Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Dzisiaj zostało uszkodzone HDMI w moje ps5, podczas wyjmowania kabla, lekko ukruszył się plastik w środku i nie daje obrazu, z tego co czytałem na reddicie i innych forach to jest to bardzo częsta usterka w PS5. Przerabiał ktoś z was ten temat? Jutro wysyłam plejke do serwisu, ale gościu mi powiedział, że mogą tego nie uznać i wtedy będzie to koszt 1250 zł, co kompletnie jest nie adekwatne do rodzaju uszkodzenia. Myślicie, że serwis to uzna, czy będzie trzeba pisać rękojmie i walczyć z nimi?

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Figuś napisał:

uszkodzenia mechaniczne z reguły nie są uznawane, rękojmia i walka w udowadnianie że to wada fabryczna raczej tylko wchodzi w grę

Czyli tak jak myślałem. Generalnie z tego co się orientuje to serwis musi udowodnić, że jest to uszkodzenie mechaniczne... No cóż, nigdy mi się takie coś nie zdarzyło w PS4 lub w X360 - czym nowszy next gen to coraz gorsze wykonanie. Może jednak się uda i uznają to za wade produktu, bo gniazdo jest lekko uszkodzone

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, mattaman napisał:

Gniazda hdmi w obu next genach są bardzo lichej jakości, ja bym walczył o naprawę gwarancyjną.

Jasne, taki jest plan - nie mam zamiaru płacić im 1250 złotych za zwykłe wlutowanie gniazda hdmi... gdzie w serwisach pogwarancyjnych kasują 300 złotych.. Trzymajmy kciuki, żeby się udało.

Odnośnik do komentarza

Szybkie pytanie. Wie może ktoś do jakiego serwisu i w jakim kraju leci z Norwegii PS5 do naprawy? Wysłałem 27 grudnia, a na stronie nie ma żadnego update. Dostałem wiadomość z etykietą do wydrukowania, było napisane że mam włożyć do paczki PS5 (sama konsola, bez kabla i padów), ale to już ponad 20 dni i jeszcze nie dotarła do serwisu i trochę się martwię. Czy powinienem wydrukować coś jeszcze i włożyć do środka (ogólnie bylo napisane w mailu że etykieta wysyłkowa zawiera wszystkie informacje)... Ogólnie ciężko wgl dostać jakiekolwiek inforacje na temat paczki. Info dotyczące paczki zatarło się w momencie gdy opuściła Norwegię...

Odnośnik do komentarza

Z tymi serwisami to w ogóle jakieś kwiatki wychodzą. Ja wysłałem pada na serwis 09.01, ze strony kuriera jest info, że dotarł 11.01, a na stronie Sony, że dopiero wczoraj. A co do etykiet to mi wysłali jedną do serwisu kurierem DPD, a teraz dostałem drugą ze zwrotem do mnie przez UPS. Nadanie i odbiór w to samo miejsce.

Odnośnik do komentarza

Witam podczas uruchamiania konsoli Playstation 5 albo wybudzania jej z trybu uśpienia wydobywa się z niej taki oto dźwięk:

 

https://youtu.be/wrWPAMGsQXg

 

Co się dzieje? Czyżby konsola była jakaś wadliwa? Dodam, że prócz tego dźwięku podczas uruchamiania wszystko działa bez problemowo. Dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.01.2023 o 14:20, liteon4 napisał:

Witam podczas uruchamiania konsoli Playstation 5 albo wybudzania jej z trybu uśpienia wydobywa się z niej taki oto dźwięk:

 

https://youtu.be/wrWPAMGsQXg

 

Co się dzieje? Czyżby konsola była jakaś wadliwa? Dodam, że prócz tego dźwięku podczas uruchamiania wszystko działa bez problemowo. Dziękuję za wszelką pomoc.

odłącz wentylator i sprawdź - będziesz wiedział czy to wentylator czy napęd 

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, liteon4 napisał:

To napęd, czytałem o tym problemie i okazuje się, że dużo osób go ma, pisałem także do sony i okazuje się, że niby to nic groźnego i to normalne, napęd na starcie sprawdza czy wewnątrz jest płyta. Ciekawi mnie tylko dlaczego niektóre konsole to mają, a nie które nie.

sprawdzałeś poprzez odłączenie wentylatora? problemy z napędem to były, ale chodziło o to, że konsola cyklicznie szukała płyty w napędzie pomimo grania w wersję cyfrową - to naprawili updejtem firmweru... ponieważ w napędzie są dwa czujniki wskazujące na to czy płyta jest w środku czy nie (tak jak w ps4)

jeśli faktycznie jest to dźwięk napędu (niekoniecznie, bo wentylator też potrafi na starcie wydać z siebie podobny metaliczny dźwięk) - spróbuj użyć mechanizmu do awaryjnego wyciągania płyty - wyłączyć konsole z płytą w środku i później ją manualnie wyjąć - to powinno wyzerować ustawienie mechanizmu i czujników w napędzie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...