Jump to content

Recommended Posts


fUErVJB.png
 

Kontynuacja znakomitego Darkest Dungeon od Red Hook Studios nadciąga. Gra ma ukazać się jeszcze w 2021r.(niestety tylko w formie wczesnego dostępu). Raczej śmiało można założyć, że wzorem szalenie udanej poprzedniczki wyjdzie na wiele platform (Słicz, PS4, Xbox One, PC, aktualna generacja). Tytuł ma zaoferować pięć aktów oraz nowe klasy postaci, a także 4 nowe umiejętności dla starych bohaterów. :drag::potter:

Sama gra ma być bardziej dynamiczna, a całość przedstawiona (jak widać na zdjęciu) w bardziej realistycznym tonie.

 • Upvote 1
Link to comment

Byłem wciagnięty. Ale przez te 5 lat w gatunku wiele się wydarzyło. Życie po Into the Breach i Slayu nie jest takie samo, a nadchodzi cała lawina ciekawych gierek nimi inspirowanych. I nie mam pewności, czym dziś wśród tego typu gier chce się wybić drugi Darkest Dungeon. Opisywane zmiany nie brzmią dla mnie jakoś bardzo ekscytująco. Inne statsy w podobnym celu? Podobny klimat ale rogalikowe powtarzanie kilkugodzinnych runów zamiast wymiennych postaci w jednym długim runie? Podobne postaci ale "inna meta"?

 

Pierwszy warunek dla mnie to lepsza obsługa na padzie. "Jedynka" była fajna na PC do klikania, ale nie byłem w stanie ogarnąć sterowania na padzie ani na ekranie dotykowym, jedno z gorszych jakie pamiętam. Sprawdzanie niektórych menusów było katorgą.

 • Upvote 1
Link to comment

Wiadomo że myszka tutaj najlepsza ale imo samo sterowanie padem źle zrobione nie było - tylko po czasie wszystkiego tu było za dużo żeby szybko sobie coś zmieniać np trinkety między postaciami i reszta menusów w hubie. Z początku gry gdy miało się mało postaci nie było to tak uciążliwe na padzie. 

 

A 2 myślę że każdy kto cisnął w 1 i tak kupi. 

Link to comment
 • 4 weeks later...
 • 1 month later...
 • 1 month later...

Oglądałem wczoraj gameplay na tvgry

Nie podoba mi się to że jeździmy jakimś wozem i nie ma osady do rozboduowania.  Te relacje między naszymi postaciami też jakoś mi nie pasują, aczkolwiek jeszcze nie wiem na czym polega mechanika. Może jak poszerzę wiedzę to będę za:) 

Link to comment

Osada była w porządku. Taka nasza oaza spokoju. Dodatkowo zarządzanie nią było związane z ekonomią, zagospodarowaniem zdobytymi surowcami.
Więc dodatkowo trzeba było pomyśleć (i pofarmić). Wiadoma sprawa. Gdzieś nasza grupa musiała stacjonować.

Biorąc pod uwagę fakt, że nasze postacie nie zdobywają jako takiego poziomu doświadczenia, umiejętności nie są rozwijane w klasyczny sposób "no cześć kowalu, naostrzysz mi broń" :touche: być może jej brak nie będzie aż tak odczuwalny.

No i warto zaznaczyć, że teraz nasz wóz ulepszamy, a w karczmie będziemy zarządzać wojakami. Zatem jakaś zmiana tam jest.

Nie jestem przekonany czy to sterowanie wozem będzie równie miodne co przemierzanie lochów naszą drużyna.

W ogóle zmian jest tu tak wiele, że będzie trzeba poczekać z ostatecznym werdyktem.

Tyle mówi się o bezpiecznych kontynuacjach. Red Hook nie skorzystali z tego, zaryzykowali. Jestem ciekawy finalnego efektu. Trzymam jednakowoż kciuki, ponieważ Darkest Dungeon to jedna z moich ulubionych gier i chciałbym bawić się równie doskonale co w jedynce.

:lapka:

 • Upvote 1
Link to comment
 • 10 months later...
 • 5 months later...
 • 2 weeks later...

Kilka dni temu zapowiedziano powrót kapłanki. :potter:
JfUP1Op.jpg
cev5tJE.jpg

Dodam, że po wstępnych testach, Junia wskoczyła do A-tier. To było raczej do przewidzenia, że wzorem poprzedniczki będzie najlepszą jednoską leczącą. :pope:

Jestem szalenie ciekaw kto następny zasili skład Najmroczniejszego Lochu :philosoraptor:
Flagellant w nowej stylistyce, to byłoby coś. :diablo:

Link to comment
 • 1 month later...
 • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...