Skocz do zawartości

Assassin's Creed Infinity


Rekomendowane odpowiedzi

Oni od bardzo dawna nie robią naprawdę dobrych, singlowych tytułów. Nie bez powodu marki(Splinter, Rayman, Prince) są przez lata nieruszane, bo nie mają pomysłu jak je zgwałcić w typowym UBI stylu.

Beyond 2 pewnie czeka ten sam los. Mogliby zrobić liniowy, czy pół otwarty sequel, a tak wyjdzie upośledzony frankenstein z wizją "wspaniałej" przyszłości.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie podoba mi się kierunek, w którym idą te zmiany. Rozumiem, że z biznesowego punktu widzenia lepiej jest wydać jedną grę i zarabiać na niej jako usłudze (poprzez wydawanie milionów płatnych DLC) niż wydać dwie albo trzy gry w ciągu generacji z nowymi lokacjami, historiami oraz bohaterami jednak nie kupuję tej koncepcji. Swego czasu czekałem na GTA online i miałem duże nadzieję, co do tego tytułu jednak nie podoba mi się ten tryb tak bardzo jak ten dla jednego gracza. Zobaczymy jak to zrobią. Nie jestem wielkim fanem trybu multi ale w takie Division wsiąknąłem kiedy pojawiło się w GP. Może to być kolejnym resetem serii, który wbrew pozorom wyjdzie jej na dobre.

Najlepiej by było gdyby wydawali jeszcze AC z trybem dla pojedynczego gracza. Ubi to duża firma, która spokojnie mogłaby sobie na coś takiego pozwolić. Ewentualnie będzie lipa i firma się przejedzie na takiej formie AC.

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Elitesse napisał:

ozumiem, że z biznesowego punktu widzenia lepiej jest wydać jedną grę i zarabiać na niej jako usłudze (poprzez wydawanie milionów płatnych DLC) niż wydać dwie albo trzy gry w ciągu generacji z nowymi lokacjami, historiami oraz bohaterami jednak nie kupuję tej koncepcji.

w ramach Infinity masz dostawać nowe historie z nowymi lokacjami i bohaterami w rożnych okresach historycznych.

 

mam dziwne wrażenie ze wiele osób nie czytało tekstu który komentują

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Którego tekstu? Widziałem tylko coś na PPE ale odrzuciła mnie forma newsa "plotka" gdzie było pełno domysłów i komentarzy autora newsa... Skupiałem się na samej koncepcji pójścia w grę jako usługę jednak jak tak to ma wyglądać to moje przypuszczenia były błędne. Jeżeli każda "nowa" część będzie tym czym były kolejne części AC, to zmieni to postać rzeczy. Mnie to przekonuje ale pewnie nie przekona mnie fakt, że podstawową wersję kupimy w pudełku a kolejne już pewnie tylko jako DLC...

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Elitesse napisał:

Którego tekstu? Widziałem tylko coś na PPE ale odrzuciła mnie forma newsa "plotka" gdzie było pełno domysłów i komentarzy autora newsa...

Tutaj jest tekst który wszystko zapoczątkował

https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-07-07/assassin-s-creed-infinity-to-offer-live-online-game-service?utm_source=google&utm_medium=bd&cmpId=google

 

Tak jak pisałem z tekstu wynika, że Ubisoft zamiast wydawać Assasyna co roku za 250 zł planuje rozbudowana platformę, w ramach której będzie mógł dodawać nowe rozdziały historii, z nowymi bohaterami czy lokacjami.

Z tekstu nie wynika też że nie będzie trybu single player i że gra przerodzi się coś w stylu Division. To raczej coś co wymyślili sobie gracze.

 

A jeśli chodzi o moje zdanie to mnie osobiście nie przekonuje ten pomysł, wątpię że Ubisoft będzie w stanie zapewnić odpowiedzialne wsparcie i obawiam się agresywnego modelu mikrotranskacji i mam nadzieję że Ubisoft nie porzuci trybu singlowego.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To tego tekstu na pewno wcześniej nie widziałem ;) Nie wiem czy zrezygnują z cyklicznego wydawania kolejnych części za 250-360+ zł na tej nowej platformie. Może nie będą dodawać większej zawartości co roku, bo w sumie już odeszli od corocznego cyklu wydawniczego, jednak spodziewam się wydania "nowej" części (rozdziału historii z nowymi bohaterami i lokacjami) a w międzyczasie jakieś dodatkowe mniejsze DLC typu dodatkowa misja albo coś w rodzaju zbroi dla konia ze Skyrima ;) Wydaje mi się, że dzięki doświadczeniom z innymi grami Ubi byłoby w stanie zapewnić tutaj wsparcie, co na pewno zrekompensują sobie tym agresywnym modelem mikrotransakcji. Za dobrze znam Ubi aby przeszli obok tego obojętnie. Spodziewam się tego, że ceny za nowe rozdziały będą odpowiadać cenie nowej części. Może jeszcze w starym standardzie cenowym ale odbiją to sobie na mikrotransakcjach... Jak nie wypali albo po jakimś czasie będą chcieli zachęcić więcej graczy do tytułu, to pojawi się w GP albo całkiem za free, bo zarabiać będą na dodatkach. Teraz pewnie jakiś dział Ubi siedzi na internetach i czyta komentarze graczy aby wiedzieć jak bardzo można próbować ich wycisnąć...

Odnośnik do komentarza

Na pewno czeka nas nowa jakość w dojeniu taki infinite dojenie. Te coraz większe mapy i coraz więcej zawartości stają się męczące. Idź zabij kogoś tam, idź coś przynieś itd. Środowisko jest tylko tłem na, które nie zwraca się uwagi po kilkudziesięciu godzinach, stanowi raczej przeszkodę i wydłużacz czasu z grą. Wolałym bardziej zawarte środowisko, z lepiej poprowadzoną fabułą i jakimiś zapadającymi w pamięci postaciami, nawet jak Desmond, ezio, altair. Ale ja tam mogę sobie chcieć. 

Odnośnik do komentarza

Desmond akurat to chyba najbardziej nijaka postać w serii, a o Altairze dużo mówi to że najciekawsze byłow nim to że miał ucięty palec, 

 

Akurat nowe części mają bardzo fajnie rozpisane postaci, zarówno te pierwszoplanowe jak Kasandra czy Eivor jak i te drugi jak i trzecioplanowe

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Assassin’s Creed Infinity will not be a free to play game, Ubisoft has confirmed

“Huge” title is being co-developed by Montreal and Quebec studios still early in development

 

Assassin’s Creed Infinity will not be a free to play game, Ubisoft has confirmed.

Ubisoft was asked about its plans for the game’s business model during its second quarter earnings call on Thursday.

“It’s not going to be free to play and this game will have a lot of narrative elements in it,” Ubisoft CEO Yves Guillemot said.

 

“It’s going to be a very innovative game but it will have what players already have in all the Assassin’s Creed games, all the elements that they love to get in them right from the start.

“It’s going to be a huge game but with lots of elements that already exist in the games that we published in the past.”

Assassin’s Creed Infinity is a collaboration between Ubisoft Quebec (Odyssey) and Ubisoft Montreal (Origins and Valhalla).

It has been claimed that Assassin’s Creed Infinity will be a massive online game set across multiple historical periods, and one that that evolves over time as a live service.

In July, Ubisoft’s chief financial officer Frédérick Duguet called Infinity “an exciting and ambitious project” that will remain “true to Assassin’s Creeds’ legacy of rich narrative experiences”.

 

https://www.videogameschronicle.com/news/assassins-creed-infinity-will-not-be-a-free-to-play-game-ubisoft-has-confirmed/

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Mi też brakuje gameplayu i bardziej szczegółowych informacji dotyczących choćby premiery gier czy tego czy będą tylko na next gena. Trochę jakby to była prezentacja dla potencjalnych inwestorów, bo Chińczycy cały czas zwiększają swoje udziały w korporacji. Zakładam, że nie wydadzą tych gier w tym samym czasie a jest to plan wydawniczy przedstawiony na kilka lat. Wejście w granie mobilne to dobra decyzja z punktu widzenia biznesowego. Jeszcze ta cześć, która ma się odbywać w Chinach to potencjalny strzał w 10. Ogromny rynek. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...