Skocz do zawartości

Euro 2020 (tak po prawdzie to 2021)


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ludzie jęczą strasznie z tym że "nie czuć atmosfery". Przecież w trakcie poprzedniego Euro nie byli we Francji, tylko odbierali turniej medialnie, teraz jest dla nich dość podobnie.

 

Bardziej mam wrażenie że "nie czują atmosfery", bo futbol ogólnie oklapł przez ostatni czas. Finał Ligi Mistrzów miał bardzo słabą oglądalność w TV, a nic ta okropna UEFA z nim nie kombinowała. Ludzie odzwyczaili się od zbierania się w grupach i do końca nadal tego legalnie nie mogą robić. Chociaż stadiony będą w 25% lub więcej wypełnione, to nadal będą ograniczenia np. co do oglądania w pubie i ogólnie nie wiadomo, czy zainteresowanie futbolem bezpośrednio kiedykolwiek powróci kompletnie do poprzedniego poziomu.

 

Flow turnieju też został kompletnie zaburzony, brak meczów eliminacyjnych kazał nam nieco zapomnieć, że polska kadra w ogóle istnieje. Polska zakwalifikowała się na ten turniej prawie dwa lata temu! Tak naprawdę to teraz na zgrupowaniu pierwszy raz od dawna mają okazję się poznać, potrenować itd. Nie wiadomo do końca, kto jest w jakiej sytuacji.

 

 

 

Dlatego pierwsze mecze będą na pewno ekscytujące tak samo, jak zawsze na takich turniejach. Jakiś faworyt przegra, jakieś płotki wygrają, i zacznie się wyciąganie przesadzonych wniosków. Wystarczy popatrzeć na poprzednie Euro. Na otwarcie, Francja wymęczyła w ostatniej minucie 2-1 z Rumunią, rzucając sporo wątpliwości na swoje szanse. Portugalia zremisowała wszystkie mecze w grupie, słabej grupie, i nikt nie wymieniłby jej jako jedną z lepszych ekip po fazie grupowej - raczej około 10. miejsca. Najwięcej osób uznało, że najlepiej w grupie wyglądały Włochy, ale wiele im to nie dało (i też nikt na nich za bardzo nie stawiał, bo było wiadomo, że drabinkę mają bardzo ciężką). I tak dalej. Z małych ekip, hype był na obie Irlandie, Islandię czy Węgry, tymczasem ostatecznie z jakichkolwiek niespodzianek, to tylko Walia z jakiejś niezrozumiałej pały osiągnęła faktyczny sukces. Nic nie wiadomo.

 

A kto ma na to szanse teraz - nawet nie stawiam. Kto wie, w jakiej kto jest formie? Nie da się chyba powiedzieć, nawet ekspertom. U buków jak zawsze dominują klasyczne potęgi, nawet takie, które wydają się być w fatalnej formie i pogrążone w kryzysie, jak Niemcy czy Holandia (co ciekawe dla mnie, kurs na Niemcy jest taki sam, jak na Hiszpanię, która niedawno rozwaliła ich 6-0, nie dając im stworzyć praktycznie ani jednej sytuacji w tym meczu. W sumie czemu nie?).

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Il Brutto napisał:

Najbardziej boje sie tego ze Francja mocno zdominuje cale mistrzostwa i nie bedzie zadnych niespodzianek. Taka sama sytuacja jak 2012 z Hiszpania, murowany faworyt. Oby odpadli jak najszybciej to tylko zyska na atrakcyjnosci to euro.

 

Francja ma trudna grupe ale jak z niej wyjda to przeczuwam sprint po zloto. Nie wiem kto im moze rzucic wyzwanie, Holandia, Hiszpania czy Niemcy wydaje mi sie ze gowno ugraja w tym roku. Mialem nadzieje na Belgie ale KDB polamany to ciezko powiedziec. Nawet nie sila Francji tylko to ze reszta gigantow potyka sie o wlasne nogi slabo wrozy. A osobiscie to obiecuje sobie troche po Danii, przy fajnej drabince moga zrobic niezly wynik

Odnośnik do komentarza

@Tokar no zlatan mimo 40 na karku według mnie potrafiłby solo zrobić więcej niż lewandowski. Lewy według mnie jest mocniej niż Szwed zależny od kolegów choć oczywiście jest to top na świecie i jak dostanie dobre podanie to zabije :) z tyłu głowy czuje jakiś większy optymizm bez cionkow, grosickich, stepinskich i Peszkow. Jeszcze, żeby nie wchodził kownacki to będę zadowolony fest. Szkoda tylko, że sousa stawia na szczesnego bo według mnie niepewność co do tego gdzie będzie grał moze mu siedzieć w głowie.

Odnośnik do komentarza

A ja mimo, że w sumie Euro mnie nie jarało za bardzo, w reprę nie wierzę, to się jednak podjaralem. Ba nawet pierwszy raz jadę na mecz kadry. Co prawda towarzyski (Islandia we wtorek), ale zawsze :fsg:

 

A i jakieś wyjście po robocie wspólnie ze znajomymi do pubu obejrzeć meczyk kadry pewnie się ogarnie. Także może nie będzie aż tak źle, mimo że poziomu wielkiego tych spotkań się nie spodziewam.

Odnośnik do komentarza
On 6/6/2021 at 8:39 PM, PanKamil said:

@Tokar no zlatan mimo 40 na karku według mnie potrafiłby solo zrobić więcej niż lewandowski. Lewy według mnie jest mocniej niż Szwed zależny od kolegów choć oczywiście jest to top na świecie i jak dostanie dobre podanie to zabije :) 

 

Nie ma co sie dziwic jak prawie 2 metrowy, silny i rypniety Szwed zrobi przewrotke w polu karnym

 

EDIT: Moge wrzucic porownanie klasy poszczegolnych pilkarzy do tych bardziej znanych z innych krajow bo siedze teraz w skladach Fify 21 na biezaco i bardzo dobrze pokazuja obecna forme pilkarzy plus sciaga sie 5 gb update :D Nie duzo czasu potrzebuje 

Edytowane przez Sven Froost
Odnośnik do komentarza

Od kiedy wszystko ruszyło po COVID to ciągle jest mecz na meczu i dlatego tez nie ma tak wielkiego hajpu, czekania na dobry mecz itp,itd 

ale i tak koszulka kibica Polski dzisiaj w paczkomacie powinna zawitać, pod wieczór jadę do KFC po kubełek kurczaka i zaczynamy EURO przed TV tak jak powinno być 

Odnośnik do komentarza

UEFA powinna podobnie jak CONMEBOL powinna zreflektować sie i wrócić jak najszybciej do systemu 16 drużyn bo teraz to marna hybryda niegdyś świetnego, najlepszego obok mundialu turnieju rangi mistrzowskiej. 

 

Uprzedzając pytania CONMEBOL wróci do systemu gry z krajami tylko z Ameryki i czestotliwoscia rozgrywania meczów raz na 4 lata a ta edycja COPA AMERICA ograniczy sie do ...10 reprezentacji (!!!). Czyli za Atlantykiem mozna dojść do rozsądnych wniosków. Czas najwyższy na Europe. 

Odnośnik do komentarza

Jeszcze kilka godzin i okaze sie czy zanosi sie na normalne Mistrzostwa czy na najwieksza klape w historii wspolczesnej pilki noznej. Oby nie bylo akcji jak w filmie 7 Days in Hell, a jak beda to bede kwiczal z beki bo juz jestem zjarany xD

Edytowane przez Sven Froost
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, michal napisał:

UEFA powinna podobnie jak CONMEBOL powinna zreflektować sie i wrócić jak najszybciej do systemu 16 drużyn bo teraz to marna hybryda niegdyś świetnego, najlepszego obok mundialu turnieju rangi mistrzowskiej. 

 

Uprzedzając pytania CONMEBOL wróci do systemu gry z krajami tylko z Ameryki i czestotliwoscia rozgrywania meczów raz na 4 lata a ta edycja COPA AMERICA ograniczy sie do ...10 reprezentacji (!!!). Czyli za Atlantykiem mozna dojść do rozsądnych wniosków. Czas najwyższy na Europe. 

 

Copa America jest rozgrywana co cztery lata od edycji 2007. Edycja 2016 rozegrana w USA była jubileuszem w celu uczczenia stulecia turnieju. Copa America 2020(1) rozgrywana rok (dwa lata) po edycji 2019 jest spowodowana przesunięciem lat rozgrywania turnieju na te parzyste. W nachodzącej (miejmy nadzieję) edycji występ jedynie 10 reprezentacji to efekt covidu szalejącego też w Argentynie, strajku w Kolumbii i generalnie obładowanego spotkaniami reprezentacji terminarza w tym roku (pierwotnie w turnieju miały grać jeszcze Australia i Katar). W ogóle fakt, iż w konfederacji CONMEBOL jest jedynie 10 drużyn, a w samym Copa America gra z reguły 12, to nie próba sztucznego wciskania na siłę kogo się da ( jak w przypadku zwiększenia liczby drużyn w Euro), a raczej pomysł na atrakcyjniejszy dla kibiców system rozgrywania turnieju. Teraz po latach znowu próbują dwóch grup, ale moim zdaniem to nie jest zbyt dobra opcja, gdyż spotkań grupowych jest nieco za dużo, choć po wycofaniu się Kataru i Australii tyle nie będzie. Jeśli w ogóle turniej zostanie rozegrany, bo Kolumbia i Argentyna odpadli jako organizatorzy. Turniej przejęła Brazylia ale tam też masakra z Covidem, stadiony pozamykane, gwiazdy grożą bojkotem, burmistrz Rio nie chce tego turnieju itp itd.

 

Co do aktualnej formy rozgrywania Euro to myślę, że jest całkiem ok gdyż poziom reprezentacji europejskich jest wysoki i uważam że minimum te 20 drużyn powinno w nim grać. Może faktycznie 20, a nie 24 ale tak też nie jest źle. W ogóle jeśli już rozgrywa się eliminacje do turnieju kontynentalnego to powinny być one dużo łatwiejsze, niż np awans na mundial. Kiedy w Euro grało 16 drużyn to awans do tego turnieju był niemal tak trudny jak na mistrzostwa świata.

 

Ja też od kilku lat jestem trochę dalej od piłki. Turki reprezentacji nadal oglądam, ale patrząc na składy poszczególnych nacji, to nie kojarzę już tak dobrze piłkarzy. To chyba kwestia wieku. Raz na ruski rok zobaczę LM, ligi rzadko oglądałem w latach największej pasji więc teraz to już w ogóle olewka.

 

Edytowane przez ciwa22
Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, ciwa22 said:

 

Copa America jest rozgrywana co cztery lata od edycji 2007. Edycja 2016 rozegrana w USA była jubileuszem w celu uczczenia stulecia turnieju. Copa America 2020(1) rozgrywana rok (dwa lata) po edycji 2019 jest spowodowana przesunięciem lat rozgrywania turnieju na te parzyste. W nachodzącej (miejmy nadzieję) edycji występ jedynie 10 reprezentacji to efekt covidu szalejącego też w Argentynie, strajku w Kolumbii i generalnie obładowanego spotkaniami reprezentacji terminarza w tym roku (pierwotnie w turnieju miały grać jeszcze Australia i Katar). W ogóle fakt, iż w konfederacji CONMEBOL jest jedynie 10 drużyn, a w samym Copa America gra z reguły 12, to nie próba sztucznego wciskania na siłę kogo się da ( jak w przypadku zwiększenia liczby drużyn w Euro), a raczej pomysł na atrakcyjniejszy dla kibiców system rozgrywania turnieju. Teraz po latach znowu próbują dwóch grup, ale moim zdaniem to nie jest zbyt dobra opcja, gdyż spotkań grupowych jest nieco za dużo, choć po wycofaniu się Kataru i Australii tyle nie będzie. Jeśli w ogóle turniej zostanie rozegrany, bo Kolumbia i Argentyna odpadli jako organizatorzy. Turniej przejęła Brazylia ale tam też masakra z Covidem, stadiony pozamykane, gwiazdy grożą bojkotem, burmistrz Rio nie chce tego turnieju itp itd.

 

Co do aktualnej formy rozgrywania Euro to myślę, że jest całkiem ok gdyż poziom reprezentacji europejskich jest wysoki i uważam że minimum te 20 drużyn powinno w nim grać. Może faktycznie 20, a nie 24 ale tak też nie jest źle. W ogóle jeśli już rozgrywa się eliminacje do turnieju kontynentalnego to powinny być one dużo łatwiejsze, niż np awans na mundial. Kiedy w Euro grało 16 drużyn to awans do tego turnieju był niemal tak trudny jak na mistrzostwa świata.

 

Ja też od kilku lat jestem trochę dalej od piłki. Turki reprezentacji nadal oglądam, ale patrząc na składy poszczególnych nacji, to nie kojarzę już tak dobrze piłkarzy. To chyba kwestia wieku. Raz na ruski rok zobaczę LM, ligi rzadko oglądałem w latach największej pasji więc teraz to już w ogóle olewka.

 

16 drużyn w formacie EURO gdzie jest 55 federacji zespołów ktore prezentują bardzo wysoki poziom jest:

-Anglia

-Hiszpania

-Niemcy

-Francja

-Wlochy

-Holandia

-Portugalia

-Dania

 

Reszta krajów to taka przystawka patrząc co osiągnęli przez te dziesieciolecia na EURO czy Mundialu. EURO powinno jak najszybciej wrócić do formatu 16 zespołów ale przekupna UEFA raczej na to nie dojdzie. Chyba ze przyjdzie czlowiek, któremu naprawdę zależy na pilce nożnej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...