Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie tak zrobią. Przedwczoraj był problem z grami od Ubisoftu bo ten ich smieciowy klient dostał update który nie działał na SD i tym samym zadna gra się nie odpalała:

 

Ubisoft just broke their games on Linux desktop and Steam Deck | GamingOnLinux

 

U mnie nie działał AC Odyssey. Vavle zapodało fix w kilka godzin i na Protonie Experimental chodzi jak złoto. Jeżeli jest coś o co warto walczyć w kwesti tego jak dziala SD to Valve to zrobi. Mocno sie martwiłem ze max w rok od premiery będzie zaorane jak ich poprzednie zabawki a tutaj nadal mnie pozytywnie zaskakują. Mam nadzieje że, max za jakies 2 lata wyjdzie Deck 2.0.

Odnośnik do komentarza

O ile do stabilności softu mam dalej uwagi, za często go idzie zawiesić to wsparcie i poprawki są wspaniałe. Często nawet patchują coś dedykowanie pod jedną grę np rdr2. Devi też zauważyli decka i patche do gierek też często są już dedykowane poprawką tylko pod ten sprzęt np forspoken ostatnio.

 

Co do decka2 to samo Valve mówiło, że będzie ale pierw skupia się na reedycji obecnego min o lepszą baterie czy ekran. Mają feedback od devow i sami te stwierdzili, że za wcześnie na nowy/mocniejszy deck by dzielić społeczność i utrudniać optymalizację, a i sama różnica w mocy wg nich obecnie nie byłaby tak znacząca.

 

Deck2 preorder day one

Odnośnik do komentarza

Rozważam kupno Decka, jako że pograłbym w RE4Remake, Dead Space i pewnie niedługo FFXVI, a obecnie często zmieniam miejsce zamieszkania i nie planuję, przez najbliższe 3-4 lata kupna dużego TV do salonu itd. - chyba w sumie można powiedzieć, że pasuję pod target SD? Widziałem, że ma LCD zamiast OLEDa - dużo gorsze wrażenia? Jak z męczeniem dłoni i drętwieniem po dłuższej sesji, bo miałem z tym problem nawet przy lżejszym Switchu. No i jeszcze czy te dziwne obłożenie przycisków sprawdza się dobrze do grania w jakieś normalne gierki wymagające korzystania z pełnego obłożenia pada?

 

PS. Może ktoś z Poznania posiada SD i dałby pomacać, bo najlepiej sobie wyrobić wrażenia na żywo :)

Odnośnik do komentarza

Spóźniłeś się, bo sprzedałem, wiec nie pomacasz.

W tym trybie handheld ujdzie w tłoku, ale jak odpalam Mario na Switchu czy teraz Dragon’s Dogma, to ekran jednak lipny. No oled tutaj wygrywa. Ale jak nie masz obok switcha i nie porównasz, to jak wyżej- ujdzie w tłoku. 
Ja się pozbyłem, bo u mnie to leżało. Ja nie mam czasu na to wszystko. 3 konsole, dwie zbierają kurz, SD był trzeci który zbierał kurz. 
Zabawka przednia, jeszcze jak ktoś lubi pogrzebać sobie, to bajka. 
Ten czas na baterii to lipa, ale już o tym wszyscy napisali. 
Nie mam przekonania do tych dolnych przycisków, ale specjalnie ich nie używałem. 
I miałem problem z ustawieniem żyroskopu w emu wiiu. W takim Mario nie wychwycił mi potrząsanie deckiem, bo wiiu się machalo. Nie mogłem za Chiny tego ustawić. 
 

 Bierz 64, podmien dysk. Sprzeda najwyżej nic nie tracąc. Można zarobić minimalnie. Ja sprzedałem bez straty jako wersje 256. 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak pawel pisze - z nowościami już miewa problem, chyba że 30 fps nie jest dla ciebie takie straszne. Dead Space na filmach da się ograć w 40fps.

 

Natomiast najsensowniej jest brać jak iluck pisze wersję 64 i wymienić dysk (naprawdę nie jest to trudne, jedynie trzeba mieć sensowne narzędzia do tego). 

 

Pamiętaj też, że to jest zakup konsumencki w Unii więc możesz go odesłać przez 14 dni jak ci się nie spodoba.

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Są nowsze maszynki tego typu, z Ryzenem 6800 ale... to jest z 5000-6000 wydane na urządzenie firmie krzak vs 2000-3000 firmie z gwarancją + na tych chińczykach masz wsparcie tylko dla Windows, SteamOS nawet jak wrzucisz to bez wsparcia Valve dla danej konfiguracji. Jak jeszcze dodasz do tego fakt, że R6800 je jednak więcej prądu a i pierwsze testy nowszego procka (seria 7000 AMD) nie pokazują wielkiego skoku wydajności przy poborze prądu na poziomie 15W to SD2 jest realny za minimum 2 lata od teraz (ale pewnie później go zobaczymy). Moim zdaniem, patrząc że SD można mieć za te 1900 to nie ma nad czym się zastanawiać. Jeśli masz zaległości które możesz ograć to jesteś w stanie świetnie się bawić na SD, dodając do tego emulację to gier jak mrówek w mrowisku. Bierz i graj.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Dzieki Panowie za opinie, ja tam sobie obecnie bardziej casualowo pykam na Switchu, ale zagraloby sie w remake Dead Space, Eldena, czy w remake RE4 w łóżeczku, albo niedługo w FF XVI, czy teraz już w Tekkena 7 - lubie mieć sprzęt niemodowany, niegrzebany, oficjalny OS, wiec jedynie bym sobie przyciął w takiej full oficjalne gierki bez emu itp. a jako konsolowca czystej krwi troche mnie martwi grzebanie w FPS (ale ponoć jest ten Pixel Deck czy milion info w necie jakie ustawienia sobie wziąć, wszak to nie PC że kombinacji ustawień sprzętu jest niezliczona ilość), no i byle giereczki nie klatkowały, na fps nie jestem jakoś wyczulony. No i te przyciski dziwne u góry troche martwią oraz czy łapy nie drętwieją podczas grania skoro to jeszcze większe i cięższe niż Switch...?

 

Piszecie też, że najwyżej sprzedam z zyskiem, ale widze na OLX dość sporo egezemplarzy poniżej tych cen oficjalnych? Celowałbym chyba w tę środkową wersję, czytałem że ta pamięć w podstawowej słaba i za mało, żeby nawet niektóre tytuły zainstalować. Mam okazje teraz oddać do sklepu Switcha Lite, którego wziałem sobie za 999 więc troche tylko dołożyć i coś bedzie, a wędrując jeszcze trochę życiowo, właśnie na jakieś 3-4 latka szukam czegoś do pyknięcia więc do SD2 akurat chyba starczy. No i jeszcze jeden minus względem konsol - gry w digitalu na Steam, które po wydaniu np 269 za RE4Remake już nie wrócą, bo gierki nie odsprzedam :/ Takie luźne przemyślenia... Correct me if I am wrong

Edytowane przez Bud
Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Bud napisał:

No i jeszcze jeden minus względem konsol - gry w digitalu na Steam, które po wydaniu np 269 za RE4Remake już nie wrócą, bo gierki nie odsprzedam :/

 

To nie oddawaj tego Switcha, będziesz sprzedawał gierki z minimalną stratą. Albo oddaj i bierz wersję gOatLED. Może dzisiaj ogłoszą jakąś fajną wersję w stylistyce nowej Zeldziory :)

Odnośnik do komentarza

@Budpraktycznie każda duża gra wydana w 2021 i 2022 działa zayebiscie na decku o ile nie jesteś z zakonu "30fps w 2023 jest niegrywalne". Taki elden ring, cyberpunk, pecetowy port days gone ITP wyglądają na 7calach niesamowicie.

 

Re4r też bym się nie bal, dotychczas każdy resident na re engine wydany na pc działał super, pięknie zoptymalizowany silnik

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, iluck85 napisał:

Deck 2- mocniejszy, oled i będzie petarda. Niech zrobią ekran bez ramek. 
Problem baterii nie będzie przy tym do przeskoczenia, wiec nie wymieniam.

 

Tak po prawdzie, to nie wiem czy w tym przypadku nie lepiej się sprawdzi laptop- gamemingowy. 

Przecież laptopy są od zawsze... to są inne urządzenia i inny target. Nie pogram w transporcie publicznym na laptopie, na SD, Switchu, 3DS czy Vicie już tak.

Odnośnik do komentarza
40 minutes ago, Daffy said:

@Budpraktycznie każda duża gra wydana w 2021 i 2022 działa zayebiscie na decku o ile nie jesteś z zakonu "30fps w 2023 jest niegrywalne". Taki elden ring, cyberpunk, pecetowy port days gone ITP wyglądają na 7calach niesamowicie.

 

Re4r też bym się nie bal, dotychczas każdy resident na re engine wydany na pc działał super, pięknie zoptymalizowany silnik

Odnośnie framerate nie mam z tym problemu akurat, gorzej ze w reckach mówią, że takie gierki jak Cyberpunk, Elden itd. wysysają baterię w 1,5h oraz męczą łapy trzymaniem 0,7kg sprzętu :/

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, NemoKOF napisał:

Przecież laptopy są od zawsze... to są inne urządzenia i inny target. Nie pogram w transporcie publicznym na laptopie, na SD, Switchu, 3DS czy Vicie już tak.


No tak, ale tutaj ekolega ciut inny target. Normalnie by kupił tv i konsole, ale nie chce zbędnego balastu bo nie mieszka na stałe i będzie się przenosić, co aktualnie i tam często czyni. 
Wiec nie zależy mu na graniu w transporcie publicznym. W domu lepiej się spr laptop, bo zajmuje mniej miejsca od PC czy TV z konsola. 
Tylko pod tym względem bym rozważał zakup laptopa. Jak chce grać pod kołdra przed snem, No to Deck się lepiej sprawdzi.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pod względem cen na Steamie jest sensownie pod kątem 3xA? Bo przesiadając się z konsoli, a szczególnie Switcha gdzie gry trzymają cenę, ciężko mi przełknąć, że kupię RE4R i DS i po przejściu gierek będę sobie je ogladał w bibliotece ze świadomością, że tu moje 600zł leży :/ ktoś ogrywał np RE2/RE3 Remake, czy tego Cyberpunka i serio idzie przy jakichś niewielkich ustawieniach chociaż te 2h wyciągnąć? Serio przez lepszą ergonomię bryły nie męczą się łapy? A no i jeszcze temat tych przycisków u górze - idzie pograć np fajnie w Tekkena7 czy na takie bardziej wymagające szybkiej reakcji gierki odpada? No i ostatnia kwestia, która mi się przypomniała - podłączając do TV widziałem chyba, że odpala się w 720p - gdybym sobie takiego Decka zapodał okazyjnie po jakimś TV, to zagram chociaż w 1080p, czy nie ma opcji? No i ostatnie-ostatnie - konsolowiec taki czystej krwi się nie zrazi babraniem się w ustawieniach? :)

Edytowane przez Bud
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...