Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, S3V3N napisał:

Mi win10 czy tez win11 oba w wersji pro aktywowały się elektronicznie (samoczynnie) bez kombinacji.

BTW.   @pawelgr5 gdzie ogłosili dualboota ? Ba ja o tym pisze, a nie o możliwości instalowania systemu na kartę microSD i jej ręcznego uruchamiania poprzez recovery :) 

źródło : https://github.com/DeckWizard/steamdeck_dualboot

To było napisane chyba jeszcze przed premierą na ich oficjalnej stronie:

 

Steam Deck :: FAQ

 

"What can you tell us about the BIOS and does it allow dual-boot?

Multi-boot is supported - you can have multiple OSes installed and choose which one to boot into. Users will have access to the BIOS menu." 

Odnośnik do komentarza

Ok możliwe, nie obchodzi mnie jak moge wrzucić windowsa byleby działał i był "obok" Steam OS. Bardziej chodziło mi o Twoje sugestie jakoby grubemu było nie na reke ze ktos będzie chciał tego windowsa mieć. Oni nawet wspominali że możesz sobie korzystac z innych sklepów i launcherów. Ogolnie to jest własnie piękne, że to bardzo otwarta zabawka i każdy robi co chce a Valve sie nie czepia.

Odnośnik do komentarza

Dlatego piszę (pisałem parę postów wyżej) to co zafundowało Valve to średnio działa z microSD (dysk ciągle w użyciu i przez to ma lagi, temperatura skacze i ogólnie multitasking do bani)

A ten dulaboot o którym Ja pisze to taki, że system stawiasz koło sytemu na nvme :)  Zapierdziela to jak złe :) 

Wiadomo każdy ma inne odczucia, ale ja ciągle testuje wiec mam troszkę wiedzy na ten temat.

Odnośnik do komentarza

AMD Adrenaline - kto zna ten wie że można wiele dzięki temu narzędziu :)

 

Temperatury super :) pobór mocy w "IDLE" bardzo dobry - nie do zdobycia na karcie microSD.

Pliki do pobrania w spoilerze ;)


 

Spoiler

Instrukcja

Ściągamy wypakowujemy.

Instalujemy kolejno zgodnie z kolejnością liczbową począwszy od "ZERO" xD

Z katalogu 3_CCC_2 - plikiem instalacyjnym jest ccc2_install.exe.

y4c5Dlr.png

Na koniec reset :) Pass: S3V3N

Downloadhttps://mega.nz/file/w0Y3BDQY#ru0dlr-SD6os97r1z11FDJcFSr_Zwg7VQk4pTJ__SO4

 

RE8 - jak dla mnie bomba :)

 

Spoiler

nyc1MwE.pngW5MNtbp.png

 

po zrobieniu lokalizacji PL

 

rXMrTIJ.png

DOcszkN.png

 

Edytowane przez S3V3N
Dodanie downloadu
Odnośnik do komentarza

Bo chce mieć lepiej, bo mogę, bo uruchamianie systemu z microSD to takie (żal.pl) bo jest już to dostępne, bo w tej chwili SD zastępuje mi Lapsa (a mam naprawdę dobrego) bo........ 

A teraz, jak wyjdzie oficjalny instaler dla innych systemów. Ha umówmy się, od kiedy Gaben o tym pisze (mówi) ? Od kiedy jest SteamOS dostępny ? Po to właśnie chyba jest Forum aby się dzielić tym, że można coś osiągnąć zanim ktoś coś oficjalnie powie czy też napisze :) 

 

Wierz mi albo nie ja tego nie robię tak aby tylko sprawdzić, a każdą naprawdę istotną rzeczą się dziele :) A nóż ktoś z tego skorzysta :)

Odnośnik do komentarza

No ale możesz mieć już teraz jak chcesz xD lepiej bo oficjalnie? Imo nic to nie zmieni. Nie piszę o karcie SD. Masz kupę 3rd party rozwiązań do bootowania z efi, np refit które można mieć na decku. 

 

Piszemy o tym samym a ty myślisz chyba że piszę coś innego xD Ja piszę - walić czekanie na oficjalne wsparcie, już teraz możesz mieć multi boot z dysku. 

Odnośnik do komentarza

Pobawiłem się trochę deckiem. Trochę rzeczy poinstalowalem, trochę pousuwałem, trochę pozmieniałem. Ogólnie już się trochę syf zrobił i chce zacząć od nowa. Kartę SD sobie sformatuje z poziomu steama ale pytanie jak główna pamięć sformatować? Przy windowsoe bym sformatował dysk/partycje i postawił system od nowa. A przy linuxie jak? Czy może wystarczy konsole przywrócić do ustawień fabrycznych z poziomu Steama?

Odnośnik do komentarza

Kurde, pobawiłem się trochę tym deckiem i poza jednym małym problemem pod tytułem "aplikacja wyświetla się w 1/10 okienka i nie chce się zmienić" (na co pomógł reinstall tej apki) jestem rozwalony na kawałki. Oprócz samej mocy tego bydlaka zaskoczyła mnie ergonomia, bo nic nie wskazywało na to, że będzie się tego wygodnie używać, a w rzeczywistości dłonie ze względu na pięknie wyprofilowany grip męczą się mniej niż przy graniu na Switchu ze zwykłymi joyconami. Niesamowita sprawa. Zainstalowałem sobie dwa benchmarki w postaci RE3 Remake i DMC5 oraz parę pomniejszych gierek i wrażenia są tak pozytywne, że do tej pory trochę nie dowierzam. A jeszcze lepsza wiadomość to ta, że cała moja pecetowa biblioteka (oprócz kilku czy kilkunastu niezgodnych gierek) jest dosłownie na wyciągnięcie ręki, a dokupując sobie jakiegoś doka mam cały czas peceta ze sobą, we względnie kompaktowej formie. Powtórzę się, ale niesamowita sprawa.

  • Plusik 8
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, pawelgr5 napisał:

Ja nie wiem czy zauważyłes ale RE3 oficjalnie nie jest niby supportowany a jednak Ci chodzi ;)

Zauważyłem, dlatego poświęciłem chwilę na ściągnięcie żeby sprawdzić, co dzieje się gdy gra ma taki status. Jak się okazuje, nie dzieje się nic, bo działa :vegeta_smile2:

Świetna sprawa, wczoraj bawiłem się też z innymi launcherami. W końcu biblioteka darmowych gierek z Epica ma szansę rozwinąć skrzydła, bo przez te wszystkie lata nazbierało się tam od groma indyczyny i starszych gierek AAA, które w handheldzie zyskują drugie życie.

Odnośnik do komentarza

Większość problemów z gierkami, np. WB da się rozwiązać ściągając PROTON-GE który ma w sobie biblioteki które oficjalnie nie mogą być rozpowszechniane przez Valve. No ale to PC więc parę ruchów i dograne. Dla mnie to najlepszy sprzęt przenośny jaki miałem bo na starcie mam na niego z 200 gier chociażby oraz jest mega wygodny. Minus to noszenie tego w osobnej skrzyni na kontrabas no ale coś za coś. Na pewno bałem się SteamOS (a jestem Linuxiarzem mimo wszystko) ale po problemach wieku dziecięcego uważam, że to był strzał w 10 bo pozwala świetnie usypiać sprzęt z gierkami z czym Windows ma nieraz problem (miałem chociażby GPD Win 1 i 2 i tam trzeba się nakombinować żeby gierkę uspać i żeby się nie wywaliła). O dziwo najwięcej problemów sprawiają mi natywne linuxowe porty gierek jak np Dead Cells - po uśpieniu nie wznawiany jest dźwięk przez BT, znika kontroler itd. Dodatkowo wielkim plusem jest Steam Input - nie ma chyba kontrolera którego nie jesteśmy w stanie zmusić żeby zadziałał. Stare kontrolery z PC, ze starych konsol, nowych konsol... etc. Tryb podpinania pod TV na początku był tragifarsą ale zmierza to w dobrym kierunku.

 

Najlepsze jest to, że jak pojawi się nowa wersja to z automatu wszystkie gierki które chodziły dalej będą chodzić, więc nie skazujecie się na budowanie nowej biblioteki jak to bywa z konsolami. I brak abonamentu za granie online. Wspaniała sprawa w obecnych czasach.

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, iluck85 napisał:

Reset Decka, tryb pulpitu

Dodaj sobie lutrisa jako grę spoza Steam, w środku zrób skrót i odpalaj bezpośrednio w Gaming Mode.

 

Widzicie, jeden dzień z deczkiem i już daję porady jak profesjonalista-wyjadacz :sonkassie:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...