Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, tlas napisał:

wiem, ale wolałbym szybciej skrótem. No nic, czepiam się na siłę.

Chodziło mi o to, że niewygodnie korzysta Ci się ze skrótu "przytrzymaj Steam i majtaj gałą, żeby zmienić jasność", co nie? No to zamiast przytrzymywania Steam przytrzymaj trzy kropki i majtaj gałą, wyjdzie na to samo.

Odnośnik do komentarza
55 minutes ago, rafanus2 said:

Dobra, a więc tak: faktycznie to przyciski "stukały", a po zdjęciu obudowy okazało się, że sprężynka spadła z plastiku. Po założeniu sprężynki wszystko jest okej. Dzięki wszystkim za pomoc :)

 

Edit. To znaczy finał jest taki, że trigger działa elegancko.

No i elegancko. Szacunek dla Valve za umożliwienie użytkownikowi naprawy swojego sprzętu.

Odnośnik do komentarza

Tak, do innych launcherów niż te dwa wymienione wklep w google NonSteamLaunchers i ściągnij sobie na Decka, odpal, wybierz co tam chcesz i gitara. Dzisiaj ściągnąłem sobie EA App żeby chwycić NFS HP i MW, które kurzą mi się w tej bibliotece od lat i jest petarda na deczku :banderas:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
13 hours ago, LiŚciu said:

@Czoperrr jak ten case od jsaux?

Guma bardzo solidny, jakościowo dobry i trzyma się nieźle, ale trochę utrudnia dostęp do RB i LB a także jest za ciasny do pokrowca, da się zamknąć ale na siłę. No i ma kickstand, który umożliwia postawienie sprzętu na biurku. 

 

Wczoraj całe popołudnie i wieczór zajęło mi ogarnianie gierek, a później zamiast grać to bawiłem się różnymi ustawieniami i Emudeckiem. Ostatecznie pograłem chwilę w Zeldę BotW i starego Silenta z PSX :kaz:

 

Co do emulacji Switcha, nie odpalają mi gry z poziomu Steama, jest czarny ekran albo błąd. Działają natomiast bezpośrednio z Yuzu albo z EmulationStation, nie wiem w czym tkwi problem. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No dobra, ja też pograłem i mam słowa.

 

Przegranie partycji home ze starego na nowy w 100% działa i wszystko jest OK. Jak pisałem wcześniej, skopiowanie 400GB trwało ok. 3h przy pomocy dysku usb3 starego typu.

 

Poza większą energooszczędnością ekran mi nie robi nic. Oczywiście widzę, że kolory i widzę, że czernie, ale nie ma to żadnego znaczenia. Czernie tak naprawdę widać dopiero jak jest wokoło ciemnawo, rzadko tak gram a nawet jeśli to nie omdlewam od widoku światła przenikającego przez ciemne piksele. Podobnie z kolorami, nawet wolę trochę mniej nasycone.

 

Do tego Wiedźmin 3 ma zjebany HDR, wszystko jest bez kontrastu i szare. Jak zwiększam jasność to się robi znacząco lepiej, ale nigdy nie gram na wysokiej jasności, komfortowe dla mnie jest ok. 1/3 a w takiej grać nie ma po co. W grze nie da się HDR wyłączyć, a te dwa suwaczki które są nic nie robią. Muszę poszperać czy jest jakieś ustawienie w jakimś pliku żeby to wyłączyć. Na LCD wszystko było ok.

 

Haptyka touchpadów inna, w szczególności jak skroluję lewym touchpadem w trybie desktop to uderzenia są ostrzejsze i mniej przyjemne. Będę musiał pobawić się ustawieniami, ale w poprzednim modelu nie musiałem.

 

Reszta zmian zdecydowanie na plus, przede wszystkim szok jaki cichy się zrobił, w Control podczas ładowania nawet z ograniczeniem na 12W wiatrak ciągle słyszalnie przyspieszał i zwalniał, tu cichutko i przyjemnie.

 

Oczywiście będę od teraz grał na OLEDzie, ale nie każda zmiana jest na +.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...