Skocz do zawartości

Forza Horizon 5


Rekomendowane odpowiedzi

36 minutes ago, szurubur said:

bedzie jakis forumowy klan? :)

swoja droga, czy tylko ja natrafiam na dziwny bug w postaci "jade sobie przez puste tereny i nagle auto staje jakby w cos wjechalo"? 

Mnie to na maxa zmylilo za pierwszym razem. Licze ze po 9tym ogarna serwery, bo te komunikaty sa denerwujace.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Sqtr78 napisał:

Mam pytanie. Chodzi mi teraz głównie o granie w Forze więc wale w tym temacie. Mam okazję za małą dopłatą wymienić x one x na x series s. Dodaję że używam game pass i nie kupuję gier na płycie. Czy naprawdę warto? 

Zasadnicze pytanie, jaki masz TV? 1080p czy 4K?

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, MaiorZero napisał:

Gracie z kontrolą trakcji? W czwórkę grałem z włączaną teraz w tutaj wyłączyłem i auta z tylnym napędem czasami dają we znaki. Xd

Gram z włączoną. Mimo tego, samochody bywają trudne w opanowaniu, nie są przyklejone jak w poprzednich częściach.

Odnośnik do komentarza

W takim razie mocno zastanów się, czy wolisz grać płynniej w 60 klatkach, czy 4K/30 i trochę gorsza grafika jest dla Ciebie bardziej odpowiednia. Na ostatnich stronach tematu masz filmik od Digital Foundry porównujący wszystkie wersje FH5, to dobry punkt startu. Osobiście pod samą Forzę byłbym skłonny wymienić, ale dalekofalowo wolę mieć konsolę z napędem (sporo korzystam ze wstecznej).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ja już nie mogę wrócić do starych konsol (jeśli chodzi o nowe gry) po przesiadce na Series S po PS4. Te szybkie loadingi jednak znacznie uprzyjemniają czas spędzony przy konsoli. Plus FH5 w trybie quality chodzi w rozdzielczości do 1440p a XS bardzo ładnie skaluje jak się ma dobry telewizor 4K. Plus nextgenowe wersje korzystają z raytracingu przy dźwięku.

 

Dodatkowo w nowym roku będą już wychodzić gry tylko na X|S.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Sprzedaż samochodu to jest tylko aukcja? Bo na początku kupiłem sobie sesto elemento i teraz wylosowałem drugie, chciałem sprzedać, ale nie widzę takiej opcji, że klikam "a" czy "x" które odpowiada za pozbycie się auta jak chyba w większości takich gier i nara. Tylko aukcja i nadzieja, że ktoś to kupi? 

Odnośnik do komentarza
13 minutes ago, Bigby said:

Gry z XSS w 1080p na moim 65'' TV wyglądają przyzwoicie, o ile mówimy o odległości przynajmniej 2 metrów. ;) 

 

Ja bym wymienił.

Właśnie zamówiłem, jutro odbieram. Dzięki wszystkim. Chociaż gram właśnie w Forze na XOX i gizuz jak to wygląda. Przekonało mnie 60 i 120, raytracing, no i będzie pasowało do oleda white i ps5 :)

Edytowane przez Sqtr78
  • Plusik 1
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, 20inchDT napisał:

No nie wiem, nie wiem. Jak się dobrze sprzeda to będą robić tak w każdej grze. Co następne? Starfield 2 tygodnie wcześniej po zakupie premium?

Tak na prawdę, to kupiliśmy dlc w pakiecie, taniej.  Early acces, to tylko dodatek. 

 

Odnośnik do komentarza

Też nie jestem fanem tego typu rozwiązań. Oczywiście nie mam nic do osób które wykupiły sobie wcześniejszy dostęp.

 

Ale takie praktyki wprowadzane przez Micro$oft w dłuższej perspektywie mogą okazać się szkodliwe dla graczy jeśli staną się powszechne i są zwykłym goleniem graczy którzy są gotowi zapłacić więcej, by zagrać wcześniej.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, 20inchDT napisał:

Baldurs gate 3 ma early access, takie coś to karanie pozostałych graczy za niedopłacenie $50. Gra już jest gotowa.

No akurat BG3 to kiepski przykład, bo gra nadal powstaje właśnie przy udziale społeczności wczesnych adopterów i jej feedbacku. Udostępniony im wycinek gry nijak ma się do pełnej wersji Forzy, którą Spencer ogrywał sobie już od poniedziałku, a reszta świata bez EA nadal na nią czeka.

 

Z drugiej strony, jak zauważył ASX, w tym przypadku wczesny dostęp jest tylko dodatkiem do całego zakupionego pakietu i ewentualny grunt został wybadany już przy FH4, które oferowało taki tylko w przypadku kupna edycji Ultimate za ciężki hajs (popraw mnie jeśli się mylę, ale chyba nie było tak pakietu Ultimate do kupna osobno i ludzie czekający na premierę w GP nie mieli jak zdobyć wczesnego dostępu tak jak teraz). Mi ten model w sumie pasuje - podstawka w GP, dodatki za mniejszą kwotę. Jeśli ktoś planuje opłacać abonament tak czy siak to jest to fajna alternatywa dla kupna gry w dopasionej edycji na własność za sporą kwotę.

Odnośnik do komentarza

Był jasny, od dawna znany termin premiery i jak go nie zmieniają to jest OK.

A ludzie z FOMO, jeśli chcą płacić za te kilka dni wcześniejszego dostepu, niech płacą. Zero problemu z mojej strony z tym.

Jestem pewien, że takie pakiety premium staną się normą niedługo.

Tak wiem, że dochodzi do tego kupno dodatków, ale nie sądzę by była to decydująca sprawa. Ludzie zapłacą za sam wczesniejszy dostęp.

Edytowane przez dee
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Bzduras napisał:

No akurat BG3 to kiepski przykład, bo gra nadal powstaje właśnie przy udziale społeczności wczesnych adopterów i jej feedbacku. Udostępniony im wycinek gry nijak ma się do pełnej wersji Forzy, którą Spencer ogrywał sobie już od poniedziałku, a reszta świata bez EA nadal na nią czeka.

No tak, gra nie jest gotowa, więc taka forma early access jest dla mnie spoko. Za to wydawca 1st party, 2.5 bilionowa korporacja, blokuje dostęp do gotowej gry za paywallem. Widzieliśmy ich pomysły przez ostatnie lata, a w tym roku nawet chcieli podwoić cenę golda, więc ja jestem sceptycznie nastawiony.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...