ślepy to proszę o podrzucenie linku. Mam nową konsolę PS5 (kupiona w markecie w listopadzie) i dwa kontrolery które tracą z nią łączność. Gram sobie spokojnie i nagle wyskakuje na ekranie że "nie wykryto kontrolera bezprzewodowego - sprawdź połączenie i poziom naładowania". Nie pomaga zresetowanie kontrolera ani wyłączenie i włączenie konsoli i oczywiście oba kontrolery są naładowane. Parowałem je już kilka razy ale to nie pomaga. Konsola nie jest zastawiona od przodu żadnym meblem. Nie było piorunów, nie była zalana. Dopiero odłączenie jej od prądu za pomocą przycisku z przedniego panelu (po uprzednim wyłączeniu rzecz jasna) sprawia że kontroler łączy się ponownie. Coz tym fantem zrobić? 

Odnośnik do komentarza

Spróbuj zresetować kontrolery.

 

Spoiler

W większości przypadków problem ten można rozwiązać, resetując kontroler bezprzewodowy DualSense.

 

  • Odłącz kontroler bezprzewodowy DualSense od oficjalnego kabla USB.
  • Z tyłu kontrolera, obok LOGO SONY, znajduje się mały otwór – wewnątrz tego otworu znajduje się przycisk resetowania.
  • Za pomocą małego rozłożonego spinacza do papieru (lub czegoś podobnego) wciśnij i przytrzymaj przycisk resetowania przez co najmniej pięć sekund.
  • Kontroler powinien być teraz zresetowany.
    • Wyłącz i włącz system PS5, naciskając przycisk zasilania znajdujący się z przodu konsoli.
    • Podłącz kontroler do systemu PS5 za pomocą oficjalnego kabla USB i portu USB Type-A High-Speed z przodu (lub z tyłu) systemu PS5.

Naciśnij przycisk PS, aby sparować kontroler z systemem PS5.


Jak to nie zadziała to zgłoś serwis w linku poniżej.

 

https://repairs.playstation.com/s/?locale=pl-pl&language=pl

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Snake_Plissken napisał:

Spróbuj zresetować kontrolery.

 

  Pokaż ukrytą zawartość

W większości przypadków problem ten można rozwiązać, resetując kontroler bezprzewodowy DualSense.

 

  • Odłącz kontroler bezprzewodowy DualSense od oficjalnego kabla USB.
  • Z tyłu kontrolera, obok LOGO SONY, znajduje się mały otwór – wewnątrz tego otworu znajduje się przycisk resetowania.
  • Za pomocą małego rozłożonego spinacza do papieru (lub czegoś podobnego) wciśnij i przytrzymaj przycisk resetowania przez co najmniej pięć sekund.
  • Kontroler powinien być teraz zresetowany.
    • Wyłącz i włącz system PS5, naciskając przycisk zasilania znajdujący się z przodu konsoli.
    • Podłącz kontroler do systemu PS5 za pomocą oficjalnego kabla USB i portu USB Type-A High-Speed z przodu (lub z tyłu) systemu PS5.

Naciśnij przycisk PS, aby sparować kontroler z systemem PS5.


Jak to nie zadziała to zgłoś serwis w linku poniżej.

 

https://repairs.playstation.com/s/?locale=pl-pl&language=pl

Dzięki za odpowiedź:) Od zresetowania zacząłem;) ale serwisowania konsoli wolałbym uniknąć no bo raczej nie chodzi tu o pady skoro tak się dzieje z dwoma różnymi w tym z jednym z limitowanej serii ragnarok- bardziej mnie interesuje czy ktoś na forum miał już taki problem i jak go finalnie rozwiązał:) 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...