Skocz do zawartości

Grounded


Wredny

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Cieszę się niezmiernie z tego że niebawem ogram ten tytuł na PS5, czekałem na to od kiedy zobaczyłem pierwsze gameplaye na Xklocku. Uwielbiam survivale a zwłaszcza podane w takiej formie. Nareszcie odpowiednia gra na odpowiedniej konsoli haha :P 

Kasa i miejsce na dysku już odłożone, parę tygodni czekania.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Kilka godzin spędzonych w tym cudeńku już za mną więc chyba mogę conieco skrobnąć. Port na PS5 sprawuje się rewelacyjnie. Graficzka płynna, zero glitchy i błędów. 

 

18f0c12666a5-screenshotUrl.thumb.jpg.de650528b9e2a52c0f6f75edc8661625.jpg

 

Sam gameplay też jest świetny, oglądałem kilka recenzji i gameplayów sprzed lat ale nie spodziewałem się że technicznie będzie aż tak dobrze. Wszelakie mechaniki jak podnoszenie przedmiotów, poruszanie się, skakanie, pływanie oraz interakcje są bardzo dopracowane. Osoby z pewnymi niepełnospranościami mogą sobie ustawić grę według własnych preferencji.

 

18f0c1295e19-screenshotUrl.thumb.jpg.f7f84039ba2d36e3479c542a1b204a10.jpg

 

Poziom trudności też mi się podoba. Można go dowolnie ustawiać ale trofiki są przypisane tylko do defaultowych trzech poziomów trudności. Uważam to za mega plus. Zapobiega to takim patologiom jak w np Conan Exiles gdzie niemal wszystko mogliśmy wyczarować sobie panelem admina. Tutaj tak nie ma - chcesz wbić pucharki to graj bez ułatwień. A jak masz wywalone w trofea to jest specjalny tryb piaskownicy gdzie wszystko jest odblokowane a stworzenia są niegroźne.

 

18f0c12dd3f92-screenshotUrl.thumb.jpg.8d0ac86cc7d885069b6892466c0c52f5.jpg

 

Pomału eksploruję sobie mapę, jest spore wyzwanie bo część stworzeń jest do nas wrogo nastawiona i trzeba non stop uważać i mieć oczy dookoła głowy. Napociłem się trochę zwiedzając nory z pająkami lub pływając w oczku wodnym. Sam crafting oraz budowanie skonstruowane są bardzo mądrze. Każdy przedmiot jest ważny i istotny w sporzadzeniu jakiejś mikstury, stworzeniu pancerza lub urządzenia.

Ogólnie jestem zachwycony, nie spodziewałem się aż tak dobrego szpila.

  • Lubię! 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Na chuy mi tu klaunujesz i co mnie obchodzą jakieś porównania frejmrejtu? Gierka chodzi mi płynnie na konsoli, śmiga elegancko i nie ma żadnych dropów. Chcesz mi coś udowodnić? Może to że moje subiektywne zdanie jest złe, że się mylę? Nie wysilaj się, mam w to wyjebongo. Poza tym jak w to nie grasz w grę to poszedł mi stąd i tyle w temacie.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, SebaSan1981 napisał:

Na chuy mi tu klaunujesz i co mnie obchodzą jakieś porównania frejmrejtu? Gierka chodzi mi płynnie na konsoli, śmiga elegancko i nie ma żadnych dropów. Chcesz mi coś udowodnić? Może to że moje subiektywne zdanie jest złe, że się mylę? Nie wysilaj się, mam w to wyjebongo. Poza tym jak w to nie grasz w grę to poszedł mi stąd i tyle w temacie.

 

Nie do końca się zgodzę z takim podejściem, to że masz wyjebongo na framerate to Twoja sprawa, ale jak piszesz "Gierka chodzi mi płynnie na konsoli, śmiga elegancko i nie ma żadnych dropów." to możesz kogoś kto nie ma na to wyjebongo wprowadzić w błąd, bo z filmu powyżej jednoznacznie wynika, że dropy są i to nie jakieś delikatne.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, SebaSan1981 napisał:

Na chuy mi tu klaunujesz i co mnie obchodzą jakieś porównania frejmrejtu? Gierka chodzi mi płynnie na konsoli, śmiga elegancko i nie ma żadnych dropów. Chcesz mi coś udowodnić? Może to że moje subiektywne zdanie jest złe, że się mylę? Nie wysilaj się, mam w to wyjebongo. Poza tym jak w to nie grasz w grę to poszedł mi stąd i tyle w temacie.

Tak, mylisz sie i masz dowod. płynne 45-55fps :)

Odnośnik do komentarza

Łe tam. Dla mnie chodzi płynnie bo jestem stary i nie dostrzegam różnicy 10-15 klatek na sekundę choć wzrok mam nadal sokoli i ostry jak brzytwa i na okulary się jeszcze długo nie zanosi.

 

Poza tym jest coś co mnie bardzo urzeka w tej grze. Wspominałem na discordzie moje zamiłowanie do MicroMachines z kartridża Złota Piątka. Kto grał ten pamięta śmiganie samochodzikami po biurkach, piaskownicy, motorówkami w wannie lub helikopterami w ogródku. Już wtedy, w późnych latach 90tych wyobrażałem sobie jakby to było fajnie pobiegać zmniejszonymi ludzikami w mikro świecie. No i bardzo się cieszę że taką grę dostałem. Wjeżdża ona mi mocno na sentyment, dlatego tak bardzo mi się podoba. I czyjeś kwękanie na temat ilości klatek na sekundę tego nie zmieni.

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...