Skocz do zawartości

Forza Horizon 5


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie niezwiązane z samą grą, a raczej z jakimiś ustawieniami.
Gram na PC. Ustawiłem wszystko na ultra (90 klatek :fsg:), ale widoczne są poziome paski na całym ekranie, szczególnie rzucają się w oczy na jezdni (jak na zdjęciu przed samochodem). Orientuje się ktoś z czego to wynika i jak się tego pozbyć?

 

e: paski są tylko w górnej części ekranu, przed samochodem

 

paski.jpg

Edytowane przez Qra
Odnośnik do komentarza

Kurde grałbym dłużej, ale trzeba rano wstać, ponad 7 godzin dzisiaj jednym ciągiem, rzadko tak gram, więc tak gra jest dobra :)

Na dobrą sprawę, to trochę dlc jakby do czwórki, ale tam mapa była tak turbo słaba, że mnie wręcz irytowała, tutaj poezja. Ten popup to w sumie mój jedyny mankament, bo cała reszta to top.

Odnośnik do komentarza

No w końcu się doczekałem i pograłem, potwierdzam, że na PC na max nie ma problemów z pop upem (oczywiście jakiś tam jest, ale nic widocznego), zmian LODu też nie widać. No gra wygląda mega dobrze. A i bardzo spoko gra się na kierownicy, auta mają o wiele lepszą fizykę, także można grać w to jak w normalne wyścigi (wg mnie 4 była bardziej arcade pod względem masy aut i prowadzenia), teraz jadąc na kierze czuć że prowadzi się ponad 1000 kg żelastwa, nic nie pływa, o wiele lepiej jeździ się po asfalcie.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli komuś nie ładuje Dolby Vision popróbujcie wyłączyć i włączyć grę ponownie. Podobnie jak w czwórce mam jakieś problemy z połączeniem się ze znajomym do konwoju i jeden z nas musiał gierkę resetować żeby w końcu łapało ale i tak co jakiś czas musieliśmy powtarzać operacje. Gra mega, Meksyk jest piękny :obama:

Odnośnik do komentarza

Ludzie płaczą że muszą jeździć hypercarami a ja płaczę że nie ma takich klasyków jak np. Fiat Punto które było moim pierwszym samochodem :( 

Aktualnie jeżdżę Peugeotem 207 bo najbardziej przypomina mojego 206+ i już dawno się tak dobrze nie bawiłem przy jakiejś gierce. 

I o to właśnie moim zdaniem chodzi - bawić się a nie zmuszać się do gry albo jeździć samochodami którymi rzuca w nas gierka. Tu akurat muszę się zgodzić że nie czuć tego progresu bo kilka zakręceń kółkiem i już siedzi u mnie kilka hypercarów, kilka jakichś forza edition i miliony kredytów które jak na razie wydaję tylko na pobieranie czyichś tuningów bo jestem casualem.

 

KphSjWC.jpg

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
image.thumb.png.426745927d644dac63a81452b6391eba.png
Wy naprawdę myślicie, że siedzę po nocy i czekam na zapro aby tylko kogoś dodać? Włączę konsole to przyjmę. Luz.

Gra jest super bo i 4 była super. Tyle, że widać stare naleciałości i brak zmian. Menu, fury, wszystko kopiuj wklej.

Ciekawe czy gdyby nie gamepass i trzeba by płacić 300 zł to dalej wszyscy byliby tak zachwyceni.
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, PiPoLiNiO napisał:

Wy naprawdę myślicie, że siedzę po nocy i czekam na zapro aby tylko kogoś dodać? Włączę konsole to przyjmę. Luz.

Gra jest super bo i 4 była super. Tyle, że widać stare naleciałości i brak zmian. Menu, fury, wszystko kopiuj wklej.

Ciekawe czy gdyby nie gamepass i trzeba by płacić 300 zł to dalej wszyscy byliby tak zachwyceni.

Gdyby nie GP, to bym kupił premium, a nie tylko add premium czy jakoś tako, bo dla tej gry kupowałem konsole. Wiedziałem, że rewolucji nie będzie tylko ewolucja.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, PiPoLiNiO napisał:

Ciekawe czy gdyby nie gamepass i trzeba by płacić 300 zł to dalej wszyscy byliby tak zachwyceni.

Zapewne zagrałoby znacznie mniej ludzi ale też byłoby mniej narzekaczy. Mi tam gierka w takiej formie pasuje. Jeżdżę z ziomkami w konwoju, dlatego każdy wyścig chłoniemy z przyjemnością (i różnymi pojazdami) a nie zastanawiamy się po co to wszystko.

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, PiPoLiNiO said:

Wy naprawdę myślicie, że siedzę po nocy i czekam na zapro aby tylko kogoś dodać? Włączę konsole to przyjmę. Luz.

Gra jest super bo i 4 była super. Tyle, że widać stare naleciałości i brak zmian. Menu, fury, wszystko kopiuj wklej.

Ciekawe czy gdyby nie gamepass i trzeba by płacić 300 zł to dalej wszyscy byliby tak zachwyceni.

 

luzik, lekkie przypomnienie dla innych tez ze jest już klub zrobiony, choć po tobie nic innego się nie spodziewam ze teraz Forza włączona 24/7 :D 

 

Klimat super, brakowało mi tego lata w FH4, na PC wszystko ładnie pięknie wygląda, jedyne co na PC to add-on bundle nie działa, samochody się pokazują (na XSS dzialaja) ale nie pozwala mi ich używać,

ani odblokowanie wszystkiego na mapie, kupiłem a mówi ze muszę kupić, po kliknięcie wychodzi błąd ze już mam ten produkt i nic się nie dzieje, ale pewnie do launchu naprawia

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, wojnar napisał:

Ludzie płaczą że muszą jeździć hypercarami a ja płaczę że nie ma takich klasyków jak np. Fiat Punto które było moim pierwszym samochodem :( 

Aktualnie jeżdżę Peugeotem 207 bo najbardziej przypomina mojego 206+ i już dawno się tak dobrze nie bawiłem przy jakiejś gierce. 

I o to właśnie moim zdaniem chodzi - bawić się a nie zmuszać się do gry albo jeździć samochodami którymi rzuca w nas gierka. Tu akurat muszę się zgodzić że nie czuć tego progresu bo kilka zakręceń kółkiem i już siedzi u mnie kilka hypercarów, kilka jakichś forza edition i miliony kredytów które jak na razie wydaję tylko na pobieranie czyichś tuningów bo jestem casualem.

 

Jak ja Cię rozumiem :D Kocham swoje Punto, mam go już z 7 lat, ogólnie całe życie jest w rodzinie. Też bym chętnie nim jeździł, czy to w Horizon czy w Motorsport, ale chyba nie ma co liczyć, że kiedykolwiek będzie w grze :(

 

83160974_PuntoHorizon.thumb.jpg.a1f6708e8d9738cee2455827a0df48c7.jpg

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, wojnar napisał:

Ludzie płaczą że muszą jeździć hypercarami a ja płaczę że nie ma takich klasyków jak np. Fiat Punto które było moim pierwszym samochodem :( 

Aktualnie jeżdżę Peugeotem 207 bo najbardziej przypomina mojego 206+ i już dawno się tak dobrze nie bawiłem przy jakiejś gierce. 

I o to właśnie moim zdaniem chodzi - bawić się a nie zmuszać się do gry albo jeździć samochodami którymi rzuca w nas gierka. Tu akurat muszę się zgodzić że nie czuć tego progresu bo kilka zakręceń kółkiem i już siedzi u mnie kilka hypercarów, kilka jakichś forza edition i miliony kredytów które jak na razie wydaję tylko na pobieranie czyichś tuningów bo jestem casualem.

 

KphSjWC.jpg

Teraz w FH5 i tak jest fajniej, bo jest zestaw zalecany czy jakoś tak. Zresztą ja każdy wyścig innymi furami. Narzekałem na to w 4, ale po czasie doceniłem, że sam decyduję czym pojadę wyścig.

Odnośnik do komentarza

O, tototo właśnie. Mi bardzo pasuje, że gra podpowiada "zalecane" auta do wyścigu, ale pozwala wybrać też coś innego. Dzięki temu wiem, że mogę trzymać się sugestii w wyborze modelu fury i dostać doświadczenie, jakie ktoś gdzieś tam w Playground skroił z myślą "tak to powinno wyglądać", ale dowolne szuflowanie pozwala mi uciszyć wewnętrzny need for speed/drift/offroad gdyby taki się pojawił. Ta formuła w piątce wydaje mi się być świetnym miksem predefiniowanego racingu i wolności, z jakiej słynie Horizon.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Forza Horizon 5 Premium prawilnie kupiona w polskim sklepiku. Odpaliłem wczoraj na chwilę, żeby sprawdzić no i wygląda to póki co fantastycznie. Początek bardzo efektowny i szybki, później tempo trochę zwolniło co jest w porządku - czas na eksplorację. Edytor postaci karygodny, mogę wybrać tożsamość, a nie można mieć zarostu na mordzie :reggie:

Graficznie jest bardzo fajnie, testowałem tryb jakości i wydajności. Zostanę chyba przy jakości bo grafika wyraźnie lepsza, a jest i tak już bardzo płynnie. Być może będę żonglował tymi trybami, aż zdecyduje się pozostać przy jednym. CP2077 też ogrywałem na początku w jakości, a później zostałem przy 60 FPS, ale tam różnica była bardziej odczuwalna.

Dzisiaj piąteczek więc wieczorem zasiądę z browarami na dłuższą sesję.

 

Kiedy otrzymuje się bonusy za zakup premium? Czytałem o jakiś bilecikach i losowaniach, póki co tego nie mam.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Czoperrr napisał:

Kiedy otrzymuje się bonusy za zakup premium? Czytałem o jakiś bilecikach i losowaniach, póki co tego nie mam.

A zainstalowałeś sobie wszystko z listy "Dodatki" przy instalacji gry czy tylko pobrałeś preload i elo? Wczoraj @Cr@sh pytał o to samo i okazało się, że na dysku ma tylko podstawkę, a reszta bonusów sobie wisiała w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, Bzduras said:

A zainstalowałeś sobie wszystko z listy "Dodatki" przy instalacji gry czy tylko pobrałeś preload i elo? Wczoraj @Cr@sh pytał o to samo i okazało się, że na dysku ma tylko podstawkę, a reszta bonusów sobie wisiała w powietrzu.

Wchodząc w dodatki z poziomu dashboardu mam pustą listę, chyba czeka mnie reinstalacja gry czego bardzo nie chcę robić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...