Skocz do zawartości

ASX

Rekomendowane odpowiedzi

No to postanowione, moją pierwszą grą z Gamepassa będzie... Death's Door albo Psychonauts 2, a na Sable poczekam rok czy spatchują. 

 

Pamiętacie, że w oczekiwaniach na 2021 rok wpisałem tylko trzy gry: oprócz Silksong, tylko Cris Tales i Sable. No trochę nie pykło, ale tak to bywa z ambitnymi projektami.

 

 

P.S. Czytanie tytułu tylko po francusku, bo jak sądzę takie jest jego znaczenie. Noł Sejbyl in maj hałs.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, ogqozo napisał:

A co jest?

Eurogamer zrobił fajną listę we wrześniu z 20 najlepszymi grami, warto zerknąć czy jest coś co cię interesuje

https://www.eurogamer.net/articles/best-game-pass-games-20261

 

ale tak osobiście powiem, że jeżeli kupiłeś konsole specjalnie dla Sable, to na twoim miejscu jednak bym w to zagrał, nie masz nic do stracenia, jeśli ci się nie spodoba to odpalisz po prostu jakiś inny tytuł z Game Passa ;) Nie wiem też na ile alternatywny jesteś, ale wydaje mi się że The Artful Escape może ci się spodobać.

 

Wracając do Sable to odpaliłem na dosłownie kilka chwil i o samej rozgrywce się na razie nie wypowiem bo grałem zbyt krótko, ale od razu rzuca się w oczu piękna oprawa graficzna

Zdjęcie

Odnośnik do komentarza

Nie gram raczej w gry dwa razy (chyba że po dekadzie), więc na pewno poczekam, czy nie będzie patcha. Granie w grę, dla której kupiłem Xboxa, kiedy animacja na najpotężniejszej konsoli świata waha się między 60 a 12 klatek, animacje, kolizje i cienie lądują w złych miejscach, a bugi czasami uniemożliwiają skończenie questów na amen... byłoby jak próbowanie rozkoszować się butelką dobrego Bordeaux po zaledwie kilku latach w piwnicy.

 

Ogólne uwagi po pierwszym samodzielnym graniu na Xboksie od dawna:

 

- kompromis hardware'owy trochę mierzi (nie gram raczej na 4K, więc w sumie głównie te 350 GB dysku...), ale pod względem wyglądu Series S to jedna z najfajniejszych konsol w historii (może w top 2 ever obok GameCube'a). Jedna z jedynych konsol, które wyglądają jak coś, co faktycznie można posiadać dla estetyki, co w epoce PS5 tym bardziej się wyróżnia. Nie tylko naprawdę dobrze i z charakterem wygląda stojąc na boku, ale to też chyba pierwsza konsola, którą faktycznie mogę postawić na boku i stoi, nie ma uczucia że stoi na cienkim boku i może spaść. Tak jak miałem pierwsze wrażenie - sprzęt jest stylowy i konkretny, jednocześnie prosty i bardzo charakterny, nowoczesny i retro (kojarzy się z... radiem?), aż chce się go wziąć do ręki. Niby to wiedziałem, no ale super konsola

- pad, wiadomo, postokroć lepszy od Dual Shocka, ale fakt, że strasznie głośno klika. Trochę wstyd grać przy ludziach

- menu nadal okropne, cisną ludziom tego Windowsa nie wiadomo po co. Cisną na te konta, aplikacje. Klepanie na padzie nieintuicyjne, a na stronie na komputerze nie można już np. dodać gry do wishlisty. Kupienie pojedynczej gry wymaga wiele klików. Ogólnie sklep i wszystko związane z po prostu używaniem konsoli do grania są na rzut oka jeszcze gorsze, niż na PS4 (nie mówiąc o Switchu)

- Xbox nie działa jako ładowarka do telefonu tak jak inne konsole, może coś źle robię, jak podłączyłem przez USB to świeciła się dioda na telefonie, ale procenty nie szły do góry

- pierwsza przygoda z czymkolwiek w stylu "quick resume" średnio wyszła: doszedłem do save'a w Ninja Gaiden Black, wyłączyłem konsolę (jest jakaś inna opcja "uśpienia"?), po włączeniu ponownie gra się od razu scrashowała, dobrze że zapisałem. Nigdy mi się to chyba nie zdarzyło ze Switchem ani PS4. Gry obsługujące faktyczne quick resume jak na razie działają spoko, trochę dziwne uczucie że włączasz grę po jakimś czasie i zamiast menu start jest gra, aż lekka konfuzja gdzie ja byłem i co robiłem mdr. 

 

 

Włączyłem nowe rzeczy jak np. Artful Escape, ale na razie głównie się cieszę z grania ponownie w Ninja Gaiden Black czy Banjo-Kazooie hehe.

 

Odnośnik do komentarza

Ja też czekam na pacza bo o ile te np cienie mi nie przeszkadzają tak klatki w dalszych lokacjach to jest porażka. Nie wiem jak oni to puścili w takim stanie w ogóle. 

17 minut temu, ogqozo napisał:

Trochę wstyd grać przy ludziach


wiadomo ale to tak ogólnie nie tylko w przypadku pada :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...