Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm, czy tylko ja nie jestem zachwycony tymi hadeerami?

 

Gram sobie właśnie w FFVIIR. Jest, powiedzmy, półmrok. Jasność mam na ok. 50%, poniżej tego kolory blakną i wszystko jest wyprane i szare. W grze jest noc, czyli generalnie ekran ciemny. Jak uderzam przeciwników to rozbłyski są tak jasne, że autentycznie mnie rozbolały oczy po 5 minutach.

Odnośnik do komentarza

Mnie też HDR nie porywa ale już miałem z tym styczność na dużych konsolach

 

Przede wszystkim mało jaka gra to dobrze wykorzystuje. W wielu masz yebane mleko. Ori2 to jest król dobrego zastosowania HDR, taki cyberpunk już lepiej grać bez. 

2 godziny temu, Assassins_78 napisał:

Zastanawiam się nad tym szkłem w wersji mat. Ktoś moze używa/używał, ma jekieś spostrzeżenia ? 

 

tDC72h7.png

Mam to na oledzie i miałem na LCD, tylko że w wersji błyszczącej szkło i jest super

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No właśnie ja z hdr nie miałem dotychczas do czynienia. W TV nie mam, mam w projektorze, ale tu różnica jest żadna.

 

BTW w FFVIIR właśnie doszedłem do momentu, gdy Jesse wystrzeliwuje flarę w niebo. Obok oświetlony budynek Shinry, wali światłem po oczach. A flara ciemna i blada. Coś im się źle zhadeerowało.

 

Przynajmniej tu można wyłączyć, nie to co w Wiedźminie 3, w to w ogóle teraz nie mogę grać.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Daffy napisał:

Mnie najbardziej to mleko wkurvia w niektórych grach, nie kumam jak devi mogą aż tak nie ogarniac, gdy w sumie starusienkie Ori2 miażdży w tym trybie 

Imo HDR było najlepsze w poprzedniej generacji, kiedy była to nowość i efekt wow, teraz Devsi zaczynają olewać temat. Np. Asasyny Origins i Odyssey miały dużo lepszą implementację niż nowsza Valhalla. Czemu? Nie wiadomo, chyba HDR się przejadło i też wymaga dodatkowych środków do zrobienia tego dobrze. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.12.2023 o 10:50, XM. napisał:

Panowie, udało się komuś uruchomić i grywalnie grac w Kroniki Myrthany?


Będę się tym bawił w weekend i dogrywał ręcznie mody (KM nie mają obsługi Steam Workshop tak jak G1 i G2) itp, więc mogę dać znać jak to działa.

Z modem DX11 czy bez na pewno już teraz działa to w 30-60 fps, silnik gry po prostu nie wyrabia. I defaultowe sterowanie (Steam Input zbindowany pod klawisze klawiatury) to tragedia w porównaniu do Gothica 2 z modem do obsługi pada.

Odnośnik do komentarza

@Czoperrr, Ty dużo emulujesz PS2. Masz jakieś stałe ustawienia globalne, czy kombinujesz dla każdej gry?

 

Są gry, które świetnie działają niemalże bez żadnych zmian, ale mam parę tytułów, z którymi się trochę borykam. Nie chodzi tyle o wydajność, co artefakty graficzne.

 

Przy okazji, jest jakiś prosty sposób na wyłączenie skrótów klawiszowych w emulacji? Tzn. normalnie są one fajne i przydatne, ale są jednocześnie gry, które korzystają z danych kombinacji, np. Start+Select, albo Start+R1 itp. I trochę się to gryzie. Jedyny sposób, to wyłączenie, lub zmiana skrótów w każdym iso indywidualnie?

Odnośnik do komentarza
16 minutes ago, Suavek said:

@Czoperrr, Ty dużo emulujesz PS2. Masz jakieś stałe ustawienia globalne, czy kombinujesz dla każdej gry?

 

Są gry, które świetnie działają niemalże bez żadnych zmian, ale mam parę tytułów, z którymi się trochę borykam. Nie chodzi tyle o wydajność, co artefakty graficzne.

 

Przy okazji, jest jakiś prosty sposób na wyłączenie skrótów klawiszowych w emulacji? Tzn. normalnie są one fajne i przydatne, ale są jednocześnie gry, które korzystają z danych kombinacji, np. Start+Select, albo Start+R1 itp. I trochę się to gryzie. Jedyny sposób, to wyłączenie, lub zmiana skrótów w każdym iso indywidualnie?

Zostawiłem tak jak było dodałem tylko logowanie do RetroAchievements i włączyłem widescreen patche chociaż nie w każdej grze to działa fajnie. Ustawiłem tylko pod kliknięcie prawej gałki Quick Menu.

Odnośnik do komentarza

Resolution Scale nie zwiększasz przynajmniej do x2 ?

 

Mnie trochę żal TimeSplitters: Future Perfect, bo ani kiedyś na PC, ani na SD nie znalazłem satysfakcjonujących mnie ustawień. Bo albo jakieś artefakty, albo tekstury się rozmazują (np. celownik), a ja nie mam dość wiedzy i cierpliwości, żeby to ogarnąć. Koniec końców do ponownego przejścia TS:FP kupuję XBoxa... :D

Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, Suavek said:

Resolution Scale nie zwiększasz przynajmniej do x2 ?

 

Mnie trochę żal TimeSplitters: Future Perfect, bo ani kiedyś na PC, ani na SD nie znalazłem satysfakcjonujących mnie ustawień. Bo albo jakieś artefakty, albo tekstury się rozmazują (np. celownik), a ja nie mam dość wiedzy i cierpliwości, żeby to ogarnąć. Koniec końców do ponownego przejścia TS:FP kupuję XBoxa... :D

Tak, mam 2x (720p)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...