Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam ps5 w wersji B-Chassis od marca. Po zdjęciu paneli zauważyłem że w mojej konsoli zainstalowali jest głośniejszy wiatrak (nidec).

Zawsze była delikatnie słyszalna z 2 metrów podczas gry, z odległości jedmego metra słyszę ją już wyraźniej, nie jest to może hałas, ale jednak nie da się stwierdzić że jest "niesłyszalna".

Dzisiaj podczas gry w fife 22 (objaw występuje też w innych tytułach gier przygotowanych na ps5), z ciekawości posłuchałem sobie mojej konsoli i trochę mnie zaniepokoil dźwięk (trudno go określić, ale porównam go do cichego metalicznego terkotania. Tak jakby coś ocierało się o wentylatorek i wywowywalo wspomniany dźwięk). 

Jak myślicie, czy to normalne? Czy spotkaliście się z tym, a jeśli tak, i nie jest to rzecz normalna czy reklamacja ma tutaj sens a moze jednak niczego nie zdziałam?

Na koniec dodam, że konsola poza omawiana przypadłością (jeśli to przypadłość) nie sprawia żadnego problemu. W systemie bez uruchomionej gry konsola jest prawie niesłyszalna

Dorzucam nagranie by lepiej przekazać Wam, to co co wywołuje u mnie wątpliwości. 

Na drugim nagraniu wyłączyłem fife a konsola pracowała tylko w systemie. Na 3 dźwięk jest trochę inny i tyczy się remastera gta vice city. 

 

Edytowane przez Honife
Odnośnik do komentarza

Piszczenie przy tym głośnym wiatraku mi nie przeszkadza.

Tylko czy ewentualną zmianą na deltę jest na tyle zauważalna ze oplacalna? 

Wydaje mi się, że podmieniając wiatrak na inny oryginalny nie zrywa się plomby, więc serwis nie stwierdziłby ingerencji w sprzęt w razie zgłoszenia awarii dysku bądź innego komponentu. 

Odnośnik do komentarza

Cześć, 

mam problem z nowo kupioną konsolą PS5 na razie tylko w Assassin's Creed pojawiły mi się artefakty na obrazie takie że nie da się grać, gdzieś wyczytałam że to trafiona konsola. Jak złożyć w reklamacje na to? A może ktoś już się z tym zmierzył i poradził sobie bez reklamacji? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich!

Szukam na różnych "stronach" rozwiązania i trafiłem na forum... 

Mój problem polega na:

Tym, że konsola po każdym uruchomieniu wyświetla obraz "tak jak jej się chce"... czyli raz jest idealny ostry przy każdym ruchu przez 10h grania.
Następnie ja wyłączę i wrócę ponowie to nagle obraz jest poszarpany, dziwnie "smuży: czy wyświetla podwójnie przedmioty podczas ruchu
Wtedy wyłączam konsole, włączam ponownie Tryb Gry i może "zaskoczy" i będzie wyświetlać obraz poprawnie i tak za każdym razem. 
Kable próbowałem już trzy, fakt... najlepiej i najmniej to występowało na oryginalnym kablu.

A i dodam, że w trybie innym niż "wydajność" obraz wręcz skacze i chodzi poklatkowo i jest niegrywalny.
Co do konsoli to wersja: CFI-1216B
Telewizor to: Samsung QLED 67" Q90T

Czy ktoś się spotkał z czymś podobnym bądź ma rozwiązanie?

Czy jednak zostaje gwarancja i serwis? Konsola kupiona miesiąc temu 

Edytowane przez Hakubar
Odnośnik do komentarza
7 minutes ago, Kolos28 said:

Mam pytanie, jak po okresie gwarancji wysiądzie dysk wewnętrzny to jest opcja wymiany czy konsola jest spisana na straty?
Bo rozumiem, że systemu nie można wgrywać na dysk wymienny?

Jest to możliwe, aczkolwiek nie takie proste:

Here's how to upgrade PS5 internal storage | Tom's Guide (tomsguide.com)

Odnośnik do komentarza
Jest to możliwe, aczkolwiek nie takie proste:
Here's how to upgrade PS5 internal storage | Tom's Guide (tomsguide.com)
Z rozszerzeniem pamięci to nie problem, bo po ściągnięciu obudowy i wykręceniu 2 śrubek łatwo włożyć kompatybilny dysk. Pytanie czy w razie jak oryginalny dysk padnie, to na tym rozszerzonym będziemy mogli działać, wgrać system i używać konsoli bez tego fabrycznego?
Odnośnik do komentarza

Dobra uporządkujmy troszkę:
Nie mam na myśli wymianę dysku fabrycznego , a chodzi mi o to czy jak po gwarancji wysiądzie taki dysk, to czy jest możliwość korzystania z konsoli bez dysku fabrycznego, zastępując go tym rozszerzonym, w sensie czy na tym dysku rozszerzonym jest możliwość wgrania systemu, tak by pełnił rolę tego oryginalnego wewnętrznego?

Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, Kolos28 said:

Dobra uporządkujmy troszkę:
Nie mam na myśli wymianę dysku fabrycznego , a chodzi mi o to czy jak po gwarancji wysiądzie taki dysk, to czy jest możliwość korzystania z konsoli bez dysku fabrycznego, zastępując go tym rozszerzonym, w sensie czy na tym dysku rozszerzonym jest możliwość wgrania systemu, tak by pełnił rolę tego oryginalnego wewnętrznego?

Raczej nie, pozostaje serwis.

Odnośnik do komentarza

Cześć wszystkim, szukałem informacji wszędzie ale niestety nie uzyskałem odpowiedzi na ten błąd (a w sumie bardzo krytyczna usterka). Ogólnie sprawa wygląda tak, że z ps5 nie było żadnych problemów (zakupione było w maju 2022 roku, w polsce w mediamarkt, wersja ze stacja na plyty), niedawno zakupiłem grę Dragon Ball Z : Kakarot i po tym jak przegrane zostało w grze jakieś 20h wyłączyła mi się ps5 (oczywiście nie 20h pod rząd, sesje po 4-5h) były w grze problemy typu utknięcia w ścianie, czy w jakimś innym miejscu ale to błędy same w sobie w grze i teleportacja na inną mapę rozwiązywała problem. Z tym że po tych 20h podczas gry wyłączyła się całkowicie PS5, po odpaleniu pojawił się ekran "Naprawianie pamięci konsoli" po naprawie konsola się znowu uruchomiła i dostałem informację żeby nie wyłączać konsoli od zasilania gdy jest włączona. Ale nic z tych rzeczy się nie wydarzyło, TV podłączone do tego samego gniazdka, i działało więc ani bezpieczniki ani brak dostawy prądu, nic z tych rzeczy (uprzedzam po prostu domysły co mogło się stać, po prostu to wykluczyłem). PS nie wymaga czyszczenia, miejsce w którym się znajduje jest w miarę chłodne, do tego jest odpowiednia cyrkulacja i kurzu mało (jestem osobą która raczej dba o czystość i w domu znajduje się specjalne urządzenie które pochłania kurz z powietrza), nawet jak próbowałem czyścić ps5, to nie ma kurzu nawet na "żeberkach". Wracając, myślałem że to może od tej konkretnej gry i zacząłem szukać (gdzieś tam na zagranicznych forach znalazłem że komuś ta gra spowodowała podobny problem, z tym że nie bardzo mogłem doczytać rozwiązania), po całym incydencie przestałem grać w nią, uznałem że wina leży w grze i może jest zbyt wymagająca dla sprzętu. Ale grając w takie tytuły jak Fall Bous czy Two crowns, doczekałem się podobnej sytuacji, konsola wyłączała się i znowu naprawa pamięci konsoli i informacja by nie wyłączać jej z gniazdka :x... Wszedłem na stronę ps5,wykonałem wszystkie polecenia zgodnie z instrukcją (czyli odłączenie kabla zasilania na kilka minut i ponowne uruchomienie konsoli, aktualizacja była zrobiona do najnowszej, aktualizuje się na bieżąco wraz z nową łatką, więc po tej stronie nie było problemu). Nic z tych czynności nie pomogło, ostatecznie wpisałem numer modelu i numer seryjny konsoli i mam ją odesłać na serwis. Mam problem z tym bo akurat przebywam na urlopie, i serio chciałem wyczilować z ps5 i zakupionymi grami (kto rozumie, ten wie jaki ból przechodzę) a konsola w naprawie, po tym jak otrzymają produkt, będzie do 15 dni roboczych (3 tygodnie), plus odesłanie konsoli i niestety, urlop spędzony bez niej, to dla mnie cios. Może jest ktoś kto miał podobny problem i udało się może go rozwiązać? Wiem tyle, że gdy szukałem jakichkolwiek informacji na necie, to może to być  jeden z 5 krytycznych błędów (ale jakoś mam nadzieję że jednak nie jest) i jeden z 2 głównych które jeszcze w niektórych modelach nie został rozwiązany i dosyć często występuje, i jeżeli to jest to, to niby wada produkcyjna i brak zasilania wewnątrz konsoli, który występuje po 3-8 miesiącach użytkowania (i ogólnie by się zgadzało). Nawet czytałem że gdzieś w stanach Sony ma zaserwowany pozew właśnie z tego tytułu, od bardzo dużej ilości użytkowników (całe szczęście, też jest wpisane to w ramach gwarancji, gdzie wymieniają sprzet na nowy). Ale dalej iczę że ktoś miał podobną sytuację i udało mu się ją naprawić bez angażowania serwisu i używania gwarancji... 

 

@edit udało mi się pograć w DBZ 2,5h i znowu wyłącza konsolę. Chyba nie ma wyjścia, trzeba oddać na gwarancję. Doczytałem że może być to problem z zasilaczem (bezpiecznik) i może randomowo wywalać ps (tak jak by w sieci wykrył zwarcie i żeby nie zpesuć konsoli zatrzymuje dopływ prądu). Zastanawiam się czy to nie przez ostatnią aktualizację, ma ktoś może podobny problem?

Edytowane przez Dev3ko
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...