Skocz do zawartości

Euro 2020 (tak po prawdzie to 2021)


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Kwestia interpretacji zagrania piłki reką to dla mnie jedna z największych zagadek futbolu, która może nie dręczy ale zastanawia od przeszło 23 lat kiedy to zacząłem interesować się futbolem i pewnie umrę głupi w tym przypadku.

 

Szkoda trochę Turcji, bo papierowo, porównując z ich ostatnimi suchymi latami, to prezentują się obiecująco. Na szczęście przy obecnym formacie awansu z fazy grupowej, nie są jeszcze podstawieni pod ścianą. Może się rozkręcą.

Edytowane przez ciwa22
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 4,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No te reki to jest temat ktory powraca co mistrzostwa. Jak jeszcze ogladalem Pola lata temu to tez tam to rozkimniali. A ze przy ciele, a ze nabita, a ze wyciagniete przedramie, a ze miedzy godzina 9 a 3 to reka a od 4 do 8 to nie reka (jak na tarczy zegara).

 

Widac jest tych definicji kilka i na te me sie na jakas umowili. Nie wiem na jaka,  nie slyszalem jeszcze tych wywiadow.

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Wooyek napisał:

Jak dla mnie nie ma karnego, obrońca miał naturalnie ułożone ręce, nikt nie biega z rękami przy ciele, do tego uderzenie było z bliskiej odległości. Słuszna decyzja. 

A jak dla mnie ewidentna reka. Jak sie gra w obronie to sie trzyma rece z tylu przy dosrodkowaniu i tak robi wiekszosc obroncow grajacych wyzej niz w lidze okregowej. 

Tym bardziej ze gdyby nie ta reka dosrodkowanie moglo stworzyc sytuacje bramkowa. Sluszne pretensje wlochow.

Odnośnik do komentarza

Szefostwo sędziowskie UEFA się z Tobą nie zgodzi. 

To, że niektórzy obrońcy biegają z rękami z tyłu, nie ma nic do rzeczy, to żaden wymóg, po prostu nie chcą prowokować takich sytuacji na wszelki wypadek, tutaj był strzał z bliskiej odległości, nie było celowego ruchu w kierunku piłki ręką, więc nie ma karnego. 

Takie sytuacje będą zawsze  kontrowersyjne, w szczególności dla kibiców którzy szczegółowo przepisów nie znają i nie wiedzą jakie wytyczne odnośnie "rąk w polu karnym" dostali sędziowie przed Euro. 

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że wszyscy obrońcy świata od X czasu wiedzą, że przy dośrodkowaniach mają mieć łapy przyklejone do ciała albo najlepiej za plecami i koniec dyskusji. Tutaj gość z łapą elegancko wysuniętą przed siebie, która zmienia tor lotu piłki. 

 

No i chuj do dupy ueafie i fifie, że teraz co chwila mieszają przy tych przepisach chyba nie na zasadzie żeby było lepiej, tylko żeby coś się działo.

Odnośnik do komentarza

No jak takie cos nie jest gwizdane to chyba wcale nie powinno byc zagranie reka traktowane jak przewinienie. Bo on nie chcial.

 

Ręka to ręka. Brak gwizdka powinien byc w przypadku reki przy ciele, po odbiciu od innego zawodnika albo gdy dotkniecie nie zmienia kierunku lotu pilki. Jak tak ewidentna reka nie jest teraz gwizdana to chyba teraz za zagranie nie przepisowe traktowane jest zlapanie pilki i zrobienie trzech kozlow. Bo dwa kozly to jeszcze niby reka ale tak jakby nie. Żenada.

Odnośnik do komentarza

Ale o czym my w ogóle gadamy, sędziowie zawsze dostają dokładne wytyczne przed takimi imrezami co i jak w takich sytuacjach, tym bardziej przy rękach w polu karnym, bo przy tym zawsze będą kontrowersje. Widział to główny, widziało to doskonale 4 sędziów? na kamerze VAR, mieli odpowiednio dużo czasu, żeby podjąć decyzję, ale nie, gremium sędziowskie forum PSX Extreme twierdzi inaczej, spoko. 

 

:yao:

Odnośnik do komentarza
30 minutes ago, Dave Czezky said:

@Sven Froost jak myślisz? Była reka czy nie? 

 

Co za roznica jak bylo 3:0 i najwieksza wygrana Wloch w historii xD Jak bylby inny wynik np. remis wtedy by pewnie powolali komisje na boisku czy byla reka. Poza tym panowie, Eden Hazard i Belgowie juz gotowi :sir:

 

 

 

2C65A28D-6770-4507-ABDF-C2D27996C34C.jpeg

70385C97-62AA-4637-A202-4C128B7F2C21.jpeg

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Wooyek napisał:

Ale o czym my w ogóle gadamy, sędziowie zawsze dostają dokładne wytyczne przed takimi imrezami co i jak w takich sytuacjach, tym bardziej przy rękach w polu karnym, bo przy tym zawsze będą kontrowersje. Widział to główny, widziało to doskonale 4 sędziów? na kamerze VAR, mieli odpowiednio dużo czasu, żeby podjąć decyzję, ale nie, gremium sędziowskie forum PSX Extreme twierdzi inaczej, spoko. 

 

:yao:

Ja nie twierdze a komentuje , chyba wolno? Skomentowalem ze to pojebane. A czy zgodne z wytycznymi ktore dostali nie wiem. Pewnie tak.Bo jak piszesz byl sedzia, byl var wiec zbyt smiesznie by bylo gdyby to bylo niezgodne z przepisami. Tylko chcialbym poznac te wytyczne kiedy ewidentna reka nie jest reka tak nie okej?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...